Αποστολέας Θέμα: Τρεξε Λολα τρεξε.  (Αναγνώστηκε 3146 φορές)
antonis_x
Επισκέπτης
« στις: Απρίλιος 23, 2007, 01:08:17 μμ »

Τρεξε Λολα Τρεξε (Lola Rennt).

μια ταινια βασισμενη στη θεωρια του χαους.
Ο Μανι εχασε σε ενα τρενο τα χρηματα που επρεπε να επιστρεψει σε εναν λαθρεμπορο.Η Λολα που εναι η φιλη του θα κανει τα παντα για να τον βοηθησει. απο κει και περα υπαρχουν 3 διαφορετικες εκδοχες στην προσπαθεια να βρουν τα λεφτα.αυτες οι εκδοχες ειναι σχεδον ιδιες,το μονο που αλλαζει καθε φορα ειναι μια πολυ μικρη λεπτομερεια, που αλλαζει ομως καθε φορα την ιστορια.
τρομερη ταινια,αν δεν την εχετε δει,δειτε την...
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 23, 2007, 02:35:11 μμ από tug »
tug
Administrator
Forum is my life
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 23, 2007, 02:31:56 μμ »

Πραγματικά πολύ ωραία ταινία και πρόκειται για το έργο που καθιέρωσε και την πρωταγωνίστριά του στο σινεμά. Πολύ ωραίο σενάριο, κουραστικό ανα φάσεις καθώς βλέπεις τα ίδια και τα ίδια αλλα καλό. Θα ήταν τέλειο αν ήταν ενα μικρου μήκους φιλμ καθώς στην ουσία το σενάριο αν εχω διαβάσει καλά κάπου ήταν 15 σελίδες.

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
antonis_x
Επισκέπτης
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 23, 2007, 06:35:07 μμ »

μπα,εγω δεν βρηκα το σεναριο καθολου κουραστικο,γιατι η λεπτομερεια που αλλαζε τις 3 εκδοχες της ιστοριας ηταν στην αρχη της καθεμιας,και ετσι σε κρατουσε σε 'εγρηγορση'.

Υ.Γ. tug εσυ εβαλες τη φωτογραφια?γιατι δεν την ειχα βαλει εγω(απ οτι θυμαμαι ) και εμφανιστηκε τωρα ως δια μαγειας...εσυ εισαι ο μαγος?? ωραια παντως μπραβο...

« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 26, 2007, 06:13:42 μμ από antonis_x »
tug
Administrator
Forum is my life
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 24, 2007, 11:57:10 πμ »

Ναι εγώ την έβαλα. Βασικα ειναι απλό. Ανοιγω το google στις εικόνες και γράφω το ονομα του έργου και την λέξη dvd. Μολις βρω μια εικόνα γύρω στα 30kb για να μην αργεί και πολύ κάνω copy την τοποθεσία της (την διευθυνσή που βρίσκεται δηλαδή) και πατάω εδώ στο post το κουμπι με την εικόνα και κάνω paste το λινκ. Αυτο ειναι ολο..

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 24, 2007, 03:32:14 μμ »

η ταινία σπέρνει. ο tug είναι ξενέρωτος   
Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: