Αποστολέας Θέμα: Τσίου  (Αναγνώστηκε 3575 φορές)
doesitmatter
Forum Normal
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« στις: Απρίλιος 06, 2006, 11:05:52 μμ »

Δεν ξέρω πόσοι την είδατε την ταινία αλλά εμένα με εντυπωσίασε! Πολύ φρέσκια για τα ελληνικά δεδομένα. Κάτι τέτοιο δεν έχω ξαναδεί. Οι χαρακτήρες είναι όλοι βγαλμένοι μέσα από την ζωή χωρίς δόση υπερβολής. Πολύ καλές ατάκες με λεξιλόγιο που χρησιμοποιούμαι όλοι μας. Με εμφανή στοιχία από άλλες ταινίες (εγώ ξεχώρισα λίγο Τrainspotting, λίγο Δεκαπενταύγουστο, λίγο Δυο καπνισμένες κάνες κτλ) και ίσως από σκηνοθεσία και φωτογραφία να μην είναι η πιο τέλεια που έχει γίνει αλλά και τι έγινε; Οι ηθοποιοί είναι όλοι γαμάτοι με αποκορύφωμα το πρεζάκι Τσίου και τον κοκάκια Γιάννη (αν θυμάμαι καλά το όνομα).
Μην περιμένετε κάποια ταινία με σούπερ διδάγματα κτλ. Αλλά για αυτό που είναι, είναι πολύ καλή. Παίζεται ακόμα στην Αθήνα και πριν λίγες μέρες την πρόβαλε και το Νοσότρος.

Punk Rock: Quality Marketed Rebelion since 1977
Anonymous
Επισκέπτης
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 16, 2006, 07:04:22 μμ »

(PunkS_N_SkinS εδω)...την ειδα και εγω πριν 3-4 μερες την ταινια αυτη...ειχε τρελο γελιο...ειδικα ο τσιου το πρεζακι απιστευτος!!οπως λεει και ο doesitmatter η ταινια δεν εχει ειδικο διδαγμα αλλα εχει αρκετη πλακα!εχει και φοβερες ατακες!!αυτα τα πολλα...

Cheers!!
-Jorge-
Sino
Επισκέπτης
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 16, 2006, 07:23:14 μμ »

Ποιά είναι πάνω-κάτω η ιστορία ρε παιδιά;

-Sino.
stavrosav
Forum Normal

« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 16, 2006, 08:37:46 μμ »

Εδω υπαρχει μια κριτικη για την ταινια..

http://www.asxetos.gr/cinema.aspx?i=108

Γενικα εχω ακουσει πολυ καλα πραγματα για αυτην την ταινια αλλα δυστυχως σιγα μην την φερουν σε κινηματογραφο στην Ξανθη..Στην επαρχια μονο τις σειρηνες του αιγαιου θα βλεπουμε!!!! :twisted:

Νo matter what i say,No matter what i do,i can't change what happened...
Anonymous
Επισκέπτης
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 16, 2006, 11:23:16 μμ »

Sino dn einai k kamia spoudaia upo8esi..mlkies...to tsiou to prezaki psaxnei tin dosi tou ton 15 augousto pou leipoun oloi klp..e exei k kt kolpa apo edw k apo ekei...se genikes grammes min fantasteis tpt spoudaio..alla kai me auto rixneis arketo gelio!!exei foveres atakes!

Cheers!
-Jorge-

P.S.(sorry gia ta Greeklish mou aplws egrapsa polu viastika)
Sino
Επισκέπτης
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 16, 2006, 11:24:08 μμ »

Ωρέ Σταύρο, αφού κατεβαίνεις Θεσσαλονίκη και θα λιώνεις, τί γκρινιάζεις;  

-Sino.
stavrosav
Forum Normal

« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 16, 2006, 11:30:07 μμ »

Γαμωτο ξεχασα οτι με παρακολουθει ο πρακτορας sino και ξερει ολες μου τις κινησεις...

Ρε τι να κανω?Αφου η γκρινια ειναι στο αιμα μου...(παλι το σκισαμε το θεμα!!! :lol: )

Νo matter what i say,No matter what i do,i can't change what happened...
Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: