Αποστολέας Θέμα: κατι δεν παει καλα...  (Αναγνώστηκε 5338 φορές)
middlefinger
Junior forumist
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« στις: Οκτώβριος 01, 2008, 04:40:08 πμ »

ρε παιδεια ακουστε...ειχα εναν 7καναλο μικτη ο οποιος εκανε την δουλεια του μια χαρα...δηλαδη ηταν οκ στο να ηχογραφησω κιθαρα σε κιουμπεης...αυτος εκτος του οτι ο μικτης ηταν τζαμπα και παλιος δεν με βοηθαει πια ...ετσι λοιπον πηρα με 40 εουρο εναν 2 καναλο και με υποδοχη για μικροφωνο μικτη (και με τοκ οβερ τι νομιζες)  ... και τα ερωτηματα ξεκινουν...

1) στο πισω μερος υπαρχουν αμπ-σι ντι-λαιν2/φονο2-λαιν1/φονο1 και τα τζακ μαηκρο ελ/μαηκρο αρ
 το αρσεα σε ποιο το βαζω...?
2)στον υπολογιστη... το αλλο ακρο του αρσεα το βαζω στο μικροφωνο???
3) αν το βαλω στο μικροφωνο και ενωσω το αμπ τοτε ο ηχος εκτος οτι ακουγεται δυνατα ειναι σκατα... τερμα πλαστικος...και μονο απο κει εχω ανταποκριση απο υπολογιστη... τι κανω λαθος...?

θελω δηλαδη βοηθεια στο πως τα συνδεω και ποιες ρυθμισεις κανω στην καρτα ηχου και ποιες σε αλλα προγραμματα μουσικης...

nd with the guts of the last priest
let us stragle the last king so we can finaly be the land of the free...  (B.I.)
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 01, 2008, 02:52:17 μμ »

Πες ποιος μίκτης ειναι να σου βρω το manual Online αν ειναι. Παντα εχουν οδηγίες και σχεδίαγραμμα πως να τα βάλεις..

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
middlefinger
Junior forumist

« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 02, 2008, 08:11:43 μμ »

ρε σ το μανουαλ το εχω το προβλημα ειναι οτι 2 σελιδες ειναι ολες κ ολες  και δεν καταλαβαινω τπτ

παντως ειναι caowue dj-211 (sou lewwwwww...)

let us stragle the last king so we can finaly be the land of the free...  (B.I.)
middlefinger
Junior forumist

« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 02, 2008, 09:35:33 μμ »

πηρα και di-box και εχω μπαιρδευτει (πολλα καλωδια ρε αδερφακι μου να ουμ) απλα... μια ερωτηση το rsa το συνδεω στο μικροφωνο ή στο line in του υπολογιστη???/

tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 01, 2008, 01:04:19 πμ »

Μια τυπική συνδεση ειναι μικρόφωνο πάνω στον μίκτη. Τωρα το di πάει μετά το όργανο που θες και καταλήγει επίσης στον μίκτη. Απο τον μίκτη καπου εχει output και στελνεις τον ηχο στο pc. Ειναι γενικό αυτό, εξαρτάται αν ο μικτης ειναι και καρτα ηχου ταυτοχρονα, απο το τι μικροφωνο εχεις και πολλά άλλα.

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: