Αποστολέας Θέμα: Match Point-Woody Allen  (Αναγνώστηκε 3605 φορές)
AlmaRoots
Junior forumist
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα

« στις: Ιανουάριος 30, 2006, 04:06:12 μμ »

Έχω να πω ότι ο κύριος Woody Allen με απαγοήτευσε ιδαίτερα με την τελευταία του ταινία Match Point την βρήκα ιδαίτερα banal μονότονη σε κάποια στιγμή κούραζε πολύ,οι διάλογοι βεβαια άξιζαν!Τόση ώρα μιλάω..ελλάδα έχει έρθει? :?:

Xωρίς Βενζίνη Χωρίς Αλλοτρίωση
RaVe iS n0t a cRiMe - ReSpEkt tHe UnDeRgRoUnD tEkN0 MoVeMeNt aNd SuPp0rt fReE PaRtY
AlmaRoots
Junior forumist

Φύλο: Γυναίκα

« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 07, 2006, 06:12:17 μμ »

Ma kala kaneis den to eide????

Xωρίς Βενζίνη Χωρίς Αλλοτρίωση
RaVe iS n0t a cRiMe - ReSpEkt tHe UnDeRgRoUnD tEkN0 MoVeMeNt aNd SuPp0rt fReE PaRtY
doesitmatter
Forum Normal

« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 07, 2006, 06:36:57 μμ »

Παράθεση από: "AlmaRoots"
Ma kala kaneis den to eide?

Not yet. Ακόμα δεν έχουμε δει όλες τις παλιές του. Πάντως ναι παίζεται ελλάδα και έχει πάρει και πολύ καλές κριτικές. Και μην ξεχνάμε πως είναι πλέον και 70+ χρονών.

Punk Rock: Quality Marketed Rebelion since 1977
Dontfall
Junior forumist

« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 09, 2006, 02:30:02 πμ »

Νομιζω οτι ειναι ενα εργο που θα το χαζεψω οταν βγει στην αγορα του dvd.Ειδα οτι πηρε τρομερες κριτικες.Πραγματικα ομως οταν διαβασα το θεμα(δε ξερω πως καταπιανεται ακριβως στο φιλμ)δε με τραβηξε καθολου και θεωρω οτι δεν εχει καμια πρωτοτυπια.Συγνωμη αλλα τετοιο θεμα βρισκουμε οσες φορες θελουμε σε ελληνικα σηριαλ!Βεβαια δε θελω να πω κατι παραπαπανω γιατι δε το εχω δει.Η Alma Roots σαν να δικαιωσε τις προκαταληψεις μου ομως.
 Οσο για τους διαλογους που ανεφερες νομιζω οτι παντοτε εσκιζαν στα εργα του Γουντι Αλλεν!

his society sucks!
doesitmatter
Forum Normal

« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 09, 2006, 01:42:40 μμ »

Έτσι κι αλλιώς o Woody Allen δεν μας έχει συνηθήσει σε μεγάλη γκάμα ταινιών ούτε στην πρωτοτυπία. Αλλά αυτό που κάνει το κάνει καλά. Όπως έκανε και ο Hitchcock.

Punk Rock: Quality Marketed Rebelion since 1977
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 09, 2006, 04:48:32 μμ »

Με καλύψε ο dim. Προσωπικά μπορεί να 'σπαταλώ' πολύ χρόνο για να βρώ ξεχασμένες από το θεό ταινίες αλλά όσον αφορά τις ταινίες που πρωτοβγαίνουν δε καίγομαι και πολύ. Ακόμα και σκηνοθέτες που λατρεύω όπως π.χ. ο Ροντρίγκεζ ή ο Κρόνενμπεργκ δεν τρέχω σινεμά να τα δώ, ούτε τρέχω στα βιντεοκλαμπ την μέρα που κυκλοφορούν. Αλλά επειδή το θέμα είναι μεγάλο και δε θέλω να γαμήσω το thread, ανοίγω άλλο... εδώ στις ταινίες...

Αναφορικά με το W.Alen πάντως, πάντα επαναλαμβάνεται και έχει κάνει και κάποιες (όχι λίγες) που ήταν αρκετά άκυρες - παρόλαυτά πάντα βγάζει γέλιο αν σου αρέσει το χιούμορ του.  Για τη συγκεκριμένη διάβασα ότι είναι κάπως σοβαρή, δηλαδή όχι κωμωδία, γενικά πάντως γράψαν πολύ καλά πράγματα οι κριτικοί για τη "στροφή" αυτή, τουλάχιστον στην Ελλάδα.
Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: