+ 
|-+  ΜΟΥΣΙΚΗ» Περι μουσικής» Αγαπημένα συγκροτήματα» EKTOΣ ΕΛΕΓΧΟΥ
Username:
Password:
Αποστολέας Θέμα: EKTOΣ ΕΛΕΓΧΟΥ  (Αναγνώστηκε 3590 φορές)
tug
Administrator
Forum is my life
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« στις: Απρίλιος 20, 2005, 03:49:48 πμ »

Η μεγαλύτερη ελληνική πανκ ροκ μπάντα κατά την ταπεινή μου γνώμη. Έβγαλε έναν επίσημο δίσκο στην wipe out ο οποίος έχει την τιμή της πιο ιδιαίτερης φωνής των 90's και της πιο μελωδικής παράνοιας που πέρασε ποτέ από την ελληνόφωνη ροκ-πανκ σκηνή. Με ανεξήτιλες μελωδίες και πολίτικαλ μερικές φορές στίχους καθώς και με μία παραγωγή γεμάτη feeling, αυτό που χαρακτηρίζει τους Εκτός ελέγχου είναι ότι σου περνάνε χίλια δύο συναισθήματα. Η εποχή μας έχει γεμίσει από συγκροτήματα που ακούς και λες "παίζουν γαμάτα" αλλά τα συναισθήματα μέσα σου παραμένουν μετρημένα. Οι εκτός ελέγχου σε αφήνουν ανεξέλκτο συναισθηματικά, βαρύ και οργισμένο μα ταυτόχρονα ευαίσθητο και λυγισμένο. Εύγε.

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
Anonymous
Επισκέπτης
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 26, 2005, 01:58:06 μμ »

o diskos tous vgike sti lazy dog
after the massacre
Forum Normal
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 16, 2005, 10:57:31 πμ »

poly kalo group me gamati ebneysi kai pisteyo arketa politikopoimeno krima pou den tous petyxa live!!

'Live your life now seems to make sense.You've got someone to obey
The wrong ideals of your friends.But for me it seems you're....
IMPOSSIBLE,IMPOSSIBLE TO CURE....''
automaton3
Επισκέπτης
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 16, 2005, 02:01:36 μμ »

Ισως σ'αυτο παιζει καποιο ρολο οτι τα παιδια της μπαντας ηξεραν να παιζουν τα οργανα τους καλα - αν ακουσετε καλα τις κιθαρες φαινεται νομιζω (εγω δεν ξερω μουσικη, οποτε δεν μπορω να κρινω κιολας - απλα μου το ελεγε ενας φιλος που ειναι σχετικος με το αντικειμενο). Παντως πρεπει να ηταν μεγαλοι τεμπελακοι, αφου το demo βγηκε το '86 αν θυμαμαι καλα & το LP το '94 με τα ιδια κομματια (πλην μερικων, οπως Τσουτσουβης κτλ.) .
Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: