Αποστολέας Θέμα: NOW OR NEVER - Record Label And Mailorder (Punk/Hardcore LPs, EPs, CDs and more)  (Αναγνώστηκε 15269 φορές)
Τυφλοπόντιξ
Newbie
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 29, 2014, 02:17:11 μμ »

Νομιζα πως ειχες την νοημοσυνη να το αφησεις το θεμα αλλα απλα καθοσουν και το μελετουσες τοσο καιρο?Η για λογους διαφημισης,περιμενες να περασει λιγος καιρος για να ξαναδιαφημίσεις την πραματια σου.Εγω εχω δωσει 1000 σπαστα σε 10 χρονιαμε θυσιες και βγαζω οτι θελω οποτε θελω,4 ep,3 compilation και μιξεις και μαστερ σε κομματια αλλων...Lo-fi αλλα αυτονομα με αξιοπρεπεια..Τα εδωσα για να βοηθησω τον εαυτο μου και τους διπλα..Οχι για να κονομησω και να βγαλω μεροκαματακι σαν εσας τους καρχαριες..Δεν με αφορα η βθιοτεχνια σας παρτο χαμπαρι..Ουτε τα κοκαλα των αδαμαντινωνν νεκρων που αναφνερεις με πολυαπασχολουν οσο η κοινη λογικη και η αντιληψη του τι ζεις και πως.Ασ'το να παει στο διαολο το θεμα ζητιανευεις που ζητιανευεις τι προκαλεις κιολας ρε διαμεσολαβητη.Δεν ξερεις τι παει να πει κακη διαφημιση?Ποσο θα σε στηριζουν οι φιλοι σου και οι δικοι σου.Εχουν κλεισει ολα αλλα ο now or never records ζει και μας πουλαει ακομα ιδεολογια διαμεσολαβητη.Τα φουμαρα και τα diy ονοματα με αντιληψης ανθρωπων που δεν ξερουν τι ειναι η νομισματικη πολιτικη και πως λειτουργει δεν ειναι του επιπεδου μου.Και ο πελατης εχει παντα δικιο..Οποτε μαθε να το βουλωνεις οταν θες λεφτα γιατι θα μπορουσα να'μαι πελατης και μονο δυσφημιση στον εαυτο σου κανεις γενικα σε ενα site diy οτι και να λενε οι αδαμαντινοι θεοι και αιωνιοι ιδρυτες και ρυθμιστες του diy.Καλουπια λεει ο παραμυθας του κουμπαρα με τις βιβλιογραφικες γνωσεις και τα ονοματα των diy πατερων.Για κοροιδια 2 συναπτρων ετων.Περαν του οτι θα επρεπε να ντρεπεσαι να συγκρινεις τα λεφτα που δινει καποιος για να μαθει κατι μονος του απο το να τα δινει σε τυπους σαν εσενα που οτι δηλωσουν ειναι και το παιζουν αυθεντειες σαν τους κλασικους ελληναραδες οπως το ξυνουν και να τα περιμενουν ολα ετοιμα στο πιατο.Συγκρινεις το να δωσω λεφτα για να κανω κηπο που θα ταισει δωρεαν τα παιδια μου με το να τα δωσω σε σενα επειδη ανοιξες φαστφουνταδικο diy και θες να ζησεις.Μου λες να μην δωσω 1000 να κανω 100 αλμπυμ μονος και να εξελιχθω με μελετη και κοπο αλλα να τα δωσω σε καργιοληδες για 2 σιντι και εγω να ειμαι ο d.i.y richie rich που περιμενει το αποτελεσμα οπως ξυνεται και μετρα τα λεφτακια του γαι τα επομενα σιντι που θα του κανουν αλλοι για να πουλας μετα εσυ για ενα ποσοστο λυπησης.Μην μαθω και τιποτα νεο ο καθε σκλαβακος στο ποστιο του ετσι?Μια ειδικοτητα εκαστος.Εσυ πωλητης,εγω μουσικος,αλλος μισθοφορος μουσικος,αλλος ηχοληπτης,παραγωγος ε?DIY...Ζητιανος μπροστα σου ειναι πνευματικος ηγετης με τακτ και εστω τροπους ειλικρινη εμπορου.Εις το επανειδειν και μιλα μονος σου απο δω και μπρος.Ο νοων νοειτω.

υ.γ1:Εσυ,o Penny Rimbaud και ο Steve Ignorant νομιζετε πως θα ορισετε σε εναν ελευθερο ανθρωπο τι σημαινει το "να το κανει μονος του?Θα καλουπωσετε το ΠΩΣ θα το κανει ΜΟΝΟΣ του?
υ.γ2:Δεν ζουμε στο 1980.Το χειροτερο ειναι να διαιωνιζεις την βιομηχανικη μεθοδο και να την πλασαρεις ως εναλλακτικη αληθεια του "καν'το μονος σου".Αυτα ειναι ψευδαισθησεις.Επαναλαμβανω δεν υπαρχει το "καν'το μονο σου" για μενα και εχετε μπερδεψει την ανεξαρτητη σκηνη με το d.i.y.Ας μενει ο αλλος στην ανδρομεδα,εγω και ενα σκισμενο χαρτι να του στειλω αμα ειναι να το κανω μονος θα το σκισω ο ιδιος και οχι ο diy επαγγελματιας χαρτοκοπτης της ψευδο-diy πανελλαδικης κλικας και θα αναλαβω σε συνενοηση με τον παραληπτη το παρε-δωσε και στην ανδρομεδα να ειναι.Και θα φτιαξω μονος και την συσκευασια χωρις πλαστικο και τις κλασικες βιομηχανικες μεθοδους του περασμενου αιωνα.Καλα ολα αυτα και παιζουν τον ρολο τους αναμφιβολα απλα λογω τιτλων το σαιτ νομιζα πως απευθυνεται σε κατι αλλο.Και ο τροπος σου για τροπος πωλητη ειναι αρκετα "εκφασισμενος" που λες και εσυ στην κριτικη...Ψησου να σκεφτεται ο καθενας για τον εαυτο του..Απλες λεξεις ειναι.Ρωτα ενα 5χρονο τι σημαινει να κανεις κατι μονος σου και μετα σκεψου τι κανεις και αν διευκολυνεις καποιον ανιδιοτελως.Και τελος σκεψου και ποιον κοροιδευεις...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 29, 2014, 03:31:13 μμ από Τυφλοπόντιξ »
NowOrNever
Newbie
*

« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 30, 2014, 05:10:16 πμ »

Νομιζα πως ειχες την νοημοσυνη να το αφησεις το θεμα αλλα απλα καθοσουν και το μελετουσες τοσο καιρο?Η για λογους διαφημισης,περιμενες να περασει λιγος καιρος για να ξαναδιαφημίσεις την πραματια σου.Εγω εχω δωσει 1000 σπαστα σε 10 χρονιαμε θυσιες και βγαζω οτι θελω οποτε θελω,4 ep,3 compilation και μιξεις και μαστερ σε κομματια αλλων...Lo-fi αλλα αυτονομα με αξιοπρεπεια..Τα εδωσα για να βοηθησω τον εαυτο μου και τους διπλα..Οχι για να κονομησω και να βγαλω μεροκαματακι σαν εσας τους καρχαριες..Δεν με αφορα η βθιοτεχνια σας παρτο χαμπαρι..Ουτε τα κοκαλα των αδαμαντινωνν νεκρων που αναφνερεις με πολυαπασχολουν οσο η κοινη λογικη και η αντιληψη του τι ζεις και πως.Ασ'το να παει στο διαολο το θεμα ζητιανευεις που ζητιανευεις τι προκαλεις κιολας ρε διαμεσολαβητη.Δεν ξερεις τι παει να πει κακη διαφημιση?Ποσο θα σε στηριζουν οι φιλοι σου και οι δικοι σου.Εχουν κλεισει ολα αλλα ο now or never records ζει και μας πουλαει ακομα ιδεολογια διαμεσολαβητη.Τα φουμαρα και τα diy ονοματα με αντιληψης ανθρωπων που δεν ξερουν τι ειναι η νομισματικη πολιτικη και πως λειτουργει δεν ειναι του επιπεδου μου.Και ο πελατης εχει παντα δικιο..Οποτε μαθε να το βουλωνεις οταν θες λεφτα γιατι θα μπορουσα να'μαι πελατης και μονο δυσφημιση στον εαυτο σου κανεις γενικα σε ενα site diy οτι και να λενε οι αδαμαντινοι θεοι και αιωνιοι ιδρυτες και ρυθμιστες του diy.Καλουπια λεει ο παραμυθας του κουμπαρα με τις βιβλιογραφικες γνωσεις και τα ονοματα των diy πατερων.Για κοροιδια 2 συναπτρων ετων.Περαν του οτι θα επρεπε να ντρεπεσαι να συγκρινεις τα λεφτα που δινει καποιος για να μαθει κατι μονος του απο το να τα δινει σε τυπους σαν εσενα που οτι δηλωσουν ειναι και το παιζουν αυθεντειες σαν τους κλασικους ελληναραδες οπως το ξυνουν και να τα περιμενουν ολα ετοιμα στο πιατο.Συγκρινεις το να δωσω λεφτα για να κανω κηπο που θα ταισει δωρεαν τα παιδια μου με το να τα δωσω σε σενα επειδη ανοιξες φαστφουνταδικο diy και θες να ζησεις.Μου λες να μην δωσω 1000 να κανω 100 αλμπυμ μονος και να εξελιχθω με μελετη και κοπο αλλα να τα δωσω σε καργιοληδες για 2 σιντι και εγω να ειμαι ο d.i.y richie rich που περιμενει το αποτελεσμα οπως ξυνεται και μετρα τα λεφτακια του γαι τα επομενα σιντι που θα του κανουν αλλοι για να πουλας μετα εσυ για ενα ποσοστο λυπησης.Μην μαθω και τιποτα νεο ο καθε σκλαβακος στο ποστιο του ετσι?Μια ειδικοτητα εκαστος.Εσυ πωλητης,εγω μουσικος,αλλος μισθοφορος μουσικος,αλλος ηχοληπτης,παραγωγος ε?DIY...Ζητιανος μπροστα σου ειναι πνευματικος ηγετης με τακτ και εστω τροπους ειλικρινη εμπορου.Εις το επανειδειν και μιλα μονος σου απο δω και μπρος.Ο νοων νοειτω.

υ.γ1:Εσυ,o Penny Rimbaud και ο Steve Ignorant νομιζετε πως θα ορισετε σε εναν ελευθερο ανθρωπο τι σημαινει το "να το κανει μονος του?Θα καλουπωσετε το ΠΩΣ θα το κανει ΜΟΝΟΣ του?
υ.γ2:Δεν ζουμε στο 1980.Το χειροτερο ειναι να διαιωνιζεις την βιομηχανικη μεθοδο και να την πλασαρεις ως εναλλακτικη αληθεια του "καν'το μονος σου".Αυτα ειναι ψευδαισθησεις.Επαναλαμβανω δεν υπαρχει το "καν'το μονο σου" για μενα και εχετε μπερδεψει την ανεξαρτητη σκηνη με το d.i.y.Ας μενει ο αλλος στην ανδρομεδα,εγω και ενα σκισμενο χαρτι να του στειλω αμα ειναι να το κανω μονος θα το σκισω ο ιδιος και οχι ο diy επαγγελματιας χαρτοκοπτης της ψευδο-diy πανελλαδικης κλικας και θα αναλαβω σε συνενοηση με τον παραληπτη το παρε-δωσε και στην ανδρομεδα να ειναι.Και θα φτιαξω μονος και την συσκευασια χωρις πλαστικο και τις κλασικες βιομηχανικες μεθοδους του περασμενου αιωνα.Καλα ολα αυτα και παιζουν τον ρολο τους αναμφιβολα απλα λογω τιτλων το σαιτ νομιζα πως απευθυνεται σε κατι αλλο.Και ο τροπος σου για τροπος πωλητη ειναι αρκετα "εκφασισμενος" που λες και εσυ στην κριτικη...Ψησου να σκεφτεται ο καθενας για τον εαυτο του..Απλες λεξεις ειναι.Ρωτα ενα 5χρονο τι σημαινει να κανεις κατι μονος σου και μετα σκεψου τι κανεις και αν διευκολυνεις καποιον ανιδιοτελως.Και τελος σκεψου και ποιον κοροιδευεις...

Ίσως και να άφηνα το θέμα γιατί έχω βαρεθεί τους ειδήμονες σαν και του λόγου σου, όμως δεν το έκανα γιατί απευθύνεσαι δημόσια σε εμένα προσωπικά, με προσβάλλουν τα όσα γράφεις κι αφού μπορώ να απαντήσω, το κάνω, κι ας με κουράζει η διαδικασία της ...απολογίας. Όσο για την αργοπορημένη προηγούμενη απάντηση, απλώς κοπροσκύλιαζα και δεν είχα ούτε το χρόνο ούτε την όρεξη για ονλάιν τιτιβίσματα. Προτίμησα να χαλάσω δύο μεροκάματά μου από δουλειά δύσκολη, βρώμικη κι επικίνδυνη για να πάω μόνος με αυτοκίνητο και να στηρίξω με τη παρουσία και τον οβολόν μου ένα αυτοοραγωμένο λάιβ σε κάποια επαρχιακή πόλη. Κι αν δε σε αφορά αυτό που κάνουμε τότε μη πετάγεσαι για να ξεράσεις τις εξυπνάδες σου. Ούτε o Penny Rimbaud, ούτε ο Steve Ignorant, ούτε εγώ δεν ασχοληθήκαμε με το τι και πώς το κάνεις. Εσύ είσαι αυτός που παρεμβάλλεται στη συχνότητα που εκπέμπουμε τις ζωές και τις επιλογές μας (χρησιμοποιώ τον πληθυντικό, γιατί θεωρώ ότι επιτίθεσαι και στα υπόλοιπα παιδιά που κάνουν κάτι αντίστοιχο με μένα). Εσύ προσποιείσαι τον DIY-πατέρα και παντογνώστη κι αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα. Ότι άσχετα αν συμφωνούμε ή διαφωνούμε, εσύ κάνεις υποδείξεις για το πώς θα λειτουργώ εγώ ή ένα γκρουπ.

Θα φροντίσω να ενημερώσω και τα παιδιά από Καταχνιά, από Δύσπνοια, από Los Pasados, από Παροξυσμό, από Alien Mustangs, από Basements, από Antimob, από Era Of Fear ότι δεν είμαι ο φίλος που ξέρανε τόσο καιρό και δεν τους βοηθάω όπως εσφαλμένα πιστεύανε, αλλά τους κοροϊδεύω και είμαι ένας ...καρχαρίας που κονομάει στη πλάτη τους. Και εις άλλα με υγεία.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 30, 2014, 05:49:50 πμ από NowOrNever »
Τυφλοπόντιξ
Newbie
*

« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 30, 2014, 12:00:17 μμ »

http://www.diymusic.org λεγεται.
πες το και σε οσους δεν ξερεις και επονομασε οσους θεωρεις εσυ ειδημονες για να νοιωθεις οτι μου λες κατι.Για μενα ειστε απλα κλικες.Το d.i.y ειναι ενα πραμα και σημαινει απλα καν΄το μονο σου.Εσυ και ολοι εσεις "της σκηνης" σας,στο αυτο-οργανωμενο κυκλωμα σας μπορειτε να κανετε οτι θελετε και να απαντατε σε επιχειρηματα με μετεφηβικη αντιδραστικοτητα οπως εκανες απο το πρωτο μηνυμα ως το τελευταιο αραδιοαζοντας ονοματα και μπαντες η δεν ξερω και εγω τι.Δεν κοιτανε μακροπροθεσμα ουτε οι μπαντες ουτε εσυ να ανεξαρτητοποιηθουν και να μην χρειαζονται φραγκα,εσενα η τριτους για αυτο τοσα χρονια εχετε καταληξει μια αυτονομη βιοτεχνια υπο παρασιτισμου προς συμφερον δικο σας και της μουσικης.Οχι την προτροπη οποιου βλεπει στο d.i.y.Ειναι σαν να μαθαινεις το παιδι σου να ειναι ηρεμο φωναζοντας του ολη μερα.Παραδειγματισμος λεγεται."Το κανω μονος μου σημαινει πληρωνω αλλους που το κανουν μονοι τους για να το μοιρασουν οσοι το κανουν μονοι τους και νομιζω κατι κανω".

υ.γ:Για πολλοστη φορα υπενθυμιζω πως εισαι σε λαθος μερος απλα μην κανεις ετσι..Καλο ξεπουλημα 
krana
Global Moderator
Junior forumist

« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 30, 2014, 12:53:20 μμ »

Δεν υπάρχει πάντως κάποιος περιορισμός όσον αφορά τα distro ή κάτι ανάλογο.

Μάλιστα υπάρχουν ενότητες στον πίνακα "ΜΟΥΣΙΚΗ" (Κυκλοφορίες-Προτάσεις, Εκδηλώσεις κλπ) στις οποίες ποστάρονται ενίοτε πράγματα που δεν εντάσσονται στο diy.
Τυφλοπόντιξ
Newbie
*

« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 30, 2014, 01:42:23 μμ »

Δεν υπάρχει πάντως κάποιος περιορισμός όσον αφορά τα distro ή κάτι ανάλογο.

Μάλιστα υπάρχουν ενότητες στον πίνακα "ΜΟΥΣΙΚΗ" (Κυκλοφορίες-Προτάσεις, Εκδηλώσεις κλπ) στις οποίες ποστάρονται ενίοτε πράγματα που δεν εντάσσονται στο diy.

Δεν αντιλεγω,απλα ο πρεσβης των αδαμαντινων Penny Rimbaud και  Steve Ignorant,d.i.y γεννετειρων και σπουδαιων d.i.y συγκροτηματων οπως λος πασαδος αντιμομπ και αλλων ονοματων του στερεωματος,ακομα μαχεται για τον τιτλο του d.i.y ενω ξεπουλαει βινυλια και δισκους αλλων ενταγμενων σε κανονικες δισκογραφικες οπως ανεφερα σε αλλο σχολιο.Ακομα δεν μας εχει πει αν κοβει αποδειξεις,αν περνει ποσοστο και ο ρολος του ποιος ειναι βεβαια-κατι για λεφτα και εξοδα αποστολης d.i.y αναφερθηκε...αλλα οπως προειπα καλο ξεπουλημα να εχει το παιδι να ακμαζει η βιοτεχνια..Θα μπορουσε να εχει πει ενα "ναι δεν εχουμε και μεγαλη επαφη αλλα ειμαστε πολυ κοντα και δεν εχουμε και τιποτα να μοιρασουμε,συνεπως οποιος θελει στηριζει και αυτο που κανουμε".Οχι στην πρωτη κριτικη αλλου πελατη να αρχιζει τις "εκφασιζουσες" μεγαλοεπιβολες αρλουμπες και προσβολες ελλειψη επιχειρηματων..12 ευρω σιντι και το λεει περηφανος.Με 12 ευρω περνω 3 σιντι απο d.i.y καλλιτεχνη με 10σελιδο μπουκλετ και μου τα στελνει ο ιδιος.Αν τα'χει 5 δινω οβολο και ενα διευρω σε καποιον που το κανει ΜΟΝΟΣ του online.Και στο Αγρινιο να'μαι και στη δυτικη γουαδελουπη...Η μονη δικαιολογια θαταν ναχει κουριερ και δικτυο σαν κυκλωμα παντου και να συνδραμει μεσω ατομων στην διανομη πανελλαδικα αυτονομα περνοντας ποσοστο.Εκει ομως λεγεσαι αυτονομο-κουριερ (χαχα) και δεν στηριζεις την πληρωμη προς τριτους για να κανουν την δουλεια για σενα,εξηγωντας σου μετα και τι ειναι d.i.y.Απλα πραματα ειναι...
Σελίδες: 1 [2]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: