Αποστολέας Θέμα: Μαρξισμός 2007  (Αναγνώστηκε 4542 φορές)
afto
Junior forumist
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« στις: Απρίλιος 12, 2007, 12:02:33 μμ »

Ερωτηση:
Εχετε δημοσιευει στην κεντρικη σελιδα το εξης:

Marxisme Festival 2007

Το μεγαλύτερο ετήσιο ολλανδικό φεστιβάλ για θέματα σοσιαλιστικής πολιτικής, θεωρίας και συζήτησης. Αυτή τη χρονιά το φεστιβάλ διοργανώνεται για πρώτη φορά στο Πανεπιστημίο του Αμστερντάμ.

Ας πουμε οτι εγω ειμαι στο σεκ (που μπορει και να ειμαι και βαμμενος σεκιτης, χοχο) και θελω να ανεβασετε στη ιστοσελιδα την αφισα του 'Μαρξισμος 2007' που θα γινει στην ΑΣΟΕΕ 18-19-20 Μαιου, θα μπει στην κεντρικη η οχι;
automaton3
Επισκέπτης
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 12, 2007, 01:39:14 μμ »

τσεκαρe αυτο - ειδικα τις τοποθετησεις του kthulu & του crispy_ambulance στο συγκεκριμενο thread.

προσωπικα δεν εχω προβλημα να μπαινει ακομα και τηs κνε η αφισσα και του συν και τηs συσπειρωσηs αναρχικων και οποιου να'ναι...
Πωs θα χρωματιστει πολιτικα τι? αν μπαινει δηλαδη καποιαs ομαδαs η αφισσα και καποιαs αλληs δεν μπαινει ετσι δεν χρωματιζεται? Νομιζω δεν πρεπει να μαs απασχολει αυτο.
Κομματική προπαγάνδα δεν πρόκειται να δημοσιευτεί.
bhoy
Forum Normal

Φύλο: Άντρας

« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 13, 2007, 03:51:15 μμ »

Κατανοώ πως το DIY είναι σχεδόν ταυτόσημο με το anarcho-punk,αλλά έχω την εντύπωση πως αν είναι να μπαίνουνε αφίσες της Κατάληψης Λέλας Καραγιάννη (όχι λόγω του party,κανένα πρόβλημα) κι αποκλείονται άλλες ανακοινώσεις εκδηλώσεων επειδή διεξάγονται από "κόμματα" και κομματίδια, τότε παίδες να το ονομάσουμε το site ως anarcho-punk  και να το λήγουμε...

Στην πόλη-φορμόλη, οι κάμερες θα παρακολουθούν, τα πανεπιστήμια δεν θα έχουν άσυλο, στις πλατείες θα φυτεύουμε τραπεζοκαρέκλες, οι παραλίες και οι δρόμοι θα έχουν διόδια, οι πεζόδρομοι πολυκαταστήματα για ηλίθιους καταναλωτές και οι πορείες τροχονόμο!
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 06, 2007, 10:13:08 πμ »

Aπλά το site δεν "συμφωνεί" με κομματικές λογικές, τίποτα παραπάνω.

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
crispy_ambulance
Forum Normal

« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 06, 2007, 03:20:01 μμ »

ενδιαφερον αυτο που λεs bhoy αλλα το diy(ή καλυτερα dit) δεν ταυτιζεται αποκλειστικά με το anarcho-punk. Moυσικα μπορω να πω πωs ταυτιζεται και με το ποστ πανκ(τιs πολιτικοποιημενεs του μπαντεs τουλάχιστον).
Ναι πιθανοτατα να χρειαζεται ισωs καποια προσοχη για το τι να μπαινει κεντρικα. Εδω ο afto εχει δικιο (γιατι πχ το Marxisme Festival 2007 ειναι κατι αναλογο που κανει η ΟΣΕ εδω) αλλα νομιζω αν καποιοs user εχει καποια αντιρρηση ωs προs τι να μπαινει στελνει καπoιο μυνημα, κανει καποιο σχολιο και ενημερωνει και τουs υπολοιπουs αν θεωρει οτι δεν υπαρχει αναγκαιοτητα να ειναι κατι στο κεντρικο. Απο εκει και περα νομιζω στον τομεα "πολιτικα" ο καθεναs μπορει να γραψει και να ανακοινωσει οτι νομιζει (οπωs κατι αντιστοιχο υπαρχει και για τιs μη diy συναυλιεs σε αλλη θεματικη).
Ενταξει δεν νομιζω οτι ολεs οι γκρουπεs που υπαρχουν στην ελλαδα θα πεσουν με τα μουτρα να βαζουν ανακοινωσειs εδω μεσα... 
Eδω δεν το κανουν ουτε στο ιndymedia
Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: