Αποστολέας Θέμα: Η άποψη σαs για τα γεγονότα στην ΑΣΟΕΕ ;  (Αναγνώστηκε 15631 φορές)
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #30 στις: Απρίλιος 06, 2006, 06:54:08 μμ »

Με αυτήν την τακτική (ξαναλέω: δεν πρόλαβα τα σβησμένα) το φόρουμ χάνει όλη την ελευθερία και δυναμική του, ή τουλάχιστον φαντάζει έτσι σε κάποιους, ακόμα κι αν δεν ισχύει στην πραγματικότητα.

Είμαι ήδη εντελώς ξενερωμένος με την απόφασή σας να αποφεύγετε όποια κουβέντα πάει να παρεκτραπεί, που σβήνετε αυτά για τα οποία αισθάνεστε ότι "εχθρεύονται" το φιλικό κλίμα του φόρουμ, λες και είμαστε κόμμα. Μα δεν έχετε καταλάβει ότι οι διαφωνίες και οι αντιπαλότητες έχουν υπόβαθρο; Ότι όταν κάποιος ενοχλείται ή ενοχλεί με τα λεγόμενά του υπάρχει συνήθως ουσία και λόγοι για να συμβαίνουν αυτά; και αυτοί οι λόγοι πρέπει να εκφραστούν και να συζητηθούν; (έστω έντονα ; ) Αν για να αισθανόμαστε καλά πρέπει να είμαστε διπλωμάτες και στρουθοκάμηλοι, εγώ ξαναδηλώνω (και σόρυ κιόλας) kthulu και tug ότι είναι αποκλειστικά δική σας απόφαση να ενεργείτε έτσι εις βάρος της εικόνας του φόρουμ, παρότι μεγάλο μέρος των χρηστών είναι ενάντιος σε σβησίματα, ειδικά τέτοιου είδους....

......στην άκρη του χάους κάθεται μια γάτα.....

άσχετο, αλλά όσο καιρό με ενδιαφέρει & γράφω στο φόρουμ, εγώ θα συζητώ στο κάθε γαμημένο θέμα αν έπρεπε να σβηστεί ή όχι, γιατί το κάθε σβήσιμο αφορά το κάθε θέμα κι όχι μια γενική κατάσταση, και ούτως ή άλλως ότι γουστάρετε κάνετε (δηλαδή εσείς κρίνετε κάθε φορά ότι έπρεπε να σβηστούν κι οι υπόλοιποι διαφωνούν, αλλά τα έχετε σβήσει ήδη, οπότε ... ) χωρίς να δίνετε σημασία σε αυτά που ειπώθηκαν στην "ειδική" επί του θέματος συζήτηση....

Με μια διαολεμένα φιλική μα και κάφρικη διάθεση

\\\\\\\\\\\nothing to loose////////////
......bash, kill, destroy for mental health......
=====bring the noise=====
fuck mellow this is hardcore from hell
///////lets see how ready u r, ok?\\\\\\
burnthecopper
Junior forumist
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #31 στις: Απρίλιος 06, 2006, 08:18:52 μμ »

Kthulu  κανείς δεν έγραψε ποτέ κάτι που δεν έδειχνε σεβασμό προς την κοπέλα το αντίθετο μάλιστα ο καθένας την υποστήριζε με τον τρόπο του.
Ποια ήταν αυτά που ήταν  τόσο επικίνδυνα για τους αναγνώστες του φόρουμ και προσβλητικά για κάποιες ομάδες? (εκτός αν έχασα κάτι)
 Ο ένας ανάφερε ότι σε κάποιους αναρχικούς παίζουν ασφαλίτες - υποθέτω ότι το είπε με αφορμή που ο ασφαλίτης που έπιασε τη κοπέλα  ήταν ντυμένος αναρχικός – το οποίο το ξέρουν και τα μωρά και αποτελεί σοβαρό πρόβλημα χρόνια τώρα στον αναρχικό χώρο και ο άλλος έγραψε ότι αυτός είναι ο σωστός τρόπος να καταστρέψεις το σύστημα και όχι κανονίζοντας συναυλίες diy μέσα από το pc το οποίο είναι και αυτό συζητήσιμο (μάλιστα σβήστηκαν όταν πήγαινα να απαντήσω και στους δύο)
Είναι απλά απόψεις επομένως ποιος χρεώνει ποιον δεν καταλαβαίνω…. Δε θα ήταν κουραστικό και περιττό να γίνονται συζητήσεις αν  πίστευαν όλοι τα ίδια? Αλλά και όποιος νιώσει χρεωμένος μπορεί να σχολιάσει και όχι να κρύψει ή να σβήσει
Στην τελική μόνο που δικαιούνται ορισμένοι να σβήνουν και οι άλλοι όχι έχουμε μερική άρση της  ισότητας σε ένα φόρουμ που τα μέλη υποτίθεται ότι αγωνίζονται για αυτήν
kthulu
Administrator
Forum Addict

« Απάντηση #32 στις: Απρίλιος 06, 2006, 08:31:13 μμ »

Ok παιδιά με πείσατε, δεν ξανά σβήνω τίποτα. παρα μονο όταν θα το ζητάτε εσείς οι ίδιοι, όπως πολύ ωραία μου ζητήσατε να μην σβήνω οτιδήποτε. Λοιπόν αυτά που λες burnthecopper δεν τα ήξερα, και δυστυχώς στο αρχικό κείμενο δεν υπήρχε τίποτα από αυτά που αναφέρεις εσύ, τέλος πάντων πήγε αλλου το μυαλό μου και έδρασα έτσι. συγγνώμη αν κάποιος ξενέρωσε απλά δεν ξαναεπεμβαίνω.

love is the basis of our revolution
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #33 στις: Απρίλιος 07, 2006, 03:51:17 πμ »

Yeap, Κι εγώ δεν ξανασχολούμαι με υβριστικά ποστς γιατί ακούγονται και ατάκες για μας σιγά σιγά και ξενερώνω. enjoy, ίσως αν έχει ο kgb όρεξη να ασχοληθεί είναι σε αυτούς που βοηθάνε οπότε μπορεί να το κάνει(και είναι πολύ μα πολύ άδικο που μερικά λόγια που ακούστηκαν για τα σβησίματα που έχουν παίξει, κάνουν να φαινόμαστε εξουσία και ότι δεν υπολογίζουμε κανέναν και σβήνουμε.. απίστευτα άδικο αλλά αυτό είναι προσωπική μου γνώμη).

ΥΓ.
Παράθεση από: "kgb"
Αν για να αισθανόμαστε καλά πρέπει να είμαστε διπλωμάτες και στρουθοκάμηλοι, εγώ ξαναδηλώνω (και σόρυ κιόλας) kthulu και tug ότι είναι αποκλειστικά δική σας απόφαση να ενεργείτε έτσι εις βάρος της εικόνας του φόρουμ, παρότι μεγάλο μέρος των χρηστών είναι ενάντιος σε σβησίματα, ειδικά τέτοιου είδους....

Μάγκες εγώ δεν ξαναεπεμβαίνω επίσης... ότι θελήσετε επικοινωνήστε..

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
KGBsleeeeepy
Επισκέπτης
« Απάντηση #34 στις: Απρίλιος 07, 2006, 10:19:18 πμ »

Χωρίς παρεξήγηση, χαίρομαι πολύ με την απόφασή σας, και σόρυ για τα "σκληρά" λόγια [word is mightier than sword]
xaotikos
Forum Normal

« Απάντηση #35 στις: Απρίλιος 10, 2006, 06:59:46 μμ »

apo thn mia milate gia thn kopela kai apthn allh gia to site..
to ena thema einai sobbaro kai to allo gelio..
to afino ayto.

kathe exegersh den exei panta kala apotelesmata..
se kathe exegersh yparxei kapoios gia na thn plhrwsh...
yparxoyn asfalites kai opws kai na to kanoyme ligo na ksexasteis paei..
se epiasan..
Elpizw na pane ola kala kai na vgei syntoma!!!

MISOS GIA OLOYS KAI GIA OLA

GIA OLA
automaton3
Επισκέπτης
« Απάντηση #36 στις: Απρίλιος 10, 2006, 09:55:42 μμ »

'Νταξει ρε χαοτικε, αφου ειναι γελοιο το θεμα μην ασχολεισαι, μας εχετε πρηξει με τα μαθηματα του τι ειναι σοβαρο & τι οχι. Ήρθα εγω να σου πω με τι να ασχοληθεις & με τι οχι; Για πολυ ωραια (& πολυ ελευθεριακη!) κοινωνια θα παλευεις φανταζομαι. Βαλ'το & λιγο να δουλεψει το καταραμενο...

Απο εκει & περα, αυτο με το "καθε εξεγερση εχει θυματα" σαν ονειρωξη μου κανει εμενα: πια εξεγερση; Αν ετσι τις εννοεις τις εξεγερσεις - μια το μηνα & απο τα ιδια 100 ατομα - με γεια σου με χαρα σου, αλλα εμενα οπως ειπα μου κανει σε ρομαντικο ονειρο. Χωρια το οτι αλλη την πληρωσε στην προκειμενη περιπτωση.
xaotikos
Forum Normal

« Απάντηση #37 στις: Απρίλιος 11, 2006, 06:10:39 μμ »

katarameno einai to diko soy..
enw esy eirhnhstei eidame poso mprosta exeis paei...
egw den soy eipa na kaneis kati...
apla mhn mperdeyetai thn poytsa me thn boyrtsa...
ayta..

MISOS GIA OLOYS KAI GIA OLA

GIA OLA
automaton3
Επισκέπτης
« Απάντηση #38 στις: Απρίλιος 11, 2006, 06:21:02 μμ »

Με ξέρεις προσωπικά? Γιατί πολύ αμφιβάλλω, & αναρωτιέμαι τι εννοείς με τα "ποσο μπροστά έχεις πάει".

Επίσης, ναι, είπες να κάνουμε κάτι - αν  ακόμα δεν το καταλαβαίνεις, την επομενη φορα που θα σου πω ότι η ανάλυση σου είναι γελοία, μην απαντήσεις καν, προφανώς δε θα σε αφορά το θέμα & θα μιλάω μάλλον για τα αιγινιωτικα αγγούρια.

A, παρεπιπτόντως, & η παραπανω απάντηση σου είναι ο,τι να 'ναι (θυμήσου, μην απαντήσεις). Δε το συνεχίζω, γιατί στο τέλος από κάτι αγωνιστές με τι δικη σου ευφράδεια για το έργο τους φτάνει ο υπόλοιπος κόσμος να σχηματίζει εικόνα για όλον τον χορό & δεν θέλω να φτάσω εκεί. Αυτά, καλησπέρα & καλά "καταραμένα" & στους δυο μας.
xaotilas
Επισκέπτης
« Απάντηση #39 στις: Απρίλιος 11, 2006, 10:38:24 μμ »

Re ande kai gamitheite oloi sas , pseyto-epanastates
kai esy aytomaton , poly karagkiozhs bre aderfe
automaton3_unlogged
Επισκέπτης
« Απάντηση #40 στις: Απρίλιος 11, 2006, 11:07:42 μμ »

Τι να κανω ρε χαοτιλα, ετσι βολευομαι... Καλα που υοαρχεις & εσυ να καθαριζεις τα δικα μας τα απλυτα παντως, εκ καρδιας ευχαριστω!
NIHIL
Επισκέπτης
« Απάντηση #41 στις: Απρίλιος 12, 2006, 02:17:36 μμ »

MALAKIA TO OLO SKHNIKO.PERISSOTERO MALAKIA HTAN GIA OPOION HTAN MPROSTA.EGW HMOYN K EATSA MEXRI TO PRWI KAI EPEIDH TYXAINW NA GNWRIZW K TA SYGKEKRIMENA ATOMA DEN PROKEITAI GIA MALAKES ALLA GIA SYNEIDHTOPOIHMENOYS KAI TO ENNOOYSAN GIA TO KEIMENO GIA TOYS 3(TWRA PETHANE K ALLOS APOTI EMATHA(?))APLA YPOLOGISAN K SE ALLA ATOMA TOY XWROY POY TELIKA THN EKANAN!WSTOSO TO PUNK(POY ANEFERE ENAS FILOS)EIXE K THA EXEI SXESH ME TH BIA THN SYGKROYSH K.A. KAI OXI ME IDEOLOGIES.TO THEMA EINAI POSO SYNEIDHTOPOIHMENOS EINAI O KATHENAS APO MONOS TOY!EGW PROSWPIKA SYMFWNOYSA GIA THN SYGKEKRIMENH SYGKROYSH K ME KATHE SYGKROYSH ARKEI NA EINAI BASIMH.PANTA OMWS ME SYNEIDHSH K OXI OPWS EGINE!KALH SYNEXEIA MAGKES!!!!!
stavrosav
Forum Normal

« Απάντηση #42 στις: Απρίλιος 12, 2006, 03:26:20 μμ »

Παράθεση
TA SYGKEKRIMENA ATOMA DEN PROKEITAI GIA MALAKES ALLA GIA SYNEIDHTOPOIHMENOYS

Ωραια μεχρι εδω..

Παράθεση
EGW PROSWPIKA SYMFWNOYSA GIA THN SYGKEKRIMENH SYGKROYSH K ME KATHE SYGKROYSH ARKEI NA EINAI BASIMH.PANTA OMWS ME SYNEIDHSH K OXI OPWS EGINE!

Και εδω αρχικα λες οτι συμφωνεις με την συγκεκριμενη συγκρουση..μετα ομως λες να ειναι με συνειδηση και ΟΧΙ ΟΠΩΣ ΕΓΙΝΕ..Θα μου εξηγησεις λιγο τι εννοεις..Και οταν λες συμφωνεις με την καθε συγκρουση αλλα να γινεται με συνειδηση τι ακριβως εννοεις?Στην πραξη τι αλλαζει?

Νo matter what i say,No matter what i do,i can't change what happened...
Σελίδες: 1 2 [3]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: