Αποστολέας Θέμα: Κινγκ Κονγκ - ΠΗΤΕΡ ΤΖΑΚΣΟΝ (2005)  (Αναγνώστηκε 4318 φορές)
tug
Administrator
Forum is my life
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« στις: Ιανουάριος 19, 2006, 04:27:16 μμ »

Ωχ αμαν! μου φύγανε τα μάτια... αίσχος και ντροπή για τον Τζάκσον... πως μπόρεσε και γύρισε κατι τέτοιο;;;

Ολο το έργο έχει ένα στυλακι b-movie αλλά δυστυχώς δεν το επιδιώκει!ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ! χιχι! Μετρια τα εφφέ, έργο γεμάτο με σκηνές του στυλ πέφτω από την κορυφή του βουνού σε χαράδρα 3.000 μέτρων αλλα μπλέκομαι σε κάτι σχοινιά που αιωρούνται από το πουθενα και καταλήγω σώος και αβλαβής να τερματίζω την πτώση μου στο δάπεδο και μετα να σηκώνομαι για να παλέψω με πελώριες ακρίδες, κατσαρίδες. Μετά προχωρώ σητν ζούγκλα κια βγαίνει ο τυρανόσαυρος ΡΕΧ ο οπόιος καταλήγει να παίζει μπουκέτα με τον κινγκ κονγκ!!!! Επίσης στην συνέχεια τρέχουμε σε μια χαράδρα γιατι μας κυνηγάνε καμια δεκαριά δεινόσαυροι και παραδόξως δεν μας πατάνε ποτέ και μόλις τους ρίχνουμε (ΕΠΑΝΕΙΛΗΜΕΝΑ) μπουκέτα στο μάγουλο (ΚΑΘΩΣ ΤΡΕΧΟΥΜΕ) αυτά σκοτώνται ω σαν από μπουκέτο του σταλόνε στο ΡΟΚΥ 4...
Τι να πω... λυπάμαι... ΠΗΤΕΡ ΤΖΑΚΣΟΝ is dead φίλοι μου.. αν θέλετε διαπιστώστε το κι εσείς. δείτε αυτή την μεγάλη μαλακία που το μόνο καλό που έχει είναι ο πίθηκος και οι αντιδράσεις του....

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 19, 2006, 04:47:01 μμ »

Συγγνώμη, αλλά τι περίμενες ρε από το δεύτερο remake μιας ταινίας που θέμα της είναι ένας γιγαντιαίος πίθηκος;; Το αριστούργημα της 7ης τέχνης;
Zao
Forum Normal

« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 19, 2006, 05:04:03 μμ »

ακριβώς.

[έχετε διαβάσει εκείνο το γκαγκ του Αρκά που λέει ένα ποντίκι σε ένα τεράστιο γορίλα:

-δε ντρέπεσαι ρε, δυο μέτρα μαλάκας και να σε φωνάζουν πινγκ πονγκ?
-ΚΙΝΓΚ ΚΟΝΓΚ! (απαντάει ο γορίλας)
-το ίδιο κάνει
 :x   ]

EDIT: το ποστ είναι τελείως άκυρο, μη μου δινετε σημασία, συνεχίστε τη κουβέντα σας :?

akuma no uta
stavrosav
Forum Normal

« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 19, 2006, 07:06:46 μμ »

Ρε tug τι ταινιες πας και βλεπεις???

Μονο το τρειλερ που ειχα δει και κοντεψα να ξερασω...

Σοβαρεψου... :lol:

Αληθεια αυτος ο Τζακσον ποιες ταινες εχει κανει?

Νo matter what i say,No matter what i do,i can't change what happened...
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 19, 2006, 10:36:54 μμ »

Περιμενα να δω ένα γαμάτο έργο,όπως γαμάτο θεωρώ και το κινγκ κονγκ το παλιό με την Τζέσικα λανγκ. Ανθρώπινη απληστία, ζωα που κυνηγιούνται μέχρι θανάτου και το αναπόφευκτο λαβ στόρυ,αλλά νόημα υπήρχε. Σε αυτό το καινούργιο δεν υπήρχε τίποτα...
Ο Τζάκσον έχει κάνει πολλα σπλάτερ παλιά (braindead, meet the feebles..) ,εκανε το ουράνια πλάσματα που πήγε τρομερά στις κάννες και μετά έκανε την τριλογία  του άρχοντα των δαχτυλιδιών...αυτά...

Zao
Forum Normal

« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 19, 2006, 11:23:26 μμ »

το braindead το χει δει κανείς? έχω διαβάσει ότι είναι αρκετά καλό...για όποιον φυσικά γουστάρει τα σπλάτερ :twisted:  :wink:

akuma no uta
kthulu
Administrator
Forum Addict

« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 20, 2006, 01:16:45 πμ »

ναι το χα δει καθώς και το πολύ καλύτερο bad taste, και αυτό στην ίδια φάση. Και τα δυο με άπειρα κιλά αίματος και flesh. Αλλα σε καφρίλα φάση. Το king kong το είδα και γω και απλά ήτανε έργο που ξέρεις τι πας να δεις. Είτε το βλέπεις η όχι. Εγώ πάντως γουστάρω fx. Όταν χρησιμοποιούνται σωστά μερικές φορες μου προκαλούν έκπληξη και απορία. Για φαντάσου να το πάθαινες εσύ, να έπεφτες στην χαράδρα με τις ακριδοκατσαριδες bliaxxx. πάντως καλά τα λέει ο tug, ομόλογο να πω ότι γέλασα αρκετά με το review. Έτσι είναι σκέτη παράνοια. Πιστεύω ο jackson κρύβει ένα περίεργο σαρκαστικό χιούμορ μεστά έργα του. Και το κάνει και στο king kong.

love is the basis of our revolution
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 20, 2006, 04:23:07 πμ »

ναι ρε συ...ειναι σαν να κοροιδέυει πραγματικά...μπορεί και να κοροιδεύει,δεν ξέρω..παντως με απογοήτευσε,φυσικά να πω ότι το είδα σε κάκιστη ποιοτητα για λόγους που δεν μπορώ να προδωσω τώρα αλλά όπως και να χει...δεν νομίζω ότι θα βελτιωνόταν και πολύ η αποψή μου αν το έβλεπα σε σινεμά...τελικώς του βάζω 3/10 και πολύ του είναι...
σε αντίθεση με το braindead που καλό είναι να ανοίξω καινούριο ποστ γιατί γαμεί και δέρνει!!!! 10/10

Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: