Αποστολέας Θέμα: ασφαλίτες στην πορεία του επιταφίου, όλοι στα όπλα σήμερα  (Αναγνώστηκε 5029 φορές)
guest
Επισκέπτης
« στις: Απρίλιος 22, 2006, 11:46:51 μμ »

ΑΣΦΑΛΙΤΕΣ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ ΕΠΙΤΑΦΙΟΥ
ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ!!!
Όσοι παρακολουθήσαμε το μυστήριο της λειτουργίας του Επιταφίου , είτε τυχαία είτε ηθελημένα είτε λόγω οικογενειακής υποχρέωσης, μένουμε άναυδοι από την παρουσία ασφαλιτών στην διάρκεια της "πορείας".
Τουλάχιστον εγώ έγινα θεατής 2 ασφαλιτών με ελληνικό σημαιάκι να κυματίζει στην άκρη της κεραίας των συμβατικών και θα έλεγα ιδιαίτερα φτηνών δικύκλων που έιχαν. Το γεγονός που τους πρόδωσε ήταν ότι η ένταση των ασυρμάτων τους ήταν στην διαπασών. Είχαν κάτσει σε διασταύρωση κεντρικής λεωφόρου και παρακολοθούσαν την "πορεία" καθώς πέρναγε την λεωφόρο. Ήταν εκεί για την διασφάλιση της τάξης από τυχόν θερμόαιμους εκκλησιάζοντες χριστιανούς ή μη. Η απάντηση πρέπει να είναι μαζική σήμερα το βράδι !!!
ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΣΤΗΝ ΚΟΝΤΙΝΟΤΕΡΗ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΙ ΠΡΙΝ ΤΙΣ 24:00
ΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΦΕΡΟΥΝ ΑΥΤΟΣΧΕΔΙΟΥΣ ΕΚΡΗΚΤΙΚΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΥΣ (ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΔΥΝΑΜΙΤΑΚΙΑ-ΣΤΡΑΚΑΤΣΟΥΚΕΣ-ΚΡΕΜΥΔΑΚΙΑ-ΜΙΝΕΡΒΕΣ-ΓΟΥΡΟΥΝΕΣ-και για τους πιο εκλεκτικους φίλους μας ΜΑΣΟΥΡΙΑ ΔΥΝΑΜΙΤΗ)
ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΜΟΝΩΘΟΥΝ τα ΟΡΓΑΝΑ ΜΥΣΤΙΚΗΣ ΚΑΤΑΣΤΟΛΗΣ...
ΣΤΟΧΕΥΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΑΣΦΑΛΙΤΕΣ
Υ.Γ. Τυχόν ασυγκράτητοι πειναλέοι παρακαλούνται να προμηθευτούν τάπερ μαγειρίτσας μαζί τους, ώστε να μην πάψει η ΤΑΞΙΚΗ ΠΑΛΗ της απομόνωσης των ασφαλιτών. ΟΛΟΙ ΣΤΑ ΠΟΣΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 24:00
Venceremos!!!
Noisetronic
Επισκέπτης
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 23, 2006, 07:48:50 μμ »

axaxaxaxaxaxaxaxax γαμάτο λέμε!!!!

αληθεύει ότι η εκκλησια είναι άσυλο? φαντάζεστε να γίνουν μπάχαλα και να κρυφτούνε σε εκκλησιες? και μετά θα λέει ο χριστόδουλος η επαναστατική νεολαία επιστρέφει στον χριστιανισμό  :laughing out loud:  :laughing out loud:  :laughing out loud:
Sino
Επισκέπτης
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 23, 2006, 08:06:38 μμ »

Αντικαταγγελία:

Χθες το βράδυ, 11:43 ακριβώς, σε μικρό εκκλησάκι στο χωριό που μένω, στο βουνό του Χορτιάτη στα περίχωρα της Θεσσαλονίκης με συνέλλαβαν άνδρες του Αμερικάνικου FBI την ώρα που έτρωγα αμέριμνος το φαλάφελ μου με διπλή δόση καυτερής sauce περιμένοντας το φως να σκάσει μύτη για να το κουβαλήσω σπίτι. Κατάλαβα πως ήταν από το FBI από τα σήματα που μου έδειξαν -- προδόθηκαν από τα ανάγλυφα γράμματα που είχανε τα σήματα (ένα τεράστιο FBI, ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ με το συμπάθειο). Η δικαιολογία για την σύλληψη ήταν πως τάχα-μου λέει "ήμουνα κατάσκοπος των Ιρανών με ειδική αποστολή την ανακάλυψη της φλέβας ενέργειας που πάντα κυλούσε στα Χριστιανικά Νιάτα του Θαυμάσιου Τόπου Μας, με απώτερο σκοπό την εκμετάλλευση της από την Ιρανή κυβέρνηση εις βάρος κάθε αφελή, καλοκοιμισμένου και εις το τρίτον το όνειρον Αμερικάνου και Ευρωπέους πολίτη". Αρνήθηκα κάθε κατηγορία (τους έδειξα και πώς ακριβώς τρώει κανείς ένα φαλάφελ με διπλή sauce χωρίς να λερωθεί) και τελικά, με παρέμβαση του ντόπιου Παπά-Μπίλη και του παλιού μου δασκάλου Μπάμπη στο δημοτικό, αφέθηκα ελεύθερος...

Έξω οι Αμερικάνοι πράκτορες από τα μικροεκκλησάκια των περιχώρων Θεσσαλονίκης.

Ενδεικτικά, αναφέρω πως αυτή είναι η τέταρτη συνεχόμενη χρονιά που άτομο με φαλάφελ συλλαμβάνεται παραμονή της αναστάσεως στον Χορτιάτη. Οι δικαιολογίες τις προηγούμενες τρεις φορές ήταν σχεδόν πανομοιότυπες με μικρές παραλλαγές (την τελευταία φορά κάτι φωνάζανε για το Ιράκ αν δεν κάνω λάθος, οι κερατάδες).

Τέλος πάντων, πραγματικό αίσχος, κερνάω καφέ,

-Sino.

Υ.Γ. Οποιαδήποτε σύμπτωση με πρόσωπα πραγματικά ή φανταστικά είναι απολύτως τυχαία. Έχω έναν ασπρόμαυρο σκύλο. Του αρέσουνε τα crackers.
Zao
Forum Normal
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 24, 2006, 05:47:19 πμ »

τι ειναι το φαλάφελ?

akuma no uta
stekiotis
Επισκέπτης
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 24, 2006, 12:46:33 μμ »

φαλάφελ ειναι οι γνωστοι αραβικοί ρεβυθοκεφτέδεs.
H εκκλησία έχει άσυλο αλλά από επεισόδια που ξέρω που είχαν γίνει στο παρελθόν οι μπάτσοι μπαίναν μέσα και έκαναν συλλήψειs παρά το γεγονόs οτι απαγορεύεται κανονικά.
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 26, 2006, 10:13:22 πμ »

Με καυτερή σως ρε θηρίο; Ε, λογικό που σε πέρασαν για τρομοκράτη! Φτιάχνεις μπόμπα με αυτή τη σάλτσα....    :lol:
Sino
Επισκέπτης
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 26, 2006, 06:05:46 μμ »

Κύριε-κύριε KGB,

Τώρα με την ενεργειακή κρίση να πλησιάζει, πρέπει να τρώμε φαγητά που προσφέρουν ενέργεια και σε κάνουν να θέλεις να 'κινηθείς', ακόμη κι αν η κίνηση είναι μόνο το τρέξιμο προς την κοντινότερη χέστρα. ¶ρα, οποιοσδήποτε συσχετισμός με βόμβες και λοιπές τρομοκρατικές πρακτικές είναι το λιγότερο άσχετος. Προφανώς, κύριε μου, δεν γνωρίζετε τι σας συμβαίνει και πόσα σκουλήκια βάζουμε στο αγκίστρι. Είσθε χαζούλης και ανώριμος, υποπτεύομαι δε πως είσθε φιλο-αμερικάνος ή ακόμη χειρότερα, κατάσκοπος της Κοντής Λίνας Ρύζι. Σας καταγγέλω κι εσάς λοιπόν. Παραδειγματικά.

Ζήτω τα φαλάφελ με διπλή καυτερή,
Ζήτω τα ελεύθερα ξωκλήσια,
Ζήτω τα Χανιά και ο φάρος που βλέπω απέναντι μου τώρα,
Ζήτω, ζήτω, ζήτω!

-Sino.
Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: