Αποστολέας Θέμα: silent hill  (Αναγνώστηκε 2114 φορές)
tug
Administrator
Forum is my life
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« στις: Μάιος 02, 2006, 03:22:37 μμ »

Χμ... κρίμα. Είχα τόσα πολλά στο μυαλό μου για αυτό το έργο μιας που το παιχνίδι με είχε ρουφήξει σαν την Ντόλυ Πάρτον! ΔΥστυχώς το έργο πέρα βόσκει. Οχι ότι είναι κάκιστο αλλά είναι κακό προς το μέτριο.
Το σενάριο του είναι το μεγαλύτερο φάουλ μιας που οι διαλόγοι του θυμίζουν αστείο και δεν είναι σε καμία περίπτωση αληθοφανής, επίσης οι ηθοποιοί αν και καλοί σαν ηθοποιοί σε αυτό το εργο μάλλον μας κοροιδεύουν. Να προσθέσω και το ότι βασίζεται στο παιχνίδι, έχει πολλά στοιχεία ολόιδια αλλά τα αλλάζει τόσο ως προς την εξέλιξη που σε ξενερώνει.
Τα θετικά του έργου είναι η σκηνοθεσία, ο απίστευτος και ίσως καλύτερος ever κακός που έχει παίξει (αυτός με το πελώριο σπαθοτσεκούρι) και η μουσική που κι αυτή δυστυχώς έχει θαφτεί πίσω από το "δεν ξέρω τι κάνω" του σκηνοθέτη.
Ελπίζω να σας γλίτωσα 7,5 ευρώ που θα δίνατε στο σινεμά, παρτε το σε dvd ή ακόμα καλύτερα κατεβάστε το.

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
cuminmouth
Επισκέπτης
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 02, 2006, 03:43:46 μμ »

Kalutera katevaste to paixnidi Fahrenheit para na paiksete eite to paixnidi eite na deite thn tainia            Apla GAMAEI!!!
Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: