Αποστολέας Θέμα: Μια ταινια για τις τεχνες (?)  (Αναγνώστηκε 50273 φορές)
xaos
Forum Normal
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα

« Απάντηση #45 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 09:28:54 μμ »

Πράγματι δεν αξίζει γιατί ένας άνθρωπος θα αλλάξει μόνο άμα το θέλει ο ίδιος. Ό,τι και να λένε οι γύρω δεν πετυχαίνουν κάτι.

Είδες? Αυτό είναι το τίμημα του να είσαι έξυπνος  Πέρα από την πλάκα, ο κάθε άνθρωπος όμως πρέπει να μπορεί να προσαρμόζεται στα υπάρχοντα δεδομένα. Δε λέω να γίνεται ένα με τη μάζα, αλλά και η μοναχική εφηβεία για παράδειγμα είναι ό,τι χειρότερο.   ( Χαχα όντως, σου καίει την σκέψη! Btw, ζηλεύω τα θέματά σας στην έκθεση  )

ΛΥΣΣΑ Κ´ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ
ΑΡΝΗΣΗ Κ' ΒΙΑ
Nantiawaldschnepfe
Junior forumist

.

« Απάντηση #46 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 09:37:40 μμ »

Ναι, η μοναχικη εφηβεια ειναι πολυ ασχημη οντως :/ Αλλα καλυτερα μονος παρα με αυτους, παντα αυτο πιστευα εγω!
χαχαχα δεν ξερω για τι πραγμα μιλας! εμας στην εκθεση μας ζητάνε να περιγράψουμε το αγαπημενο μας ζωο, το αγαπημενο μας κατοικιδιο κατι τετοια κουλα!
αλλααααα μια φορα μας εβαλαν εκθεση για τα ΜΜΕ, εκει μαλιστα ευχαριστήθηκα γραψιμο!

.
xaos
Forum Normal

« Απάντηση #47 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 09:47:00 μμ »

Χμμμ κοίτα, η λύση για να μην περάσεις μια μοναχική εφηβεία είναι να βρεις τη μέση λύση. Δηλαδή υπάρχουν και παιδιά πολύ ήπιων τόνων, που δεν είναι ούτε και καλά αλήτες, ούτε trendoules ούτε φασιστάκια. Κάποια από αυτά είναι κάπως "ανάλατα"  αλλά κάποια μπορεί να είναι και ευχάριστα.

Έλα ρε, εγώ θυμάμαι γράφαμε για το ρατσισμο, τα ναρκωτικά και πάει λέγοντας. Ε λογικά και σεις θα τα κάνετε, απλά είναι αρχή ακόμα. Ε και πέρσυ γράφαμε για το διάλογο ξέρω γω -.-

ΛΥΣΣΑ Κ´ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ
ΑΡΝΗΣΗ Κ' ΒΙΑ
Nantiawaldschnepfe
Junior forumist

.

« Απάντηση #48 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 09:52:23 μμ »

τι να σου πω, παλι κατι θα σ λειπει ομως, ξερεις παλι θα θες το ιδανικο!
μακαρι να γραφαμε και εμεις τετοια! εγω περιμενω να παω λυκειο για να κανω εργασια για τα ναρκωτικα
ειναι τοσο υπεροχο θεμα η τοξικοεξαρτηση!

.
xaos
Forum Normal

« Απάντηση #49 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 10:03:03 μμ »

Θα το βρούμε άραγε αυτό το ιδανικό? Ο άνθρωπος είναι τόσο άπληστο και ανικανοποίητο ον, πάντα κάτι θα του λείπει, πάντα κάτι θα θέλει.

Υπέροχο, χμμ δεν ξέρω. Έχω και γω ένα κόλλημα με αυτό το θέμα, αλλά δεν είναι επειδή με συναρπάζει. Κάτι με τρώει με αυτό.

ΛΥΣΣΑ Κ´ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ
ΑΡΝΗΣΗ Κ' ΒΙΑ
Nantiawaldschnepfe
Junior forumist

.

« Απάντηση #50 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 10:07:41 μμ »

δεν νομιζω οτι υπαρχει καν για να το βρουμε, αλλα παντα θα νιωθουμε την ανάγκη να το ψαχνουμε και να το θελουμε κοντα μας! ασε, δεν εκτιμάμε τιποτα πλεον..
σιγουρα ομως υπαρχει κατι κοντα σε αυτο που θα θελαμε, αλλα το θεμα ειναι και αν εμεις θα μαστε κοντα σε αυτο που αυτο θελει.. ζορια

εγω θελω να ασχοληθω πολυ με αυτο, αλλα δεν ξερω πως βγαινει, κοινωνιολογια, ψυχολογια καπως ετσι βγαινεις συμβουλος τοξικοεξαρτησεων ! 

.
xaos
Forum Normal

« Απάντηση #51 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 10:19:44 μμ »

Συμφωνώ στο ότι δεν υπάρχει. Στην αναζήτηση όμως να το βρούμε, θα ζήσουμε πολλά και θα γνωρίσουμε κάτι που τείνει να γίνει ιδανικό. (Έτσι ελπίζω τουλάχιστον).

Εμένα με φθείρει ψυχολογικά πολύ αυτό το θέμα και δεν ξέρω αν θα το άντεχα.

ΛΥΣΣΑ Κ´ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ
ΑΡΝΗΣΗ Κ' ΒΙΑ
Nantiawaldschnepfe
Junior forumist

.

« Απάντηση #52 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 10:21:32 μμ »

Συμφωνω..

εγω το βρισκω κατι μαγικο, αν δεν κατσει κατι με ναρκωτικα θελω φυλακες! 

.
xaos
Forum Normal

« Απάντηση #53 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 10:32:16 μμ »

Μαγικό τι? Να βλέπεις παιδιά να πεθαίνουν απο την πρέζα? Δε μπορώ ρε συ. Κάθε φορά που κάνω βόλτα σε στέκια τους με πιάνει η ψυχή μου. Κάθε φορά που μου ζητάνε 2-3 ευρώ να φάνε ή οτιδήποτε, δε με αφορά μου έρχεται να βάλω τα κλάματα. Και επειδή ξέρω προσωπικά αρκετές περιπτώσεις, γίνομαι ράκος.
Εγώ θέλω εγκληματολογία.

ΛΥΣΣΑ Κ´ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ
ΑΡΝΗΣΗ Κ' ΒΙΑ
Nantiawaldschnepfe
Junior forumist

.

« Απάντηση #54 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 10:35:51 μμ »

Οχι οχι βλεπω μαγικο να προσπαθεις να μπεις στον κοσμο των εθισμενων, να προσπαθεις να δεις μεσα τους, πιο μακρια απ οσο βλεπει ο καθενας που περναει και απλα τους κοιταει, να προσπαθήσεις να μαθεις γιατι.. και τελος να καταφερεις να τους δωσεις μια ελπιδα, και ενα λογο να σταματησουν να σκοτώνουν τον εαυτο τους...
και εγω ηθελα καποτε, αλλα τωρα μ φενεται κατι πολυ υπουλο,δεν ξερω γιατι ..

.
xaos
Forum Normal

« Απάντηση #55 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 10:40:10 μμ »

Αυτό θέλω να το κάνω πέρα από τα όρια της σιχαμένης εργασίας. Θέλω να προσφέρω βοήθεια χωρίς να γίνεται ρουτίνα.

ΛΥΣΣΑ Κ´ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ
ΑΡΝΗΣΗ Κ' ΒΙΑ
Nantiawaldschnepfe
Junior forumist

.

« Απάντηση #56 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 10:43:36 μμ »

Θα ηταν καλο να συνέβαινε κατι τετοιο, αλλα δυσκολα. Και οτι αγαπας πιο πολυ να κανεις, ετσι οπως ειναι τα πραγματα ισως το συχαθεις ..

.
xaos
Forum Normal

« Απάντηση #57 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 10:50:51 μμ »

Ρε συ όλα τα επαγγέλματα ξεφτιλισμένα είναι. Δηλαδή πώς σκέφτεσαι εσύ να κάνεις αυτό που θες?

ΛΥΣΣΑ Κ´ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ
ΑΡΝΗΣΗ Κ' ΒΙΑ
Nantiawaldschnepfe
Junior forumist

.

« Απάντηση #58 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 10:52:57 μμ »

Ισχυει..
Κοιτα καταρχήν θελω να φυγω απο εδω.. οχι αναγκαστικα λογω της εργασιας, γενικα ολη η κατασταση εδω... ειναι πολυ χαλια.

.
xaos
Forum Normal

« Απάντηση #59 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 10:56:33 μμ »

Εννοώ στο κύριο κομμάτι της εργασίας.

ΛΥΣΣΑ Κ´ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ
ΑΡΝΗΣΗ Κ' ΒΙΑ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: