Αποστολέας Θέμα: Teenage angst ( the band)  (Αναγνώστηκε 10765 φορές)
Anonymous
Επισκέπτης
« στις: Ιανουάριος 03, 2006, 06:28:51 μμ »

Ποια η γνωμη σας για αυτο το σχετικα παλιο συγκροτημα που ακουγεται οτι ετοιμαζει καινουργιο υλικο;
tug
Administrator
Forum is my life
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 04, 2006, 02:51:26 πμ »

τότε μου είχαν κινήσει κάτι μέσα μου,ίσως το ότι ήταν κάτι όμορφο απλά και δυνατό και όχι μόνο... έχω χρόνια να ακούσω νέα τους και χρόνια να ακούσω το cd οπότε μπορεί και να εχω άλλη άποψη τώρα.. βγάλαν cd?

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
Anonymous
Επισκέπτης
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 04, 2006, 03:33:05 μμ »

ήξερα τον ένα τραγουδιστή τους από Ag. Παρασκευή. Μου άρεσαν και εμενα πολύ, χωρίς να μπορώ να ξεκαθαρίσω τι ακριβώς μου άρεσε σε αυτούς. Σαν να λέμε, μου φαινόντουσαν πιο ειλικρινείς από τους υπολοιπους... Όντως ακούγεται ότι γραφουν καινούργιο υλικό.
Anonymous
Επισκέπτης
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 04, 2006, 04:23:01 μμ »

Tug, είχαμε μιλήσει πολύ καιρό πριν... είμαι ο Δημήτρης από τους Teenage angst... Ο Αντώνης το άλλο παιδί του συγκροτήματος μου είπε πως υπάρχει ένα σχετικό με εμάς forum και βρήκα την ευκαιρία να μπω από το lap top τις Ματίνας!? (δεν την ξέρεις έτσι αναφέρω το όνομα) και να σας ξαναεπισκεφτώ όλη την παλιοπαρέα...

Τι είναι η μουσική τελικά? Για τον καθένα είναι και κάτι διαφορετικό... Όμως αν κάτσουμε και ρωτήσουμε την συνείδηση μας, τότε θα ξέρουμε μέσα από την ειλικρίνεια τις πως υπάρχει μονο μια αλήθεια γύρο από την οποια όλοι εμείς οι νέοι στριφογυρνάμε και πολλές fore πέφτουμε στην παγίδα να συγκρουόμαστε και να καταναλωνόμαστε ο καθένας προβάλλοντας το δικό του πιστεύω για σωστό.

Εγώ ως νέος μέσα από το δικό μου επίπεδο αντίληψης, συναντώ μέσα μου την μουσική ως την πλήρη απεικόνιση τις ίδιας μου τις ζωής...
Ο αγώνας μου να σταθώ σωστός απέναντι στον εαυτό μου, να είμαι δίκαιος μαζί του, να τον προφυλάξω από τις  κακοτοπιές και τις άσχημες κατάστασης... Όλα αυτά τα χρονια από την παιδική μου ηλικία στην εφηβεία και από εκεί στην ενηλικίωση... Κάθε τραγούδι και ένας αγώνας, κάθε μελωδία και μια σκέψη... να βρω την ηρεμία και την ευτυχία μέσα μου σαϊτών τον πλανήτη κάποια στιγμή στο μέλλον...

any όντως ετοιμάζουμε καινούριο υλικό... Θα απαρτίζεται από 3 τραγούδια. Αλλα αυτή την φορα μαζί με αυτά θα παρουσιάσω και τον αγώνα μου αυτόν για την αναζήτηση τις ευτυχίας σάββτο το χορό που βρεθήκαμε όλοι μας... Έτσι θα είναι κάτι σαν βιβλιαράκι cd... ένα δώρο από εμενα σε εμενα θα μπορούσα να πω...

Ότι δεν βρήκα εδώ, ότι θα ήθελα να μου δώσουν αλλα δεν μου το έδωσαν, αυτό θα είναι αυτή η nεα κυκλοφορία, η οποια αν όλα πάνε καλά και έχουμε υγεία... θα συνεχίσει με ακόμα 20 cd, το καθένα από 3 έως 9 τραγούδια.

Είναι χίλια δυο αλλα πράγματα που θα μπορούσα να πω γίαυτό το cd, αλλα απλά ας το αφήσουμε να κυκλοφορήσει... Χαίρομαι που βλέπω ότι τα πράγματα στο site έχουν "εξελικτι" προς το καλύτερο... εύχομαι το ίδιο και στην ζωή σου...

Θα τριγυρνάω στο internet μπας και ανταλλάξουμε καμια κουβέντα, τα λέμε φιλε...
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 05, 2006, 03:25:10 πμ »

Γεια σου φίλε μου, μου αρέσει πολύ ο τρόπος σκέψης σου και ξέρω ακριβώς τι εννοείς. Εγώ το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι πολλοί ακόμα πιστεύω θα σε καταλάβουν, απλά όλοι έχουν τον δικό τους κόσμο και την δικιά τους οπτική χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν κατανοούμε και δεν βλέπουμε το σωστό σε όλες του τις μορφές. Ευχομαι να ακούσω σύντομα κανα κομμάτι σας..
Πιθανότατα θα τα πούμε σύντομα γιατί είναι πιθανόν να βρεθώ αθήνα ψιλομόνιμα... στείλε κανα email...

Τα λέμε

tadobi
Newbie
*

« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 05, 2006, 09:23:10 μμ »

Γεια σας, ειμαι ο Αντωνης (αναφερεται και πιο πανω απο τον Δημητρη...) και στελνω το φιλικο μου χαιρε στα μελη αυτου του site. Ειναι μια ευχαριστη εκπληξη το γεγονος οτι υπαρχουν ακομα παιδια της ηλικιας μας που αποτι φαινεται δεν "πεφτουν" στην παγιδα της βιαστικης κρισης, αρα ειναι και πιο συζητισιμα. Δεν θα συνεχισω αυτο το μυνημα με πολλα λογια, αλλωστε ο Δημητρης το εκανε καλυτερα απο εμενα πιο πανω, απλα ηθελα να πω πως οποιος θελει να επικοινωνησει ας κανει υπομονη λιγο καιρο μεχρι να ξαναενεργοποιησουμε το λογαριασμο μας στο hotmail, ο οποιος εχει ληξει. Μεχρι τοτε θα τα λεμε απο εδω μεσα. Α, και αν ολα πανε καλα, μαλλον παιζουμε στις 29 Ιανουαριου στο Μικρο Μουσικο Θεατρο με unplugged ενδυμασια αυτη τη φορα. Ειναι ενα τολμηρο εγχειρημα αλλα θα δειξει... Και αν ολα συνεχισουν να πηγαινουν καλα, καααααποια στιγμη θα κυκλοφορησουμε και το επομενο CD με δικη μας παραγωγη...αλλα και αυτο το αναφερει ο Δημητρης πιο πανω, οποτε ανατρεξτε εκει για πιο πολλες λεπτομερειες. Τα λεμε συντομα παλι παιδια, Αντωνης.
tadobi
Newbie
*

« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 13, 2006, 05:06:36 μμ »

Paidia, xairetoume. Mias kai afto edo to thread ksekinise me thema tous Teenage angst, eipame na valoume afto edo to link.  http://www.myspace.com/sunraininlife

Gia osous vrikan kapote kati to endiaferon stous Teenage angst...
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος 13, 2006, 05:47:11 μμ »

Για αλλη μια φορά γαμάνε τα παλικάρια. Τον ραγουδιστή τον έχω χάσει. Πείτε του να στέιλει κανα email ρεεεεεεεε, θέλω να μου κάνει κανα φωνητικό σε ενα κομμάτι.
Παντως ήταν σαν να ακουγα teenage angst εστω και τόσα χρόναι μετά. ΓΑΜΑΤΕ. Τα κομμάτια μου αρέσαν όλα τρελά...
Λοιπον γιατί αλλάξατε το όνομα αλήθεια; Ηθελα να μάθω διάφορα καυτά πράγματα όπως πως ηταν η διαδικασία όλη με την Hitch Hyke Και πως ήταν τότε που είχατε παίξει με τους NOFX (θεική συναυλία, ήμουν εκεί)...
Τα λέμεεεε

Δημήτρης Γκιόρδας
Newbie
*

Φύλο: Άντρας

θυμάστε την ψυχή?

« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 10, 2008, 01:07:23 πμ »

NOFX

NOFX... ti na po... efiviko oneiro pou ginete pragmatikotita... alla pera apo ekei... ti na po... etsi gia tous fun ton NOFX na po oti o drummer tous epeze monimos gameboy kai o elhefe (oute thimame pia ta psevdonima tous) elege olo astia tipou "ti tha ekanes an epezes stin tenia Armageddon me tin Liv tyler" i kati paromio telos panton. Ston Fat Mike aresan oi melodies mas (I apla itan evgenikos) kai gia ton allo kitharista den thimame onoma... ton thimame mono na kitazei ton ftoxo eksoplismo mas kai na aporei... "ma kala ti ine afto to petali?" (antikrizontas ena distortion pedal markas m'ekapses grunge)... Opos proipa oneiro efivias pou vgike alithino... ena doro pou poles fores anarotieme an to ezisa i oxi... ki an ne an to aksiza pragmatika...

Hitch-hyke

I synergasia me tin diskografiki, ksekinise peri to 1996-97 an thimame kala. O Emilios (idioktitis), itan arketa filikos kai egardios, den exoume kanena parapono. Epita sto Action studio olo to recording session me ton Alexi Kalofolia (last drive) kai tin parea ekei (Jimmy spliff kai Ari Christou), pige poli omorfa (leptomeries kalitera an vrethoume apo konta). Ta pedia tou sigrotimatos Teenage angst omos, otan vgike o diskos kai eprepe na ton stiriksoun me live, itan ypoxreomena na pane strato, o enas piso apo ton allo... ki etsi, vrethikame oloi mazi kapou to 99-00. H diskografiki sygxoneftike me tous tesseris troxous to periodiko an den kano lathos kai anagastikan na kanoun kapoies perikopes. Ligo kero prin eixame ksekinisei sinergasia me ton Coti K gia neo iliko kai symetoxi se mia diafimisi 3-bit gia tileorasi! Ligo meta me enoimerosan pos mas apodesmevan... Teleftea synavlia upo tin Hytch-hike itan me ton Joe Strammer and the mescaleros (The Clash)... pios na to elege oti to teleyteo tou live tha itan me emas support...

Nea

Oso gia ta nea mas meta apo toso kero?? Pantremenos me dio pedia... Kava kai kouvalima...! (gelia) omos pote den ksexno ekino to pedi pou eipe me pediki afelia "Den mou aresei aytos o kosmos opos einai" gi'ayto... stin selida tou myspace tora mporite na kanete free download ta tragoudia mas demo kai mi! Ki oso gia to projectaki pou etimazame xronia prin? Tora exei onoma... "Life's road lies ahead" > "Tis zois o dromos einai mprosta". To exo etimasei alla to skeftome... skeftome diafora akoma... Pigenete kai sto vimeo se ayto to link na dite kai ena solo unplugged apo ta poli kenourgia mas tragoudia opoios kanei kefi fisika...

Oso gia tin allagi tou onomatos? Tha katalavete giati egine, diavazontas tous stoixous kai akougontas ta poli kenourgia kommatia mas... Eyxome na sas aresoun ta tragoudakia ayta...

Ti tha eleges na vrethoume apo konta? Metaksi mas i kai perissotera atoma? Thelo na sas akouso na milate olous apo to Diy! Kanonizoume tipota??

Που είστε ρε αλήτες;;
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 01, 2008, 01:17:12 πμ »

Γεια χαρά δημήτρη..
Συναντήσεις γίνονται μια φορά τον χρόνο συνήθως και οποιος θέλει συμμετέχει , ειναι συνήθως καθαρά σε φάση φιλική και όχι πολίτικαλ.. Θα επικοινωνήσω εγώ πάντως μαζί σου μεσω Myspace γιατι θέλω οτι ντεμο εχετε!

Δημήτρης Γκιόρδας
Newbie
*

θυμάστε την ψυχή?

« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 01, 2008, 08:47:09 πμ »

Gia sou tug, tha ithela poli na symmetexo ki ego stis synantiseis sas. Parakalo na me enimeroseis. Oso gia ta demo mas, tha frontiso to syntomotero na ta mazepso ola se ena meros gia na sta doso...

Που είστε ρε αλήτες;;
Δημήτρης Γκιόρδας
Newbie
*

θυμάστε την ψυχή?

« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 09:28:38 μμ »

Παιδιά, αισθάνομαι την υποχρέωση να σας ενοιμερώσω για κάτι. Θα το πω έτσι απλά:

Θα εμφανιστούμε στην τηλεόραση για 4 τραγούδια live και συνέντευξη. Αν και το live μας αυτό έχει διαφημιστεί αλλού, δεν αισθάνομαι καλά να το αναφέρω σε αυτόν τον χώρο, από σεβασμό. Σας τα αναφέρω αυτά, επειδή σας αισθάνομαι φίλους και θέλω να έχω μια σχέση ειλικρίνιας μαζί σας.

Σκοπός αυτής μας της κίνησης ήταν να έχουμε μια πρώτη επαφή με τον κόσμο της τηλεόρασης και να αποκομίσουμε υλικό για περεταίρο χρίση. Δυστυχός δεν σπούδασα τίποτα στην ζωή μου! Πάντα έλεγα: "εγώ θα κάνω το συγκρότημα και θα πετύχω". Τώρα όμως με δυο παιδιά και 700 ευρώ... πρέπει να επιχειρίσω πράγματα με τα οποία δεν είμαι και ακριβώς σύμφωνος...

Ελπίζω να μην με κρίνεται αυστηρά γι'αυτή μου την απόφαση... Φιλικές γνώμες και συμβουλές είναι κάτι παραπάνω από ευπρόσδεκτες.

Υ.Γ. Παρακαλώ συγχωρήστε τα κραβγαλαία ορθογραφικά μου λάθη!! Έγραψα στα Ελληνικά σε μια προσπάθεια να σεβαστώ τον χώρο που με φιλοξενεί!!! 

Που είστε ρε αλήτες;;
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 19, 2008, 07:04:27 μμ »

Αν θες Δημήτρη πάντως στείλε μου pm ή κάτι με λεπτομέρειες, θέλω να το δω.

Δημήτρης Γκιόρδας
Newbie
*

θυμάστε την ψυχή?

« Απάντηση #13 στις: Νοέμβριος 26, 2008, 08:18:35 μμ »

Για τσεκάρετε! Μια ιστορία με Thundercats + Zodiacs (αν θυμάμαι καλά). Πολύ γέλιο! 10 μήνες προ της συναυλίας με NOFX μλκζμστν!! (γέλια) Καλή διασκέδαση (οι φωνές φυσικά είναι από την μπάντα)

Που είστε ρε αλήτες;;
Δημήτρης Γκιόρδας
Newbie
*

θυμάστε την ψυχή?

« Απάντηση #14 στις: Δεκέμβριος 15, 2008, 12:14:42 πμ »

παιδιά, ο "παλαιός" μπασίστας του συγκροτήματος, ανέβασε ένα τραγούδι μας από το MAD DAY live στο youtube και σκέφτηκα πως ίσως να θέλατε να το δείτε. Αν για τον οποιονδήποτε λόγο αισθάνεστε πως θίγω την ιδεολογία αυτού του site, παρακαλώ ενημερώστε για να κάνω delete το link! Οι στίχοι είναι πολύ σημαντικοί στα τραγούδια που γράφω και θα ήθελα πολύ να τους διαβάσετε καθώς το τραγούδι παίζει... thanks και εύχομαι να σας αρέσει άσχετα αν ο ήχος μας δεν έχει καμία σχέση με αυτό που ακούγεται εδώ...

Που είστε ρε αλήτες;;
Σελίδες: [1] 2   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: