Αποστολέας Θέμα: φιλε admin,πες 2 κουβεντες  (Αναγνώστηκε 15164 φορές)
blackalarm
Newbie
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« στις: Νοέμβριος 17, 2011, 03:21:56 μμ »

φιλε admin μπορεις να μας πεις αν θα ανεβει παλι το site με τα mp3?
και αν χρειαζεσαι καποια βοηθεια (πχ για hosting) να συνδραμουμε?
Ας απαντησει καποιος ....   
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 22, 2012, 05:47:47 μμ »

Πάει πολύς καιρός από όταν πάθαμε την Νείλα με το site και έχουν μείνει στάσιμα τα πράγματα. Ιδέες υπάρχουν ως προς τα Mp3 αλλά έχουν μείνει πίσω και γενικά τα πράγματα είναι λίγο παγωμένα (θέματα υγείας, δουλειές και πολλά άλλα). Ελπίζω στο άμεσο μέλλον να ανέβουν πάλι κάπως κάπου τα mp3. Το υπάρχον site προς το παρόν θα παραμείνει ως φόρουμ.

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
kthulu
Administrator
Forum Addict

« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 23, 2012, 02:12:42 μμ »

το site είναι σχεδόν έτοιμο, αλλα εκτος από την ολική αλλαγή δομής, εμφάνισης κτλ, θα παρέχει δυνατότητα ανεβάσματος υλικού από τους χρηστες (και όχι πια κυρίως μονο από admins). φυσικά θα επαιτείτε προ-έγκριση αλλα η φόρμες θα είναι αρκετά απλοποιημένες για εύκολη πρόσβαση. Τέλος το παλιό υλικό δεν προτίθεται να υπάρχει στο site εκτος και αν κριθεί απαραίτητο...

love is the basis of our revolution
μαύρο_άλφα
Forum-stoned

« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 23, 2012, 03:36:24 μμ »

το site είναι σχεδόν έτοιμο, αλλα εκτος από την ολική αλλαγή δομής, εμφάνισης κτλ, θα παρέχει δυνατότητα ανεβάσματος υλικού από τους χρηστες (και όχι πια κυρίως μονο από admins). φυσικά θα επαιτείτε προ-έγκριση αλλα η φόρμες θα είναι αρκετά απλοποιημένες για εύκολη πρόσβαση. Τέλος το παλιό υλικό δεν προτίθεται να υπάρχει στο site εκτος και αν κριθεί απαραίτητο...
επιτελους. τελειο νεο αυτο. θα ετοιμασω zip folders 

kthulu
Administrator
Forum Addict

« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 20, 2012, 02:37:08 πμ »

Έβγαλα το παλιό youtube κουμπάκι απτό forum τώρα απλά βάζετε απευθείας link και βγαίνει και οχι μονο απο youtube
επίσης ξέχασα να αναφέρω ότι το forum θα παραμείνει ως έχει με το ίδιο link. τέλος επειδή κάποιος ρώτησε το νέο site λογικά σε 2 βδομάδες θα είναι έτοιμο.
Επίσης είδα ότι το κουμπάκι print στο τεράστιο post για τα τρίχορδα δεν δουλεύει αλλα λίγο δύσκολο να φτιαχτεί για την ώρα. τα logs δεν βοηθάνε και μαλον δεν γινετε λογο server performance η καποιο setting για το οποιο ομως δεν εχω καταφερει να βρω τίποτα.

τα λεμε

kthulu
Administrator
Forum Addict

« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 23, 2013, 02:12:56 μμ »

Παράθεση
Προειδοποίηση: αυτό το θέμα δεν έχει λάβει απαντήσεις για τουλάχιστον 120 ημέρες.
Αν δεν θέλετε σίγουρα να απαντήσετε, παρακαλούμε σκεφτείτε την περίπτωση να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα.

γεια χαρά παιδιά, βλέπω ότι αργώ και δεν έχω λόγια να το πω αλλα είχα την τύχη και χαρά να ξαναζήσω την απόλυτη εμπειρία να αφουγκραστώ όλη την μουσική συλλογή των 500+ rar και zips & εξώφυλλα του site. Βρίσκομαι πια στο τέλος αυτής της διαδικασίας, (ανέβασμα εξωφύλλων) και λογικά σε λίγες μέρες τελειώνει και αυτό. Οποτε λίγο ακόμη υπομονή και θα ειναι ετοιμο. Είναι μεγάλη εμπειρία για μένα αυτό που πέρασα με το site τον τελευταίο χρόνο και ελπίζω αποδώ και πέρα τα πράγματα να είναι καλύτερα όσον αφορά την λειτουργικότητα. Αργήσαμε γίνανε πολλά αλλα όλοι μαζί είμαστε δυνατοί!
special thanks to all of you but more special thanks to TUG, KGB, Contra RIP, Anexartisi, punk.gr, discorgs και όλους εσας μας στηρίξατε και μας στηρίζεται όλα αυτά τα χρονια, είναι μεγάλη κληρονομιά αυτό το υλικό και θεωρώ μεγάλο λάθος το κλείσιμο του site χωρίς κάποια ανακοίνωση η κάτι... Φιλόσοφε με φτάνεις οποτε γράφω και αυτό εδώ να κρατήσω την πρωτιά τα λεμε soon παιδια!

μαύρο_άλφα
Forum-stoned

« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 23, 2013, 04:20:57 μμ »

Η λέξη "εύγε" για την ύπαρξη του σάιτ, όπως και για την όλη προσπάθεια που καταβάλλεται απ' όλους τους λειτουργικούς συντελεστές είναι πολύ μικρή. Θα σταθώ σε κάτι που έχω ξαναπεί σχετικά με αυτό που πες περί κληρονομιάς, μεγάλο λάθος κ.λπ. Φυσικά και αποτελεί πολλά περισσότερα από απλά ένα φόρουμ/σάιτ, είναι λειτούργημα η ύπαρξη του συγκεκριμένου ιστότοπου. Πέρα από την ενημέρωση, οι δυναμικές που υπάρχουν και ανοίγουν ως δρόμοι, ως εφαρμογή στην πράξη (βλέπε π.χ. το πολύ σημαντικό θέμα με tug) τις θεωρώ άκρως σημαντικές, όσο και ανθρώπινες. Προσωπικά αναμένω να δω την νέα μορφή, μπράβο και πάλι ρε.

Σπείρα
Newbie
*

« Απάντηση #7 στις: Μάρτιος 24, 2013, 11:40:24 μμ »

Αυτά είναι νέα!!!μπράβο ρε παιδιά. αναμένουμε
attitude
Newbie
*

« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 05, 2013, 01:05:25 μμ »

Φίλε αντμιν πότε θα ανέβει πάλι το σαητ για κατέβασμα?
kthulu
Administrator
Forum Addict

« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 05, 2013, 02:55:46 μμ »

το site είναι έτοιμο diymusic.org αλλα επειδή έχουν αλλάξει αρκετά πράγματα, θα θέλαμε αν γίνετε να κάνετε όλοι από κάνα τεστάκι και να μας πείτε οτιδήποτε πρόβλημα αντιμετωπίσετε η ότι άλλο θέλετε. φιλια!!

kthulu
Administrator
Forum Addict

« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 06, 2013, 07:54:09 μμ »

Οποιος /α θέλει να κάνει link κάποιο αρχείο σε μια άλλη ιστοσελίδα τα links θα πρέπει να είναι αυτής της μορφής:
http://www.diymusic.org/music/diy/hardcore/panikos-split-lp/download
Επίσης και το κείμενο των link "panikos-split-lp" μπορεί να αλλαχτεί αν επικοινωνήσετε μαζί μας.

Thanos T.
Junior forumist

« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 06, 2013, 09:46:04 μμ »

Με μία πρώτη ματιά , ωραίο το καινούριο παιδιά...
Μπράβο στους συντελεστές.
TWFB
Newbie
*

« Απάντηση #12 στις: Απρίλιος 07, 2013, 02:32:36 μμ »

καλησπέρα,

έχω χίλια χρόνια να ποστάρω αλλά παρακολουθώ  γενικώς και μόλις είδα ότι έγινε το τιτάνιο έργο κωλοχάρηκα. Παρόλα αυτά, εγώ δεν μπορώ να μπω στο σάιτ. Με βγάζει κατευθείαν στο φόρουμ, ακριβώς όπως παλιά. Κάνω κάτι λάθος ή είναι πρόβλημα του ίδιου του σαιτ;

Γυρω γυρω απο τον ηλιο γυρναμε
δεν πεθαινουμε απο θανατο, πεθαινουμε απο ιλλιγο

Trangresio Legis
kthulu
Administrator
Forum Addict

« Απάντηση #13 στις: Απρίλιος 07, 2013, 03:19:22 μμ »

δοκίμασε αυτό το link φιλε http://www.diymusic.org/events?view=featured
και αν δουλεύει κανε και τα παρακάτω:

τώρα λογικά θα πρέπει να δουλεύει...μπορείς να το τσεκάρεις και να μας πεις?
έχουν παρουσιαστεί κάποια μικροπροβληματάκια με το site από τότε που μπήκε online αλλα διορθώνονται μόλις πέσουν στην αντίληψη μας.

xaos
Forum Normal

Φύλο: Γυναίκα

« Απάντηση #14 στις: Απρίλιος 07, 2013, 05:18:04 μμ »

Εγω πάλι εχω το εξής. Μπήκα στο σάιτ απο το κινητό και είχε κάποια θεματάκια. Πχ έπρεπε να κάνω ξανά λογαριασμό. Γιατί; :/ Επίσης όταν πάω να μπω στο φόρουμ απο το νέο σάιτ δεν με βάζει. Φταίει οτι μπαίνω απο κινητό; Κάτι μου έλεγε για πολλές ανακατευθύνσεις και δεν εχω ιδέα :/

ΛΥΣΣΑ Κ´ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ
ΑΡΝΗΣΗ Κ' ΒΙΑ
Σελίδες: [1] 2   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: