Αποστολέας Θέμα: TI EINAI TO ΔΑΚΡΥΓΟΝΟ  (Αναγνώστηκε 11316 φορές)
javaspa
Forum is my life
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας

« στις: Μάιος 13, 2009, 09:58:17 μμ »

Ακόμα μερικοί λόγοι για τους οποίους όχι απλά πρέπει να πεθάνουν οι ματάδες αλλά να τους κρεμάσουμε απο τα έντερα δημόσια.
Καρκινογεννήσεις, θάνατοι, σωματικές παραμορφώσεις,μόνιμες βλάβες απο τα κωλοδακρυγόνα τους

Τι είναι τα δακρυγόνα
Με τη γενική ονομασία "δακρυγόνα" περιγράφουμε την ευρύτερη κατηγορία χημικών αερίων που χρησιμοποιούνται από τον στρατό και -κυρίως- την αστυνομία για την διάλυση και απώθηση του συγκεντρωμένου πλήθους. Αρχικώς παρασκευάστηκαν για στρατιωτική χρήση, και δοκιμάστηκαν μαζικώς κατά τον Α' Παγκόσμιο Πόλεμο. Έκτοτε έχουν δημιουργηθεί περισσότερα από 15 διαφορετικά είδη, με διαφορετική δραστικότητα το καθένα.

Οι ενεργές ουσίες που περιέχουν, αναμειγνύονται με διαλύτες και είτε εκτοξεύονται μεμονωμένα, με μορφή χειροβομβίδας από ειδικά όπλα, είτε ψεκάζονται μαζικώς με τη βοήθεια κατάλληλου εκτοξευτήρα, που φέρει την κοινή ονομασία "φυσούνα".

Τα τελευταία χρόνια, στην Ελλάδα γίνεται χρήση κυρίως της ουσίας CS, η οποία αντικατέστησε τον προηγούμενο τύπο, CN (χλωροκετοφαινόνη), που θεωρείται λιγότερο επιβλαβής, αλλά και πιο ασταθής.

Πώς λειτουργούν
Τα δακρυγόνα και τα άλλα χημικά αέρια, επιδρούν στον οργανισμό, ερεθίζοντας τους ιστούς των βλεννογόνων (μάτια, μύτη, στόμα), τους πνεύμονες, το δέρμα, και το πεπτικό και το κεντρικό νευρικό σύστημα.

Η δράση τους αρχίζει μόλις κρυώσουν και στερεοποιηθούν, δηλαδή μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα και διαρκεί το πολύ μέχρι δώδεκα ώρες, αλλά μπορεί να παραμείνουν ενεργά μέχρι και δύο μήνες, αν απορροφηθούν από πορώδεις επιφάνειες.

Οι επιπτώσεις
Ορισμένα είδη δακρυγόνων είναι ιδιαίτερα τοξικά και κατηγορούνται από ελληνικούς και διεθνείς επιστημονικούς οργανισμούς, ότι σε μακροχρόνια έκθεση μπορεί να προκαλέσουν καρκινογένεση, γενετικές μεταλλάξεις και γεννητικές ανωμαλίες, ακόμη και θάνατο, αν χρησιμοποιηθούν σε κλειστούς χώρους. Επίσης, σε περιπτώσεις ευρείας χρήσης, έχουν παρατηρηθεί διαταραχές του έμμηνου κύκλου στις γυναίκες, με πρόωρη έναρξη της επόμενης περιόδου.

Τα συμπτώματα
Τα συμπτώματα από την επαφή με τα χημικά είναι ιδιαίτερα έντονα και ενοχλητικά, αλλά ευτυχώς, στις περισσότερες περιπτώσεις είναι παροδικά και υποχωρούν μετά από 5 λεπτά έως 30 λεπτά. Ωστόσο, ορισμένοι τύποι χημικών μπορεί να συνεχίσουν να επιδρούν ακόμη μέχρι για 2 ώρες. Αν εκτεθείς, μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα νιώσεις ένα ή περισσότερα από συμπτώματα:

Τσούξιμο και αίσθηση καψίματος στα μάτια, τη μύτη, το στόμα και το δέρμα.
Ακατάσχετη δακρύρροια και θολή όραση
Καταρροή
Σιελόρροια
Βήχα
Δύσπνοια
Πονοκέφαλο
Απώλεια προσανατολισμού και σύγχυση
Απώλεια ισορροπίας
Πανικό
Ταχυκαρδία
Τάση για εμετό
Δερματικά εγκαύματα
Έντονο θυμό (στην περίπτωση χρήσης σπρέι πιπεριού, αλλά δεν χρησιμοποιείται ευρέως στην Ελλάδα)

Ακόμη, σε κάποιες περιπτώσεις αυξημένης ευαισθησίας, μπορεί να προκαλέσουν:

Μούδιασμα στα άκρα
Γαστρεντερίτιδα, με διάτρηση στομάχου
Έλκη στους βλεννογόνους
Νεφρικές βλάβες
Επιδείνωση δερματικών προβλημάτων (ακμή, έκζεμα)

Πότε κινδυνεύεις περισσότερο:
Αν αντιμετωπίζεις κάποια από τις παρακάτω καταστάσεις, φρόντισε να αποφύγεις με κάθε τρόπο την έκθεσή σου στα χημικά που χρησιμοποιούνται στις διαδηλώσεις γιατί υπάρχει το ενδεχόμενο να σου προκαλέσουν σοβαρές και μακροχρόνιες βλάβες.

Εγκυμοσύνη ή σε διαδικασία επίτευξης εγκυμοσύνης
Θηλασμός (τα τοξικά περνούν στο βρέφος μέσα απ' το γάλα)
Καταστολή του ανοσοποιητικού (ασθενείς σε χημειοθεραπεία, ακτινοθεραπεία, θεραπεία με κορτικοστεροειδή, με λύκο ή AIDS)
Διαβήτης
Υπέρταση
Άσθμα
Αναπνευστικά προβλήματα
Μολύνσεις τον ματιών
Ψυχικές διαταραχές
LoupA
Newbie
*

« Απάντηση #1 στις: Μάιος 13, 2009, 11:54:21 μμ »

Λοιπον περι του θεματος θα αναφερω κατι που εζησα προσωπικα το δεκεμβριο με την φιλη μου και ηταν απο τα χειροτερα.Ημασταν παρεα με ακομη εναν φιλο(ευτυχως) και πλησιαζε η πορεια κοντα στο υπουργειο μακεδονιας θρακης στη θεσσαλονικη οταν γινεται ενα ντου και ξαφνικα ενω προσπαθω να βοηθησω μια κοπελα που ουρλιαζε συνειδητοποιω οτι εχω μεινει τελευταιος και πισω μου στα 15μετρα ειναι μια διμηρια που ριχνει αβερτα δακρυγονα απο μπροστα μου και απο πισω(ακομη και πανω σε ημιοροφουσ).Μεσα στα δακρυγονα προσπαθησα να βρω την φιλη και τον φιλο μου κ βλεπω μεσα σε ενα πυκνο ντουμανι να φαινεται η κοπελια μου κατω πεσμενη(ισα ισα φαινοταν) και τον φιλο μου ν προσπαθει να μπει στα δακρυγονα να την σηκωσει(δεν ειχε προστασια απο τα δακρυγονα).Τελικα καταφεραμε μαζι να την σειρουμε λιγο πιο περα και ενω η πορεια την ειχε κανει.Ηρθανε 2παιδια(μετα απο φωνες για βοηθεια) πηρανε την κοπελια μου και εμεισ απο πισω να ξερναμε κ να μην βλεπουμε τιποτα.Ακομη δεν μπορω να καταλαβω πως γλιτωσαμε απο συλληψη.Να συμπληρωσω οτι η φιλη μου εχει ααδυναμη καρδια και γενικα εχει προβληματα με τα πνευμονια της.ΜΟυ ειπε αργοτερα οτι εσκασαν 3δακρυγονα διπλα της ακριβως και καθωσ πηγε να παρει αναπνοη εσκασε ενα ακομη κ το ανεπνευσε ολο γι αυτο και λιποθυμησε.Πραγματικα για μενα η χειροτερη εμπειρια απο δακρυγονο και να φανταστειτε ειχα φαει αλλα τοσα τις πρωτες μερες αλλα δεν με ενοχλησαν τοσο.

Ας αναφερει οποιος θελει και αλλεσ φασεις μα δακρυγονα να δουμε και μεταξυ μας ποσο ασχημα μπορουν να επιδρασουν...

Βενζίνη και μπουκάλι ΣΤΟΥ ΜΠΑΤΣΟΥ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ..

Η λογική ανθίζει στο φως της ημέρας,αλλά όταν έρχεται η νύχτα μαραίνεται στο άγγιγμα κάποιας σκιάς. (Ρόμπερτ Μπλόχ)
javaspa
Forum is my life

« Απάντηση #2 στις: Μάιος 14, 2009, 05:55:54 μμ »

Αυτό είναι καθαρή μαζική δολοφονική επίθεση των μπάτσων

Προσωπικά 4 φορές έχει σκάσει δακρυγόνο δίπλα μου και δεν ενοχλήθηκα όσο θα περίμενα, αλλα την νύχτα της 6ης Δεκέμβρη στα Γιάννενα (το βράδι που δολοφονείτε ο αλέξης) αν και είχανε πέσει αρκετά μακριά απο το κομμάτι της πορείας που είμουν εγώ την στιγμή εκείνη, μου κόπηκε πρώτη φορά η ανάσα και νόμιζα ότι θα έμενα στον τόπο. Εχω άσθμα και λογικά αυτό θα επιδύνωσε την κατάσταση
LoupA
Newbie
*

« Απάντηση #3 στις: Μάιος 15, 2009, 08:12:19 μμ »

Ριχνουνε και ασφυξιογονα ρε παιδια?Εχω αναπνευσει μια τετοια αηδια και ενιωσα την μυτη μου να κλεινει σαν να ειχε δυο μαστιχες( ) μεσα στα ρουθουνια μου και κοντεψα να παθω ασφυξια.Να τονισω οτι δεν εκλεισε η μυτη οπως οταν ειναι καποιος κρυωμενος αλλα εφραξε σε ενα συγκεκριμενο σημειο και δεν περνουσε αερας παρα ελαχιστος(οταν επερνες πολυ βαθεια εισπνοη βεβαια.)

Η λογική ανθίζει στο φως της ημέρας,αλλά όταν έρχεται η νύχτα μαραίνεται στο άγγιγμα κάποιας σκιάς. (Ρόμπερτ Μπλόχ)
Sivnik
Forum Normal

« Απάντηση #4 στις: Μάιος 21, 2009, 02:50:23 μμ »

αυτα τα ασφυξιογονα ειναι τα χειροτερα. Η αληθεια βεβαια ειναι πως δεν παθαινεις στα αληθεια ασφυξια, δηλαδη δεν παιζει να πεθανεις απο ελλειψη αερα, αλλα σε κανουν να νομιζεις οτι δεν μπορεις να αναπνευσεις με αποτελεσμα να εισπνεεις περισσοτερη ουσια, και μετα αναλογικα νομιζεις ακομα περισσοτερο οτι δεν μπορεις να αναπνευσεις κοκ... Ουσιαστικα πανικοβαλεσαι. Ψυχραιμια θελει ή μια καλη μασκα.. :Ρ
LoupA
Newbie
*

« Απάντηση #5 στις: Μάιος 21, 2009, 03:09:10 μμ »

Οντως ψυχραιμια θελει γιατι απλα μπορεις να αναπνεεις απο το στομα στη συνεχεια.Βεβαια αυτο γινεται αφου καταλαβεις τι παιζεται στον οργανισμο σου.

-
Newbie
*

« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 11, 2012, 08:56:54 πμ »

To na ksereis ti einai to dakrugono safws exei ti simasia tou, alla pera ap to ti einai to kurio zitima pou mpainei einai TI KANEIS GIA TO GAMISI POU TRWS!! dld pleon to thewrw geleio na katebainei kapoios se poreia oxi gia bolta i gia na ksethumanei ton poutso tou san ougkanos pou einai kai psaxnontas apegnosmena na brei mia gkomena kseftilizontas ta panta anti na trabiksei kamia malakia na isiwsei alla giati thelei na diadilwsei (pou simainei na erthei se amesi riksi me tin eksousia ara na faei kai dakrugona kai oti thes) opote einai pleon autoktoniko na katebaineis se poria xwris maska, apo kei kai pera tha to thewrousa polu pio ousiwdes na anoige mia suzitisi gia to pou mporei kapoios na brei maska, ti times paizoun klp. Kai stin teliki ola auta ta keimena pou exw diabasei kata kairous peri dakrugonwn kai ti xeimiki tous sunthesi (paw stoixima oti sxedon kaneis den katalabainei ousiastika ti paizei ektos k an einai asos sti xhmeia, egw proswpika eimai stournos opote paso) ta briskw geleia ap ti apopsi oti merikoi nomizoun oti briskontas tupopoihmena keimena me xeimikes enwseis klp klp peri dakrugonwn ap to 1980 nomizoun oti fernoun sto fws tpt akros aporuta kratika mustika gia tin ethniki asfaleia tou kongkreso, DLD THA TRELATHOUME TELEIWS GAMW TIN POUTANA MOU? TO KRATOS KAI PRWTA AP OLA OI ETAIRIES AUTA DEN TA AFHNOUN NA BGOUN PARAEKSW, esu twra mporei na diabazeis gia tin xeimiki enwsi cs xs ows kai den kserw gw ti pou exei na kanei me ta dakrugona tou 2 pagkosmiou polemou enw tin alli mera pou tha skaseis stin poria na fas dakrugona pou mporei na sou prokalesoun karkino sti bdomada i na s' afisoun ston topo ekei pou stekesai kai esu zeis me tin autapati oti ksereis kai ti trws? dld pou zeis?? egw lew na sobareutoune merikoi giati den mas blepw kala, dld ti prepei na ginei gia na ta grapsoume st arxidia mas ola auta kai na ta kapsoume ola? na perimenoume ton mesia na katebei ap ton ourano kai na organwsei epanastatiko kinima ksupnwntas tin ''ergatiki taksi'' me mia kathara ergatistiki dithen epanastatiki fraseologia stalinistiki i na pesei pali kapoios nekros? H na kanoume oneira gia to aurio otan to aurio mas to eunouxizoun sto simera zwntas se geleies kat eme pseudestheiseis tou tupou spoudes, spiti douleia kai alla teteia asteia se sxesi me ti nea taksi pragmatwn? (To suthima tis basilias tis neas taksis pragmatwn einai irthe epitelous o kairos na eksontosoume kai auta ta teleftaia apominaria tou emfiliou gia na to boulwnei opoios den dexetai na douleuei tsampa kai na zei sa doulos gia na pername kala emeis epeidi etsi goustaroume emeis kai epeidi mporoume emeis kai opoios kounithei tou tin anapsa i ton eklisa sto pio bathu mpountroumi pou den uparxei oute hxnos apo fws)  H na poume den allazei tpt kai na ginei o diaxwrismos, oi misoi stinoun kolo oi alloi misoi autoktonoun kai teleiwse to paramuthi? ola auta ta grafw giati me trwei i orgi mesa mou blepontas olon auto to marasmo kai tin adraneia pou uparxei gurw mou otan pleon basileuei o thanatos kai i apoksenwsi kai sxedon kaneis den kanei tpt g auto
Narco
Newbie
*

« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 24, 2012, 02:35:21 μμ »

To na ksereis ti einai to dakrugono safws exei ti simasia tou, alla pera ap to ti einai to kurio zitima pou mpainei einai TI KANEIS GIA TO GAMISI POU TRWS!! dld pleon to thewrw geleio na katebainei kapoios se poreia oxi gia bolta i gia na ksethumanei ton poutso tou san ougkanos pou einai kai psaxnontas apegnosmena na brei mia gkomena kseftilizontas ta panta anti na trabiksei kamia malakia na isiwsei alla giati thelei na diadilwsei (pou simainei na erthei se amesi riksi me tin eksousia ara na faei kai dakrugona kai oti thes) opote einai pleon autoktoniko na katebaineis se poria xwris maska, apo kei kai pera tha to thewrousa polu pio ousiwdes na anoige mia suzitisi gia to pou mporei kapoios na brei maska, ti times paizoun klp. Kai stin teliki ola auta ta keimena pou exw diabasei kata kairous peri dakrugonwn kai ti xeimiki tous sunthesi (paw stoixima oti sxedon kaneis den katalabainei ousiastika ti paizei ektos k an einai asos sti xhmeia, egw proswpika eimai stournos opote paso) ta briskw geleia ap ti apopsi oti merikoi nomizoun oti briskontas tupopoihmena keimena me xeimikes enwseis klp klp peri dakrugonwn ap to 1980 nomizoun oti fernoun sto fws tpt akros aporuta kratika mustika gia tin ethniki asfaleia tou kongkreso, DLD THA TRELATHOUME TELEIWS GAMW TIN POUTANA MOU? TO KRATOS KAI PRWTA AP OLA OI ETAIRIES AUTA DEN TA AFHNOUN NA BGOUN PARAEKSW, esu twra mporei na diabazeis gia tin xeimiki enwsi cs xs ows kai den kserw gw ti pou exei na kanei me ta dakrugona tou 2 pagkosmiou polemou enw tin alli mera pou tha skaseis stin poria na fas dakrugona pou mporei na sou prokalesoun karkino sti bdomada i na s' afisoun ston topo ekei pou stekesai kai esu zeis me tin autapati oti ksereis kai ti trws? dld pou zeis?? egw lew na sobareutoune merikoi giati den mas blepw kala, dld ti prepei na ginei gia na ta grapsoume st arxidia mas ola auta kai na ta kapsoume ola? na perimenoume ton mesia na katebei ap ton ourano kai na organwsei epanastatiko kinima ksupnwntas tin ''ergatiki taksi'' me mia kathara ergatistiki dithen epanastatiki fraseologia stalinistiki i na pesei pali kapoios nekros? H na kanoume oneira gia to aurio otan to aurio mas to eunouxizoun sto simera zwntas se geleies kat eme pseudestheiseis tou tupou spoudes, spiti douleia kai alla teteia asteia se sxesi me ti nea taksi pragmatwn? (To suthima tis basilias tis neas taksis pragmatwn einai irthe epitelous o kairos na eksontosoume kai auta ta teleftaia apominaria tou emfiliou gia na to boulwnei opoios den dexetai na douleuei tsampa kai na zei sa doulos gia na pername kala emeis epeidi etsi goustaroume emeis kai epeidi mporoume emeis kai opoios kounithei tou tin anapsa i ton eklisa sto pio bathu mpountroumi pou den uparxei oute hxnos apo fws)  H na poume den allazei tpt kai na ginei o diaxwrismos, oi misoi stinoun kolo oi alloi misoi autoktonoun kai teleiwse to paramuthi? ola auta ta grafw giati me trwei i orgi mesa mou blepontas olon auto to marasmo kai tin adraneia pou uparxei gurw mou otan pleon basileuei o thanatos kai i apoksenwsi kai sxedon kaneis den kanei tpt g auto

Διαφωνώ σε αυτό (boldαρισμένο), σκέψου ότι σε πορείες πάνε άτομα όλων των ηλικιών, πως ένας παππούς θα μπορούσε να αντέξει τις επιθέσεις των σκυλιών (από ξύλο-γκλομπιές ως δακρυγόνα); Υπάρχουν άτομα που πάνε απλά για "στήριξη", αυτά δε μπορείς να τα χώσεις μέσα με τη μία, θα φάνε το πρώτο τους δακρυγόνο και από κει και πέρα θα αποφασίσουν τι θα κάνουν (αν θα ξανακατέβουν ή όχι, αν φοβήθηκαν ή είδαν τι συμβαίνει αλήθεια κάτω).

Σε πρακτικά θέματα τώρα, δεν έχει βάση αυτό "TO KRATOS KAI PRWTA AP OLA OI ETAIRIES AUTA DEN TA AFHNOUN NA BGOUN PARAEKSW", αν παρατηρήσεις στις μάσκες των μπάτσων, στο σημείο που μπαίνουν τα φίλτρα, υπάρχουν κάποιες λωρίδες χρωμάτων (δες δω: http://athens.indymedia.org/local/webcast/uploads/gfdrfreacaw4ad.jpg , αυτό μας υποδεικνύει τι φίλτρα πρέπει να βάλουμε και εμείς στη μάσκα μας και θα έχουμε την ίδια προστασία με αυτούς, αν θυμάμαι καλά είναι πράσινο, κίτρινο, γκρι, καφέ και άσπρο. Τα πάντα στη μάσκα είναι το φίλτρο, ότι μάρκα και αν έχεις και όσο ακριβή και να είναι με λάθος φίλτρα απλά δεν έχεις τίποτα. Πέρα από αυτά, μην ξεχνάς ότι αν σε πιάσουν με μάσκα πριν (εξακρίβωση στοιχείων-έλεγχος) ή μετά (σε κανα πέσιμο) τη γ*μησες, το τι θα σου τρέξουν και θα σου φορτώσουν είναι άλλο θέμα..

Τέλος, το να καούν όλα δε θα βοηθήσει σε τίποτα, ειδικά αν δεν έχεις συνειδητοποιημένους πολίτες που να θέλουν μια άλλη κοινωνία, να προσπαθήσουν και να παλέψουν για αυτή την κοινωνία. Οπότε το μόνο που μας μένει είναι οργάνωση και ενημέρωση αλλιώς θα κάνουμε ένα τίποτα.. Και ναι το επαναστατικό κίνημα από την εργατική τάξη θα βγει, οι αστοί θα το κάνουν ή οι βολεμένοι; Όσο για ΝΤΠ και λοιπές μπούρδες δε σχολιάζω..

"Εθνικότητά μου είναι το χρώμα του ανέμου, η γη, ο ουρανός και τα πουλιά που πετάνε πάνω από τα σύνορα" - Ματέι Βίσνιεκ

http://narcohypnosis.wordpress.com/
xaos
Forum Normal

Φύλο: Γυναίκα

« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 24, 2012, 09:02:01 μμ »

Πέρα από αυτά, μην ξεχνάς ότι αν σε πιάσουν με μάσκα πριν (εξακρίβωση στοιχείων-έλεγχος) ή μετά (σε κανα πέσιμο) τη γ*μησες, το τι θα σου τρέξουν και θα σου φορτώσουν είναι άλλο θέμα..

Τέλος, το να καούν όλα δε θα βοηθήσει σε τίποτα, ειδικά αν δεν έχεις συνειδητοποιημένους πολίτες που να θέλουν μια άλλη κοινωνία, να προσπαθήσουν και να παλέψουν για αυτή την κοινωνία. Οπότε το μόνο που μας μένει είναι οργάνωση και ενημέρωση αλλιώς θα κάνουμε ένα τίποτα.. Και ναι το επαναστατικό κίνημα από την εργατική τάξη θα βγει, οι αστοί θα το κάνουν ή οι βολεμένοι; Όσο για ΝΤΠ και λοιπές μπούρδες δε σχολιάζω..

Ρε άνθρωπε, τα φόρουμ με τη σειρά παίρνεις;   Ξέρω πού είσαι και τι κάνεις
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 25, 2012, 07:41:38 μμ από xaos »

ΛΥΣΣΑ Κ´ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ
ΑΡΝΗΣΗ Κ' ΒΙΑ
Narco
Newbie
*

« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 25, 2012, 01:14:53 πμ »

Πέρα από αυτά, μην ξεχνάς ότι αν σε πιάσουν με μάσκα πριν (εξακρίβωση στοιχείων-έλεγχος) ή μετά (σε κανα πέσιμο) τη γ*μησες, το τι θα σου τρέξουν και θα σου φορτώσουν είναι άλλο θέμα..

Ρε άνθρωπε, τα blog με τη σειρά παίρνεις;  Ξέρω πού είσαι και τι κάνεις
Nαι, και ξέρεις γιατί; ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ! 

Πολλά ξέρεις εσυ, δεν ξέρω αν είναι καλό αυτό xD

"Εθνικότητά μου είναι το χρώμα του ανέμου, η γη, ο ουρανός και τα πουλιά που πετάνε πάνω από τα σύνορα" - Ματέι Βίσνιεκ

xaos
Forum Normal

« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 25, 2012, 07:44:03 μμ »

[/quote]

Γαμώτο, δεν περίμενα να είναι σου είναι τόσο εύκολο! 

Για μένα είναι, για σένα δεν ξέρω :Ρ Τεσπα, σε κατάλαβα με κατάλαβες φτάνει τώρα, ας μην ξεφτιλιζόμαστε δημοσίως 

ΛΥΣΣΑ Κ´ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ
ΑΡΝΗΣΗ Κ' ΒΙΑ
Narco
Newbie
*

« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 25, 2012, 11:23:21 μμ »

Για μένα είναι, για σένα δεν ξέρω :Ρ Τεσπα, σε κατάλαβα με κατάλαβες φτάνει τώρα, ας μην ξεφτιλιζόμαστε δημοσίως 
[/quote]
Μάθε να κάνεις quote σαν άνθρωπος καλή μου

Αχαχαχαχαχ, μα γιατί όχι; Ξεχνάς ότι είμαι πανέξυπνος και ότι ποτέ δεν ξεφτιλίζομαι;

xaos
Forum Normal

« Απάντηση #12 στις: Απρίλιος 26, 2012, 11:28:00 μμ »

Αχαχαχαχαχ, μα γιατί όχι; Ξεχνάς ότι είμαι πανέξυπνος και ότι ποτέ δεν ξεφτιλίζομαι;
[/quote]

Συγγνώμη που δεν έχω την πείρα σου καθώς δεν τρώω όλη τη μέρα μου σε φόρουμ :p
Καλά φτάνει τώρα, με κουράζεις και ξέρεις τι καλή διάθεση έχω! :p

ΛΥΣΣΑ Κ´ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ
ΑΡΝΗΣΗ Κ' ΒΙΑ
Narco
Newbie
*

« Απάντηση #13 στις: Απρίλιος 27, 2012, 04:59:32 μμ »

Συγγνώμη που δεν έχω την πείρα σου καθώς δεν τρώω όλη τη μέρα μου σε φόρουμ :p
Καλά φτάνει τώρα, με κουράζεις και ξέρεις τι καλή διάθεση έχω! :p
[/quote]
Oύτε εγώ τρώω όλη την ώρα μου σε φόρουμ αλλά μια σωστή δουλειά ξέρω να την κάνω
Έχεις ακόμα καλή διάθεση; 

Έλα και το κάναμε τσατ ρουμ.. 

Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: