Αποστολέας Θέμα: Αλλαγή template  (Αναγνώστηκε 10049 φορές)
kthulu
Administrator
Forum Addict
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« στις: Ιανουάριος 19, 2006, 02:41:50 μμ »

Είτε σας αρέσει το καινούργιο template/δομή του site (γενικότερα) είτε σας φαίνεται μπλιάχ θα μας ενδιέφερε να μας πείτε δυο κουβέντες γιαυτο. Έτσι ώστε να το κάνουμε καλύτερο, για όλους. επίσης το login θα δουλεύει μονο για το forum και είναι και αυτό προαιρετικό.

love is the basis of our revolution
Sino
Επισκέπτης
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 19, 2006, 03:40:18 μμ »

Είναι πολύ πιο φωτεινό και "απλό" από το προηγούμενο, προσωπικά μου αρέσει. Ένα θέμα τώρα είναι το encoding των ελληνικών χαρακτήρων -- το νέο template μοιάζει να έχει πρόβλημα. Δοκίμασε να σετάρεις ISO-8859-7 ως βασικό encoding στο template -- λογικά αυτό θα λύσει το πρόβλημα.

Καλή ιδέα και το Log-in μόνο στο forum, αν το bandwidth το επιτρέπει, είναι ωραία η σκέψη πως ο καθένας θα μπορεί να κατεβάσει τα mp3 χωρίς εγγραφή.

Γενικά, όμορφα...

-Sino.
kmellos
Forum Addict

Φύλο: Άντρας

« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 19, 2006, 03:57:34 μμ »

Ωραίο είναι μωρέ.. Λίγο φωτεινό για εμένα αλλά αφού κάνει την δουλειά του.. . :P :D

Sino μήπως έχεις επιλεγμένα τα αγγλικά; Γιατί κι εγώ αυτό είχα και άλλαζα κάθε φορά το encoding, Βάλε ελληνικά και μπορεί να γίνει..

Δεν εισαι χρονών, εισαι στιγμών..
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 19, 2006, 04:15:28 μμ »

Γενικά η απελευθέρωση των mp3 από το login πιστεύω ήταν σωστή κίνηση και θα δείξει. Το template είναι φοβερό και πολύ πιο λειτουργικό κατα την ταπεινή μου γνώμη αν και το ανοιχτόχρωμο ξενιζει και συζηταμε με τον kthulu να γκριζάρουμε λίγο το background ή κάτι τέτοιο. Γενικώς οι γνώμες σας θα είναι πολύ σημαντικές και θέλουμε γενικά να βοηθάτε όπου γουστάρετε. Τα μπράβο μου στον kthulu που του φεύγει ο πάτος προκειμένου να δουλέψουν τα τεχνικά του σιτε και να γίνει ωραίο και λειτουργικό. Το logo πολύ καλό..
[/img]

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
kthulu
Administrator
Forum Addict

« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 19, 2006, 04:25:55 μμ »

Ναι τα ελληνικά είναι πρόβλημα όντως. Και εργάζομαι από σήμερα ολοκληρωτικά να το φτιάξω. Η λύση που prwtinei ο kmellos, όντως douleeuei αν πάει κανεις στο profile του και αλλάξει το παιδιo language. Εξού και κάποιος φίλος που έλεγε ωτι του τα βγάζει γερμανικά. Απλά η συγκεκριμένη ελληνική γλωσα έχει κάποια προβλήματα και δεν δouλευει καλά όταν προσπαθώ να την κάνω global εγκατάσταση σε όλο το site. Απλά ελπίζω να κάτσω να βρω τι files λείπουν και να τα φτιάξω μονος μου. Απο οσο έχω διαβάσει δεν είναι δύσκολο αλλα θέλει ώρα.

tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 19, 2006, 04:30:11 μμ »

επίσης θέλω μια συμβουλή με τα avatar. Ti φταίει και δεν μπορώ να εμφανίσω το avatar μου;Είχα ανεβάσιε ένα σε pixels 64χ64 noμίζω και δεν δούλευε. Τι πρέπει να κάνουμε; Εχω παρατηρήσει και ότι του kmellou δεν δουλεύει...

Sino
Επισκέπτης
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 19, 2006, 04:41:56 μμ »

kthulu, δοκίμασε αν θέλεις αυτό που σου είπα με το template: είχα παρόμοιο πρόβλημα σε Mambo-based website και θυμάμαι πως είχε δουλέψει άψογα μετά...

-Sino.
kmellos
Forum Addict

« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 19, 2006, 04:46:09 μμ »

Δεν λέω απο το profile αλλα απο τις σημαιούλες πάνω στο main menu, αλλά και αυτό που λες μπορεί να δουλεύει, άλλωστε εσύ το έκανες :P

Συμφωνώ στην απελευθέρωση των mp3 πο το login.
Kαι πολλά μπραβο στον παλίκαρο.

Ναι όντως ούτε το δικό μου δουλεύει.. Και την μίκραινα κιόλας :P (80 x 80 pxls)

Δεν εισαι χρονών, εισαι στιγμών..
Zao
Forum Normal

« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 19, 2006, 04:54:22 μμ »

πολύ ωραίο. εμένα μ'αρέσει πάντως έτσι φωτεινό :oops:

akuma no uta
Sivnik
Forum Normal

« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 19, 2006, 07:51:27 μμ »

Πολυ ωραιο ειναι ρε σεις απο αποψη σχδιασμου (τουλαχιστον για την κεντρικη μιλαω-αφου το φορουμ παρεμεινε phpBB) αλλα πολυ φωτεινο. Ειδικα το βραδυ αν δεν εχεις αλλα φωτα στο σπιτι σε τυφλωνει το ασπρο (αν και ακομα δεν προλαβε να ερθει το βραδυ για να δω, αλλα συνηθως αυτο γινεται :Ρ)
Αν μαυρισει λιγακι, μια χαρα θα ειναι...
kthulu
Administrator
Forum Addict

« Απάντηση #10 στις: Ιανουάριος 19, 2006, 07:52:15 μμ »

είχα κάνει ένα θέμα σε άλλο section στην κατηγορια diymusic ανανέωση. βρίσκεται εδώ. Λίγο πιο κάτω δηλαδή:p

javaspa
Forum is my life

« Απάντηση #11 στις: Ιανουάριος 19, 2006, 07:58:07 μμ »

βασικά ήθελα να το κάνω και εγώ αυτό το θέμα post
Είναι παρα πολύ πιο εύχρηστο και πιο ευκολοδιάβαστο (πριν με το μαύρο είχαλίγο πρόβλημα) και όσοι φοιτητές στη σχολή το είδανε όταν έμπαινα καραγουστάρανε..BRO!
kthulu
Administrator
Forum Addict

« Απάντηση #12 στις: Ιανουάριος 19, 2006, 11:32:15 μμ »

Θέλω να πω κάτι για να καταλάβουν όλοι ποσο σημαντικό είναι για μένα να ακούω τις γνώμες όλων. Απτήν μέρα που ξεκινήσαμε αυτό το site με τον tug, του είχα πει πως κάποια στιγμή θα ήθελα να αλλάξουμε template. Έτσι λοιπόν η ιδέα του νέοου template έπαιζε αρκετό καιρό στο μυαλό μου μιας και ηθελα να δώσω έναν ξεχωριστό τόνο στο site. Έτσι λοιπόν τους τελευταίους 2 μήνες είχα αρχίσει μια προσπάθεια να βρω ένα κάπως πιο εύχρηστο template. Ο καιρός πέρναγε και ότι έβρισκα δεν με γέμιζε ιδιαιτερα. Έτσι μόλις την προηγουμενη βδομάδα λέω στον tug ρε φιλε έλα λιγάκι να κάτσουμε μαζί μέσω msn μπας και βρούμε τίποτα. Έτσι μόλις τα πρώρα 10 λεπτά και ενώ ανταλλάζαμε μηνύματα, μου λέει ο tug για τσέκαρε και αυτό... E, αυτό ήτανε και το template που βλέπετε. Εγώ προσωπικά με το που το είδα έπαθα πλακα. Κύριος γιατί είναι απλό και εύχρηστο, όπως δηλαδή το ήθελα. Με λίγα λόγια, αν περίμενα να βρω template μονος μου ακόμα θα έψαχνα. Ενώ ο tug το βρήκε μέσα σε ένα 10 λεπτά. Οποτε καταλαβαίνετε τι θέλω να πω. Δεν είναι θέμα ούτε γνώσεων ούτε τίποτα, είναι καθαρά θέμα, όσο πιο πολοί τόσο καλύτερα.

tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #13 στις: Ιανουάριος 20, 2006, 04:38:50 πμ »

Εχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου,η αλληλοβοήθεια παίζει μεγάλο ρόλο. Γενικώς εγώ πιστεύω όπως και από την στιγμή που βρήκα αυτό το template ότι είναι ΓΑΜΑΤΟ,απλά ίσως θα ήταν τέλειο με λίγο πιο σκούρο background. Θα μπορούσαμε να δοκιμάσουμε μια μετάλλαξη, ένα με background black και ένα με grey ανοιχτό...
Πάντως ήδη με 2 μέρες λειτουργίας μου φαίνεται άψογο και διόλου δεν με μειώνει πλέον ούτε το άσπρο. ΠΟλυ λειτουργικό και καθαρό και κομπλέ...

Apolitistos
Επισκέπτης
« Απάντηση #14 στις: Απρίλιος 01, 2006, 01:26:45 πμ »

Να το κανουμε λιγο πιο σκουρο το backround?

Ειδικα το βραδυ με σβηστα φωτα  χτυπαει στα ματια.

ω ρεβουαρ
Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: