Αποστολέας Θέμα: HARD BOILED  (Αναγνώστηκε 3186 φορές)
after the massacre
Forum Normal
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« στις: Μάρτιος 10, 2006, 08:27:59 μμ »

αυτη ειναι μια ταινια του γνωστου κινεζου σκηνοθετη JOHN WOO
πρωταγωνιστει ο CHOW-YU-FAT(crouching tiger,hidden dragon)
απιστευτο πιστολιδι,ουτε σε πολεμικες ταινιες δεν υπαρχει
τοσο χαος απο σφαιρες...
η ιστορια...τα γνωστα γκανkστερς στο hong-kong εμποριο οπλων
διαβασα ενα review προσφατα στα αγγλικα και ανεφερε χαρακτηριστικα
''...the biggest body count ever produced in a motion picture..'' :lol:  :lol:

αξιζει να την τσεκαρετε..,εχει βγει και νουμερο 2 δεν ξερω τι
παιζεται εκει....

'Live your life now seems to make sense.You've got someone to obey
The wrong ideals of your friends.But for me it seems you're....
IMPOSSIBLE,IMPOSSIBLE TO CURE....''
stavrosav
Forum Normal

« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 12, 2006, 02:37:38 μμ »

Mε αφορμη το παραπανω σχολιο μηπως πρεπει να κανουμε μια συζητηση για το αν πρεπει να μπορουν να γραψουν μη register μελη στο φορουμ??Ελεος πλεον..Αυτοι οι επισκεπτες μου την εχουν βιδωσει τελειως... :evil:

Νo matter what i say,No matter what i do,i can't change what happened...
Dontfall
Junior forumist

« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 12, 2006, 08:05:20 μμ »

Ναι συμφωνω φιλε μου!Πρεπει να κανουμε μια κουβεντουλα γιατι εχει καταντησει αηδια το θεμα με τους περισσοτερους επισκεπτες!
 Για παμε καλυτερα στην ενοτητα "προτασεις" οπου ειχε ανοιξει το θεμα πριν καιρο ο φιλτατος Bhoy!

his society sucks!
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 13, 2006, 01:54:37 πμ »

ίσα ίσα ρε, ο άνθρωπος έχει χιούμορ! ρε, λές να είναι κανένας προβοκάτορας ?!?!?!?!  

εγώ έχω ακούσει για το Shogun assasin ότι έχει πάρα πολλούς (και βίαιους) σκοτωμούς. Αλλά μου φαίνεται ότι σκήπτρα κρατά ακόμα περήφανα το Braindead, όχι τόσο για το body count (=κινηματογραφίστικος όρος που δηλώνει τον αριθμό των σκοτωμένων σε μια βίαιη ταινία) όσο για το αίμα και το gore στην θρυλική σκηνή του τέλους. Τι λέτε να ανοίξουμε υποενότητες, εδώ στις ταινίες. Πχ "Gore Splatter ανθολογία " "black humour" "σουρεαλισμός", "κοινωνικοπολιτικές/ρεαλιστικές" κοκ??
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 13, 2006, 05:26:55 μμ »

το σχόλιο του επισκέπτη το έσβησα...πραγμαιτκά κάτι ηλίθιοι γαμάνε τις κουβέντες...σύντομα θα τελειώνει αυτό το θέμα...το να κάνει κάποιος login και να γράφει δεν απαιτεί πάνω από 5 δευτερόλεπτα,όποιος βαριέται τόσο ας πάει να γαμηθεί,από το να μπαίνει κατευθείαν και να γράφει τις αρχιδιές του...τι να πω...
Οσο για οτ έργο το εχω δει αλλά δεν το θυμαμαι...θυμάμαι πάντως ότι ήταν ψιλοκαλό,περισσότερο περίεργο παρά βίαιο...

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
doesitmatter
Forum Normal

« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 13, 2006, 05:36:07 μμ »

Σιγά ρε tug να πούμε; Τι τα πήρες έτσι; Σε έθιξε τόσο πολύ αυτό που είπε;; Εγώ διαφωνώ με το σβήσιμο του οποιοδήποτε post. Λες και δεν μπορούσαμε απλά να τον αγνοήσουμε!! Τελικά εμείς οι ίδιοι φταίμε, ηλίθιοι που θα κάνουν την συζήτηση μπάχαλο θα υπάρχουν πάντα, όσο εμείς του δίνουμε σημασία.
Όχι στο υποχρεωτικό register!!! Γιατί να στερήσεις την δυνατότητα σε κάποιον να συμμετέχει αν δεν θέλει να κάνει register; Και σιγά τα ακραία περιστατικά που έγιναν, για να πάρουμε και τέτοια μέτρα!

Και στο κάτω κάτω πιο πολύ γαμάω την συζήτηση εγώ που γράφω εδώ για άσχετο θέμα και όχι για την ταινία παρά ο επισκέπτης.

Punk Rock: Quality Marketed Rebelion since 1977
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 13, 2006, 05:50:38 μμ »

xixi!
οντως!το γαμήσαμε οτ θέμα.εξάλλου το συζητάμε αλλού. Ρε συ τα πήρα γιατί κάθε μέρα μπαίνω και συναντώ τα ίδια. Και το θέμα δεν είναι ότι ας τους γράψουμε στα αρχίδια μας. το θέμα είναι ότι δεν υπάρχιε λόγος να τους γράψουμε στα αρχίδια μας.Anyway..είπαμε προς το παρόν δεν αλλάζει κατι. Επισκέπτες ορμήξτε ελέυθερα.

Πάντως το κακό πρέπει αν γαμεί και να δέρνει... θα το δω οπωσδήποτε...

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
Zao
Forum Normal

« Απάντηση #7 στις: Μάρτιος 13, 2006, 08:57:01 μμ »

γιατι το σβησες ρε tug, χιούμορ έκανε το παιδι... εμενα μ'αρεσε

akuma no uta
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #8 στις: Μάρτιος 13, 2006, 09:26:00 μμ »

Κι εμένα μου άρεσε το σχόλιο και στράβωσα πολύ που το έσβησες TUG, ειδικά από τη στιγμή που δεν έθιξε κανένα, ίσα ίσα έκανε ένα εύστοχο ειρωνικό σχόλιο.

Και πέσαμε να φάμε τον punk.gr γιατί έσβηνε κατά βούλση χωρίς να μας ενημερώνει, τα ίδια κάνουμε (κάνετε, γιατί εγώ ποτέ δε συμφώνησα για τα σβησίματα) , απλά σβήνουμε και μετά ενημερώνουμε. Υποτίθεται ότι για κάθε σβήσιμο θα έπρεπε να υπάρχει συνεννοήση. Μπορεί να είμαι admin εδώ μέσα, υποτίθεται, αλλά κανείς δε ζήτησε την άποψή μου για τα σβησίματα που έχουν γίνει. Εγώ θίγομαι άμεσα όταν σε ένα φόρουμ που έχω αφιερώσει ώρες, πάθος & ψυχή, που υποτίθεται είναι ανοιχτό και ενώ υποτίθεται ότι συνδιαμορφώνω μαζί με τους άλλους 2 admin και τους χρήστες τις αποφάσεις, βλέπω να συμβαίνουν πράγματα εντελώς αυθαίρετα (να σβήνονται όλοκληρα topics, γιατί είναι λέει εμπορικά!) ενώ στις CD κυκλοφορίες ο TUG μας λέει για τους No fun at all.

Αμα θέλετε φιλαράκια το diymusic να είναι ένα ανοιχτό χωριό , πρέπει να συμπεριφέρεστε και ανάλογα. Κλείνοντας το φόρουμ και σβήνοντας τα κατα τη γνώμη ΣΑΣ "κακά" ή "κακοπροαίρετα" σχόλια, μόνο ανοιχτό χωριό δε θυμίζει.

Φοτυ ξελευθεριά, ο δρόμος είναι μακρύς και μοναχικός
Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: