Αποστολέας Θέμα: Βοήθεια για διάφορα MP3 της DIY σκηνής  (Αναγνώστηκε 5298 φορές)
Sino
Επισκέπτης
« στις: Μάρτιος 17, 2006, 09:21:29 μμ »

Ο κύριος-κύριος TUG μου έστειλε ένα καταπληκτικό DVD γεμάτο ενδιαφέροντα πραγματάκια από την Ελληνική και μη DIY σκηνή. Τώρα, σαν μανιακός του σωστού tagging των mp3's μου, θέλω να είναι όλα στη θέση τους: τίτλοι άλμπουμ, ονόματα καλλιτεχνών, τίτλοι κομματιών, όλα -- με βοηθάει να βρω αυτό που θέλω όταν θέλω, μέσα στο χάος των κομματιών στον σκληρό.

Οπότε, αν κάποις/α έχει πληροφορίες για οτιδήποτε από τα παρακάτω, ας βοηθήσει...
  • Όνομα συγκροτήματος: 7 Peter's Songs. Τίτλος Άλμπουμ: jesus loves me (cause the bible says so). Ποιός ο τίτλος του 7ου κομματιού;
  • Όνομα συγκροτήματος: 925. Τίτλος Άλμπουμ: demo. Ποιοί οι τίτλοι των κομματιών;
  • Όνομα συγκροτήματος: Αδιέξοδο/Γενιά του Χάους. Τίτλος Άλμπουμ: Αδιέξοδο/Γενιά του Χάους. Τί ακριβώς είναι αυτό; Έχει δύο πλευρές ονομασμένες Α και Β, χωρίς παρεταίρω πληροφορίες...
  • Τί παίζουν οι Koyaanisatsi; Μουσική με μαχαίρια του σούσι;
  • Όνομα Συγκροτήματος: Los Grimachos (BTW: παληκάρια από τα λίγα, τους παρακολουθούσα στα πρώτα βήματα τους). Τίτλος Άλμπουμ: Demo. Τίτλοι κομματιών;
  • Όνομα Συγκροτήματος: Overdraft. Τίτλος Άλμπουμ: Demo 2002. Τίτλοι Κομματιών;
  • Όνομα Συγκροτήματος: Reality Bites / YPO / PISS [?!?!]. Τίτλος Άλμπουμ: Patras-live. Τίτλοι κομματιών;
  • Όνομα Συγκροτήματος: Straightjacket Fit. Τίτλος Άλμπουμ: Live στη Πάτρα. Τίτλοι κομματιών;
  • Όνομα Συγκροτήματος: The Parkinsons. Τίτλος Άλμπουμ: Live in Patras (Τελευταίο Live). Τίτλοι κομματιών;
Αυτά προς το παρών, θα επανέρθω... Οποιαδήποτε βοήθεια πολύτιμη! (Κι επίσης, όποις θέλει να του δώσω τα mp3 τακτοποιημένα, tagαρισμένα σωστά και παστρικά, κανένα πρόβλημα!).

-Sino.
Anonymous
Επισκέπτης
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 18, 2006, 12:39:28 πμ »

Για την κασσετα Αδιεξοδο και Γενια πρεπει να ειναι απο την πρωτη κυκλοφορια των Αδιεξοδο με τον τιτλο Καλη Ορεξη,οπου η πρωτη πλευρα ειναι τραγουδια της Γενιας.Αν παντως ειναι live τοτε ειναι απο την ανεπαναληπτη συναυλια στο Αγρινιο(οτι απο τα δυο κι αν ειναι παντως ειναι κορυφη).Για τα αλλα δε μπορω να βοηθησω    
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 18, 2006, 09:48:35 πμ »

Παράθεση
Όνομα Συγκροτήματος: Reality Bites / YPO / PISS [?!?!]. Τίτλος Άλμπουμ: Patras-live. Τίτλοι κομματιών;
είναι το 'reality bites' / 'yu-piss' (Πολυ βραχύβιο δυστυχώς πατρινό punk α λα βανδαλούπ με αδιέξοδο φωνητικά). Όσο για τους τίτλους και τα λοιπά, δε μας χέζεις ρε Νταλάρα; και εμείς έτσι τα έχουμε  
Sino
Επισκέπτης
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 18, 2006, 11:51:10 πμ »

Σας 'φχαρ'στώ και τους δυό.

KGB, δεν το έπιασα αυτό ρε μάστορα: πού το κακό που θέλω να τα έχω τακτοποιημένα; Επειδή τα 'χεις εσύ άτιτλα δηλαδή, άτιτλα πρέπει να μείνουν; :evil:    :evil:  

-Sino.
automaton3
Επισκέπτης
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 18, 2006, 12:27:46 μμ »

Στον KGB δεν μιλαμε για tagging, ποιοτητα ηχου (ασυμπιεστο vs. mp3) & αλλα τετοια, εχει μια σπανια (παιδικη) ασθενεια που του προκαλει αλλεργια στα παραπανω .

Οπως ειπε καποιος παραπανω για Αδιεξοδο/Γενια Του Χαους. Αν τα mp3 εχουν  το κομματι R'n'R Vampyre ή το Περναει Ο Στρατος των Αδιεξοδο, τοτε ειναι το live στο Αγρινιο. Αλλιως, θα ειναι το στουντιο σπλιτ τους. Για το 2ο, οι τιτλοι ειναι

Γενιά Του Χάους/Αδιέξοδο, "Η Γενιά Του Χάους Και Το Αδιέξοδο Σας Εύχονται Καλή Όρεξη" (Art Nouveau Productions/self-released demo, 1984)

01. Επιθανάτιος Ρόγχος (Γενιά Του Χάους)
02. Πόλεμος Για Ποιούς (Γενιά Του Χάους)
03. Μπασταρδοκρατία (Γενιά Του Χάους)
04. Εκκλησία Υποκρισία (Γενιά Του Χάους)
05. Ειρωνεία (Γενιά Του Χάους)
06. Φόρος Αίματος (Γενιά Του Χάους)
07. Διπρόσωπα Συστήματα (Αδιέξοδο)
08. Πόλεμος (Αδιέξοδο)
09. Χωρίς Εκλογή (Αδιέξοδο)
10. Ημέρα Με Τους Δύο Ήλιους (Αδιέξοδο)
11. Αδιέξοδο (Αδιέξοδο)

Κρατα με υπ'οψη σου για ενα αντιτυπο σε καποια φαση . & σε φαση proper trade  αν θες.

Υ.Γ.: Τσεκαρε & αυτο: http://www.anexartisi.gr/925/925.html. & στο myspace.com/925 λεει:

THINK FOR YERSELF EP (self-released, 2004)

01. Homeless
02. Wake Up
03. Fight Them
04. Blind
05. Emo...
Zao
Forum Normal
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 18, 2006, 04:33:43 μμ »

Παράθεση από: "automaton3"

01. Homeless
02. Wake Up
03. Fight Them
04. Blind
05. Emo...

το 5ο ειναι hidden track?

akuma no uta
tug
Administrator
Forum is my life
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 18, 2006, 04:35:37 μμ »

Φίλτατε Sino, λοιπόν, μερικά είναι κασσέτες ,για αυτό λένε Α και Β και τις έχει περάσει ο kgb οπότε ρώτησε τον αν και δεν θα ασχοληθεί.χοχο.
Λοιπόν. Αλλα τώρα:

Koyanisqatsi παίζουν κορυφαίο μελωδικό και σκοτεινούλι πανκ, δυστυχώς ο ντράμμερ τους αυτοκτόνησε λίγο μετά την συναυλία στην Πάτρα που δεν γνωρίζω αν ήταν και η τελευταία τους....
Los grimachos γαμάνε αλλά το demo cd είναι απλά ενα extra cd με κάτι κομμάτια που δεν είχαν βγει ακόμα (τώρα έχει κυκλοφορήσει και το καινούριο τους αλλά εχει νομίζω 10 ευρώ...) και οι τίτλοι είναι
1. τερατογέννεσης στο ίντερνετ
2. το υπόθετο (δεν είναι επιδόρπιο)
3. Τα ζόμπι (δεν είναι χορτοφάγα)
4. Χαρωπά (για los grimachos θας σας πω)
5. "Ν" (από το θεικό έργο των Μοντυ Πάιθονς Holy grail...
Live cd τίτλοι δεν παίζουν...μελέτησε πάρκινσονς και θα βρεις τα κομμάτια...χοχο..
Οverdraft demo cd οι τίτλοι που μου έχουν στέιλει είναι
1-7: Greek songs covers
8: time has gone
9: enola gay
10: Πάντα παιδί
11. Πάλι εδώ
12¨caffreys
Tελος από jesus loves me το τελευταίο κομμάτι είναι απλά άτιτλο...

ΑΥΤΑ! Αν τα φτιάξεις κάνε μου και μια κόπια ξανά και για μένα, please...

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
PunkS_N_SkinS
Επισκέπτης
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 20, 2006, 04:49:01 μμ »

ρε παιδια καποιος να μου πει τους τιτλους απο τα τραγουδια του cd των Προδοτες Του Εθνους...
thanx!

-Jorge-
Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: