+ 
|-+  ΜΟΥΣΙΚΗ» Περι μουσικής» Αγαπημένα συγκροτήματα» Ποιότητα
Username:
Password:
Αποστολέας Θέμα: Ποιότητα  (Αναγνώστηκε 3485 φορές)
BeerBomber
Junior forumist
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« στις: Φεβρουάριος 22, 2006, 04:26:25 μμ »

Ξέρει κανείς τους ποιότητα? TA ΣΠΑΝΕ! Έχω κάποια mp3 τους. Αν είναι με κάποιο τρόπο να τα ανεβάσω στο site.

παναστάτες από την πρώτη στιγμή που είδαμε το καλό μέσα μας...
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 22, 2006, 05:48:13 μμ »

Οχι δεν τους ξέρω! Θα σου στείλω ενα email να μου τους στείλεις και τους ανεβάζω εγώ. Γενικώς όποιος έχει κάτι και θέλει να ανεβεί να μου το στέλνει, στελνετε ενα email στο tugito@gmail.com

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
harisson
Junior forumist

« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 08, 2006, 11:18:38 μμ »

αυτοί δεν είναι που λένε το γαμάτο "τα τραγούδια μου είναι βλαμμένα'? αν το έχεις φιλε ανέβασε το γιατί όντως τα παιδιά τα σπάνε

..united to win
p.o.u.n.k.s
Επισκέπτης
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 09, 2006, 11:21:01 πμ »

" σαν σε κοιτώ τον κόσμο xanoooooo, σαν οπτασία σε silamvanooooo"

"στιηαρα" έτσι???

τα παιδιά είναι από λάρισα.....και σαν συγκρότημα υπάρχουν πολλά χρονια....όσο τους ήξερα δεν μου φαινόταν ότι είχαν πάρει και πολύ στα σοβαρά το συγκρότημα τους (κυκλοφορίες, live εκτος λάρισας k.t.l.)....περισσότερο για την πάρτι τους παίζαν και σε κάνα live με λίγους και καλους φίλους...."παρεμλιθικε" και "οσταρτος" οποτε καταλαβαίνετε.....

έχουν κυκλοφορήσει ένα demo με 6 κομμάτια αν δεν κάνω λάθος και ένα home made video clip....

χαβαλετζίδικο punk rock με κάποια αχνα στοιχεια ska και στίχους....ότι νάνε...

τα τελευταία χρονια δεν ξέρω τι έχει αλλάξει στο στυλ τους ούτε και στην σύνθεση τους....μπάσο - κιθάρα/φωνή - τύμπανα εγώ τους αφίσα.....

POIOTITAAAAAAAAA
Anti-Manifesto
Junior forumist

« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 12, 2006, 10:58:27 μμ »

Εγώ από τη συναυλία τους στην Καλλιδρομίου πήρα ένα demo που έδιναν. Είναι home-made CD-R τυπωμένο από πάνω και έχει τέσσερα τραγούδια: "Σε θέλω", "Καλοκαίρια", "Ντίβα" και άλλο ένα. Η ηχογράφηση είναι πολύ καλή και η μουσική η ίδια είναι ότι πιο ποπ-πανκ με πολύ αστείους στίχους. Όλα τα τραγούδια είναι για σχέσεις, αγάπη, κοπέλες, κτλ. Έχει και ένα βίντεο κλιπ τους από συναυλία όπου παίζουν το "Σε θέλω" και από κάτω όλοι χορεύουν με πολλή όρεξη. Η συναυλία είναι απ'τον Δεκέμβρη που μας πέρασε και η σύνθεσή τους είναι ντραμς, κιθάρα, μπάσσο/φωνή. Τα παιδιά φαίνεται να είναι γνήσιοι χαβαλέδες πάντως. Το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι στο live στο CD φαίνεται να το' χουν πάρει πολύ στα σοβαρά το τραγούδι και ίσως στην τελική να εννοούν αυτά που λένε. Τέλος πάντων είτε τα λένε για πλάκα, οπότε γελάω μαζί τους, είτε τα εννοού, οπότε γελάω με τους ίδιους, σημασία έχει ότι γελάω :lol:  :lol:  :lol:    

Από ένα γνωστό μου στη Λάρισα πάντως έχω καταλάβει ότι έχουν αλλάξει σύνθεση. Τα τραγούδια που μου είχε βάλλει το περασμένο καλοκαίρι να ακούσω ήταν λίγο πιο γρήγορα και οι στίχοι ήταν πάλι ό,τι να'ναι αλλά εκτυλίσονταν και γύρω από άλλα θέματα.

..and yes I recognize the irony
the system I oppose affords me the luxury
of biting the hand that feeds
that's exactly why privileged fucks like me
should feel obliged to winge and kick and scream until EVERYONE HAS EVERYTHING THEY NEED
Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: