+ 
|-+  ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ» Θρησκεία» ΚΩΔΙΚΑΣ DA VINCI
Username:
Password:
Αποστολέας Θέμα: ΚΩΔΙΚΑΣ DA VINCI  (Αναγνώστηκε 11661 φορές)
Anonymous
Επισκέπτης
« Απάντηση #15 στις: Μάιος 16, 2006, 10:14:50 μμ »

O απο πανω εγω ειμαι o PunkS_N_SkinS...
cheers!!
-Jorge-
Sino
Επισκέπτης
« Απάντηση #16 στις: Μάιος 16, 2006, 10:37:36 μμ »

Έκατσα και έγραψα ένα ολόκληρο κατεβατό, στη μέση κόλλησε ο Mozilla, έχασε τη σελίδα κλείνοντας και ξενέρωσα από τη ζωή μου. Πάω να μονάσω σε μοναστήρι.

Σταδιάλα, Θεοί και Διάουλες. Θα επιστρέψω όταν συνέλθω.

-Sino Cantilialis var. Christopanagialis.
smurfpunk
Forum Normal
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #17 στις: Μάιος 17, 2006, 11:50:35 πμ »

Παράθεση
Έκατσα και έγραψα ένα ολόκληρο κατεβατό, στη μέση κόλλησε ο Mozilla, έχασε τη σελίδα κλείνοντας και ξενέρωσα από τη ζωή μου. Πάω να μονάσω σε μοναστήρι.

θεικο σημαδι!!!!!!!!!!!
για το βιβλιο συμφωνω με τον bhoy,για την ταινια με τον Sino.(ισως τη δω σε κανα δυο χρονια σε αναλογο dvd
γενικα το βλεπω σαν ενα ζητημα με δυο συνηστωσες:η μια ειναι οτι ηταν ενα βιβλιο-σεναριο κομμενο ραμμενο να γινει ταινια με δεδομενη την επιτυχια μετα απο τοσο ντορο που εγινε+την ενοχληση του Βατικανου.γερη αρπαxτη τα 6 εκατομυρια δολαρια αμοιβη του Μπραουν + ποσοστα απο εισπραξεις,απο την αλλη αμυδρα ισως βγαινει στην επιφανεια η υποβαθμισμενη θεση της γυναικας στον χριστιανισμο αλλα με ολα αυτα τα ηθικοπλαστικα του xολλυγουντιανου show buzziness,μαλλον αυτο παει περιπατο
η αλλη συνυστωσα ειναι οτι καποιοι ψαχνουν αληθειες εκει μεσα,καλα τωρα τα πιασαμε τα λεφτα ολοιμας:μη ακουτε τον Μπραουν μαγκες,η αληθεια ειναι εδω:www.hiddencodes.com/ ολα τα λεφτα!!!
η ουσια ειναι πως σημερα δινεται αξια σε καποια πραγματα μηδαμηνα,και βλεποντας κιολας τι σκατα βγαινουν απο το Χολυγουντ συνεχεια...
KGBatWarWithpanagia
Επισκέπτης
« Απάντηση #18 στις: Μάιος 17, 2006, 02:24:24 μμ »

ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΟ ΜΑΝΙΦΕΣΤΟ #666

Παράθεση
xm, na rwthsw kai gw. giati OLOI aftoi pou den pistevoun sthn panagia, vrizoun thn panagia?

Γιατί ακούγεται ωραία... γιατί είναι από τις πιο hardcore βρισιές... γιατί δε δίνουν δεκάρα για την εκδίκηση του θεού... γιατί δεν έχουν σεβασμό για το θείο... - τι προτιμάς; - μαλακίες λέω: οι περισσότεροι που τη βρίζουν πιστεύουν και απλά το λένε για να ξεδώσουν - απάντα μου εσύ ρε αρχηγέ:

Γιατί βρίζουν χριστοπαναγίες οι πιστοί; Οι άπιστοι τη βρίζουνε την παναγία με ευχαρίστηση γιατί μας έχουνε σκοτίσει τ'αρχίδια απο μικρούς & μια ζωή με τις παπαριές τους. Ίσως πιο σωστό θα ήταν να ρωτήσουμε "γιατί βρίζουν οι άνθρωποι" γενικά, η απάντηση σε αυτό το τελευταίο ερώτημα ισχύει και για τους άπιστους. Η βρισιές δεν έχουν να κάνουνε με το αν πιστεύεις κάτι ή όχι, δεν έχουν σχέση με την πιστη - οι βρισιές είναι τυποποιημένες ατάκες για να ξεδίνεις την τσαντίλα σου - ενίοτε και να κάνεις χαβαλέ    

Αμάντα το κορίτσι της γης (το πρώτο του): πολύ καλό, όπως ΟΛΑ του Ρομπινς, σίγουρα όχι όμως το αγαπημένο μου. Σχετικά με το θέμα μας, κυρίως με την παλιά θρησκεία, τον παγανισμό είναι και το καταπληκτκό "¶ρωμα του ονείρου". Κατά τη γνώμη μου ο Τρυποκάρυδος, μαζί με το χορό των 7 πέπλων είναι μάλλον τα υποδεέστερά του, χωρίς να σημαίνει ότι δεν είναι και αυτά απλά γαμάτα....

Στο θέμα μας: δεν έχω διαβάσει το βιβλίο, αλλά επι τη ευκαιρία, φέρνω στο προσκήνιο την αναγκαιότητα για εναντίωση στο θεό & το θεϊκό, όχι απλά την αυτονόητη εναντίωση στα χριστιανικά παραμύθια, όχι απλά προβολή της ιστορικής αλήθειας για το άθλιο ρόλο που έπαιξε και παίζει ο χριστιανισμός υπερ του αιματοκυλίσματος, της αμάθειας και καταπίεσης του κόσμου, αλλά και ανγκαιότητα για αποτίναγμα του 'θεικού' φόβου: δεν υπάρχει θεός, δεν υπάρχει ανταμειβη, δεν υπάρχει τιμωρία, δεν υπάρχει αμαρτία.... όλα εδώ πληρώνονται... σε αυτή τη ζωή....

Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΕΚΡΟΣ - ΑΜΑΡΤΑΝΕΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ

ΥΓ: Οι εχθροί της εκκλησίας (με λένε Dan Brown) είναι φίλοι μας, τουλάχιστον σε πρώτο επίπεδο... το βιβλίο δε το έχω διαβάσει αλλά who gives a fuck? Χτες το βράδυ ξαναείδα μετά από καιρό το "Σιμόν της ερήμου" του Μπουνιουέλ (Α-ΨΟ-ΓΟ), τι να μας πει κι ο Dan Brown...
stavrosav
Forum Normal
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #19 στις: Μάιος 17, 2006, 03:31:38 μμ »

Πλακα εχει παλι η εκκλησια με τις μαλακιες της..Αλλα αυτα ειναι γνωστα και ολοι πανω κατω τα περιμεναμε..

Οσον αφορα το βιβλιο το διαβασα πριν κανα χρονο..Ο τυπος ειχει την ικανοτητα να γραψει ενα βιβλιο που πραγματικα το ρουφας..Και αυτο οπως και να το κανουμε ειναι ταλεντο..Απο εκει και περα ομως δεν ειναι και ενα βιβλιο που σου μενει..Ειναι καλο για να περασεις 3 μερες αλλα δεν εμβαθυνει ιδιαιτερα..Ασε που μου την εσπασε ο ηρωας που ειναι συνδιασμος του indana jones και του james bond!!

Παντως για παγανιστικα σκηνικα πρεπει να τα λεει ωραια ο Ουμπερτο Εκο στο Εκρεμες του Φουκω..Δεν το εχω διαβασει..

Και μιας που ειπατε για τον Ρομπινς εχω διαβασει το Vila icognito και σημερα ξεκινησα το Αρωμα του Ονειρου..Παντως στη vila αν και μου αρεσε  ο τρπος που γραφει ο τυπος δεν με τρελανε κιολας σαν βιβλιο....

Νo matter what i say,No matter what i do,i can't change what happened...
Σελίδες: 1 [2]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: