Αποστολέας Θέμα: Πολιτικές δημοσιεύσεις και diymusic  (Αναγνώστηκε 13711 φορές)
tug
Administrator
Forum is my life
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #15 στις: Απρίλιος 04, 2007, 07:11:19 μμ »

Εχεις δίκιο. Εστω ελπίζω το καλοκαίρι να ασχοληθεί κόσμος να φτιάξουμε τα αγγλικά γιατι ειναι σημαντικό...

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #16 στις: Απρίλιος 04, 2007, 08:09:11 μμ »

δεν προτίθεμαι... εξάλλου μπορεί τα hits από το εξωτερικό να είναι από έλληνες του εξωτερικού  γενικά το βρίσκω δύσκολο - πάντως είναι εκτός των άμεσων ενδιαφερόντων μου....
billias
Junior forumist

« Απάντηση #17 στις: Απρίλιος 04, 2007, 08:21:37 μμ »

Βασικά νομίζω ότι θα βοηθούσε μια τέτοια κίνηση εφ'όσον μιλάμε για το site και όχι για το forum.

Aπ'την άλλη όμως γεννάται το ερώτημα τι δραστηριότητες θα μπαίνουν,γιατί δε νομίζω ότι το site το επισκέπτονται μόνο μιας πολιτικής πεποίθησης άνθρωποι...Δηλαδή θα μπαίνει και η αφίσα του 3ημέρου της ΚΝΕ;

Αλλιώς το site θα χρωματιστεί πολιτικά και ίσως χάσουμε τη μπάλα.

Και το άσχετο της μέρας:Αφού υπάρχουν τόσοι επισκέπτες από το εξωτερικό(έστω κι αν αρκετοί είναι ελλαδίτες που κατοικούν στο εξωτερικό)δε θα είχε ενδιαφέρον να ανοιγόταν κι ένας ειδικός χώρος στο forum όπου οι συζητήσεις θα γίνονται μόνο στα αγγλικά για να μαθαίνουμε και τι παίζει στο εξωτερικό από πρώτο χέρι;Αυτό υπάρχει σε άλλα forum και το βρίσκω εξαιρετικά ενδιαφέρον όπου το συναντάω(αυτά βέβαια τα λέω όντας εντλώς άσχετος με το τι ακριβώς χρειάζεται για να γίνει κάτι τέτοιο)

ΕΞΕΓΕΡΣΗ ΓΙΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ....
crispy_ambulance
Forum Normal

« Απάντηση #18 στις: Απρίλιος 04, 2007, 08:37:17 μμ »

ναι για το σαιτ ναι θα ηταν καλο να υπαρχει.Κοσμοs που πιθανον μπαινει εδω δεν σημαινει οτι μπαινει απαραιτητα και στο ιντυ. Οσο περισσοτερο μπορουμε να εκθεσουμε τη χωρα που ζουμε τοσο πιο καλα.
Η κινηση να μπει στην πρωτη σελιδα τα γεγονοτα στην δανια ηταν πολυ καλη.

(Στο αλλο ερωτημα του billia προσωπικα δεν εχω προβλημα να μπαινει ακομα και τηs κνε η αφισσα και του συν και τηs συσπειρωσηs αναρχικων και οποιου να'ναι...
Πωs θα χρωματιστει πολιτικα τι? αν μπαινει δηλαδη καποιαs ομαδαs η αφισσα και καποιαs αλληs δεν μπαινει ετσι δεν χρωματιζεται? Νομιζω δεν πρεπει να μαs απασχολει αυτο. Δεν προκειται ολεs οι οργανωσειs να πεσουν εδω και να κανουν αφισσοκόληση. Στην τελικη αs υπαρξει καποια υποκατηγορια στα πολιτικα οπου ο καθεναs να βαζει οτι θελει οπωs υπαρχει και για τιs μη "diy" εκδηλωσειs που γινονται post εδώ)
Noisetronic
Επισκέπτης
« Απάντηση #19 στις: Απρίλιος 05, 2007, 08:38:23 πμ »

Παράθεση
(Στο αλλο ερωτημα του billia προσωπικα δεν εχω προβλημα να μπαινει ακομα και τηs κνε η αφισσα και του συν και τηs συσπειρωσηs αναρχικων και οποιου να'ναι...
ρε παιδια diy ειναι το site αν ειναι να μπαινω και να βλεπω φατσα φορα τον λενιν και τον αλαβανο παει καταστραφηκαμε.... τετοιες μλκιες βλεπω και στο ιντυ που υποτιθεται πως εχει να κανει με μη εμπορευματικη πολιτικη πληροφορηση και ποσταρονται προκυρηξεις των μ-λ,ναρ(α ξεχασα τα εαακ ειναι αυτο-οργανωμενο κομμα ),οακκε(οχι νταξει αυτοι εχουν περισσοτερο γελιο:P) και των λοιπων γκρουπουσκουλων. αν δεν τους πει κανενας εεε σο κοιμαστε, δεν κανουν τπτ.
Παράθεση
Στην τελικη αs υπαρξει καποια υποκατηγορια στα πολιτικα οπου ο καθεναs να βαζει οτι θελει οπωs υπαρχει και για τιs μη "diy" εκδηλωσειs που γινονται post εδώ)
μα δεν σου ειπε κανεις οτι πρεπει να βαλεις μονο ''diy'' πολιτικα στο φορουμ.αλλο το να κοτσαρει ο αλλος την προκυρηξη του κομματος κι αλλο το να γινεται μια συζητηση σχετικα με την σταση του μαρξ στην παρισινη κουμουνα πχ

πωπω τετοια ωρα απορω πως καταφερνω και γραφω...
kthulu
Administrator
Forum Addict

« Απάντηση #20 στις: Απρίλιος 05, 2007, 12:36:37 μμ »

Κομματική προπαγάνδα δεν πρόκειται να δημοσιευτεί. Είναι μια απλή επισήμανση, μέχρι να γίνει επιτέλους αυτός ο οδηγός χρήσης.

love is the basis of our revolution
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #21 στις: Απρίλιος 05, 2007, 12:51:23 μμ »

Ε, ναι ποιο ΚΚΕ ρε παιδιά; Εγώ λέω πάντως να δημοσιεύονται (κατ ' επιλογήν) και εκδηλώσεις πολιτικών ομάδων, εφόσον έχουν κάποιο ενδιαφέρον. Και τι σημαίνει κομματικός anyway? το ΜΛ-ΚΚΕ δηλαδή (το υπερ-κόμμα!) δε το δεχόμαστε ε;

για την ιστορία, δηλώνω ότι διαφωνώ να πάρει το site πιο αναρχική οπτική από ότι ήδη έχει - και το να αποκτήσει το site πολιτικό section που μάλιστα αποκλείονται συγκεκριμένες πολιτικές απόψεις δίνει πολιτικό στίγμα που υποψιάζομαι ότι μας βαφτίζει 'αναρχικούς'.... εμένα δε μου αρέσει η ιδέα....
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 05, 2007, 01:01:04 μμ από KGB »
kthulu
Administrator
Forum Addict

« Απάντηση #22 στις: Απρίλιος 05, 2007, 01:40:32 μμ »

Ποιος σε βάφτισε αναρχικό ρε KGB. Αφού το λέει και το nick σου! Εμενα η γνώμη μου είναι πάντως να μην μπαίνει υλικό προπαγάνδας των μεγάλων κομματων και των οργανώσεων τους. Αυτό εννοούσα με το κομματική προπαγάνδα. Diymusic είναι το site, οποτε καλο είναι να περιοριζόμαστε σε επίκαιρες δραστηριότητες / ειδησιογραφία για αρχή και βλέπουμε στην πορεία.

love is the basis of our revolution
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #23 στις: Απρίλιος 05, 2007, 01:54:45 μμ »

ΟΚ, απλά για την ιστορία δήλωσα την αντίθεσή μου 
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #24 στις: Απρίλιος 05, 2007, 03:22:22 μμ »

Ναι παιδιά πήγε μακριά το θέμα. Περα του ότι ο kgb εχει απόλυτο δίκιο αν ισχύσει κάτι τέτοιο στο τέλος αλλα μην πάμε εκεί. Εγώ όπως το φαντάζομαι ειναι ότι θα μπαίνουν θέματα που αφορούν παγκοσμίως τον ανατρεπτικό χώρο, όπως μπήκε το θέμα για την κατάληψη στην δανία. Αυτό ενοουμε πολιτικά και όχι να μπαίνουν αφίσες γενικώς παντώς κόμματος. Πχ. αν υπήρχε κόμμα αναρχικό δεν θα εμπαινε ουτε αυτή η αφίσα. Μην το πάμε σε αφίσες και κόμματα, δεν φτιάχτηκε για τέτοιο πράγμα ο τομέας αλλά για πολιτικοκοινωνικά γεγονότα όπως της Δανίας. Τωρα αν κάποιο γεγονός εχει αν κάνει με κνε ή αντιεξουσιασμό ή κάτι θα το δουμε στην πορεία. Νομίζω θα οριστεί ο ρόλος της θεματικής από μόνος του.

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
Noisetronic
Επισκέπτης
« Απάντηση #25 στις: Απρίλιος 05, 2007, 06:14:03 μμ »

Παράθεση
Εγώ λέω πάντως να δημοσιεύονται (κατ ' επιλογήν) και εκδηλώσεις πολιτικών ομάδων, εφόσον έχουν κάποιο ενδιαφέρον.
Το καλυτερο.

Παράθεση
το ΜΛ-ΚΚΕ δηλαδή (το υπερ-κόμμα!) δε το δεχόμαστε ε;
Και οι νετσαγιεφικοι στην ελλαδα δεν ειναι καμια υπερ-ομαδα αλλα ουτε αυτους τους δεχομαι
bhoy
Forum Normal

Φύλο: Άντρας

« Απάντηση #26 στις: Απρίλιος 05, 2007, 07:54:28 μμ »

Συμφωνώ με την κεντρική ιστοσελίδα.
Διαφωνώ με τη "λογοκρισία" ή να το θέσω αλλιώς..αν υπάρχει χρήστης από κάποιον χώρο και θέλει να συνεισφέρει κάποιο κείμενο,καλώς να το πράξει. Αλλά προπαγάνδα από Black Block και τα ρέστα θεωρείται ισοδύναμη με κάθε άλλη προπαγάνδα. Σε αυτό είμαι κάθετος κι οριζόντιος.

Y.Γ. πρόσφατα υπήρξε και το http://indy.gr/ (το οποίο είναι αυτή τη στιγμή εκτός λειτουργίας), που ο διαχωρισμός του σε πολλά ζητήματα από το athens.indymedia.org είναι σαφής. Ίσως να μας βοηθήσει να σκεφτούμε καλύτερα κάποια πράγματα.

Στην πόλη-φορμόλη, οι κάμερες θα παρακολουθούν, τα πανεπιστήμια δεν θα έχουν άσυλο, στις πλατείες θα φυτεύουμε τραπεζοκαρέκλες, οι παραλίες και οι δρόμοι θα έχουν διόδια, οι πεζόδρομοι πολυκαταστήματα για ηλίθιους καταναλωτές και οι πορείες τροχονόμο!
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #27 στις: Απρίλιος 05, 2007, 08:05:03 μμ »

έφτιαξα ένα θυγατρικό πίνακα "Επικαιρότητα" στο Φόρουμ πολιτική, για λόγους ταξινόμησης...
Σελίδες: 1 [2]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: