+ 
|-+  ΓΕΝΙΚA ΘEΜΑΤΑ» Φαϊ - μαγειρική» Καφές για ξενύχτηδες...
Username:
Password:
Αποστολέας Θέμα: Καφές για ξενύχτηδες...  (Αναγνώστηκε 18899 φορές)
Sivnik
Forum Normal
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« στις: Σεπτέμβριος 07, 2005, 02:59:15 πμ »

Λοιπον βρηκα την καλητερη ιδεα για να φτιαξετε μεγαλες ποσοτητες καφε, ευκολα και ανεξοδα.

Περνετε, ενα κουτι 50g καφε, ενα πακετο ζαχαρι, ενα λιτρο γαλα και χρειαζεστε και ενα πληντηριο ρουχων. Ριχνετε τον καφε και την ζαχαρη στην θεση του απορυπαντικου και το γαλα το βαζετε στον καδο.

Την σωληνα που βγαζει τα νερα την βαζετε σε εναν κουβα αντι για την αποχετευση. Βαζετε το πληντυριο σε λειτουργια και σε μερικα λεπτα ο καφες θα βρισκετε μεσα στον κουβα σας χτυπημενος και με πλουσιο αφρο. Αν θελετε προσθετετε και παγο.

Καλη διασκεδαση..

ΥΓ. Σε περιπτωση που στην επομενη κανονικη πληση τα ρουχα βγουν καφε, δεν φερω καμια ευθυνη...
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 07, 2005, 06:51:03 πμ »

καλά με έστειλες...  :shock:

προσκυνάω και στίβω το μυαλό μου να σκεφτώ καλύτερη ιδέα

I LL BE BACK

:evil:  

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
TreCool
Junior forumist

« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 07, 2005, 04:24:15 μμ »

κ γαμω τις ιδεες για coffee-addicts σαν κ εμενα αλλα λιγο ουτοπικη....
αυτη που χρησιμοποιω ειναι η εξης....
μια καφετιερα γεματη με γαλλικο(φιλτρου) κ επειτα ριχνεις λιγο γαλα(1/6 του εβαπορε περιπου...) ,4,5 κουταλιες ζαχαρη(αναλογα στα γουστα) κ τελος περνεις ενα καλαμακι κ το βαζεις στην καφετιερα κ πεινεις καφε συνεχεια απο κει!!!! (ασχετο αν το στομαχι σου θα σε σκοτωνε ετσι κ μπορουσε...    )
υ.γ. η συνταγη ειναι καθαρα παρτικη εκτος κ αν εχετε τα ιδια γουστα σε καφε με φιλους,γκομενους/ες κ σασ βολευουν τα 2 καλαμακια στην ιδια καφετιερα...!!

επισης η συνταγη ΠΟΥ ΣΚΟΤΩΝΕΙ κ την εχω ακουσει απο long distances νταλικερη ειναι φραπες χτυπημενος με red bull η coca cola... !! αν κ στην τελικη οι νταλικερηδες με mdma την βγαζουν αλλα τεσπα....
cheers

κουω ακομα green day
Sivnik
Forum Normal

« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 08, 2005, 12:38:09 πμ »

ναι φυσικα η ιδεα μου ειναι απαιχτη. το σκεφτηκα ενα βραδυ που ηθελα να διαβασω για την εξεταστικη και επρεπε καπως να κρατηθω. Το μονο προβλημα ειναι οτι δεν ειχα πληντυριο...

Αυτο με την καφετιερα ειναι οντως καλο, αλλα παλι ρε δεν εχω καφετιερα. Αλλα ομολογω ειναι πρακτικο...

καφες με red bull? :shock:  ... ποσες μερες θα σε κρατησει ξυπνιο αυτο το πραγμα ωρε? Το χειροτερο που ακουσα, ενα παιδι ηθελε να μεινει ξυπνιο στις πανελληνιες και εφαγε μια κουταλια καφε. Ετσι χυμα. Μετα για 1μιση μερα ηταν στην τσιτα..
TreCool
Junior forumist

« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 08, 2005, 02:36:46 μμ »

οντως ... .ο σκετος καφες ειναι λιγο ζωρι....!!!  
το θεμα ειναι παντως εαν εχεις συνηθησει τον καφε η οχι...!εγω πλεον ειμαι εθισμενος με τον καφε κ δεν ανοιγω ματι αν δεν πιω(unfortunately)...!παντως παρε μια καφετερια...μετραει κ ειναι κ οικονομικο.πηγαινε σε κανα καμενο σουπερμαρκετ απο το να αγοραζεις πληντηριο    κ παρε μια(κανα 10Ε εχουν)

συνταγη: σε ενα μεγαλο ποτηρι περνετε κ βαζετε με την σειρα(τα γουστα διαφερουν για αυτο στο μερος της ζαχαρης βαλτε οτι θελετε)
1 κουταλια του γλυκου φραπε
1 κουταλια του γλυκου ελληνικο
1 κουταλια του γλυκου espresso(illy αν γινεται...)
3 κουταλιες του γλυκου ζαχαρη
κ μετα απο αυτα πολυ λιγη κοκα κολα για να το χτυπησετε στο shaker.
αφου το χτυπησετε καλα σημπληρωνετε με μισο ποτηρι red bull
επειτα βαλτε καλαμακι κ απολαυστε....!!!(μια τσιτωμενη ζωη!! )
cheers

κουω ακομα green day
automaton3
Επισκέπτης
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 08, 2005, 05:13:50 μμ »

Παράθεση από: "Sivnik"
Το χειροτερο που ακουσα, ενα παιδι ηθελε να μεινει ξυπνιο στις πανελληνιες και εφαγε μια κουταλια καφε. Ετσι χυμα. Μετα για 1μιση μερα ηταν στην τσιτα..

Το εκανε & ενας πανηλιθιος γωνστος μου στις πανελλαδικες (αμαν με αυτες!...) αλλα ευτυχως την γλιτωσε & δεν επαθε καμμια γαστροραγια - think before you act!!! Προσεχετε ρε & λιγο μ'αυτες τις βλακειες :roll: .
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 08, 2005, 05:20:09 μμ »

άμα θέλετε να δοκιμάσετε κάτι πραγματικά δυνατό το οποίο το έπινα μία εποχή έχουμε και λέμε:

ποτήρι κανονικό, το χωρίζεις εικονικά σε 4/4 και βάζεις ένα τέταρτο ούζο, ένα τέταρτο κοκακόλα, ένα τέταρτο βότκα και ένα τέταρτο κονιάκ... δοκιμάστε με και θα με θυμηθείτε.. το ονομάζω fatality, κάνει και τον πιο ντροπαλό να βρει κοπέλα αμέσως! (δεν ένοχλεί στομάχια,είναι δοκιμασμένο)..

javaspa
Forum is my life

Φύλο: Άντρας

« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 08, 2005, 06:10:14 μμ »

xaxaxaxaxaaxa

τι γαμάτο άτομο..χαχαχαΒΡΟ!
Zao
Forum Normal

« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 08, 2005, 08:32:29 μμ »

Παράθεση από: "tug"
άμα θέλετε να δοκιμάσετε κάτι πραγματικά δυνατό το οποίο το έπινα μία εποχή έχουμε και λέμε:

ποτήρι κανονικό, το χωρίζεις εικονικά σε 4/4 και βάζεις ένα τέταρτο ούζο, ένα τέταρτο κοκακόλα, ένα τέταρτο βότκα και ένα τέταρτο κονιάκ... δοκιμάστε με και θα με θυμηθείτε.. το ονομάζω fatality, κάνει και τον πιο ντροπαλό να βρει κοπέλα αμέσως! (δεν ένοχλεί στομάχια,είναι δοκιμασμένο)..

Στ'αλήθεια το ήπιες αυτό  ρε Tug??? :?

akuma no uta
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 08, 2005, 11:18:01 μμ »

Οχι το ήπια, το ΕΠΙΝΑ! Γαμάτο είναι, επίσης άλλο γαμάτο που θα πάθετε πλάκα είναι τεντούρα με γάλα και άλλο γαμάτο είναι Ούζο με βυσσινάδα (κορυφΉ) .Αυτά είναι δοκιμασμένα σε συχνές συνθήκες άρα μην φοβάστε... θα επανέρθω και με άλλα κοκτεηλ...

Zao
Forum Normal

« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 09, 2005, 02:45:34 πμ »

Παράθεση από: "tug"
άλλο γαμάτο είναι Ούζο με βυσσινάδα

:x
Tug, γιατί μου το κάνεις αυτό?

akuma no uta
TreCool
Junior forumist

« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 09, 2005, 01:26:31 μμ »

ωραιος ταγκ!! δεν σε περιμενα για τετοιο!!  
εκτος απο αυτα να προσθεσω το ουζο-ροδακινο το cheech(tequila-tonic-lime) το κλασικοΤΑΤΟ υποβρυχιο (η σφινακι μπιρα σε τεκιλα ή σφηνακι τεκιλας σε μπιρα....διαλεξτε κ παρτε)
κ τελος τον θανατο....
οι φιλοι το λεν ''δηλητηριο'' κ πιστψτε με αυτοι 3ερουν.συνηθςσ πινεται σε σφηνακι επειδη σε ποτο δεν παιζει....

cuervo,jack,absolut(k ligo tonic h cola για το ανθρακικο κ μονο...)
αντε κ καλα νοσοκομεια!!
cheers

κουω ακομα green day
Sivnik
Forum Normal

« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 09, 2005, 02:49:25 μμ »

αμαν, εσεις ειστε φωνιαδες ρε... Τι ειναι αυτα που πινετε? Μαλλον ηρθε η στιγμη να δοκιμασω νεα πραγματα. Αλλα μετα την εξεταστικη.. :Ρ
Α,το υποβριχιο εγω συνηθως το κανω με ενα σφινακι ουϊσκι μεσα σε ποτηρι με μπυρα. Σαν νερο κατεβαινει μετα.. και μετα απο ενα τεταρτακι ...
bhoy
Forum Normal

« Απάντηση #13 στις: Ιανουάριος 04, 2006, 04:19:19 πμ »

Από τα πιο respect topics!!!

Έχετε δοκιμάσει το καθισιό μπροστά σε Η/Υ?Δοκιμασμένο...άντε να το κλείσω,να κοιμηθώ!Γαμώ το part time,μου γαμώ.

Στην πόλη-φορμόλη, οι κάμερες θα παρακολουθούν, τα πανεπιστήμια δεν θα έχουν άσυλο, στις πλατείες θα φυτεύουμε τραπεζοκαρέκλες, οι παραλίες και οι δρόμοι θα έχουν διόδια, οι πεζόδρομοι πολυκαταστήματα για ηλίθιους καταναλωτές και οι πορείες τροχονόμο!
Anarchy
Junior forumist

« Απάντηση #14 στις: Ιανουάριος 04, 2006, 06:03:34 μμ »

Milch uber alles!!!

Meeeouuuuuuuuuuuuuuuuuu....

Those who have crossed
with direct eyes to death's other Kingdom
remember us -if at all- not as lost violent souls,
but only as the hollow men, the stuffed men.

Mundus Senescit
Σελίδες: [1] 2   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: