Αποστολέας Θέμα: Ταμπλατούρες  (Αναγνώστηκε 2609 φορές)
tug
Administrator
Forum is my life
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« στις: Ιανουάριος 04, 2006, 04:38:43 πμ »

Επειδή είδα και διάφορους εμπορικούς ταμπλατουρους,δεν με ενοχλεί αλλά ίσως θα ήταν καλύτερα να μπει ένας διαχωρισμός, οι ταμπλατούρες diy να μεταφέρονται σε αντίστοιχο χώρο του site (στο μενού δεξιά ώστε να μένουν και σαν αρχείο του diy και να μην κινδυνέψουμε ποτέ από συνθήκες βλάβης server) ...
θεωρώ ότι μάλλον θα ήταν ποιο χρήσιμο οι ταμπλατούρες να μην έχουν τον τομέα στίχοι για cd ολόκληρα (καθώς για cd ολόκληρα υπάρχει αντίστοιχος τομέας στο site) αλλά για κομμάτια που είναι σπάνια, για κομμάτια που ζητάμε τους στίχους μεταξύ μας και πάει λέγωντας...

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
Zao
Forum Normal

« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 04, 2006, 05:07:20 πμ »

χμ, συμφωνώ με διαχωρισμό σε diy και μη, για πρακτικούς λόγους και προτείνω και section για κομμάτια γραμμένα σε guitar pro από τους εδώ χρήστες (ξέρετε τι εστό guitar pro ή να εξηγήσω?)

akuma no uta
kthulu
Administrator
Forum Addict

« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 04, 2006, 12:20:39 μμ »

εγώ λέω να μείνουν όλα όπως είναι με εξαίρεση τα poll
 και στις μουσικές να μπαίνει ότι έχει σχέση με music δημιουργία, ας πούμε μπορεί κάποτε να θέλουμε να βάλουμε, reason midi files και δεν ξέρω και γω τι άλλο. έτσι που λες.

love is the basis of our revolution
Anarchy
Junior forumist

Φύλο: Άντρας

« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 04, 2006, 06:32:18 μμ »

tug συμφωνώ για τους στίχους, και αυτός είναι ο λόγος που το πρότεινα. Π.χ. δε βρήκα πουθενά τους στίχους του Bayerland από Ωχρά.

Συμφωνώ και για την tab database στο site. Κάποια κομμάτια που δεν είναι diy είναι απλά επιλογές από τραγούδια που μ' αρέσουν.

Συμφωνώ επίσης με τον kthulu όσον αφορά τη διέυρυνση του μουσικού χαρακτήρα του forum. Πάντως ρε συ διαγραφή των guitar tabs χωρίς δημιουργία σχετικού χώρου στο site totally sucks... Ας εκφραστούμε, ας μοιραστούμε!!!

(Παρεπιπτόντως δεν συμπαθώ πολύ το guitar pro.)

Those who have crossed
with direct eyes to death's other Kingdom
remember us -if at all- not as lost violent souls,
but only as the hollow men, the stuffed men.

Mundus Senescit
Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: