+ 
|-+  Αυτο-οργάνωση » Τέχνη» When your life meets you comics
Username:
Password:
Αποστολέας Θέμα: When your life meets you comics  (Αναγνώστηκε 10956 φορές)
Δημήτρης Γκιόρδας
Newbie
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας

θυμάστε την ψυχή?

« στις: Οκτώβριος 11, 2008, 08:06:58 πμ »

Geia sas filoi mou

Vlepontas tis ekpliktikes doulies se aytin tin katigoria forum, pira dila dila to tharos na paratheso ki ego tin protogoni prospathia mou na ftiakso comic. Oti diavazete exei simvei st'alithia kai ta prosopa einai alithina. Sas exo kai mia protasi, opoios thelei mporei na parathetei edo to comic tou, to opoio omos na exei antapokrisi se katastaseis apo tin alithini tou zoi, parousiazontas ton eayto tou mesa apo ayti! Mazi me to comic tou ayto, mporei an thelei na prosthesei se keimeno, tous logous pou pistevei o idios pos ton odigisan na kinithi i na skeftei etsi opos vlepoume sto comic tou kai pano ekei emeis oi ipoloipoi na leme tin apopsi mas. Prosoxi omos... me sevasmo oso mporoume vevea na katalavoume tin enia tou. Na min epanalavoume ta lathi ton gonion mas epoudeni! Tipou "Ayto pou leo ego ine to sosto paei kai teliose".

Eimaste oloi alites re... pou simenei den exoume spiti kai tin vgazoume ston dromo giati den theloume na gerasoume pote menontas se ena meros... theloume panta na kinoumaste gia tin anazitisi tis alithias tou eaytou mas kai tou kosmou giro mas... Eksou kai ine timi mas pou mas lene alites... Ayti den tha mporouse na einai kai mia akoma erminia gia tin Punk mousiki? (xoris fisika na ksexno ton oro pou edosan oi prokatoxoi mou)

Anyways... Apolafste ayto to When your life meets you comic sto reply apo kato.

Που είστε ρε αλήτες;;
Δημήτρης Γκιόρδας
Newbie
*

θυμάστε την ψυχή?

« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 11, 2008, 08:22:20 πμ »

Comic'o'tragic sas leo! (to mirazome mazi sas giati thelo na pistevo pos yparxei prothesi gia filia metaksi mas)
Edo ine to Part I

Που είστε ρε αλήτες;;
Δημήτρης Γκιόρδας
Newbie
*

θυμάστε την ψυχή?

« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 11, 2008, 08:24:08 πμ »

Diafimiseis pantou! Akoma kai sto comic! (gelia)

Που είστε ρε αλήτες;;
Δημήτρης Γκιόρδας
Newbie
*

θυμάστε την ψυχή?

« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 11, 2008, 08:24:45 πμ »

...kai to part II

Που είστε ρε αλήτες;;
Δημήτρης Γκιόρδας
Newbie
*

θυμάστε την ψυχή?

« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 13, 2008, 10:05:49 μμ »

Pedia, epidei ayto to comic afora tin zoi mou, tha ithela na akouso tin gnomi sas, pos sas fenete? Mipos einai poli proklitiko, gia ta atoma pou empleki i istoria pera tou eaytou mou? Tha thelate na dite ki alles koules istories mipos? Genika tin gnomi sas, etsi gia na spasei ayti i vouvamara. Me 117 views eos oras, idrono ligaki... 

Που είστε ρε αλήτες;;
g.s
Newbie
*

« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 07:55:14 μμ »

...φίλε Δημήτρη,διάβασα το comic σου και ειλικρινά ΔΕ ΜΟΥ 'ΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΑΝΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΑ ΓΕΛΙΑ!!..Αυτό το τελευταίο με τον "..κρόκο στις τρίχες των ποδιών" πραγματικά με έστειλε!!Δεν ξέρω,διακρίνω ένα πολύ ιδιαίτερο και αυτοσαρκαστικό χιούμορ που ειλικρινά πιστεύω οτι θέλει άντερα για να το παρουσιάσεις ή απλά τρέλα??!εσύ,αν κατάλαβα καλά, παρουσιάζεις αυτό που γράφεις και στο comic:τον εαυτό σου,ακόμη και αν είναι "looser" και πραγματικά πολύ το γουστάρω.δεν ξέρω αν σε έχω "πιάσει",αν θες πες μου..θα περιμένω και για κανα άλλο chapter της comicοποιημένης ζωής σου...!
y.Γ 1...αφτά τα έφτιξες όταν τα ζούσες και αν ναι σε τί ηλικία?
     2.... την απατεωνιά με την κοπέλα του τύπου best friends(aaaax!!).."ποιόν γουστάρεις?το Μήτσο?το Νίκο?..καλα ΕΜΕΝΑ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ!!(KAI NA ΕΛΠΙΙΙΖΕΙΣ ΟΤΙ...) την είχα κάνει κι εγώ επιστήμη!!..και στο τέλος..ΖΥΜΑΡΙΚΟΟΟ!!
Δημήτρης Γκιόρδας
Newbie
*

θυμάστε την ψυχή?

« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 09:21:19 μμ »

Me psixologises poli kala! Oloi mas pistevo ta exoume kanei ayta apla ti na po isos to exoume os taboo den ksero... Eyxaristo pou ekanes reply kai poli tha ithela na sas paratheso ki alles istories, exo kati tromera koules alla oxi alithines.

Oso gia to pote to eytiaksa i apantisi ine pos to ekana tora, pola xronia meta ton pono, gia na ime kai oso ginete antikimenikos!

Xese more, to apofasisa! Tha sas doso kai aytes tis koules alla tha tis peraso apo ena rektifie prota opote perimenete kenourgio thread!

Που είστε ρε αλήτες;;
g.s
Newbie
*

« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 16, 2008, 06:47:17 μμ »

..φίλε Δημήτρη,καταρχήν thx για το reply!εγώ θα περιμένω να δω και τα υπόλοιπα σκίτσα σου,ελπίζω να μην αργήσεις να τα ανεβάσεις!!..δεν ξέρω αν άρεσαν τόσο πολύ και σε καναν άλλο απο δω,πάντως σε κανα δυό φιλαράκια μου που τα'δειξα,πραγματικά ρίξαμε πολύ γέλιο!όχι κοροϊδία,αλλά απο τον τρόπο που παρουσιάζεις την όλη φάση!έριξα και μια πιο προσεχτική ματιά σε αυτά που λες στο πρώτο σου msg..πώς το εννοείς αυτό το "να μη μένουμε σε ένα μέρος για να μη γεράσουμε ποτέ?"..α!και αυτό για την punk,κάπως το καταλαβαίνω,βλέπεις ήμουν ένα μικρό μοϊκάνι στα μέσα των 90"s,ξέρεις,τότε που δεν ήταν (καθόλου) της μόδας και μόνο τα πανκιά κυκλοφορούσαν έτσι.μ'αυτό θέλω να πω οτι το έζησα το κίνημα απο αρκετά κοντά,αλλά ενώ είχαμε "ανησυχίες",πώς καταλήγαμε πάντα,είτε λίγο φτιαγμένοι, είτε λίγο ξύλο(χαχαχαχα!), κλπ..δεν με κράτησε ρε συ..κάπου κουράστηκα,ίσως να φλώρεψα,δεν ξέρω..ήσουν κι εσύ σε τέτοια φάση?
Δημήτρης Γκιόρδας
Newbie
*

θυμάστε την ψυχή?

« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 17, 2008, 10:32:13 μμ »

mou dinis tharos na synexiso gia ta comix kai gi'ayto s'eyxaristo. Oso gia to na min menoume pote sto idio meros, to enoo antiliptika, diladi na ananeonoume tin skepsi mas, xoris na kataligoume se limnazonta nera tipou tampelas. An paratirisoume (kai signomi zito, afti ine mono i apopsi mou) tha doume oti o giatros, o dikigoros, o mousikos, ekei ena sigekrimeno tropo skepsis, kati san oria tis antilipsis tou, ta opoia tou lene apo edo mexri edo yparxei, para ekso den ksero i poli apla den iparxei tipota. Enoo na eimaste panta ston dromo stin skepsi mas prosegizontas kathe ti pou mas parousiazei i zoi mas os apotelesma ton prakseon mas (vlepe syggrafea Ioanni Tsatsari, an ta thimame kala). Telos panton...

Oso gia to an eimoun moikani... mpaaa... ston Strammer otan peksame mazi, eida para polous skliropirinikous punkides... ki ayto itan to kontinotero pou tha mporousa na ftaso gia pankis...

Που είστε ρε αλήτες;;
::ladykiller::
oxou!
Forum Normal

::take me home::

« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 18, 2008, 12:19:01 μμ »

please, αν μπορείς γράφε με ελληνικά γιατί λόγο των μεγάλων κειμενων σου γίνεσαι κουραστικός... όχι εσύ, τα greeklish σου

Δημήτρης Γκιόρδας
Newbie
*

θυμάστε την ψυχή?

« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 18, 2008, 05:19:10 μμ »

Exis dikio... i alithia einai pos den ithela na to po, alla mias kai ftasame edo... Den ksero an leo tin sosti orologia gi'yto pou exo, omos nomizo pos to lene disleksia. Exo megali diskolia na grapso me sosti orthografia kai apla ntrepome na kano tragika lathi ... ayto ine olo

kai pali signomi gia ta esxra ki olas griklish mou, alla prospathisa na grapso ellinika kai ekana poli ora na psaxno na vro pos grafonte oi lekseis...

isos prospathiso na grafo siga siga... mporei na me voithisi... Alla dikste ligo katanoisi sta teratodi orthografika mou lathi please...

Που είστε ρε αλήτες;;
filosofos
Forum Addict

« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 12:26:23 μμ »

το τελευταιο μου κολλαζ.....δεν μπορεσα να βρω πιο καταλληλο μερος When your life meets you comics.
ΥΓ. ( αμα δεν μπορεις να ζωγραφισεις τον πακο πικο και την λαρα μπο....καταληγεις στο κολαζ ... )

Uploaded with ImageShack.us

ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΟΝΑΔΙΚΑ ΖΩΑ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΠΟΥ ΞΥΡΙΖΟΥΝ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥΣ..
::ladykiller::
oxou!
Forum Normal

::take me home::

« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 02:16:08 μμ »

αχαχαχαχαχ τι μλκς που είσαι.

fatimahill
Junior forumist

« Απάντηση #13 στις: Δεκέμβριος 05, 2010, 03:40:25 πμ »

δημητρη μου αρεσαν τρελα και τα 2! μου θυμισαν και λιγο brunetti .

παντως αυτο το αδεξιο σχεδιο σου με τους σαπιους διαλογους (σαν τα τυρια ) ταιριαζει γαντι. Νομιζω οτι εχεις χιουμορ και φαντασια και θα ηθελα να δω ακομα πιο καρασαπια πραγματα.Αν φτιαξεις κατι αλλο ανεβασε το
Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: