Αποστολέας Θέμα: Μια ταινια για τις τεχνες (?)  (Αναγνώστηκε 50334 φορές)
Nantiawaldschnepfe
Junior forumist
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα

.

« Απάντηση #30 στις: Σεπτέμβριος 12, 2011, 03:36:19 μμ »

να πας να το διορθώσεις ! 
ποτε δεν ειναι αργα!

.
javaspa
Forum is my life

Φύλο: Άντρας

« Απάντηση #31 στις: Σεπτέμβριος 12, 2011, 03:41:36 μμ »

σωστή αλλά είναι πολύ παλιό και το έχουν σβήσει είδη απο το σχολείο..Την επόμενη φορά όμως...
μαύρο_άλφα
Forum-stoned

« Απάντηση #32 στις: Σεπτέμβριος 12, 2011, 03:42:59 μμ »

γλωσσα υπερ του αρσενικου γενους κλπ.. τα κακα που λεγαμε που περνανε τα σχολεια, η μεγαλυτερη μαλακια κατα τη γνωμη μου ειναι πως καποια πραγματα περνανε στο υποσυνειδητο και τα βλεπει πολυ αργα καποιος/α (αν τα δει...). αυτο ειναι και το εγκλημα οσων διδασκουν, αλλοιωνουν ψυχισμο, κλπ ενα παιδι σαφως και βλεπει αλλιως τον κοσμο πριν του βαλουν τα σκατα τους μεσα του.

Nantiawaldschnepfe
Junior forumist

.

« Απάντηση #33 στις: Σεπτέμβριος 12, 2011, 03:45:46 μμ »

javaspa καντο απο την αρχη 

μαυρο_αλφα η μαγεια ειναι ο μαθητης-ρια να καταφερει να επιβιώσει απο το σχολειο με οσο πιο απείραχτο μυαλο γινεται!! 
και ισως να παρει και μερικα καλα... 

.
μαύρο_άλφα
Forum-stoned

« Απάντηση #34 στις: Σεπτέμβριος 12, 2011, 03:48:12 μμ »

το σχολειο ειναι κατι παρωδικο, το θεμα ειναι απο τη ζωη να επιβιωσει κεναεις με οσο το δυνατον πιο απειραχτη ψυχη κ  μυαλα..  (για γελια και για κλαματα..!)

Nantiawaldschnepfe
Junior forumist

.

« Απάντηση #35 στις: Σεπτέμβριος 12, 2011, 03:51:25 μμ »

Ναι αλλά απο το σχολειο αρχιζουν ολα, και γενικα απο την παιδικη ηλικία διαμορφώνεται η ''υγεια'' της ψυχής αν θες Χρειαζονται μεγαλες αντοχες στο σχολειο! ειδικα τωρα που το lifestyle εχει γινει τοσο σημαντικό XD
δυσκολα συγκρατείς τα νευρα σου!

.
xaos
Forum Normal

« Απάντηση #36 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 09:48:02 μμ »

εχεις τρελο δικιο ρε συ! αλλα στην ηλικία που ειμαι (15) δυσκολα βρισκω καποιον που να θελει να συζητησει κατι καλο. και να μην σνομπαρει τις ιδεες π δεν εχει ξανακουσει, γενικα...!

Μην είσαι απόλυτος/η. Νομίζω πως πολλά παιδιά σε αυτή την ηλικία ψάχνονται (άλλα πολύ, άλλα λίγο). Είμαι σίγουρη πως αν προσπαθήσεις να συζητήσεις με όσο το δυνατόν περισσότερα άτομα, ίσως αναθεωρήσεις.  Μπορεί και όχι όμως. Το θέμα είναι να το ψάξεις! 

ΛΥΣΣΑ Κ´ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ
ΑΡΝΗΣΗ Κ' ΒΙΑ
xaos
Forum Normal

« Απάντηση #37 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 09:54:51 μμ »

Btw για να μην το παίζω μεγάλη (βλ. σε αυτή την ηλικία  ) είμαι και γω μια 16αρα(και μισό!)  πιτσιρίκα!

Οι αριθμοί γαμιούνται 

ΛΥΣΣΑ Κ´ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ
ΑΡΝΗΣΗ Κ' ΒΙΑ
Nantiawaldschnepfe
Junior forumist

.

« Απάντηση #38 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 07:52:39 μμ »

χαος νταξ ναι, αλλα παιζουν πολλα, ειναι να βρεις που ειναι αυτοι που θες ας πουμε

.
xaos
Forum Normal

« Απάντηση #39 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 08:17:16 μμ »

Και στην τάξη σου ακόμα υπάρχουν τέτοια άτομα. Και στο λέω αυτό εγώ που πάω σε ένα κωλοσχολείο που τα περισσότερα παιδιά ενδιαφέρονται για το αυριανό συνολάκι στην πασαρέλα της αυλής.

ΛΥΣΣΑ Κ´ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ
ΑΡΝΗΣΗ Κ' ΒΙΑ
Nantiawaldschnepfe
Junior forumist

.

« Απάντηση #40 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 08:21:11 μμ »

δεν ξερω αν στην δικια σου υπαρχουν τετοια ατομα, αλλα σε εμενα παιδι με ανησυχίες ειναι ενα! (πολυ γαματο παιδι) 
και σε ολο το σχολειο δηλαδη πανω απο 10 δεν ειναι!
τα υπόλοιπα ασχολουνται με αυτο που ειπες και εσυ!!!

.
xaos
Forum Normal

« Απάντηση #41 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 08:34:26 μμ »

Καλά δεν είπα ότι καθημερινά υπάρχει καταιγισμός ιδεών και απόψων κλπ κλπ, μη φανταστείς :Ρ Στην κατεύθυνση πιο πολύ, στο μάθημα της φιλοσοφίας ή ακόμα και στο Δίκαιο (γενικής)  γίνονται τέτοιες συζητήσεις και παρατηρείς άτομα που πιο πριν δε φανταζόσουν ότι έχουν τέτοιες ανησυχίες. Βέβαια θα μου πεις πως δεν έχετε κατεύθυνση ακόμα, καθώς και Δίκαιο και πολύ σωστά :Ρ Αν πας 3η Γυμνασίου όμως έχετε ενδιαφέροντες θεματικούς κύκλους στην έκθεση και Αγωγή, τα οποία μπορούν να αποτελέσουν μια αφορμή ξέρω γω. Απ'την άλλη αν πας 1η Λυκείου, την έβαψες  Είναι κατά τη γνώμη μου η πιο ρηχή τάξη που δε δίνει καν αφορμές για ανησυχίες.

Και γω αυτό πιστεύω, πως και στο δικό μου πάνω από 10 δεν είναι. Αλλά ακόμα δεν έχει τύχει να συζητήσω με τα 700 που είμαστε σύνολο σε Γυμνάσιο και Λύκειο 

ΛΥΣΣΑ Κ´ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ
ΑΡΝΗΣΗ Κ' ΒΙΑ
Nantiawaldschnepfe
Junior forumist

.

« Απάντηση #42 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 08:54:01 μμ »

3η γυμνασιου ειμαι  τι να σου πω, εγω εχω 2 δηθεν αλητακια (ξερεις, και καλα καρφακια, αρνετ, τσιγαριλικι,κατω το παντελονι και γαμάω και δερνω) ε 2-3 κρυφοφασιστακια θρησκοληψίες, και ολα τα αλλα trendoules. αλλα τι να πεις.. Ειναι μεχρι να μαθεις να ζεις μαζι τους !
οσο για την 1η λυκειου το εχω ακουσει αυτο, και με ανησυχεί ιδιαιτερα !!

.
xaos
Forum Normal

« Απάντηση #43 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 09:08:21 μμ »

Χαχαχα ε ρε παιδί μου, σε κάθε σχολείο τα ίδια σκατά είναι τελικα! Είστε και μικρά ακόμα, το μυλό αρχίζει να πήζει στην Β' Λυκείου, το βλέπω εγώ και από τους δικούς μου. Απλά είναι άσχημο γιατί ανάμεσα στη μάζα υπάρχουν παιδιά με ανησυχίες και νιώθουν μόνα τους.
Εγώ στα 15 μου προσπαθούσα να τα αλλάξω αυτά τα παιδιά, λάθος μου, αλλά δε μπορούσα να συνυπάρξω σε ένα τέτοιο περιβάλλον. Τώρα τους ανέχομαι και με ανέχονται 

Κουράγιο  Απλά το μόνο καλό είναι ότι τα πράγματα είναι πολύ χαλαρά. Πας ψαρωμένος στο Λύκειο αλλά κλάιν.

ΛΥΣΣΑ Κ´ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ
ΑΡΝΗΣΗ Κ' ΒΙΑ
Nantiawaldschnepfe
Junior forumist

.

« Απάντηση #44 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 09:13:47 μμ »

Πραγματικα σε καταλαβαινω, ασε που οσο προσπαθεις να τους πεις κατι να σκεφτουν τοσο νευριαζεις :p και δεν αξιζει καθολου ομωςς !!
Απλά είναι άσχημο γιατί ανάμεσα στη μάζα υπάρχουν παιδιά με ανησυχίες και νιώθουν μόνα τους.

ειναι πολυ κριμα οταν συμβαινει αυτο, δεν ξερω πως να εξηγήσω την γνωμη μ  (το ιντερνετ φταίει, κανονικα δημιουργω  )

.
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 11   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: