+ 
|-+  ΓΕΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ» Παζάρι» βιβλία/αποσπάσματα
Username:
Password:
Αποστολέας Θέμα: βιβλία/αποσπάσματα  (Αναγνώστηκε 2293 φορές)
kjlkjlk
Junior forumist
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« στις: Μάρτιος 05, 2006, 09:24:47 μμ »

είναι τέσσερα <πακέτα> φωτοτυπιών, το καθένα από τα οποία είναι συρραμμένο (κάτι σαν βιβλίο) τα οποία είναι και περιλαμβάνουν τα εξής:

φύλο και κοινωνική θεωρία
1. john stuart mill - η υποταγή των γυναικών
2. engels-η καταγωγή της οικογένειας,της ατομικής ιδιοκτησίας και του κράτους
3. gilligan carol-a different voice(chapter 3:concepts of self and morality)
4. the reproduction of mothering: psychoanalysis-the sociology of gender(chapter 2: why women mother)
5. woman,culture, and society(sex roles and survival strategies in an urban black community)
5. αλεξάνδρα μπακαλάκη-έλα και θα γίνουμε και οι δυο μαμάδες και θα την ταίζουμε ρύζι και ντολμάδες(δίνη 1994)
6. δίνη/φεμινιστικό περιοδικό/1994(χάρη συμεωνίδου-η ασυμβατότητα της οικογενειακής και επαγγελματικής ζωής των γυναικών,δήμητρα κογκίδου-μονογονεικές οικογένειες και αναπαραστάσεις της μονογονεικότητας από μόνες μητέρες,μαριάννα κονδύλη-σχόλιο για το <<δημογραφικό πρόβλημα>>, και άλλα πολλά ακόμα...
7.8.9..... είναι πολλά ακόμα που δεν μπορώ τώρα να γράψω. ελπίζω να κατατόπισα  
(έχει και αγγλόφωνα κείμενα όπως μάλλον φάνηκε από έναν τίτλο)

αρχές πολιτικής οικονομίας
...ότι λέει ο τίτλος  :roll:

κοινωνική θεωρία Ι
αποσπάσματα από κείμενα των comte,marx,durkheim.

αρχές κοινωνιολογίας Ι
αποσπάσματα από κείμενα των αντόρνο & χορκχαιμερ(κοινωνιολογία:εισαγωγικά δοκίμια),giddens(εισαγωγή στην κοινωνιολογία),bauman(ο πολιτισμός ως πράξη),badie(κουλτούρα και πολιτική),sofsky(πραγματεία περί της βίας), lefebvre(κοινωνιολογία του μαρξ),μουζέλης(μεταμαρξιστικές προοπτικές),λύτρας(προλεγόμενα στη θεωρία της ελληνικής κοινωνικής δομής),τσαούσης(η κοινωνία του ανθρώπου),βρύζας(παγκόσμια κοινωνία, πολιτισμικές ταυτότητες),drucker(μετακαπιταλιστική κοινωνία).

τα 4 παραπάνω πακέτα τα έχω διπλά, από όταν σπούδαζα,και δινω τις κόπιες που μου περισεύουν....
αν υπάρχει κάποιος που να τα θέλει όλα ή κάποιο από αυτά ας μου στείλει πριβέ και να κανονίσουμε να του τα στείλω.  
Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: