Αποστολέας Θέμα: για τα new posts  (Αναγνώστηκε 5124 φορές)
bhoy
Forum Normal
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας

« στις: Ιανουάριος 09, 2006, 01:17:52 πμ »

Νομίζω πως δεν είναι και πολύ λειτουργική αυτή η επιλογή.Δε γνωρίζω αν είναι και πολύ σωστή,μιας κι όταν έγραψα ένα νέο θέμα,κι έκανα ανανέωση...δε μου έβγαλε το μπλε χρώμα!
Έχω την εντύπωση πως πρέπει να υπάρχει μια επιλογή ανάγνωσης και συγκέντρωσης των νέων θεμάτων

Στην πόλη-φορμόλη, οι κάμερες θα παρακολουθούν, τα πανεπιστήμια δεν θα έχουν άσυλο, στις πλατείες θα φυτεύουμε τραπεζοκαρέκλες, οι παραλίες και οι δρόμοι θα έχουν διόδια, οι πεζόδρομοι πολυκαταστήματα για ηλίθιους καταναλωτές και οι πορείες τροχονόμο!
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 09, 2006, 02:11:20 πμ »

όταν εσύ ο ίδιος κάνεις νέο post δεν στο σημειώνει με μπλε γιατί ξέρει ότι είσαι μέσα και το γνωρίζεις...
Σίγουρα θα παίξει κάποια συντόμευση και μενού, ο kthulu εχει ξεπατωθεί όλη μέρα με τα τεχνικά του site, ετοιμάστε τουλάχιστον μια τούρτα να του στείλουμε δώρο

:wink:

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
kmellos
Forum Addict

« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 09, 2006, 03:54:20 πμ »

Ίσως να το έχεις προσέξει αλλά ας το πώ μιας και απ'οτι κατάλαβα βρίσκεις τα νέα posts απο το αν είναι μπλέ το θέμα.

Στην αρχική σελίδα του forum πανω δεξιά υπάρχει η επιλογή "View posts since last visit" η οποία κάνει ότι λέει
Όταν την επιλέγεις εμφανίζεται μια λίστα με όσα post εγίναν απο την τελευταία σου επισκεψη. Στην στήλη αυτή τώρα δίπλα στο όνομα του topic υπάρχει ένα εικονίδιο (ένα βελάκι που δείχνει μια πορτοκαλί σελίδα) αυτό σε πηγαίνει στο πρώτο post  του topic που δεν έχεις διαβάσει. Δηλαδή αν έχεις διαβάσει μέχρι το #5 posts και απο την τελευταία φορά που μπήκες έγιναν άλλα 3 posts θα σε "πάει" στο #6.
Με τον firefox (όσοι δεν τον έχετε να τον βάλετε ΑΜΕΣΩΣ ) ένα έυχριστο σύστημα είναι να ανοίξεις την λίστα με τα αδιάβαστα topics και κάθε νέα δημοσίευση σε διαφορετικό tab (δεξί κλίκ στο εικονίδιο και Open in new tab). Τα ανοίγεις όλα και τα παίρνεις με την σειρά. Αν παρακολουθείς και άλλα forums τα ανοίγεις με τον ίδιο τρόπο σε ξεχωριστό παράθυρο το κάθε forum. Αν σε βολεύει βέβαια..

Δεν εισαι χρονών, εισαι στιγμών..
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 09, 2006, 12:49:55 μμ »

φίλε ευχαριστώ που ανέφερες την συγκεκριμένη επιλογή του φόρουμ μας γιατί τώρα συνειδητοποίησα ότι μπορεί πολλοί να μην την έχουν προσέξει... ίσως πρέπει εσπευμένα να βγάλω και κανα οδηγό να δημοσιεύσω για να γίνουν όλα λίγο πιο εύκολα... θα οτ κάνω το συντομότερο...

:wink:

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
kmellos
Forum Addict

« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 09, 2006, 03:21:25 μμ »

Δεν κάνει τίποτα ρε συ..
ΜΟΝΟ 3474,6€ + ΦΠΑ 19%
καλό θα ήταν ένας τέτοιος οδηγός καθότι όσοι βλέπουμε πρώτη φορά ένα forum καθόμαστε και ψάχνουμε τα θέματα.. και όλο και κάτι χάνουμε..

Δεν εισαι χρονών, εισαι στιγμών..
doesitmatter
Forum Normal

« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 09, 2006, 05:25:41 μμ »

Υπάρχει κάποια επιλογή σαν το "Latest Forum Posts" που βρίσκεται στα δεξιά της οθόνης, που να σου βγάζει λίστα με περισσότερες από τις 10 τελευταίες δημοσιεύσεις; Μη μου πείτε το "Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη" γιατί χρειάζεται να κάνεις log on πρώτα.

Επίσης μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει αυτό:

Πολύ θάρρος πήραν οι επισκέπτες, ακούς εκεί να διαβάζουν και προσωπικά μηνύματα!!  :shock:

thanks

Punk Rock: Quality Marketed Rebelion since 1977
α3-νοτ_λογκντ_ιν
Επισκέπτης
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 09, 2006, 09:48:09 μμ »

Παράθεση
Πολύ θάρρος πήραν οι επισκέπτες, ακούς εκεί να διαβάζουν και προσωπικά μηνύματα!!  :shock:

thanks

Θα σου πουν οι διαχειριστες για σιγουρα, αλλα μαλλον καποια αραχνη (web crawler) ειναι που κανει τη δουλεια, χωρις να σημαινει οτι κοιταει οντως & τα προσωπικα μηνυματα. (Αν δεις καποια cache του google απο μερικα φορουμ, θα δες πως μερικα ειναι cached απο το περιβαλλον δημοσιευσης & οχι επισκοπησης.)
doesitmatter
Forum Normal

« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 09, 2006, 09:59:27 μμ »

Παράθεση από: "α3-νοτ_λογκντ_ιν"

Θα σου πουν οι διαχειριστες για σιγουρα, αλλα μαλλον καποια αραχνη (web crawler) ειναι που κανει τη δουλεια, χωρις να σημαινει οτι κοιταει οντως & τα προσωπικα μηνυματα. (Αν δεις καποια cache του google απο μερικα φορουμ, θα δες πως μερικα ειναι cached απο το περιβαλλον δημοσιευσης & οχι επισκοπησης.)

ναι εξυπνάκια Α3 ξέρω τι είναι οι αράχνες αλλά απ'όσο ξέρω αυτά ακολουθούν  ενεργά links. Οποιοδήποτε link οδηγεί σε προσωπικά μηνύματα οι αράχνες υποτίθεται δεν μπορούν να το χρησιμοποιήσουν γιατί απλά δεν έχουν κάνει log on. Αυτό ξέρω εγώ τουλάχιστον! Αλλά το να είναι δουλειά κάποιας αράχνης είναι το μόνο που μπορώ να σκεφτώ και εγώ, αν και δεν μου στέκει καλά!

automaton3_unlogged
Επισκέπτης
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 10, 2006, 03:09:48 μμ »

ναι ρε 'συ, chill, απλά το είπα γιατί είχε τύχει να το (το = αυτή τη συμπεριφορά των αραχνών) παρατηρήσω παλιότερα στο forum του punk.gr. & το ξέρω πως ξέρεις τι είναι οι αράχνες, αλλα υπάρχει & πολύς κόσμος που διαβάζει το forum & δεν το ξέρει .

επί τη ευκαιρία, πια επιλογή σου βγάζει αυτή την αναλυτική λίστα τον μελών που έχεις βάλει στο post σου ως εικόνα?
doesitmatter
Forum Normal

« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 10, 2006, 03:45:42 μμ »

Μη μου λες εμένα chill!! ¶ντε μη σου πω να τα πούμε στο ΟΚΑΝΑ θέμα που δεν μου πάει κι ολας (άσε που διαφωνώ και με το όνομα αλλά δεν λέω τίποτα γιατί θα με πουν και PC ενώ στην πραγματικότητα δεν είμαι).

Η επιλογή είναι στην αρχική σελίδα του φόρουμ, πάνω ακριβώς από εκεί που λέει τον αριθμό των μελών κτλ, εκεί που γράφει "Παρόντες χρήστες".

KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 11, 2006, 10:21:43 πμ »

γιατί διαφωνείς με το όνομα βρε PC;  (όπως βλέπεις σε λέμε PC ούτως ή άλλως   )
Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: