Αποστολέας Θέμα: «Έλουσαν» γατάκι με βενζίνη και του έβαλαν φωτιά  (Αναγνώστηκε 18970 φορές)
μαύρο_άλφα
Forum-stoned
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« στις: Μάιος 03, 2013, 11:45:34 μμ »

αν και δεν εγινε στην ελλαδα (απορω μιας και εχει τα πρωτεια στην κακοποιηση ζωων), συνεχεια βιας πάνω στα ζωα.. 

"Ο Justin τώρα είναι σε καλά χέρια
Ο μόλις 5 εβδομάδων Justin αναρρώνει από τα τραύματά του –σωματικά και ψυχολογικά- που του προκάλεσαν ασυνείδητοι πριν από περίπου μια εβδομάδα σε πολυσύχναστο δρόμο του New Jersey.

Κάποιοι περιέλουσαν με βενζίνη το ανυπεράσπιστο γατάκι και του έβαλαν φωτιά, αναφέρει η ιστοσελίδα NJ.com.

Σύμφωνα με τους κτηνιάτρους που ανέλαβαν τη φροντίδα του, το μεγαλύτερο τμήμα των αυτιών του Justin έπρεπε να αφαιρεθεί, ενώ η γούνα του δε θα ξαναφυτρώσει σε πολλά σημεία."

ενα πραγμα θα πω, χριστιανοι και λοιποι παπαρηδες, τραβατε στις εκκλησιες σας, μακαρι να θαφτειτε και εκει μεσα μαζι με τους τραγους, εξαλλου κατι παραπανω απο γνωστο πως οι "ανθρωποι του (μπασταρδου) θεου" αυτες τις μερες ριχνουν τις απειρες φολες (ειδικα γυρω απο τις εκκλησιες) και μετα με "καθαρη συνειδηση" δινουν το "αγιο φως". πφφφτ..  ανθρωπους δε μας κανουν οι "εξομολογησεις", οι "θεοι" και οι σταυροι αλλα κατι βαθυτερο που βρισκεται μεσα... βαθια... στη ψυχη. δυστυχως, το κτηνος (ανθρωπος) βρισκεται παντου. αυτα για να χουμε το νου μας και προς ευαισθητοποιηση προς τους τετραποδους αδεσποτους φιλους μας που εχουν την αναγκη μας.

photos:

Thanos T.
Junior forumist

« Απάντηση #1 στις: Μάιος 04, 2013, 01:13:29 πμ »

Όχι ρε σι...δεν είναι δίκαιο..
Που στα διάολο είναι ο θεός ; γαμω τις αντιφάσεις σας...

Ένταξη δεν γνωρίζω αν τιμωρήθηκε ο τύπος ο γαμημένος που το έκανε.
Αλλά λέω το παραπάνω «αντιφάσεις» , με τι λογική ότι όλα δικαιολογούνται γύρο από το θεό.
υπάρχει ελεύθερη βούληση..αλλά αν γίνει κάτι κακο είναι θέλημα θεού αν γίνει κάτι καλό είναι θαύμα, αν μου τύχει κάτι κακό και εγώ είμαι άγιος, πληρώνω τις αμαρτίες άλλων...

Ρε κολοζωη....
μαύρο_άλφα
Forum-stoned

« Απάντηση #2 στις: Μάιος 04, 2013, 01:43:59 μμ »

Αλλά λέω το παραπάνω «αντιφάσεις» , με τι λογική ότι όλα δικαιολογούνται γύρο από το θεό.
υπάρχει ελεύθερη βούληση..αλλά αν γίνει κάτι κακο είναι θέλημα θεού αν γίνει κάτι καλό είναι θαύμα, αν μου τύχει κάτι κακό και εγώ είμαι άγιος, πληρώνω τις αμαρτίες άλλων...

Ρε κολοζωη....
καλημερα! κοιτα.. το συγκεκριμενο συμβαν δεν εχει τοσο σχεση με "των ημερων" αλλα με αφορμη αυτα που γινονται αυτες τις μερες καλο ειναι να υπαρχει ευαισθησια και οπου πιανει κατι το ματι μας απο τους "ανθρωπους του θεου" να επεμβαινουμε. οι δολοφονιες και οι κακοποιησεις των ζωων δε σταματανε ουτε στιγμη (με την τελευταια φωτο εδώ, κλαιω, αστα..), μη μιλησουμε για αυτα που λεγαμε.. μακαβριες σφαγες αρνιων κ.λπ., βλεπεις οι γαμημενοι οι θεοι θελουν μπολικο αιμα. αν σκεφτει κανεις καθαρα ειναι οντως η επιτομη της αρρωστημενης σκεψης αυτα τα "εθιμα"... σφαζουν ΤΟΣΑ ζωα και κοιτανε στα ματια ευτυχισμενοι τα παιδια τους...

Thanos T.
Junior forumist

« Απάντηση #3 στις: Μάιος 04, 2013, 06:30:41 μμ »

Ρε κολοζωη....
καλημερα! κοιτα.. το συγκεκριμενο συμβαν δεν εχει τοσο σχεση με "των ημερων" αλλα με αφορμη αυτα που γινονται αυτες τις μερες καλο ειναι να υπαρχει ευαισθησια και οπου πιανει κατι το ματι μας απο τους "ανθρωπους του θεου" να επεμβαινουμε. οι δολοφονιες και οι κακοποιησεις των ζωων δε σταματανε ουτε στιγμη (με την τελευταια φωτο εδώ, κλαιω, αστα..), μη μιλησουμε για αυτα που λεγαμε.. μακαβριες σφαγες αρνιων κ.λπ., βλεπεις οι γαμημενοι οι θεοι θελουν μπολικο αιμα. αν σκεφτει κανεις καθαρα ειναι οντως η επιτομη της αρρωστημενης σκεψης αυτα τα "εθιμα"... σφαζουν ΤΟΣΑ ζωα και κοιτανε στα ματια ευτυχισμενοι τα παιδια τους...

Γεια χαρά again..

Ναι δεν χρειάζεται να τα ξανά λέμε..
Απλά τη πήγα εκεί τη συζήτηση με τα λεγόμενα σου παρακάτω που λες...
Το θέμα είναι ότι είναι Σκατά όλα...κρίμα για το γατάκι...είναι κρίμα κάποιοι να σταματάνε στη μέση τού δρόμου να περνούν το χτυπημένο το ζωάκι να τού δίνουν βοήθεια...και κάποιοι μπασταρδοι να τα σκοτώνουν για τη καύλα τους..

Τίποτα Σκατά.
μαύρο_άλφα
Forum-stoned

« Απάντηση #4 στις: Μάιος 04, 2013, 11:19:34 μμ »

αυτή την αρρωστημένη, τη γαμημένη "καυλα" τους ρε αδερφε, αυτη γαμω το στανιο δεν μπορω με την καμια ομως να κατανοησω.. 

ξερεις ποσες φορες εχω σκεφτει πως η κακια αυτου του κοσμου απλα.. ξεπερναει.. τα παντα. πως γινεται ρε συ να σκοτωνουν κατι το τοσο αθωο, το τοσο ανυπερασπιστο οπως ενα τοσο δα ζωακι? πως γινεται να γελανε με αυτο και μετα να βαζουν τα ρουχα τους, να βγαινουν βολτα, να πηγαινουν στη δουλεια, να τους συναντας στον δρομο, και πισω απο τα ματια τους να υπαρχουν κτηνη, μεσα τους.

πιστευω τα απλα πραγματα ειναι που δινουν ομορφια σε αυτο που λεγεται ζωη, οταν καποιος/α δεν μπορει να διαχειριστει το αβυσσαλεο μισος του (και το κομπλεξ βαλε μεσα) και ξεσπαει πανω σε ζωα, σκεψου τι μπορει να κανει σε ανθρωπους..

υπαρχει και η αποψη πως αυτοι που συμπεριφερονται βιαια και "κακα" πανω στα ζωα ειναι και βιαιοι απεναντι στους ανθρωπους...

Absinthe
Junior forumist

« Απάντηση #5 στις: Μάιος 07, 2013, 01:25:15 μμ »

αυτή την αρρωστημένη, τη γαμημένη "καυλα" τους ρε αδερφε, αυτη γαμω το στανιο δεν μπορω με την καμια ομως να κατανοησω.. 

ξερεις ποσες φορες εχω σκεφτει πως η κακια αυτου του κοσμου απλα.. ξεπερναει.. τα παντα. πως γινεται ρε συ να σκοτωνουν κατι το τοσο αθωο, το τοσο ανυπερασπιστο οπως ενα τοσο δα ζωακι? πως γινεται να γελανε με αυτο και μετα να βαζουν τα ρουχα τους, να βγαινουν βολτα, να πηγαινουν στη δουλεια, να τους συναντας στον δρομο, και πισω απο τα ματια τους να υπαρχουν κτηνη, μεσα τους.

For me my glory is an
Humble ephemeral Absinthe
Drunk on the sly, with fear of treason
and if I drink it no longer,
it is for a good reason.
Thanos T.
Junior forumist

« Απάντηση #6 στις: Μάιος 07, 2013, 03:43:35 μμ »

Ξανά είδα το ποστ και κατάλαβα το εξής...
Αν πάθει τέτοιο έγκαυμα ένα άνθρωπος , θα γίνει στην όψη τρομακτικός και «άσχημος» αλλά ρε σεις αυτό το γατάκι και κάθε γατάκι που μπορεί να έχει αυτήν αρρωστημένη κατάληξη..παραμένει αξιαγάπητο και γλύκα.
Δεν έχει καταλάβει γιατί έγινε αυτό, μόνο φόβο πήρε, και δεν μπορεί να ανταπόδοση τη κακία.
Αλλά την αγάπη που πήρε έπειτα, θα τη καταλάβει και θα ανταποδώσει...
Ίσως αυτή είναι η διάφορα ανάμεσα μας...
μαύρο_άλφα
Forum-stoned

« Απάντηση #7 στις: Μάιος 07, 2013, 04:20:30 μμ »

Ξανά είδα το ποστ και κατάλαβα το εξής...
Αν πάθει τέτοιο έγκαυμα ένα άνθρωπος , θα γίνει στην όψη τρομακτικός και «άσχημος» αλλά ρε σεις αυτό το γατάκι και κάθε γατάκι που μπορεί να έχει αυτήν αρρωστημένη κατάληξη..παραμένει αξιαγάπητο και γλύκα.
Δεν έχει καταλάβει γιατί έγινε αυτό, μόνο φόβο πήρε, και δεν μπορεί να ανταπόδοση τη κακία.
Αλλά την αγάπη που πήρε έπειτα, θα τη καταλάβει και θα ανταποδώσει...
Ίσως αυτή είναι η διάφορα ανάμεσα μας...
Τα πες όλα. Respect.

vinyl
Junior forumist

« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 09, 2013, 12:32:19 μμ »

γαμημένο ανθρώπινο είδος
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 19, 2013, 01:13:06 μμ από vinyl »
Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: