Αποστολέας Θέμα: Τα στρινγκ προκαλούν ημικρανίες ! (???)  (Αναγνώστηκε 12939 φορές)
javaspa
Forum is my life
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας

« Απάντηση #15 στις: Απρίλιος 05, 2011, 02:15:31 μμ »

"Εγω προβλημα εχω μονο οταν η καταπιεση ειναι περισσοτερη απο την ηδονη"

Συμφωνώ απόλυτα. Αν και πολλές κοπέλες προσπαθούν να κρύψουν την καταπίεση τους, φορώντας κάτι που δεν τους βολεύει μόνο και μόνο για να είναι αποδεκτές απο το κοντινό τους περιβάλλον
Επίσης υπάρχει και η "ενδοκινηματική" καταπίεση. Δηλαδή κοπέλες του "χώρου" να καταπιέζονται στο τι να φορέσουν (π.χ. να μην φορούν τακούνια ή ρούχα που τονίζουν σημεία και τα γουστάρουν) γιατί θα πέσουν επάνω τους οι -κατα τα άλλα- "απελευθερωμένοι" σύντροφοι
noisetronica
Newbie
*

« Απάντηση #16 στις: Απρίλιος 05, 2011, 05:56:56 μμ »

Επίσης υπάρχει και η "ενδοκινηματική" καταπίεση. Δηλαδή κοπέλες του "χώρου" να καταπιέζονται στο τι να φορέσουν (π.χ. να μην φορούν τακούνια ή ρούχα που τονίζουν σημεία και τα γουστάρουν) γιατί θα πέσουν επάνω τους οι -κατα τα άλλα- "απελευθερωμένοι" σύντροφοι

Θα τους την πεσουν για δυο λογους α)ειτε για λογους ερωτικης λυσσας - κακα τα ψεματα φουλ αντριλα ο χωρος (αναλογια 7-1 αχαχαχαχαχα) β)ειτε για λογους "μην φορας τακουνια ειναι σεξιστικο" "βαφεις τα μαλλια σου; χημικα! πολυεθνικες! μουπλεμπουπλε" κλπ

anyway, εγω παντως εχω φρικαρει με τις κοπελες μπαχαλε-χουλιγκανους, οπως και με τους αντιστοιχους αντρες ας βρεθει τιποτα αλλο πιο φιλερωτικο ρε παιδια,οχι αλλο γηπεδο και σαου παουλι πλιζ!. ολη αυτη η μανια με την βια κρυβει μεσα αγαμια lol
-εχει διαβασει κανεις μια αναλογη κριτικη για την αγαμια του μπακουνιν που την εβγαζε σε προταγματα βιας; χεχεχεχε σορρυ νετσαγιεφ

ως στυλιστας της αυτονομιας προτεινω στα αγορια μονοχρωμο ντυσιμο (οχι αλλο πλαγιες τσεπες) με διακριτικα piercings και απλα παπουτσια (όχι μαρτινς/σταρακια και ορειβατικα πλιζ τα εχουμε βαρεθει). επισης να ανοιγουμε καμια τρυπα σε κανα ρουχο να φαινεται και λιγο δερματακι τωρα που ανοιξε ο καιρος, καντε το ειναι καβλα. τζιβες απορριπτονται δια ροπαλου και αν ειναι για μοϊκάνα όχι ξουρα δερμα και οχι μισο μετρο σηκωμενη παρακαλω. επίσης θα μπορούσαμε να βάψουμε ενα νύχι ανα χέρι. ωραιο το φανταζομαι. μπλουζες απο συγκροτηματα που δεν εχουμε ακουσει ποτε.... οπως εκανε κι ενας φιλος μου τρανσας που πηγε σε μεταλαδικο και αγορασε 4 μπλακ μεταλ μπλουζες που δεν τις ηξερε ουτε η μανα τους

για τα κοριτσα σε πατουμενο οτιδηποτε εκτος μποτας εσκιμωου και μυτερης ακρης -μην βλεπω αλλο μποτες μεχρι το γονατο πλιιιζζζζζ). επισης οχι αλλες ζωνες με πετραδια! ειναι του διαολου! τέλος όχι βαψιμο αλλα κλόουν και όχι μαλλι αλλα τζούλια. φουστες κοντές ή παντελόνι, όχι τις μακριες τις αέρινες της εκκλησιας και του σεκ. απο πάνω φορέστε και αμπέχωνο αρκεί να μην μου κρυώσετε

και για τα δυο φυλα οσο λιγοτερα ρουχα τοσο το καλυτερο, μεχρι να φτασουμε να κυκλοφορουμε γυμνοι και να κανουμε σεχ δημοσιως οποτε μας κατεβει. ευχαριστω

υ.γ. για τα παιδια προτεινω βρακα οβελιξ και για τους υπερηλικες.... σπιτι τους! μην τους τα συρω οπως και οι αποκτήνωση

θενξ φορ γιορ υπομονη
javaspa
Forum is my life

« Απάντηση #17 στις: Απρίλιος 05, 2011, 08:29:32 μμ »

βλέπω ακόμα έναν αγανακτισμένο πολίτη με το lifestyle της άρνησης   
Αν υπήρχανε ανοιχτά μυαλά θα είχε ανθίσει η διαφορετικότητα. Αλλά δυστηχώς και εδώ στον "Χώρο" όλα ίδια είναι. Είναι τραγικό αν ασκεφτεί κανείς ότι ένα διαφορετικό ντήσιμο από το κλασικό του "χώρου" θα σχολιαστεί αμέσως απο κάποια άτομα (κατα τα άλλα απελευθερωμένα το ξανατονίζω) ως ασφαλίτικο, μικροαστικό κ.λ.π
μαύρο_άλφα
Forum-stoned

« Απάντηση #18 στις: Μάιος 27, 2011, 06:35:57 μμ »

oντως είναι άσχημο να "κρίνει κανείς ένα βιβλίο από το εξώφυλλο" του. Στη τελική όλα είναι θέμα προσωπικού γούστου. Για μένα τα ρούχα (μιλώντας για την κοινωνία που ζούμε έτσι..) πρέπει απλά να εκφράζουν τον καθένα. Δυστυχώς το λυπηρό είναι η "μαζοποίηση" (πολλοί και πολλές υπακούουν σε μαζικούς "κώδικες" ένδυσης), παντού βλέπεις ίδιους τρόπους (αποδεκτούς γι αυτούς) ντυσίματος. Αυτό που είναι το πιο σπαστικό απ' όλα είναι η άποψη από πολύ κόσμο πως μετά από μια ηλικία πρέπει να ντύνεται κανείς κατά κάποια στερεότυπα-ΕΓΏ ΤΗΝ ΑΠΛΗ ΦΟΡΜΑ ΠΟΥ ΦΟΡΑΓΑ ΠΧ ΚΑΙ ΣΤΑ 14 ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΛΛΑΖΩ!!! ΟΥΓΚ!!! . Υπάρχει πολύς ρατσισμός σε αυτή την άποψη και βλέμματα υποτίμησης εύκολα συναντάει κάποιος στο δρόμο. Στη τελική είναι απαράδεκτο κάποιος να κρίνει έναν άλλο άνθρωπο με "κριτήρια" την ένδυση... Εννοώ πως αν δε μιλήσεις με κάποιον/α ΔΕΝ μπορείς να ξέρεις τι πλούτο συναισθημάτων/τρόπο σκέψης έχει και μένεις απλά στην ρηχή επιφάνεια (ένδυση).

Υγ. εξαίρεση βέβαια αποτελούν τα ράσα, τα οποία πρέπει να καούν μέχρι και το τελευταίο... 

theodor
Forum Normal

« Απάντηση #19 στις: Ιούνιος 12, 2011, 12:57:58 μμ »

oντως είναι άσχημο να "κρίνει κανείς ένα βιβλίο από το εξώφυλλο" του. Στη τελική όλα είναι θέμα προσωπικού γούστου. Για μένα τα ρούχα (μιλώντας για την κοινωνία που ζούμε έτσι..) πρέπει απλά να εκφράζουν τον καθένα. Δυστυχώς το λυπηρό είναι η "μαζοποίηση" (πολλοί και πολλές υπακούουν σε μαζικούς "κώδικες" ένδυσης), παντού βλέπεις ίδιους τρόπους (αποδεκτούς γι αυτούς) ντυσίματος. Αυτό που είναι το πιο σπαστικό απ' όλα είναι η άποψη από πολύ κόσμο πως μετά από μια ηλικία πρέπει να ντύνεται κανείς κατά κάποια στερεότυπα-ΕΓΏ ΤΗΝ ΑΠΛΗ ΦΟΡΜΑ ΠΟΥ ΦΟΡΑΓΑ ΠΧ ΚΑΙ ΣΤΑ 14 ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΛΛΑΖΩ!!! ΟΥΓΚ!!! . Υπάρχει πολύς ρατσισμός σε αυτή την άποψη και βλέμματα υποτίμησης εύκολα συναντάει κάποιος στο δρόμο. Στη τελική είναι απαράδεκτο κάποιος να κρίνει έναν άλλο άνθρωπο με "κριτήρια" την ένδυση... Εννοώ πως αν δε μιλήσεις με κάποιον/α ΔΕΝ μπορείς να ξέρεις τι πλούτο συναισθημάτων/τρόπο σκέψης έχει και μένεις απλά στην ρηχή επιφάνεια (ένδυση).

Υγ. εξαίρεση βέβαια αποτελούν τα ράσα, τα οποία πρέπει να καούν μέχρι και το τελευταίο... 

πρέπει κιόλας να καούν κι αυτοί που τα φοράνε τα ράσα...
όσο για την ένδυση δεν πρέπει να υπακούμε σε μόδες και άλλες τέτοιες μαλακίες που υποτιμούν την ανθρώπινη νοημοσύνη αλλά να φοράμε ό,τι μας αρέσει και ό,τι μας εκφράζει (αυτό ισχύει και στο στυλ των μαλλιών)

Πατρίδα μου η γή
και θρησκεία μου η ζωή
xaos
Forum Normal

Φύλο: Γυναίκα

« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 24, 2011, 09:17:16 μμ »

"Το πιο σημαντικό ρόλο νομίζω πως παίζει το υλικό που φτιάχνετε το στρινγ. Να είναι δηλαδή 100% φυσικό υλικό (βαμβάκι) και όχι συνθετικά που πουλάνε παντου πλέον και είναι σκέτος καρκίνος"

Βασικά νομίζω πως σήμερα σχεδόν ελάχιστα εσώρουχα είναι από 100% καθαρό βαμβάκι. Οπότε αν το πρόβλημα βρισκόταν εκεί θα είχαμε πρόβλημα ό,τι κι αν φορούσαμε. Αν και βέβαια, υπάρχουν στρινγκ που είναι από βαμβάκι, και καλά, αν ενδιαφέρεσαι :ΡΡ

ΛΥΣΣΑ Κ´ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ
ΑΡΝΗΣΗ Κ' ΒΙΑ
μαύρο_άλφα
Forum-stoned

« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 25, 2011, 12:35:43 πμ »

last post

Χθες στις 09:17:16 μμ
In: Απ: Τα στρινγκ προκαλούν...
By: xaos

lol omws! 

javaspa
Forum is my life

« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 25, 2011, 11:53:20 πμ »

μιας και με έχει πιάσει η μαλακία στην δουλειά..

Να γιατρέ μια νεα λύση για να σου φύγει ο πονοκέφαλος ! προσφορά και ζήτηση λέμε !!

Καμία κοπέλα δεν παραπονέθηκε ότι τα στρινγκ προκαλούν πονοκέφαλο 

http://arvilaradio-news.blogspot.com/2011/05/blog-post_935.html
Σελίδες: 1 [2]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: