Αποστολέας Θέμα: Garageband: info για χρήση  (Αναγνώστηκε 6606 φορές)
yianniso
Newbie
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« στις: Δεκέμβριος 30, 2013, 12:02:00 πμ »

Καλησπέρα παιδιά! Ξεκίνησα να συνθέτω μουσική με το garageband. Παίρνω τις έτοιμες λούπες και φτιάχνω ό,τι μου αρέσει. Η απορία μου είναι η εξής: μπορώ να χρησιμοποιήσω τη μουσική που θα δημιουργήσω επαγγελματικά? Τι εννοώ: θέλω να γράψω μουσική με την εφαρμογή αυτή και να τη βάλω ως "χαλί" σε ντοκιμαντέρ και άλλα βιντεάκια που θα φτιάξω και θα τα ανεβάσω σε ιστοσελίδες, web tv κτλ. Ενδεχομένως να βάλω και διαφημίσεις, οπότε μπορεί να υπάρξει και οικονομικό κέρδος. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τις λούπες (πνευματικά δικαιώματα κτλ)? Αλλιώς ποιο πρόγραμμα μπορώ να χρησιμοποιήσω? Ευχαριστώ!
Τυφλοπόντιξ
Newbie
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 08, 2014, 05:27:57 μμ »

" Ξεκίνησα να συνθέτω μουσική με το garageband. Παίρνω τις έτοιμες λούπες και φτιάχνω ό,τι μου αρέσει.

Γεια σου ρε μαγκα Ξενακη #2 γιγαντιαιε μουσικοσυνθετη...Εννοειται μπορεις να πλουτισεις εχω και ενα ξαδερφακι 11 χρονω συνδεει κουτακια στο ιτζει ο μουσικοσυνθετης τα κανει εξπορτ και τονε χρηματιζουν.Καλη επιτυχια και καλα πλουτη!!!A ναι και σε περιπτωση που εχεις πληρωσει το προγραμμα μπορεις να το χρησιμοποιησεις οπως θες αν δεν ντρεπεσαι.Γενικα μπορεις να παρεις και ινστρουμενταλ΄απο το γιουτουμπ απο καλλιτεχνες νησιων φεροε και να τα λες δικα σου ο μουσικοσυνθετης.Δεν ειναι και σαν να ενωνεις κουτακια με λουπες ετοιμες αλλα αν θες φραγκακια επειδη δεν κανεις τιποτα απολυτως καλη επιλογη και αυτη, 
Καλη επιτυχια και παλι 
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 08, 2014, 05:35:42 μμ από Τυφλοπόντιξ »
Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: