Αποστολέας Θέμα: OLDBOY  (Αναγνώστηκε 5948 φορές)
javaspa
Forum is my life
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας

« στις: Αύγουστος 18, 2005, 09:45:09 μμ »

λοπόν μάγκες μου μόνο ένα θα πω απ'όλα τα υπόλοιπα...δείτε το τέλος και πείτε μου αν μείνατε άφωνοι...BRO!

tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 19, 2005, 12:39:31 πμ »

Εγω φιλε μου το εχω δει το εργο και πρεπει να πω οτι ειναι μοναδικο στο είδος του, δεν έχω ιδέα τι είδος είναι. Θα μπορούσα να πω είναι ενοχλητικό βίαιο παρλαλήρημα με μάυρο χιούμορ και ανεξέλγκτες καταστάσεις. Γενικά μου άρεσε πάρα πολυ αλλα με εναν τρόπο που δεν μπορώ να εξηγήσω. Δεν θα το ξανάβλεπα ας πούμε αλλά ήταν πολύ δυνατό και ιδιαίτερο. Οσο για το φινάλε..μου φάνηκε ακραίο, οχι ρεαλιστικό αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Δείτε το και πείτε κι εσείς καμια γνώμη..

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
javaspa
Forum is my life

« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 21, 2005, 01:37:44 πμ »

αυτό εμένα με πόρωσε πολύ αδερφέ! είχε πολύ σκληρό τελος..ομώ τελείος..αλλά και συγκηνιτικο παράλληλα..
έχεις δίκιο σ'αυτό πολύ παράξενη ταινία..BRO!
ithakua
Επισκέπτης
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 31, 2005, 11:43:05 μμ »

Ωμη και υπερβολικη αλλα μου αρεσε και ειναι απο τις ταινιες που μου εκαναν αρκετα καλη  εντυπωση :wink:
Zao
Forum Normal

« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 01, 2005, 01:47:22 πμ »

Κι εγώ επίσης πορώθηκα άσχημα, πολλή ζημιά αυτή η ταινία... Τη θεωρώ αριστούργημα, στο είδος της η καλύτερη που έχω δει! Όχι μόνο το τέλος, όλη η ταινία είναι απίστευτη...

akuma no uta
SKAX
Junior forumist

« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 03, 2006, 02:19:39 πμ »

Γαμώτο απορώ πως σας άρεσε, όχι μόνο εσείς του φόρουμ αλλά και όποιον άλλο έχω ρωτήσει...
εγώ πάλι βαρέθηκα ανελέητα στην ταινία και περίμενα πως και πως να φύγω...
stavrosav
Forum Normal

« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 18, 2006, 03:30:17 μμ »

Tελειως παρανοικη η ταινια..Την ειχα σταμπαρει απο περσι να την δω αλλα τελικα την ειδα πριν λιγες μερες..Μου αρεσε πολυ γιατι ειναι πολυ μοναδικη ταινια..Δεν μπορεις να την καταταξεις ευκολα σε ενα ειδος..

Ειδε κανεις την καινουργια του ιδιου σκηνοθετη???

Νo matter what i say,No matter what i do,i can't change what happened...
Zao
Forum Normal

« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 18, 2006, 05:37:19 μμ »

η καινούρια λέγεται "sympathy for lady vengeance" και κλείνει τη τριλογία ("sympathy for mr vengeance-oldboy-sympathy for lady vengeance").
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 31, 2007, 09:42:50 μμ από Zao »

akuma no uta
stavrosav
Forum Normal

« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 18, 2006, 08:54:57 μμ »

H πρωτη του νομιζω οτι δεν εχει κυκλοφορησει στην Ελλαδα αλλα καπου διαβασα οτι θα κυκλοφορησει φετος σε dvd..

Νo matter what i say,No matter what i do,i can't change what happened...
Zao
Forum Normal

« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 18, 2006, 10:52:51 μμ »

και γω σήμερα που ρώτησα τον βιντεοκλαμπ-άτορα ( ) αν υπάρχει περίπτωση να το βρω πουθενά είπε ότι παίζει να το βγάλουν σε πακετάκι μαζί με το καινούριο... άντε! :wink:

akuma no uta
AlmaRoots
Junior forumist

Φύλο: Γυναίκα

« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 06, 2006, 03:04:17 μμ »

Prosfata eida ayti tin tainia k mou arese para poly pragmatika einai monadiki!Epishs anakalypsa oti to Old Boy einai to noumero 2 mias trilogias psaksete to Lady Vendetta(to num3) k to Mister Vendetta(to 1) an den kanw lathos!!Exw katevasei to Lady Vendetta alla akoma den aksiwthika na to dw GAMW TIN EKSETASTIKH!!!!

Xωρίς Βενζίνη Χωρίς Αλλοτρίωση
RaVe iS n0t a cRiMe - ReSpEkt tHe UnDeRgRoUnD tEkN0 MoVeMeNt aNd SuPp0rt fReE PaRtY
javaspa
Forum is my life

« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 06, 2006, 05:03:00 μμ »

αδερφέ αν αυτές οι ταινίες υπάρχουν και στα βίδεο κλούμπς καλλώς ειδάλως θα περιμένω..BRO!
scandi
Junior forumist

« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 07, 2006, 02:06:49 πμ »

To δεύτερο(Old Boy)και το τρίτο έργο(Η εκδίκηση μιας κυρίας)της τριλογίας τα βρίσκεις άνετα!Το πρώτο είναι κάπως πιο δύσκολο νομίζω.Θυμάται κανείς πως λέγεται και αν αξίζει σαν τα υπόλοιπα?

αμώ το καύσωνα!
AlmaRoots
Junior forumist

Φύλο: Γυναίκα

« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 07, 2006, 04:13:36 μμ »

το πρώτο λέγεται Mister Vendetta 8)

Xωρίς Βενζίνη Χωρίς Αλλοτρίωση
RaVe iS n0t a cRiMe - ReSpEkt tHe UnDeRgRoUnD tEkN0 MoVeMeNt aNd SuPp0rt fReE PaRtY
Absinthe
Junior forumist

« Απάντηση #14 στις: Μάιος 07, 2007, 02:08:54 μμ »

Το είδα χτες το βράδυ και "κάηκα" άσχημα....

Πραγματικά άξιόλογη προσπάθεια, ακόμα και για μένα που ενώ δεν είμαι φαν του είδους, με κράτησε σε αγωνία ως το τέλος με τις συνεχείς ανατροπές του και την απίστευτη εξέλιξη της πλοκής...

Δραματουργικά πολύ ξεχωριστό και ιδιαίτερο (το σενάριο θυμίζει αρχαιοελληνική τραγωδία), καταπληκτικές ερμηνείες και περίτεχνη σκηνοθεσία. Δεν κάνει κοιλιά, δε το βαρέθηκα λεπτό, δεν με κούρασε καν η ασιατική γλώσσα (όπως μου συμβαίνει συνήθως), δεν με ενόχλησαν οι εξεζητημένες σκηνές βίας, καθότι έδεναν άριστα με την ατμόσφαιρα.

Παράθεση από: javaspa
λοπόν μάγκες μου μόνο ένα θα πω απ'όλα τα υπόλοιπα...δείτε το τέλος και πείτε μου αν μείνατε άφωνοι...BRO!

Έμεινα άφωνη....BRO! 

For me my glory is an
Humble ephemeral Absinthe
Drunk on the sly, with fear of treason
and if I drink it no longer,
it is for a good reason.
Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: