Αποστολέας Θέμα: κοινοβιο-καταληψη  (Αναγνώστηκε 7908 φορές)
abdulah56
Newbie
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« στις: Απρίλιος 06, 2012, 11:40:55 πμ »

Καλημερα παιδια!  γνωριζει κανεις αν υποστηριζεται το κοινοβιο απο καποια καταληψη η αν υπαρχει  η διαδικασια οργανωσης του?
javaspa
Forum is my life

Φύλο: Άντρας

« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 11, 2012, 01:26:13 μμ »

όλες οι καταλήψεις που έχουν και καταλήψεις στέγης, έχουν ουσιαστικά κοινοβιακή ζωή
Αν τώρα εννοείς για κάτι ολοκληρωμένο από άποψη βιβλιογραφίας το μόνο που (έχω εντοπίσει εγώ τουλάχιστον) είναι ένα παλιό κείμενο από την κατάληψη στέγης της Υφανέτ
(Δεν ξέρω αν σε έπιασα καλά σε αυτό που ρώτησες bro)
abdulah56
Newbie
*

« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 19, 2012, 03:48:36 μμ »

Ευχαριστω αδερφέ! Ναι τα παιδια από τουμπα φαινεται να εχουν κανει καλη δουλεια και οτι η καταλυψη στηριζει το κοινοβιο. Για πρωτη σκεψη ειχα την Αθηνα .. Το εθεσα ως ολοκληρωμενη συμβιωση που θα μπορει να καλυψει  αναγκες στεγης, υπνου και οτι αλλο προκυπτει.. Ισως να πρεπει να οργανωθει ο ρουχισμος , οι κουζινες , η υγιεινη και τα λοιπα..
Aloraahigh
Newbie
*

« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 15, 2015, 07:58:41 πμ »

Η εμπρηστικη επιθεση της 25ης μαρτιου η οποια κατεστρεψε οχι μονο τη (διατηρητεα) στεγη αλλα και μεγαλο μερος της δουλειας που ειχε γινει επι 1,5 χρονο,δεν ηταν παρα η αρχη ενος διμηνου τρομοκρατησης και καταστολης,με τακτικες επισκεψεις αστυνομικων και ασφαλιτων,αλλα και αλλεπαλληλες διακοπες της υδρευσης που παρεμποδισαν τοσο τη διεκπεραιωση των εργασιων αποκαταστασης οσο και την αρδευση του περιβολιου μας.
http://esixsigma.org
Ingrid
Newbie
*

« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 21, 2015, 02:30:26 πμ »

Δυστυχώς ψάχνω και εγω καιρο για κατι..έτοιμο. .αλλα στην Ελλαδα και δε στην Αθηνα δεν υπαρχει, τουλαχιστον κατι "επισημα".Η Υφανετ ξερω πως φιλοξενει, αλλα οχι παντα.
Στεγαστικά εγχειρηματα δυστυχώς λείπουν πολυ απο εδώ, για αυτο ας οργανωσουμε οπου μπορουμε εμεις...Με καταλήψεις, με κοινοβια με χαμηλο αντίτιμο, με αυτιδιαχειρηση, με οριζοντιες διαδικασια και ανοιχτα μυαλα
Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: