+ 
|-+  θέματα του DIYMUSIC» Πληροφορίες ανανέωσης diymusic.org» Μp3
Username:
Password:
Αποστολέας Θέμα: Μp3  (Αναγνώστηκε 50605 φορές)
KGBssssKimataiToPedi
Επισκέπτης
« Απάντηση #15 στις: Απρίλιος 11, 2006, 09:16:10 πμ »

punk'n'skin μετονόμασε την επέκταση σε wmp , όπως είναι δηλαδή και το άλλο το τραγούδι που δουλεύει, αν δε δουλέψει με τη μετατροπή σε mp3...
Anonymous
Επισκέπτης
« Απάντηση #16 στις: Απρίλιος 11, 2006, 11:58:57 πμ »

PunkS_N_SkinS edw...thanx paides!! exm..na rwtisw kt allo..gt dn m kanei log in?(telika to gkantemiazw mou fainete) sorry gia ta greeklish :roll:
tug
Administrator
Forum is my life
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 22, 2006, 03:09:01 μμ »

Παιδιά το αργότερο μέχρι πρώτη βδομάδα Αυγούστου αναμένετε να ανέβουν πολλά καινούρια mp3 στο site. Mερικά θα είναι τα:

* Starcry
* Kιτρινη πόλη
* Ενζυμο
* Los grimachos
* Aντίδραση (αν εφόσον εξαντλήθηκε το cd)...

Και πολλά άλλα.. γενικώς συζητιέται και κάποια αλλαγή ακόμα στο site Και στα mp3 αλλά βλέποντας και κάνοντας.

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
pyrgiotis
Junior forumist

« Απάντηση #18 στις: Ιούνιος 23, 2006, 03:37:52 μμ »

απλως να πω οτι οι no substance θα παιξουν προς αυγουστο πυργο και οπου αλλου τους κλεισουμε live..Aν φυσικα o noisy kid ξυπνησει και αρχισει να με ξανακανει παρεα..χικ...τα παιδια απλα ΓΑΜΑΝΕ...

ακάρι να μας άφηναν να νιώσουμε ευτυχία και να καταλαβαίναμε ποιά είναι η φιλία..
Μακάρι να αγαπούσαμε εστω και για λίγο,να διώχναμε το μίσος μας κάπου μακριά..Μακάρι όλα να χανε πάρει σάρκα και οστα και η ζωή μας θα έπαιρνε μια παραπάνω αξία...
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 05, 2006, 02:05:56 πμ »

Επειδή το να ανεβούν τα mp3 αποτελεί και μια script διαδικασία για την ενταξή τους στο site, πιστεύω αυτό τον μήνα μέσα να ανεβούν όλαααααα τα καινούρια που είναι πολλάαααα... Για περισσότερα θα γράψουμε και στο φορουμ αλλά πιστεύω θα είναι πάνω από 50 demo. Πάντως εγώ μεχρι την αλλη βδομάδα θα έχω ανεβάσει τα καινούρια cd των ΕΝΖΥΜΟ, ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ και ΑΗ ΓΙΑΝΝΗΣ.
Τα λέμεε.

scandi
Junior forumist

« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 05, 2006, 08:14:53 μμ »

Ωραία!Ενημέρωσε όταν θα μπουν γιατί είμαι πολύ περίεργος να ακούσω και τα τρία που ανέφερες.

αμώ το καύσωνα!
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 22, 2006, 03:43:48 πμ »

Λοιπόν έχουμε αρχίσει την ανανέωση και την τακτοποίηση των mp3. Χτες σήμερα και αύριο ανεβήκαν και ανεβαίνουν ολονυχτώς τα παρακάτω mp3 τα οποία και θα ενεργοποιηθούν σε μερικές μέρες.

ANORIMOI - And Justice For The Lightning of the Black Puppets that Killed'em All 1993
ANTIDRASH - e 7''
ANTIDRASH - pantou kai pouthena (2006)
ATIKO MINUS - dub12 (2004)
BOOTSTROKE - give em the boot...stroke
CHAOS II - collection
CRACKPOT - demo I
CRACKPOT - demo II
DEADLOCK - Diethnis Amnisia_I zwi synexizetai
DEADLOCK - Telos Ypanthrwpwn_I Genesis
DEATH COURIER - necrorgasm
DEFY AUTHORITY
DISCONCERT - disconcert
E.COLI - dokimastiki live hxografhsh Studio Riff 18-06-04
E.COLI - kolo-prova-ktiridia
FRAME UP STORY - demo cd
FREE YOURSELF - 7'' 1997
FREE YOURSELF - 7'' mothersister
FREE YOURSELF - antar ma una
JAVASPA - hip hop manifesto
JAVASPA - Ths ghs oi kolasmenoi
KITRINH POLH - nioth
LOCO MONDO- in a reggae riddim
LOS GRIMACHOS - eixes...trixes
NO WAY OUT - demo
NUCLEAR MUTANTS - Welcome To Reality
ONE DROP - LATERNATIVA - split cd
RATS IN A MAZE - demo+extra track
SATANS REJECTS - demo
TELMA - demo
VARIOUS - Walk The Plank
VELOCITY - o -x- Epanastatis
Ah giannhs (einai dyo directory ,to ena einai adeio, svhsto)
Arxh tou telous
Enzymo
Starcry
BIRTH WARD - The greatest war 7'' 1983
PARAKRATOS EN KRATEI - Stamata na milas
PICKMAN'S MODEL - demos 1995-1999
STIS SKIES TOY B-23 - fragmenta
SYLLOGH - +texnia

Επίσης κι ο kthulu από την μεριά του ανεβάζει κι αυτός οπότε σε λίγο καιρό έχετε τον νου σας καθώς θα ενεργοποιούνται καινούρια mp3 συχνά.

*υπάρχει μια διαδικασία από το που θα ανεβούν στον server μέχρι να ενεργοποιηθούν... οπότε τα λέμε σύντομα

mpakis
Junior forumist

« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 22, 2006, 01:13:32 μμ »

xm tug exw tin entiposi oti oi deadlock den exoun kamia sxesi me to diy...
cuminmouth
Επισκέπτης
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 22, 2006, 02:31:38 μμ »

Χώσε πράμα Tug βάλε πράμα        
We Love In Any Way      
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 22, 2006, 03:42:56 μμ »

Φιλε μπάκη καλά κάνεις και το λες και γενικώς αν βλέπετε πράγματα που είναι σε εταιρεία ή δεν χωράνε εδώ μέσα ρίχνετε μια σημείωση ώστε αν είναι να τα βγάζουμε.
Οι deadlock από όσο ξέρω δεν είναι σε καμία εταιρεία, μόνοι τους τα έχουν βγάλει τα demo, απλά είναι μάλλον πλέον διαλυμένοι αλλά και δεν ασχολιοντουσαν με τίποτα. Αλλά ok καθαρά από την άποψη του κάντο μόνος σου τα mp3 εντάξει μου φαίνονται. Πάντως κι εγώ σκέφτομαι για το αν θα τα αφήσω ή όχι.
Γενικώς να μας λέτε για άλλα που βλέπετε. Πχ. γενιά του χάους και πολλά άλλα τέλεια μπορεί να είναι αλλά είναι σε εταιρεία και εδώ μέσα δεν θα τα βρείτε. Αντιθέτως κάποιοι που μπορεί να μην ασχολούνται δα,να είναι σε ουδέτερη φάση (πχ. deadlock) αλλά να έχουν diy κυκλοφορία μπορεί να το βρείτε εδώ (κι αυτό δεν είναι σίγουρο).
Τα λέμε

doesitmatter
Forum Normal

« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 22, 2006, 06:01:13 μμ »

Αν είναι έτσι και το 7άρι ε/ρατς των αντίδραση είναι στην wipe out, όπως και το 7άρι των Αλτ tc στόχος ονείρων και όχι τάφος ονείρων που λανθασμένα είναι γραμμένο στα mp3s. Και ο ήχος της ανασφάλειας ΙΙ, το Ι το είχαν βγάλει και μόνοι τους. Τέλος πάντων και άλλα πολλά για να μην τα πολυλογώ όπως Αρνητική Στάση, Κοινωνικά Απόβλητα κτλ. Δεν ξέρω πως ακριβώς κάνετε τον διαχωρισμό σε αυτά της wipe out, αφού όπως βλέπω τα Panx Romata και τα Αντιδραση δεν είναι ανεβασμένα. Το κάνετε με αυτά που είναι ακόμα σε κυκλοφορία; Απο την άλλη ούτε ο δίσκος των Χαοτικό Τέλος είναι ανεβασμένος, κι ας είναι εξαντλημένος.. Τέλος πάντων.
Δεν το λέω σαν γκρίνια ή οτιδήποτε απλά δεν ξέρω αν αυτά τα θεωρείτε υλικό εταιρίας και όχι diy για να τα βγάλετε ή οχι. Κατά την γνώμη μου, δεν χριάζεται να βγουν.

Kαι οι locomondo ειναι σίγουρα σε εταιρία (αν και αυτή η κυκλοφορία δεν ξέρω τι είναι)

Punk Rock: Quality Marketed Rebelion since 1977
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 22, 2006, 10:51:12 μμ »

Doesitmatter, δεν είχα ιδέα για αυτά που λες καθώς ιδίως παλιότερα δεν ασχολιόμουν καθόλου με όλη αυτή την wipe out φάση. Λοιπόν, θα σβηστούν αυτά, το locomondo από όσο γνωρίζω είναι χωρίς εταιρεία και όσο για τους Χαοτικό τέλος δεν κατάλαβα, είναι wipe out? Αν ναι προτείνω να τα σβήσουμε κι αυτά. ΕΠίσης όλα θα τα τσεκάρω πάλι για να δούμε πια είναι σε εταιρεία και θα σβηστούν. Προς το παρόν απλά ανεβάζουμε. Πείτε ότι άλλο είναι να ξέρουμε.
Τελος δεν κάνουμε κανέναν διαχωρισμό ,απλά κοιτάμε να είναι κυκλοφορίες που έχουν βγει μόνες τους. Ούτε κοιτάμε αν το γκρουπ πάει σε πορείες, ούτε αν το γκρουπ είχε άλλες βλέψεις και δεν του βγήκανε. Κοιτάμε να είναι diy κυκλοφορία. Πάνω από όλα θέλουμε να δίνουμε σε όλους πράγματα που δεν μπορούν να βρουν.
Οσο για τα wipeout να βοηθήστε να ξέρουμε πια είναι για να βγουν πολύ απλά γιατί δεν έχουμε καμία όρεξη να μας τρέχουν δικαστικώς.
Οποιος θέλει εξάλλου μπορούμε να του στέιλουμε και πράμα με άλλο τρόπο..
 :twisted:

doesitmatter
Forum Normal

« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 22, 2006, 11:22:25 μμ »

Με μια γρήγορη ματιά που έριξα στα mp3s που είναι online και από αυτά που ξέρω τα παρακάτω είναι για διαπραγμάτευση

Αδιέξοδο – 38 χιλιοστά (enigma records και επανακυκλοφορημένο)
ALT TC – Στόχος Ονείρων (wipe out records αλλά εξαντλημένο)
ΑΛΤ ΤC / 20 Minutes de Chaos Split LP (έχω σπάσει το κεφάλι μου να θυμηθώ ποιος το’χει βγάλει.. οποίος θυμηθεί, ας πει)
Αντι / Κοινωνικά Απόβλητα Split LP (wipe out, δεν είμαι σίγουρος αν είναι σε αυτά που έχετε online από τις δυο μπάντες)
Κοινωνικά Απόβλητα / Eitilop Pots Split (wipe out, δεν είμαι σίγουρος αν είναι σε αυτά που έχετε online από Κοινωνικά Απόβλητα)
Αντίδραση – Ε/Rats 7” (wipe out, εξαντλημένο)
Αρνητική Στάση – Άγγελοι του ψεύδους (wipe out, εξαντλημένο)
Τα Free Yourself (δεν γνωρίζω αλλά καλού κακού κοιτάξτε τα)
Ξεχασμένη Προφητεία / Mushroom Attack Split LP (επίσης δεν θυμάμαι που βγήκε αυτό)
Όρεξη για τίποτα - Μη φιλάτε το βάτραχο (wipe out, εξαντλημένο)
Stress – Ο ήχος της ανασφάλειας Ι (το έβγαλε πρώτα η μπάντα, μετά και η wipe out, εξαντλημένο)
Stress – Ο ήχος της ανασφάλειας ΙΙ (wipe out, εξαντλημένο)
Χαοτικό Τέλος - Μπροστά Στην Παράνοια (wipe out, επανακυκλοφόρησε σε cd. Δεν είναι στα mp3s, το ανέφερα σαν παράδειγμα παραπάνω)

Αν το θέμα είναι το να μην είναι σε κίνδυνο το site, τότε βγάλτε τα. Αν και κατά την γνώμη μου ειδικά τα εξαντλημένα μπορεί και να μείνουν. Επίσης η wipe out δεν θυμάμαι να έδειξε ποτέ πως έχει σκοπό να κάνει κάτι για να σταματήσουν να κυκλοφορούν σε mp3 δίσκοι της. Επίσης δεν ξέρω τι παίζει με τα δικαιώματα. Ίσως να μην έχει καν η εταιρία τα δικαιώματα (στα εξαντλημένα και 10+ χρόνων παλιά), ίσως λέω, δεν ξέρω τι συμφωνίες είχαν γίνει.

Όσο για τους locomondo μιλάμε σίγουρα για τους ίδιους; Γιατί και στο site τους να πας θα δείς πως είναι σε εταιρία. Αλλά ξαναλέω, την κυκλοφορία αυτή δεν την έχει στο site, ίσως να είναι κάτι παλαιότερο (demo ή whatever) και όντως να μην είναι απο εταιρία.

Punk Rock: Quality Marketed Rebelion since 1977
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #28 στις: Ιούλιος 23, 2006, 12:59:40 πμ »

Eγώ σκέφτομαι τα εξαντλημένα να παραμείνουν. Οσο για τους free yourself δεν είναι σε εταιρεία. Επίσης οι deadlock δεν είναι. Eπίσης το cd των locomondo το συγκεκριμένο αν δεν απατώμαι είναι στα πρώτα τους βήματα και ελέυθερο. Τέλος οι alttc και το split τους δεν είναι σε εταιρεία και το δίναν τσάμπα.
Αυτά.
Προς το παρόν επικρατεί ένα χάος με τα mp3 και οποιαδήποτε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη. Τα λέμε παιδιά. Κατεβάστε ενζυμο προς το παρόν που γαμάνε.
 :wink:

tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #29 στις: Ιούλιος 23, 2006, 01:03:57 πμ »

Τσεκάρετε τα mp3.Κάποια που έχουν μπει ήδη είναι τα

Ενζυμο
Αντίδραση 2006
crackpot
birthward