+ 
|-+  ΓΕΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ» Παζάρι» στη μεση μιας κουρασμενης μερας...
Username:
Password:
Αποστολέας Θέμα: στη μεση μιας κουρασμενης μερας...  (Αναγνώστηκε 9743 φορές)
automaton3_unlogged
Επισκέπτης
« Απάντηση #15 στις: Μάιος 22, 2006, 03:17:32 μμ »

Βλεπω υπαρχουν πολυ καλες προτασεις! Κατ'αρχας σιβνικ, δε το λεω καθολου για πλακα - μπαντα μπορει να μην καιγομαι να κανω, αλλα ποντιακο HC καιγομαι να ακουσω! Οταν γινω μαλιστα πλουσιος (μολις ξεπουλησω το HC μου πνευμα σε πολυεθνικη εταιρια παραγωγης γλυκιων κουταλιου, πληροφοριες για το σχεδιο εν καιρω), θα ξεκινησω προγραμμα υποτροφιων για HC μπαντες με παραδοσιακα στοιχεια (ευελπιστω να ανακυρηχτω & επιτιμος διδακτορας σε καποιο τμημα λαογραφιας & να με προλογισει η δομνα σαμιου).

Λοιπον, πρεπει κατι να γινει με την περιπτωση αυτη, τλχστ. καποια αναμειξη απο λουπες ποντιακες & HCαδικες. Αμα βρω τον χρονο & το know-how (ψψψ!... πως το μιλαω το εγγλεζικο) θα το προσπαθησω... Αν & τωρα που θα αγορασω τα αναρχοπανκ αιγοπροβατα του πανικλαιν θα χωθω ακομα πιο πολυ απο δουλεια & ωραρια...

Αλλωστε, ειναι γνωστο οτι αυτοι οι χωροι ειναι φισκα στον αλυτρωτισμο, οποτε καλο ειναι να ακουστει & μια δευτερη φωνη πανω στα γνωστα θεματα που τους απασχολουν (οχι ξυλινη & οχι εν ειδη προπαγανδας). Οι δε πανκοχαρντκοραδες εχουν επισης πολλα να παρουν απο το αντιπαλο δεος... Ευελπιστω οτι οι προσφατες συναυλιες των ghost mice θα εμπνευσουν κοσμο να ξεκινησει βαλκανοφολκ HCιες.

Σμερφ & ΑΤΜ, ΟΚ, θα ξεκινησουμε μπαντα με powerviolence λυρα κρητικη & τσαμικα breakdowns (ωραια ιδεα!). Καμμια κλαψουρα, μονο ταχυτητα & ηχητικη βια! Μολις πω πορτοκαλι βγαινουμε... Distaros, προσοχη με τα ινδικα, θα σε πουν φλωρο & εγκαθετο εναλλακτικαγκουρα του ΕΚΦ !
Sivnik
Forum Normal
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #16 στις: Μάιος 22, 2006, 11:32:56 μμ »

Παράθεση από: "Sino"
Εσύ είσαι ρε τσόγλανε; Κάτσε να σε δώσω στεγνά στους συντέκνους...  

γαμωτο παρασυρθηκα παλι και ειπα παραπανω πραγματα :Ρ
ε, δεν φταιω εγω, αφου παρατανε τα κρασια τους και σηκωνονται και χορευουν γυρω γυρω (ποτε δεν τα καταλαβα αυτα)
ασε που δεν πειραμε και πολλα κρασια...
και εξαλλου καλο τους καναμε γιατι απο την πολυ καταναλωση θα ειχαν εκτρωπα. Φανταζεσαι να αρχιζαν ολοι να βγαζουν τα οπλα τους? Μακελιο στο γλεντι..
Δηλαδη λειτουργημα καναμε κατα βαθος

(το μπαλωσα καθολου?)
EDOEIMAIRE
Επισκέπτης
« Απάντηση #17 στις: Μάιος 23, 2006, 02:23:40 μμ »

ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΜΠΑΣΙΣΤΑ ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ...ΟΤΙ ΜΕΛΩΔΙΑ ΘΕΛΕΤΕ ΤΗΝ ΒΓΑΖΩ...
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΟΣ...ΑΣΧΕΤΟΣ ΕΙΜΑΙ....
ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ....ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ ΑΝ ΨΗΝΕΣΤΑΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΜΠΑΝΤΑ ΕΔΩ ΕΓΩ Κ ΑΣ ΠΑΙΖΟΥΜΕ Κ ΠΟΝΤΙΑΚΟ ΠΑΝΚ ΑΝΑΚΑΤΕΜΕΝΟ ΜΕ ΑΛΒΑΝΙΚΟ ΧΙΠ ΧΟΠ Κ ΒΟΥΛΓΑΡΙΚΟ ΣΚΑ Κ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΤΕΚΝΟ-ΠΑΝΚ.......................................................................

ΕΧΩ ΦΕΝΤΕΡ ΜΠΑΣΣΟ....

ΖΗΛΕΨΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.....
Sino
Επισκέπτης
« Απάντηση #18 στις: Μάιος 23, 2006, 02:46:12 μμ »

Παράθεση από: "Sivnik"
γαμωτο παρασυρθηκα παλι και ειπα παραπανω πραγματα :Ρ
ε, δεν φταιω εγω, αφου παρατανε τα κρασια τους και σηκωνονται και χορευουν γυρω γυρω (ποτε δεν τα καταλαβα αυτα)
ασε που δεν πειραμε και πολλα κρασια...
και εξαλλου καλο τους καναμε γιατι απο την πολυ καταναλωση θα ειχαν εκτρωπα. Φανταζεσαι να αρχιζαν ολοι να βγαζουν τα οπλα τους? Μακελιο στο γλεντι..
Δηλαδη λειτουργημα καναμε κατα βαθος

(το μπαλωσα καθολου?)

Μπα, παπάρια. Χαχαχα!

Βασικά, σιγά το πράγμα, καβάτζωσες (-ατε) μερικά κρασιά και κάτι τρέχει στα Κρητικά... Τελευταία φορά που έσκασα σε γλέντι παντώς, βγήκανε μια χαρά τα όπλα και ρίξαμε και ολίγον τι το ταβάνι της λέσχης, χαχαχα!  :lol:

-Sino.
α3-νοτ_λογκντ_ιν
Επισκέπτης
« Απάντηση #19 στις: Μάιος 23, 2006, 04:58:42 μμ »

σινοσιβνικαδες: μη μου βιαζετε το θεμα, μην απωλεσω την αστικη μου παιδεια (& κλεμμενο, & παραφρασμενο).

σιγα-σιγα μας βλεπω & με μπαντα, μονο αυτο μας ελειπε μερικους απο εδω μεσα - μπασσιστα, κατσε να κανω καμμια ποντιοχαρντκοραδικη λουπα & να την ανεβασω εδω, & αμα σου αρεσει ξεκιναμε συνεργασια μαζι με μερικα ακομα καλοπαιδα ...
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #20 στις: Μάιος 23, 2006, 06:06:08 μμ »

Παράθεση
ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΤΕΚΝΟ-ΠΑΝΚ
αυτός είσαι δικέ μου!
Sino
Επισκέπτης
« Απάντηση #21 στις: Μάιος 23, 2006, 07:38:19 μμ »

Και που λες ρε Αυτόματα Τρία, δε μου αρέσουνε οι μαργαρίτες... Μου αρέσουνε όμως τα κουλουράκια με κανέλα... Κανείς άλλος που να του αρέσουνε τα κουλουράκια με κανέλα;

-Sinoioioi!
EDOEIMAIRE
Επισκέπτης
« Απάντηση #22 στις: Μάιος 24, 2006, 02:49:30 μμ »

ΝΑΙ ΡΕ ΦΤΙΑΞΕ ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ...ΜΕ ΜΠΑΝΤΑ ΘΑ ΜΑΣ ΒΡΕΙ Ο ΣΕΠΤΕΜΒΡΗΣ....
ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΟΣ ΜΠΑΣΙΣΤΑΣ ΠΑΙΖΩ ΜΟΝΟ ΜΕ ΚΑΤΑΞΙΟΜΕΝΟΥΣ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣΣΣ....

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΥΠΟΓΡΑΦΩ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ DJ-VOCALS Κ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ , ΤΟΝ MASTER OF ΤΕΚΝΟ - PUNK...

ΞΕΡΕΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ..
ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΩ......

ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ :oops:    :twisted:  :?:  :idea:  :arrow:  :!:  :x  :shock:  :?    :lol:                  :shock:        :evil:  :twisted:
Σελίδες: 1 [2]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: