Αποστολέας Θέμα: A Better Life - 2011  (Αναγνώστηκε 3352 φορές)
Narco
Newbie
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας

« στις: Απρίλιος 03, 2013, 02:21:48 μμ »

Μια ταινία που είδα πρόσφατα (κανα χρόνο πριν  ), η οποία αναφέρεται στην καθημερινότητα ενός μετανάστη πατέρα, που καθαρίζει κήπους πλουσίων για να τα βγάλει πέρα και προσπαθεί να μεγαλώσει και το γιο του ταυτοχρόνως. Δε λέω άλλα για να μην κάνω spoil.

http://www.imdb.com/title/tt1554091/
και το trailer:

"Εθνικότητά μου είναι το χρώμα του ανέμου, η γη, ο ουρανός και τα πουλιά που πετάνε πάνω από τα σύνορα" - Ματέι Βίσνιεκ

http://narcohypnosis.wordpress.com/
μαύρο_άλφα
Forum-stoned

« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 03, 2013, 04:55:29 μμ »

Στην πρώτη ευκαιρία θα την δω την ταινία, την αγνοούσα. Άσχετο, έριξα μια ματιά στο bloq σου και βλέπω ωραία πράγματα έχεις μέσα! Λειβαδίτης, Γώγου, Neruda.. Δ.Π.Θ.!!! Ωραίοοοςς!!! 

Narco
Newbie
*

« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 03, 2013, 11:16:25 μμ »

Στην πρώτη ευκαιρία θα την δω την ταινία, την αγνοούσα. Άσχετο, έριξα μια ματιά στο bloq σου και βλέπω ωραία πράγματα έχεις μέσα! Λειβαδίτης, Γώγου, Neruda.. Δ.Π.Θ.!!! Ωραίοοοςς!!! 
Bέβαια την είδα πριν καιρό και δε θυμάμαι αν είναι πολύ καλή, αν βγάζει καλά τα αισθήματα, αλλά με έχει μείνει ένα σημείο στο τέλος όπου καρασυγκινήθηκα. Δες την αν και όποτε έχεις χρόνο και ρίξε μια γνώμη.

Χαχαχ, σε ευχαριστώ για τα καλά λόγια σου, απλά μαζεύω όπως λέω πράματα που θεωρώ αξιόλογα (θέλει πολύ εμπλουτισμό πάντως). Προσφάτως έκανα και το 1o ποστ μου εκεί μέσα, όχι τίποτα φοβερό, αλλά για αρχή καλά ήταν.

Άντε βγάλε το σιντάκι σου να ακούσουμε και κάτι νέο!

"Εθνικότητά μου είναι το χρώμα του ανέμου, η γη, ο ουρανός και τα πουλιά που πετάνε πάνω από τα σύνορα" - Ματέι Βίσνιεκ

μαύρο_άλφα
Forum-stoned

« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 04, 2013, 12:09:14 πμ »

Bέβαια την είδα πριν καιρό και δε θυμάμαι αν είναι πολύ καλή, αν βγάζει καλά τα αισθήματα, αλλά με έχει μείνει ένα σημείο στο τέλος όπου καρασυγκινήθηκα. Δες την αν και όποτε έχεις χρόνο και ρίξε μια γνώμη.

Χαχαχ, σε ευχαριστώ για τα καλά λόγια σου, απλά μαζεύω όπως λέω πράματα που θεωρώ αξιόλογα (θέλει πολύ εμπλουτισμό πάντως). Προσφάτως έκανα και το 1o ποστ μου εκεί μέσα, όχι τίποτα φοβερό, αλλά για αρχή καλά ήταν.

Ναι ρε αδερφέ, θα την δω όποτε είμαι λίγο χαλαρός από χρόνο και θα επανέλθω. Γενικά, ελπίζω να δείχνει πράγματα από την μεριά των καταπιεσμένων και να μην είναι απλά ξέρεις.. μελό για να "συγκινήσει", καλά έκανες πάντως που την πόσταρες.

Είναι όμορφο το υλικό σου, ειδικά Λειβαδίτης, τεράστιος και πολύ ουσιώδης ποιητής.. αγαπημένος, για τη Γώγου πάλι δεν έχω να πω τίποτα! Απλά το νέο άλμπουμ έχει "πάρει" από αυτήν τον τίτλο του και στο ομώνυμο τραγούδι παίζει sample με τη φωνή της..  Σύντομα!

Narco
Newbie
*

« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 08, 2013, 02:46:58 μμ »

Ναι ρε αδερφέ, θα την δω όποτε είμαι λίγο χαλαρός από χρόνο και θα επανέλθω. Γενικά, ελπίζω να δείχνει πράγματα από την μεριά των καταπιεσμένων και να μην είναι απλά ξέρεις.. μελό για να "συγκινήσει", καλά έκανες πάντως που την πόσταρες.

Είναι όμορφο το υλικό σου, ειδικά Λειβαδίτης, τεράστιος και πολύ ουσιώδης ποιητής.. αγαπημένος, για τη Γώγου πάλι δεν έχω να πω τίποτα! Απλά το νέο άλμπουμ έχει "πάρει" από αυτήν τον τίτλο του και στο ομώνυμο τραγούδι παίζει sample με τη φωνή της..  Σύντομα!
Kαλά μη περιμένεις και πολλά στο να δείξει πράματα από την πλευρά των καταπιεσμένων, αλλά έχει κάτι λίγα, περισσότερο πως τα βγάζουν πέρα σπίτι,τι τριβές υπάρχουν και σε τι κατάσταση ζουν. Κατά τα άλλα είναι μια κλασσική ταινία εξ Αμερικής..

Λειβαδίτης-Γώγου είναι κλασσικές αγάπες, μετά πάμε σε Bukowski από εξωτερικό..

Μια χαρά τότε! Αναμένουμε! 

Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: