Αποστολέας Θέμα: H στάση του diymusic  (Αναγνώστηκε 27469 φορές)
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #30 στις: Νοέμβριος 29, 2006, 01:54:53 μμ »

.... κατα τη γνώμη μου οι Αντίδραση δεν έχουνε θέση εδώ....
tug
Administrator
Forum is my life
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #31 στις: Νοέμβριος 30, 2006, 04:37:20 μμ »

Παράθεση από: "xaotikos"
Παράθεση από: "tug"
Παράθεση από: "xaotikos"
Οι crass κοιτάς αν είναι diy..
τους γαμημένους τους Αντίδρση τις τους θέλεις??diy είναι??
οι Γενιά του Χάους???Οι Stress???αυτοί δεν είναι σε εταιρία???
τίι τα θέλετε εδώ μέσα αφού δεν είναι diy???

και μιας που ξέχασα να απαντησω συγκεκριμένα σε αυτό,δεν εχουμε τίποτα από αυτά σε εμπορική μορφή.Θα βρεις ή demo ή πρόβα. Και οχι, οι αντίδραση μόνοι τους το βγάλαν το cd που έχουμε..

oi antidrasi to ebgalan monoi toys to cd??(Antlantis gia na ksereis) alla kai etsi na einai to poylane 10euro...
einai diy ayto???
oi wipe out den einai etairia??mias kai eixan bgalei ta prohgoymena ekei...e???

Οχι βρε φίλε. Αφού το έχω το cd αυθεντικό. Δεν είναι ατλαντίς. Καμία σχέση. Εκτός αν έχω καμιά περίεργη έκδοση. Τι ναπω?
Οπως και να χει κι εγώ συμφωνώ μάλλον ότι ίσως μερικά πρέπει να βγούνε. Να συζητάμε ποια είναι να τα βγάζουμε. Αλλά πρόκειται για κάτι μη εμπορικό δεν υπάρχει λόγος. Αν πρόκειτε για κάτι σε εταιρία σαφώς και υπάρχει..

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #32 στις: Δεκέμβριος 01, 2006, 11:54:33 πμ »

TUG, άνοιξε το θέμα "Ομαδες... φανατισμός..." μη σε χέσω.... δεν κατάλαβα γιατί το κλέιδωσες... επειδή θεωρείς ότι δεν έχει νόημα ??!??! ή ότι όλοι γράφουν για να γράφουν ??!??!? δε το έπιασα αυτό....

άσε που βρίσκω πως ξεκλειδώνει η γαμιδιά... και το forum admin δε δουλευει στα ελληνικά (τι σκατά, πότε θα το φτιάξουμε αυτό ; ) και βλέπω αλαμπουρνέζικα....
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #33 στις: Δεκέμβριος 01, 2006, 01:22:25 μμ »

Το κλείδωσα γιατι συνέχισες κι εσύ και οι αλλοι σε εναν χωσιματισμό και βρισίδι χωρίς νόημα. Εκεί θα κατέληγε δηλαδή ,στο μπουρδέλο. Παω να το ανοίξω και βλέπουμε. Μαλλον δεν μπορούσες να το ξεκλειδώσεις γιατί έιμαι super admin. ΧΟΟΧΟΧΟΧΟΧΟΧΟ

:twisted:  :twisted:  :twisted:

automaton3
Επισκέπτης
« Απάντηση #34 στις: Δεκέμβριος 01, 2006, 03:09:23 μμ »

Παράθεση από: "KGB"
και το forum admin δε δουλευει στα ελληνικά (τι σκατά, πότε θα το φτιάξουμε αυτό ; ) και βλέπω αλαμπουρνέζικα....

Αφου μπεις στη σελιδα, δοκιμασε να κανεις View -> Character Encoding -> Greek απο τη γραμμη εντολων του Firefox (& αναλογα για αλλα προγραμματα). Στρωνει κατ'ευθειαν (αλλα πρεπει να το κανεις καθε φορα...). Εκτος & αν εννοεις κατι αλλο.
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #35 στις: Δεκέμβριος 01, 2006, 09:12:59 μμ »

δε δουλεύει ρε αφτο ούτε έτσι....
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #36 στις: Δεκέμβριος 01, 2006, 09:44:22 μμ »

Ti λες ρε?? Κι εγώ πως το κάνω; Ετσι δουλεύει κανονικότατα αλλά όπως και να χει ειναι μαλακία, θα φροντίσω να φτιαχτεί. Kthuluuuuuuuu!
Παντως με encoding δουλέυει κανονικότατα, αυτό έλειπε....

bhoy
Forum Normal

Φύλο: Άντρας

« Απάντηση #37 στις: Δεκέμβριος 01, 2006, 11:18:19 μμ »

Εγώ πάντως νομίζω και θεωρώ ως underground συναυλία και μια συναυλία που διεξάγεται σ'εμπορικό χώρο, αλλά έχει τις πιο κα΄τω προϋποθέσεις:

--έχει τιμή εισόδου έως και 5 ευρώ*

--δεν έχει χορηγούς

*προφανώς το 5ευρο, μπορεί να γίνει 10ευρο σε συναυλίες ξένων συγκροτημάτων.

Η ταπεινή μου άποψη (που βέβαια θα της ασκηθεί κριτική από διάφορους hardliners που λόγω ηλικίας άρα και καύλας/κάψας/ανυπομονησίας/επιμονής/ισχυρής γνώμης, θεωρούνε τα πάντα ως "άσπρο"-"μάυρο".)

Στην πόλη-φορμόλη, οι κάμερες θα παρακολουθούν, τα πανεπιστήμια δεν θα έχουν άσυλο, στις πλατείες θα φυτεύουμε τραπεζοκαρέκλες, οι παραλίες και οι δρόμοι θα έχουν διόδια, οι πεζόδρομοι πολυκαταστήματα για ηλίθιους καταναλωτές και οι πορείες τροχονόμο!
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #38 στις: Δεκέμβριος 02, 2006, 10:35:42 πμ »

Παρατήρηση: δεν είναι μόνο πιτσιρικάδες οι hardliners. Στους "παλιούς" βρίσκεται ο υιος που μεταδίδεται στους νέους...
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #39 στις: Μάιος 05, 2007, 02:48:25 μμ »

Παρατηρήσεις - προτάσεις (για το κυρίως site):

ΣΤΑ ΚΕΙΜΕΝΑ (ΜΕΝΟΥ):
- Τι διαφορά έχουν τα "διηγήματα" από τον TUGικής επινόησης όρο "Ιστορίες μικρού μήκους"; 
- Καμία. θα πρέπει να συνενωθούν

ΒΟΗΘΕΙΑ-Diymusic εστι...  - το κείμενο χρειάζεται βελτιώσεις και η φωτο θέλει μετακίνηση γιατι φαίνεται άσχημα έτσι. Επίσης γιατί αυτό αποτελεί βοήθεια; Αυτό κολλάει σε ένα 'about us', ένας επαναπροσδιορισμός. όπως και το κείμενο για τη φορουμική συμεριφορά και τα guidelines θέλει ξανα-δούλεμα. Δεδομένου και των προτασεων του bhoy εδώ χρειάζεται μια αναθεώρηση... (reformist alert!!!)
Noisetronic
Επισκέπτης
« Απάντηση #40 στις: Μάιος 18, 2007, 02:45:22 μμ »

Εγώ πάντως νομίζω και θεωρώ ως underground συναυλία και μια συναυλία που διεξάγεται σ'εμπορικό χώρο, αλλά έχει τις πιο κα΄τω προϋποθέσεις:

--έχει τιμή εισόδου έως και 5 ευρώ*

--δεν έχει χορηγούς

*προφανώς το 5ευρο, μπορεί να γίνει 10ευρο σε συναυλίες ξένων συγκροτημάτων.

Βασικά εγώ συμφωνω με τον bhoy (νταξει τώρα αν είναι και ξένο συγκροτημα και δωσεις λίγο παραπάνω δεν παιζει προβλημα - είναι κι απο που έρχεται ο άλλος) ΑΛΛΑ αυτό έχει να κάνει με το underground. Άλλο underground αλλο diy. Για μένα τουλάχιστον. Η διαφορά είναι οτι το underground κινείται γύρω απο ανεξάρτητες δισκογραφικές,παρέα με copyright,διασκάδικα,κλπ (όπως οι Panx romana για παράδειγμα).

Τώρα σχετικά με την είσοδο στο diy απο την στιγμή που δεν παίζει κερδοσκοπικός χαρακτήρας είναι οκ. Θέλω να πω αν έρθει ένα συγκρότημα απο εξωτερικό δεν τους πληρώνουν συνήθως οι συμμετέχοντες τα εισητήρια;
Maniac_Butcher
Junior forumist

« Απάντηση #41 στις: Οκτώβριος 10, 2007, 05:14:16 μμ »

Παράθεση
mporw na to anevasw k edw kai na to "onomasw" diY?
ΟΧΙ 

Προφανώς αν το ανεβάσεις σε κάποια ιστοσελίδα (π.χ. Rapidshare)
θα μπορέσει και κάποιος απο τους admins μετά απο προσωπικό μύνημα
(δεν χρείαζονται άλλα άχρηστα μυνήματα για να ανέβαίνουν τα posts σου)
να το βάλει στα mp3 του diymusic.
diy είναι απο την στιγμή που το βγάζεις μόνος σου και δεν μπλέκεις δισκογραφικές.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 10, 2007, 05:18:02 μμ από Maniac_Butcher »
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #42 στις: Οκτώβριος 18, 2007, 02:01:13 πμ »

Φυσικά και μπορείς να μας το στείλεις με ενα Link να το ανεβάσουμε κι εμείς στον server του diymusic ώστε να υπάρχει στον αιωνα τον άπαντα και να το κατεβάζει όποιος θέλει. Επίσης θα πέσει και κριτική και παρουσίαση και ότι αλλο ειναι..
Αναμένουμε..

pounks
Junior forumist

Φύλο: Άντρας

« Απάντηση #43 στις: Νοέμβριος 01, 2007, 08:56:35 μμ »

paidia den ksero posoi diavazoun pleon to en logo forum kai posoi episkeptontai to en logo site. ego pisteuo oti exei pesei se mia megali parakmi. legete diymusic kai mono gia mousiki den sizitame edo mesa.kai otan sizitame.....telospanton vlepete ti ginete. to thema einai oti me auta pou dimosieuontai edo mesa den ksero kata poso o kosmos pou to parakolouthouse to site sinexizei na goustarei na to episkeptete.

ennoo o kosmos pou eixe mia epafi kai me to diy genikotera (kai fisika den anaferomai sto diy clothing alla sta themata pou aforoun tin mousiki).

as me diafotisoun oloi autoi pou kapote (i akoma) grafoun kai prakolouthoun taktika to site/forum kai mou dimiourgisei megali entiposi pos to monadiko olokliromeno site pou asxoleite me to diy (forum,parousiasi diskon/sigkrotimaton, imerologio, sinenteukseis, downloading k.t.l.) exei kantantisei kata tin apopsi mou panta etsi.

thanx

"...obey adapt shut up and die..."
crispy_ambulance
Forum Normal

« Απάντηση #44 στις: Νοέμβριος 02, 2007, 11:23:11 πμ »

pounks αφου νομιζειs κατι τετοιο γιατι δεν εκανεs κριτικη και αναφορα για το live στην παντειο πχ που ανοιξεs νεο θεμα αλλα δεν εγραψεs τιποτε αλλο?
Και σαν τι θεs δηλαδη να συζητιεται? η συζητηση που εγινε για το live στο μπραχαμι πολυ καλη ηταν. Επιασε και το μουσικο αλλα και αλλεs πτυχεs του diy ανεξαρτητα αν δεν συμφωνουμε σε ολα μεταξυ μαs. To foroum/site το διαμορφωνουν και οι χρηστεs του συνεπωs ολοι εχουν καποιο εστω και μικρο μεριδιο ευθυνηs. Στειλε κειμενα ανταποκρισειs κλπ που νομιζειs οτι ειναι χρησιμα και μπορουν να βοηθησουν στην κατευθυνση που θεs εσυ να παρει το foroum ειναι πολυ απλο. Αν δεν το κανειs εσυ, περιμενειs να το κανει καποιοs αλλοs ? ... diy δεν ειπαμε?
Σελίδες: 1 2 [3] 4   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: