Αποστολέας Θέμα: σταρχιδιστές, παρτακιδες, ξερόλες, και αλλα συναφή  (Αναγνώστηκε 5369 φορές)
kthulu
Administrator
Forum Addict
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« στις: Δεκέμβριος 23, 2005, 04:01:36 μμ »

Ναι σε σένα μιλάω καλά κατάλαβες.

Είσαι αυτός που πάντα υπόσχεται βοήθεια αλλα όταν στην ζητάω θυμήθηκες ότι είχες ξεχάσει το θερμοσίφωνα ανοιχτό.

Είσαι αυτός που πριν ακόμα σε ρωτήσω κάτι έχεις σκεφτεί όλες τις πιθανές απαντήσεις.

είσαι αυτός που μαζεύεις από πάντου και δεν δίνεις τίποτα σε κανένα παρα μονο οταν ξέρεις οτι θα υπαρχει αντάλαγμα.

Είσαι αυτός που όταν θα πέφτω πέφτεις και si μαζί μου αλλα όταν τσακίζομε έχεις ήδη εξαφανιστεί.

Είσαι αυτός που σιχαίνομαι πάντα, ένας απαθής, παρτακιας, που προσποιητέ ότι με καταλαβαίνει,που όμως δεν θα με καταλάβει ποτε.

προσοχή, υπάρχουν παντού ανάμεσα μας

p.s αν δεν κατάλαβες για ποιον μιλάω η έχεις αμφιβολίες τότε dont worry δεν είσαι εσύ.

love is the basis of our revolution
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 23, 2005, 04:25:34 μμ »

Ουφ πάλι καλά δεν είμαι εγώ!!!!

Καταλαβαίνω απολύτως αυτό που λες, το έχω νιώσει, I have been there one hundred times, πάλι καλά οι φίλοι που γνώρισα στο λύκειο αποδειχτήκαν αληθινοί και είμαστε ακόμα ενωμένοι, η μουσική σκηνή με ένωσε και με άλλους στην πορεία, οι οργές μας φτιάξαν τους Πάρκινσοnς , Reality bites, η πραγματικότητα δαγκώνει ούτως η άλλως και οι νότες μας δραπετεύουν.

Και όταν κοιτάς τριγύρω,αν είσαι και λίγο πιο άτυχος και γνωρίσεις μίζερο κόσμο καλό θα είναι αυτό να σε κάνει να αντιδράς μέσα σου σαν μια χημική διεργασία ευτυχίας που έρχεται να καταστρέψει την τόσο επιτηδευμένη καθημερινή μας πλάνη.

logging off...

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
L@gos3221
Newbie
*

« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 26, 2005, 04:30:15 πμ »

Oταν σε μια παρεα περιπου 8 ατομων,ο ενας ειναι ψωναρα,ο αλλος ειναι ηλιθιος,ο αλλος κουμμουνιστης,ο αλλος λαμογιο-παρτακιας,ο αλλος κολλημενος νεοδημοκρατης,ο αλλος σπαστικος μπεκρομεταλας,και μονο με ενα-δυο ατομα νιωθεις να σηνεννοεισαι τι κανεις???και πως νοιωθεις???ε λοιπον μια λυση υπαρχει....κιθαρα,τσιγαρα και αυθονο κραξημο!!!!!!τα λεμε κουνουπαααααααα!!!!!!!ο βε**ος ειναι το καλυτερο παιδι!!!!!
kthulu
Administrator
Forum Addict

xxi
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 26, 2005, 03:49:21 μμ »

κανεις και το μαλακα εε? xiχι, εννοείτε ρε πως δεν μιλάω για σένα και ίσως για κανένα από όσους έχω γνωρίσει μέσα από δω. αυτυχώς  δηλαδή. όσο για τα groups που λες reality bites κτλ μπραβο σου και μπραβο σε όλους όσους προσπαθούν και αντιστέκονται στην καθημερινή μας πλάνη. Σύμφωνο και με τους δυο σας είναι μια πολύ ωραία προσπάθεια αυτή. Να μπορείς δηλαδή να αντιστέκεσαι με κάθε τρόπο. Με οποιο τρόπο δηλαδή νομίζει ο καθένας καλύτερο. Σκεφτείτε κιόλας πως θα ήταν να μην υπήρχε τίποτα καμια εστία αντίδρασης.

Aσχετο, χθες είχα πάει στο σπίτι ενός γνωστού εδώ αγγλία. Και έτυχε να έχει nova. Του λέω για κανε ένα zapping απτά γνωστά κανάλια.... παραλίγο να βγάλω σπυριά παίδες. Ομόλογο να πω είχα πολύ καιρό να δω ελληνική TV και παρατρίχα να κάνω εμετό.

Ξέρετε ωραίες κοπέλες, έτοιμες για όλα, στημένα χαμογελα, στημένες αντιδράσεις, καλοντυμένοι κύριοι, τραπέζια στολισμένα γεμάτα φαΐ. και όλα αυτά μονταρισμένα με φτηνά fx, που μου δίνουν μια εικόνα τσαπατσούλικης, δουλειάς, του στυλ καλά να περνάμε εμείς και aston κόσμο στη μιζέρια του.

Που να ξέραν όμως ποσο ξεφτίλες φαίνονται οι ίδιοι πίσω απτά fake χαμογελα τους, πίσω απτά κακόγουστα στολίδια και τα κακόγουστα μοντάζ.

Και κάθομαι και σκέφτομαι, σε μια τέτοια χωρα του παραλογου, μια χωρα που προσπαθεί, με πολύ μεγάλη ιστορία, στις κατακερους μάχες εναντίων του καπιταλισμού, είναι τιμή μας που μπορούμε ρε και αντιστεκόμαστε σε όλες αυτές τις \"χλεπες\" που προσπαθούνε λένε να επιβάλουν την τάξη.

Αν αυτό που λένε τάξη είναι τα ακριβά τους σπίτια και αυτοκίνητα, τα fake γκομενάκια, με τα fake χαμογελα, τα ωραία τους ρούχα, και τα γυαλιστερά τους πρόσωπα, τότε θα μαζεύω πολλές \"χλεπες\" για την επομενη μου επίσκεψη και εύχομαι να μπορέσω και γω με αυτόν τον τρόπο να προσφέρω άλλο ένα στολίδι στην ξεφτιλισμένη τους ηθική.

σκατά στη μούρη τους

love is the basis of our revolution
Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: