Αποστολέας Θέμα: 2ήμερο DIYMUSIC SUMMER  (Αναγνώστηκε 59627 φορές)
doesitmatter
Forum Normal
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #45 στις: Απρίλιος 13, 2006, 02:17:48 πμ »

Το Google Earth, mothafucka!!

Και από το φςςςςςςςςς όλοι καταλάβαμε ποιος είσαι αρχιδάκι!! χε χε

Όσο για τα φράγκα, αν έχεις εξοπλισμό camping τότε τα πολλά φράγκα είναι τα μεταφορικά. Κατά τα άλλα για ένα 2ήμερο δεν θες πάνω από 30 το πολύ ευρώ για κονσέρβες, κανένα ψωμί καμιά μπύρα και τα λοιπά βασικά. Τα μεταφορικά είναι το πακέτο και ειδικά για τα παιδιά που θέλουν να κατέβουν από τα βόρεια. Επίσης πολύ μεγάλο ταξίδι μέχρι τον Καϊάφα για ένα 2ήμερο μόνο. Γνώμη μου.

Και εσύ από πάνω όπως τσαντίζεσαι όταν σου γεμίζουν τα θέματα σου με άσχετα, έτσι μην το κάνεις καιΆσυ!! Τσίμπα τώρα!  :twisted:

Punk Rock: Quality Marketed Rebelion since 1977
Sivnik
Forum Normal

« Απάντηση #46 στις: Απρίλιος 13, 2006, 05:12:26 πμ »

ΑαχΑχαχΑΧαΧαχααΧαχαΧα
καλα κορυφαιο αυτο με το μεσσολογγι!! αΧΑΧχΑχαΧΧΑχα

Για το 2ημερο το καλοκαιρι παντως εγω (και λογικα και ο kmellos) ειμαστε μεσα. Χμ, να κατεβεις απο τον βορρα για 2 μερες οντως ειναι λιγο πακετο, αλλα εγω μαλλον αθηνα θα ειμαι τοτε, οποτε no prob...
KGBeretitravame
Επισκέπτης
« Απάντηση #47 στις: Απρίλιος 13, 2006, 09:21:42 πμ »

Αχαχαχαχαχα, TUG κορυφαίο !!

Εγώ είπα, είμαι μέσα, εννοείται ότι προτιμώ Καϊάφα (ή όσο πιο κοντά γίνεται τέλος πάντων λόγω δουλειάς) - μπορούμε να το κάνουμε ΠΣΚ ή ακόμα καλύτερα ΣΚΔ (σαβ-κυρ-δευ), ώστε να μην είναι μόνο 2ήμερο. Εννοείται ότι θα προσπαθήσω να έρθω όπου και να είναι, αλλα...

Παράθεση
Κατά τα άλλα για ένα 2ήμερο δεν θες πάνω από 30 το πολύ ευρώ για κονσέρβες, κανένα ψωμί καμιά μπύρα και τα λοιπά βασικά.
εξαρτάται πόσες μπύρες πίνεις στην καθισιά σου ...
shirley
Newbie
*

« Απάντηση #48 στις: Απρίλιος 13, 2006, 10:16:22 πμ »

απ'τη στιγμη που μιλαμε για καλοκαιρι, οι μπυρες για να πινονται πρεπει να ειναι πολυ παγωμενες.. αρα πρεπει να κουβαλας ψυγειακι, παγοκυψελες κ το λουρι της μανας.. εκτος βεβαια αν σκοπευεις να δενεις τα μπουκαλια με σπαγγο, μετα να τα βαζεις στη θαλασσα κ να περναμε το βραδυ μας ψαχνοντας τα :wink:
patapa
Επισκέπτης
« Απάντηση #49 στις: Απρίλιος 13, 2006, 11:00:21 πμ »

Να ρωτιξω κατιτις??

Εχετε καταληξει στο ποιες μπαντες θα παιξουν???Αν ναι,ποιες ειναι αυτες?
negro_zine
Forum Normal

« Απάντηση #50 στις: Απρίλιος 13, 2006, 12:07:22 μμ »

Να πω κ εγω οτι οσοι γουσταρουν κ μπορουν ας ερθουν στη fanzinoεκθεση που θα γινει κατα πασα πιθανοτατα στις αρχες ή μεσα Μαϊου στον πεζοδρομο της Μεσολογγιου , κ εκει μπορουμε να τα π(ι)ουμε κ απο κοντα! (Γι αυτο φυσικα θα υπαρξει ενημερωση οταν κανονιστει...)
Θα συμφωνησω με τον comzeradd , που ειπε οτι καλο θα ειναι να γινει μετα ενα pro-meeting , ισως κ μεσα στο Μαη , πριν κανονιστει οτιδηποτε σχετικο με festival , συναυλιες , κτλ...

------------------------------------------------
Johnny Negri - Waves of Expression
-------
Άφησα ένα όνειρο στη μέση κ αυτό πήγε στην άκρη του κόσμου......
doesitmatter
Forum Normal

« Απάντηση #51 στις: Απρίλιος 13, 2006, 12:20:06 μμ »

Για μένα είναι αδύνατον να μπορώ να ξέρω από τώρα αν θα μπορώ τότε. ΣΚΔ είναι δύσκολο για όσους δουλεύουν την Δευτέρα, ενώ παρασκευή αν έχει τρένα, την κάνεις μετά την δουλειά και το βράδυ είσαι στον Καϊάφα (ο σταθμός είναι πολύ κοντά στην παραλία, οπότε δεν παίζει πρόβλημα μεταβίβασης από τον σταθμό, αν θυμάμαι καλά βέβαια).

ΚGB: Επειδή πάντα όλοι φέρνουν λιγότερες μπύρες απ'όσες τελικά χρειάζονται, λέω να στήσω επιχείρηση, με ψυγείακι και τέτοια! Οργανωμένα πράγματα!! Θα σας φάω τα φράγκα ρε!!

shirley: Αυτό που λες έχει την περισσότερη πλάκα στο camping και επίσης το καλοκαίρι οτιδήποτε ήταν στην θάλασσα για να είναι δροσερό (φρούτα, μπύρες, κρασί κτλ) έχει την καλύτερη (αλατισμένη) γεύση! Αλλά όπως είπα αν παίζει ψυγειάκι (το βάζω τα είδη camping) που έγραψα παρακάτω, τα επαρχιακά super market αλλά και οι ταβέρνες πουλάνε σακούλες (μεγάλες) με πάγο με 3-4 ευρώ. Και αν το βράδυ που θα είσαι κομμάτια και παραπατώντας πηγαίνοντας να πάρεις άλλη μια μπύρα, δεν ξεχάσεις να κλείσεις το καπάκι, τότε χαλαρά κρατάνε 2 μέρες. Αν και είπαμε, εγώ προτιμώ την λύση θάλασσας και σπάγκου!!

πατάπα: για live θέλει περισσότερη οργάνωση, λεφτά για μηχανήματα και τρέξιμο. είναι κανείς διατεθειμένος να τα κάνει όλα αυτά; Εγώ λέω για πρώτη φορά δεν χρειάζεται. Μας βλέπω το βράδυ, μαζεμένους γύρω από την φωτιά, τον tug με μια κλασική κιθάρα και να τραγουδάμε όλοι μαζί το να μ'αγαπάς, κατσιμίχες και τέτοια (tribute σε κάτι γυμνασιακές παρόμοιες φάσεις, που πάντα κάποιος ήξερε να παίζει αυτά τα κομμάτια, γαμώτο) Αλλά αν δεν γουστάρετε αυτά μπορούμε να τραγουδάμε όλοι μαζί, ναυτία, χειμερία νάρκη,  χαμένα ιδανικά κτλ!!

Punk Rock: Quality Marketed Rebelion since 1977
tug+kgb=l.f.e.
Επισκέπτης
« Απάντηση #52 στις: Απρίλιος 13, 2006, 01:01:23 μμ »

Re paidia kante to meros pio kentriko gia na mporoume ki emeis oi voreioi na skasoume muth! aman me thn a8hna!!!  
Egw pantws 8a ferw ksenes ama pshneste  :-p
Sino
Επισκέπτης
« Απάντηση #53 στις: Απρίλιος 13, 2006, 02:02:18 μμ »

doesitmatter έχω αρχίσει να ψήνομαι, τέτοια που ακούω... Το μόνο πρόβλημα θα είναι η δουλειά...  :roll:

-Sino.
Noisetronic
Επισκέπτης
« Απάντηση #54 στις: Απρίλιος 13, 2006, 02:06:53 μμ »

ego leo na vroume ihitiko eksoplismo kai na pezi opios theli

kgb kgb kgb na feroume kai tpt mi kitharistiko
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #55 στις: Απρίλιος 13, 2006, 04:56:30 μμ »

βασικά μπορούμε να τραγουδάμε όλοι instrumental  :shock:  :shock:  :shock:

όσο για το πεζόδρομο μεσολλογγίου ,σίγουρα έιναι πεζόδρομος μεσολογγίου ή είναι ένας πεζόδρομος στον οποίο φτάνεις μέσω λόγγων ή μήπως είναι ένας πεζόδρομος που πάς μόνο με μέσο και ξεκινάς από λλόγους;;;;;

:twisted:

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
stavrosav
Forum Normal

« Απάντηση #56 στις: Απρίλιος 13, 2006, 05:55:39 μμ »

Για live θελει πολυ οργανωση και πολλα φραγκα..Εδω μιλαμε για ενα χαλαρο τριημερο για να βρεθουμε απο κοντα καποια ατομα που τα λεμε απο εδω μεσα και να περασουμε καλα...

Καλος ο καιαφας η πως στο διαολο λεγεται αλλα ειναι στου διαολου τη μανα για εμας τους βορειους..3 μερες για να κατεβουμε θελουμε....Καμια ιδεα για κεντρικη ελλαδα παιζει?

p.s. Τug ραντεβουε στο Μεσσολογγι!!!! :lol:    

Νo matter what i say,No matter what i do,i can't change what happened...
KGB&SICKNESS=LFE
Επισκέπτης
« Απάντηση #57 στις: Απρίλιος 13, 2006, 07:26:16 μμ »

Λοιπόν...
1ον: στο 3ήμερο των fanzines στον καϊάφα υπάρχει περίπτωση να παίξει και κάποιο live - σε κάθε περίπτωση πάντως, θα υπάρχουν μηχανήματα για να παίξουν μουσική οι δημιουργοί των φανζινς. Εκεί μπορεί σχετικά έύκολα να γίνει κάτι... Σε κάθε άλλη περίπτωση, προσωπικά, δεν προτίθεμαι να τρέξω live καλοκαιριάτικα, ούτε και έχω και καμιά τρελή επιθυμία εξ άλλου. Όπως είπαν και άλλοι, βρίσκω νόημα στο να βρεθούμε και να επικοινωνήσουμε σε χαλαρή καλοκαιρινή ατμόφαιρα και μπανάκι...

2ον: η ιδέα για την συνάντηση στην συνάντηση στο μεσολόγγι, εεεεε συγγνώμη ,  στον πεζόδρομο μεσολογγίου είναι μια χαρά ΟΚ, αν και δεν ξέρω αν θα μπορέσω να είμαι... βέβαια η λογική της προ-συνάντησης (μικρή) που θα "οδηγήσει" στην "μεγάλη" με πάει σε πιο "επίσημα" πράγματα, με τα οποία δεν μπορώ να πω ότι μπορώ αυτή τη στιγμή να συνδεθώ...

3ον: Τελικά, μπορούμε από την άλλη να ορίσουμε και την συνάντηση των φανζινάδων στην αθήνα (μεσολογγίου) σαν ευκαιρία για συνεύρεση μεταξύ των κάφρων του φόρουμ, αλλά και το 3ήμερο στον Καϊάφα αλλά και αλλού, κατά τη διάρκεια του καλοκαιριού. Εξάλλου είναι προφανές ότι δύσκολα θα βρεθεί μια λύση που βολεύει όλους..... οπότε προτείνω να γίνει για όποιον βολεύεται μια συνάντηση και στον Καϊάφα, στο meeting του fanzinesnet, εγώ θα πάω ούτως ή άλλως....

Περιμένουμε προτάσεις και για πιο κεντρική Ελλάδα .... ακόμα δεν είπατε τίποτα....

4ον (και σημαντικότερο!!    ): σχετικά με τις μπύρες, που φαγωθήκατε, ναι μεν ειναι το ποτό του καλοκαιριού, αλλά είναι αδύνατον να τη βγάλεις με μπύρες στον Καϊάφα, μιας και είναι αδύνατον να τις διατηρήσεις έστω δροσερές (λέτε να φέρουμε ψυγειάκι;;!!?!). Μερικές μπύρες μπορούμε να πιούμε στην καφετέρεια/σταθμό εκεί δίπλα, και κατά τα άλλα ξηγιόμαστε κρασιά κ.α.... (βράδυ, φωτιά κτλ)

electronoise>> μη-κιθαριστικό; φέρε τα τουμπερλέκια σου μαζί  
luben
Forum Normal

« Απάντηση #58 στις: Απρίλιος 13, 2006, 10:28:18 μμ »

εδω δεν κανονισαμε ακομα αν θα παμε καιαφα η οχι κι εσεις σκεφτεσετ πως θα παγωσουμε τις μπυρες??? :lol:

παντως η shirley κι εγω ειμαστε μεσα.

για ιουλιο δε καταληξαμε εστω?
1+A=onealpha
Επισκέπτης
« Απάντηση #59 στις: Απρίλιος 14, 2006, 10:50:42 πμ »

λοιπόν.Ελέυθερο κάμπινγκ παίζει σιγουρα στον καϊάφα γι'αυτό ίσως θα ήταν καλό να κοιτάξουμε γι'αυτό το μέρος αν κάποιος ξέρει για κάποιο μέροσ στη κεντρική ελλαδα οπου θα μπορούμε να κάνουμε ελεύθερο τότε ασ κάνει πρόταση.Συναυλία δεν είναι δυνατόν να γίνει.Έχετε στήσει ποτέ συναυλία?είναι αρκετή κούραση και εγω θέλω να πάω για διακοπές όχι για να τρέχω για τσεκ κσι στησίματα καλοκαιριάτικα για 2 μέρες.
Εγώ πάντως θα γέρω τα άπαντα ποιησης μου και θα σας κάνω μια ρομαντική βραδιά ποιησης δίπλα στη φωτια!!!!!!Α!θα φέρω και κοντοσούβλι και πανσετες και χέλια και πιπεριές γεμιστες και μανιτάρια πλευρώτους μαριναρισμένα και φιλέτα κοτόπουλο με μπόλικα πιπέρια ολα και τα πάντα για την σχάρα : )    Περιμένω νέα σας.
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: