Αποστολέας Θέμα: Busta Breaks Session - συζήτηση  (Αναγνώστηκε 12140 φορές)
crispy_ambulance
Forum Normal
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« στις: Απρίλιος 02, 2007, 04:39:33 μμ »

ενταξει δεν προκειται να το κανω θεμα τι και πωs και γιατι μπαινει αφισσα στο κεντρικο αλλα αφου ειναι ολα αυτα που λετε ρε παιδια τοτε γιατι το εχετε ονομασει club?
κατανοητη ερωτηση νομιζω μια που δεν υπαρχουν πορτιερηδεs και εισοδοι σε πολλα club.
Mε λιγα λογια δηλαδη δεν ειναι club αλλα αυτοδιαχειριζομενοs χωροs δηλαδη στεκι?
Κατανοητη ερωτηση φανταζομαι αφου ειναι φυσικο οταν λεs "club" να παει και το μυαλο σου καπου...
Οπωs και να εχει ομωs, νομιζω τελικα οτι πλεον  diy σημαινει πολλα και τιποτε και σιγουρα το να εισαι αυτοαπασχολουμενοs επαγγελματιαs μπορει να μην ειναι κατακριτεο εφοσον δεν εχειs μισθωτουs αλλα με ποια λογικη ειναι diy ?
Tελοs παντων τα βαρεθηκα ολα αυτα.... καποια μερα θα σκασω και στο  μαγαζι οχι τιποτε αλλο επειδη μου αρεσει και η ρεγγε εκτοs απο το ποστ πανκ και το αναρχο-πανκ.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 03, 2007, 01:34:43 μμ από tug »
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 02, 2007, 05:07:00 μμ »

Βασικά το poster μπήκε και στην κεντρική μετά από την εξήγα του παιδιού παραπάνω. Για το συγκεκριμένο μαγαζί γνωρίζω κι εγώ από άτομα ότι ειναι σαν στέκι και θεωρείτε ακρως εναλακτικός χώρος. Τωρα δεν τα εχω ζήσει απο κοντά για να ξέρω αλλά ετσι εχω μαθει. Anyway είναι μια εξαίρεση λόγω της εξήγας.

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
crispy_ambulance
Forum Normal

« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 02, 2007, 05:35:06 μμ »

τελοs παντων ...
πολλα μαγαζια λειτουργουν σαν στεκια και δεν εχο προβλημα σε αυτο. Στην αγγλια πολλα λειτουργουσαν ετσι στο ξεσπασμα του πανκ αλλα ηταν μαγαζια και οχι στεκια αυτοδιαχειριζομενα κλπ.....
ενα "αυτοδιαχειριζομενο μαγαζι" απο εναν ή πολλουs αυτοαπασχολουμενουs επαγγελματιεs ειναι μαγαζι και οχι "diy" χωροs στεκι, καταληψη, πανεπιστημιακοs χωροs κλπ....
Τελικα ξεχιλωθηκε υπερβολικα αυτοs ο ορισμοs. As ειναι ...

συμπληρωματικα..."Σιγουρα δεν ειναι και οτι καλλιτερο να γινει σε club. Αλλα δεν υπηρχε δυνατοτητα για καπου αλλου "  μεσα σε μια προταση αναιρειται το τι ειναι και τι οχι δηλαδη με λιγα λογια λεs φιλε οτι δεν ειναι στεκι αλλα club και το διαχωριζειs και καλα κανειs. Aπο οτι φενεται το ολο "diy" αρκειται στην εισοδο και στουs πορτιερηδεs
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 02, 2007, 07:16:23 μμ από crispy_ambulance »
bahalo-soldier
Newbie
*

« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 02, 2007, 09:14:44 μμ »

βασικα για το που και πως γινεται DIY ειναι μεγαλο θεμα και θελει συζητηση
  παντως αυτο το παρτυ δεν στοχευει στο να βγαλουμε φραγκα αλλα στο να οργανοσουμε την φαση TURNTABLISM DJING SAMPLING PRODUCING
  ΠΟΛΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ Κ ΑΥΤΟ/ΝΟΙ ΧΩΡΟΙ  απευθεινονται  κυριως στις μπαντες που παιζουν hip hop και οχι στους djs
 αυτο βεβαια στην ελλαδα συμβαινει και στην εμπορευματικη HIP HOP καθως δεν υπαρχει κατι αντιστιχο dj trip hop
 φασης SPOOKIE. SHADOW.CRUSH ΠΟΥ να χαιρει αναγνωρισης 
     ευχαριστουμε παντως για τη δημοσιευση και ελπιζουμε οι επομενες να ειναι περισοτερο αυτοοργανομενες

kthulu
Administrator
Forum Addict

« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 02, 2007, 09:25:09 μμ »

Καταρχήν θέλω να ευχαριστήσω κυρίως τον crispy μιας και με τον tug τα είπαμε αρχικά μέσο eimail, που μπήκε στον κόπο να γράψει την άποψη του για το θέμα. Φιλε μου έχεις απόλυτο δίκιο εγώ αρχικά είχα πόλους ενδοιασμούς στο να βάλω την αφίσα. Αργότερα επικοινώνησα με tug και ειπώθηκε πάνω κάτω ότι βλέπεις στο σχολειό του tug, ότι με λίγα λόγια το παιδί μπήκε στον κόπο και ξεκαθάρισε κάποια πράγματα. Τα οποια φυσικά δεν είναι πολύ ξεκαθαρισμένα από προσωπικής μου πλευράς και συμφωνώ με τον crispy ότι με μια παράγραφο κείμενο δεν αρκούμαι να παραχωρήσω μια προσπάθεια 4 αιτίας και βάλε. (Εννοείτε πως συμφωνήσαμε και οι δυο να μπει η αφίσα δεν πετάω μπαλάκια). Αυτά για να ξεκαθαρίσω τα πράγματα από μεριάς μας.

Τώρα αν ήμουνα εκεί θα πήγαινα μιας και η συγκεκριμένα μουσικές dnb, hiphop μου είναι τον τελευταό καιρό αρκετά αρεστές. Από κει και πέρα φρόντιζα και φροντίζω πάντα, να μην επηρεάζω την ροή του site, με βάση τις προσωπικές μου επιλογές. Μπορεί να βάλω κάνα link αλλα δεν θα έπαιρνα ποτε εμπορική αφίσα να την έβαζα στα κεντρικό.

Και πάμε τώρα στα δύσκολα:) για να είμαι απόλυτα ειλικρινείς το diymusic που είναι πλέων μερικό καιρό σε λειτουργία, δεν είχα σκοπό να το τρέχω μονος μου, μαζί με αλλα 2 άτομα. Σκοπός μας ήτανε να υπάρχει κάποια βοήθεια από τους ανθρώπους που το επισκέπτονται και που χαίρονται να υπάρχει ένα τέτοιο site. Δυστυχώς δεν βλέπω μέχρι στιγμής όλους αυτούς που παρεμβένουν σε μακροσκελής συζητήσεις (του φορουμ ενοω), να μας πουν τις γνώμη τους για την αφίσα που μπήκε, δεν άκουσα από κάποιον/αν να μου πει μια δεύτερη τρίτη-γνώμη. Στην τελική πως θα λειτουργήσει το site; όταν στα δύσκολα η επικοινωνία δεσμεύεται στα δυο άτομα.

Κάτι κατι για το τέλος, θα χαιρόμουνα να άκουγα περισσότερες απόψεις πάνω στο θέμα και από άλλους χρηστες του site, αλλα και από τον χρήστη bahalo-soldier που μπήκε στον κόπο να ξεκινήσει την όλη διαδικασία. Όπως και εμείς σεβαστήκαμε την προσπάθεια σας και είπαμε να κάνουμε μια μικρή παραχώρηση ευελπιστώντας πάντα για μια καλύτερη αντιεμπορική σκηνή.

σημ: έγινε μια διόρθωση, Tο "αναλώνονται σε συζητήσεις και συζητήσεις", αναφέρονταν σε συζητήσεις του forum, και το αναλώνονται ήτανε λάθος επιλογή λέξης από μένα, sorry. Τέλος το τελευταίο μήνυμα πριν του δικού μου δεν το είχα δει όταν έγγραφα το αρχικό κείμενο αυτής της παρέμβασης.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 03, 2007, 03:51:15 πμ από kthulu »

love is the basis of our revolution
bhoy
Forum Normal

Φύλο: Άντρας

« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 02, 2007, 11:46:08 μμ »

Βρε συ..'kthulu', καταρχήν μην αντιδράς έτσι!  Εξάλλου είναι βαρετό εδώ και σε τόσα άλλα θέματα, αναλωνόμαστε στην ανούσια ( ; ) κουβέντα περί diy..αυτοοργάνωσης..και τα ρέστα!!! Να πω εγώ : "γιατί την έβαλες ρε στο κεντρικό;" λες κι είμαι ο diy μπάτσος, δε πρόκειται! Από 'κει και πέρα καλό θα 'ναι να ξαναδιαβάσουμε ποιες εκδηλώσεις μπαίνουν στο κεντρικό ή στην Θεματική "diy Συναυλίες". Εγώ δεν έχω πρόβλημα πάντως αν είναι κάτι δωρεάν,αλλά τότε θα μπερδέψουμε το τζάμπα με το χορηγούμενο και με "μ' ελεύθερη είσοδο" και θα πέοσυνε να μας φάνε   όσοι κάνουν πολιτική μόνο με βάση τη διοργάνωση συναυλιών

Κοινώς...όταν η πραγματικότητα δείχνει πως κάτι έχει ξεπεραστεί,τότε είναι μαλακία να επιμένεις με λεπτομέρειες.

Υ.Γ. (1) προχθές είχε ένα ανάλογο (πανκ) πάρτυ στο BOOZE http://www.boozecooperativa.com/ το οποίο είναι πολυχώρος- με ελεύθερη είσοδο, εάν το βάζατε δε θα σας ζήταγα τα ρέστα. Βαρέθηκα πλέον ν'ασχολούμαι με τέτοια πράγματα.Όσοι είναι αυστηροί και hardliners ας μας δώοσυνε τα φώτα τους...

Y.Γ. (2) πιο πολύ θα προτιμούσα κάποια εξήγηση παραπάνω σε σχέση με τις μουσικές της βραδιάς, αλλά και το σκεπτικό των παιδιών που το διοργανώνουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 02, 2007, 11:51:46 μμ από bhoy »

Στην πόλη-φορμόλη, οι κάμερες θα παρακολουθούν, τα πανεπιστήμια δεν θα έχουν άσυλο, στις πλατείες θα φυτεύουμε τραπεζοκαρέκλες, οι παραλίες και οι δρόμοι θα έχουν διόδια, οι πεζόδρομοι πολυκαταστήματα για ηλίθιους καταναλωτές και οι πορείες τροχονόμο!
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 03, 2007, 02:42:51 πμ »

Βασικά παίζει η διαφορά ότι το συγκεκριμένο υποτίθεται εγινε για κάποιον λόγο και σε συγκεκριμένο χώρο που εχουμε ακουσει πολλά πράγματα που δεν ανήκουν στην λογική των μαγαζιών. Τωρα μεγάλο θέμα αυτό βέβαια και δεν ξέρω και κατα ποσο ισχύει. Το ξαναλέω ηταν μεμονομένη υποχώρηση όπως είπε κι ο kthulu, και δεν χρειάζεται να συζητάμε για το τι θα μπαίνει στο site. Δεν εχει να κάνει. Ειναι ξεκομμένο, εξαίρεση, How do we say it. Και ειναι κάτι που αν δεν το υποστήριζε το παιδί δεν θα εμπαινε στα μενου του site *(υπάρχει και το "εκδηλώσεις" που ειναι αρκετό πιστεύω). Απο κει και πέρα καλά τα είπε ο kthulu, ξεκαθάρισε την θέση μας και το ότι ειναι κάτι ξεκομμένο. ΕΠίσης θα πω κάτι για αλλη μια φορά, κάτι που συνεχίζει τα λεγόμενα του kthulu. Παντα θα υπάρχει κόσμος να μπάινει και να κρινει ή να πει κάτι αντίθετο. Τελειο και όμορφο. Αλλα ειλικρινά ρε παίδες κάντε και μια προσσέγγιση σε μας πρώτα. Πατήστε το μαγικό κουμπάκι του PM (private message) να μας πείτε και την δική σας άποψη. Να πειτε φίλε αυτό δεν μου αρέσει. Να πείτε μια γνωμη σε μας, στην ρίζα , ώστε να παρθεί μια αποφαση ποιο κοινή. Θα βοήθαγε πολύ περισσότερο, δεν το λέω για το θέμα αυτό (δεν υπάρχει θέμα κατεμέ), το λέω για γενικότερα, για το μέλλον, για όσα μπορουμε να χτίσουμε. Μαζί.
Λοιπόν απο κει και πέρα νομίζω τα έιπαμε όλα, κι εγώ θα πήγαινα στο μαγαζί αυτό αλλά poster από μαγαζιά δεν θα μπαίνουν εδώ και δεν θα ξαναμπεί κάποιο εκτός αν παλι υπάρχει (κατα την κρίση καποιου) ειδικός λόγος.
Φιλικά Tug
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 03, 2007, 02:46:32 πμ από tug »

afto
Junior forumist

« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 03, 2007, 10:53:03 πμ »

Θα πω καποια βασικα και θα υπενθυμισω καποιες κοντρες του παρελθοντος που εχουν δημιουργηθει στο φορουμ αυτο:

Οταν καποτε ο humanfly εβαλε θεμα με την αφισα μιας βραδιας στο Βολο σε ενα μαγαζι, βγηκαν καποιοι και τον 'εφαγαν'. Αυτα βεβαια δεν τα θυμομαστε...

Τωρα, λοιπον, τι προεκυψε και μπηκε μια αφισα στο κεντρικο;

Η μνημη μας ειναι επιλεκτικη, ολοκληρη η ζωη μας ειναι το ιδιο και αυτο ειναι το παραπονο μου: δηλαδη μας χαλαγε τοτε το παρτυ του προαναφερθεντος αλλα τωρα δεν μας χαλαει η φαση στο red sea, ετσι;

Λυπαμαι για το υφος μου, δεν εχω ουτε εγω προβλημα να μπαινει μια τετοιου ειδους φαση στο κεντρικο του diymusic (δεν ειμαι χριστιανοι για να αμαρτανουμε απο τη diy θρησκεια) αλλα να υπαρχει και ενα οριο στις απαντησεις μας ή στα κραξιματα μας προς αλλους που ειχαν κανει-κανουν-θα κανουν αναλογες φασεις.

Φυσικα και εχουμε σημαντικοτερα προβληματα που μας πειραζουν και μας ενοχλουν στην κοινωνια που ζουμε και η τεχνη (μουσικη) μας κανει να περναμε καλυτερα και πρεπει να εναντιωνομαστε.

Ομως:
Ατακες του στυλ (απο τον bahalo-soldier) οπως: 'Αλλα δεν υπηρχε δυνατοτητα για καπου αλλου λογω του πασχα ειναι κλειστες οι σχολες και αλλοι κοινωνικοι χωροι καταληψεις στεκια κ.λ.π' καθως και 'ανεβαστε το σε συναυλιες-παρτυ γιατι ειναι καθαρα d.i.y φαση χωρις εισοδους πορτιεριδες κ.λ.π' αλλα επισης 'το τρεχουμε μονοι μας και το μαγαζι ειναι μερος που βοηθαει στο να υπαρχει επικοινωνια κ φιλια με τους μεταναστες που ετσι κ αλλιως αυτος ο ρυθμος τους εκφραζει' ειναι για τις εντυπωσεις και μονο.

Που κολλανε οι μεταναστες και ο ρυθμος που τους εκφραζει με ενα μαγαζι;
Αληθεια εχεις παει ποτε σε κανα μερος με γεωργιανους στην ομονοια να δεις πως διασκεδαζουν ή μηπως εχεις παει σε κανα μερος με μεταναστες απο τη Ανατολικη Ευρωπη για να δεις την επικοινωνια που υπαρχει;... εγω, οχι παντως.

Που κολλαει το τρεχω κατι μονος μου με ενα μαγαζι; Αρα λοιπον και ο Κ. Βητα που επαιξε στο Fuzz club το περασμενο Σαββατο ειναι diy γιατι ολες τις μουσικες τις φτιαχνει μονος και ολα τα μηχανηματα τα φερνει μονος του και ειναι δικα του. Αλλα ναι ξεχασα στο Fuzz club εχει και εισοδο και πορτιερηδες οποτε εν τελει δεν ειναι diy.

Απο ποτε μια φαση diy ειναι καθαρη και πως οριζεται ως καθαρη;
Θα ηθελα να μαθω, δεν πουλαω μουρη και μ'ενδιαφερει αν μαθω γιατι πλεον εχει κουρασει για τα καλα η φαση με την καραμελα του diy.

Εχετε ποτε πετυχει τους περουβιανους που στεκονται στον (εμπορικο) πεζοδρομο της Ερμου (Αθηνα) που παιζουν μουσικη με τις περιεργες φυσαρμονικες (δεν ξερω πως ακριβως λεγεται αυτο το οργανο) και πουλουν τα cd τους με πολυ χαμηλη τιμη για να ζησουν; Ή μηπως ειναι εμπορες επειδη το κανουν για να ζησουν;
Αυτοι δεν ειναι diy;

Οι αθιγγανοι που παιζουν σε πανηγυρια τι ειναι; Μηπως πουλημενοι επειδη παιζουν για δημους και νομαρχιες;

Κατι ακομα: Πως δεν υπηρχε η δυνατοτητα να γινει καπου αλλου;

Στο nosotros μεχρι και την Μ. Πεμπτη εχει εκδηλωσεις, στη Βιλλα την ιδια μερα (Μ . Πεμπτη) εχει συναυλια, στην Καλλιδρομιου ισως να υπηρχε δυνατοτητα, οποτε ναι μεσα τις μερες του Πασχα μπορει καποιος να οργανωσει τετοιες φασεις σε εναν αυτοδιαχειριζομενο χωρο.

Μηπως κανονιστηκε η φαση τελευταια στιγμη ή μηπως δεν κανατε κρουση σε καποιον απο τους παραπανω χωρους;

Ας λαβουμε ολα τα παραπανω υποψη και οι διαχειριστες του φορουμ αλλα και ολοι μας. Δεν μπορω να μπαινω καθημερινα και να στελνω pm στους διαχειριστες και να τους λεω τη γνωμη μου, οποτε καλλιο αργα παρα ποτε.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 03, 2007, 10:55:10 πμ από afto »
kthulu
Administrator
Forum Addict

« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 03, 2007, 12:28:44 μμ »

Η αφίσα βγήκε από την κεντρική σελίδα, ευχαριστώ όλους όσους μπήκατε στον κόπο να μας επισημάνετε κάποια πράγματα. Ένα συγγνώμη από μέρους μας για οτιδήποτε ολιγωρίες/παραλήψεις. Όταν υπάρχει βοήθεια και υποστήριξη όλα γίνονται. Φιλε μου μπάχαλο-soldier συγγνώμη από εμενα που δεν σου διευκρινίστηκαν κάποια πράγματα από την αρχή, και δημιουργήθηκε όλη αυτή η κατάσταση. Kαι έστω και καθυστερημένα, είναι επιλογή μας που έχει λίγο πολύ δώσει μια χροιά στο site όσο καιρό λειτουργεί, η οποια καλο θα είναι να μην υποκύπτει σε εξωτερικούς παράγοντες.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 03, 2007, 12:32:56 μμ από kthulu »

love is the basis of our revolution
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 03, 2007, 01:23:06 μμ »

Παράθεση
Οταν καποτε ο humanfly εβαλε θεμα με την αφισα μιας βραδιας στο Βολο σε ενα μαγαζι, βγηκαν καποιοι και τον 'εφαγαν'. Αυτα βεβαια δεν τα θυμομαστε...

Τωρα, λοιπον, τι προεκυψε και μπηκε μια αφισα στο κεντρικο;

Η μνημη μας ειναι επιλεκτικη, ολοκληρη η ζωη μας ειναι το ιδιο και αυτο ειναι το παραπονο μου: δηλαδη μας χαλαγε τοτε το παρτυ του προαναφερθεντος αλλα τωρα δεν μας χαλαει η φαση στο red sea, ετσι;

Συμφωνώ με όλα όσα λες αλλά σε αυτό εχεις λάθος. Ο humanfly ειχε βάλει αφισα που διαφήμιζε πάρτυ σε club, τίποτα παραπάνω. Ενώ τώρα ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ (να δω ποσες φορές θα ειπωθεί) ότι πρόκειται για diy φάση και εγώ τουλάχιστον κατάλαβα εσφαλμένα ότι θα γινόταν κάτι στο μαγαζί ,diy εκδήλωση, κάπως έτσι γιατι δεν βρίσκαν αλλού χώρο. Λαθος και μαλακία αλλά ετσι κατάλαβα μετά τα όσα είπε και το παιδί, συζητήσαμε με τον kthulu γιατι ουδείς αλλος υπάρχει και ειπαμε οκ, εξαίρεση προς το παρόν και βλέπουμε. Τελος καλό όλα καλα, προφανώς ήταν λάθος και το βγάλαμε αμεσα αλλά μην λέμε τα ίδια και τα ίδια. Αν αφαιρέσουμε τώρα την παρεξήγηση, τότε ναι ,δεν εχει καμία διαφορά η αφίσα του humanfly με αυτήν και κακώς μπήκε (για αυτό και βγήκε).
Αυτά. Τελος θέματος γιατι παλι χαλάμε ενα τοπικ εκδηλώσεων και εχει καταντήσει λίγο καραμέλα να βαζει ενας άνθρωπος μια αφίσα στις εκδηλώσεις και να συζητάμε εκεί. Το καλύτερο ειναι να ανοιγουμε θέμα σε αλλο τοπικ ώστε να μην γαμιούνται και οι εκδηλώσεις. Βασικά καλό ειναι να συζητάμε τα πάντα στα τόπικ του diymusic (κατω κατω στο φόρουμ) ώστε να ειναι και μαζεμένα.
Τελος για τώρα, ευχαριστώ κι εγώ για τις αποψεις.

bahalo-soldier
Newbie
*

« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 03, 2007, 09:53:01 μμ »

ενταξει ρε παιδια καταλαβαινω το κολημα
και ειναι λογικο αλιμονο αν γεμισει ενα τετοιο site με αφισες μαγαζιων μπαρακια κ.λ.π. παντως ειναι προσβλητικο για το hit and rap να λες οτι λεω λογια για τις εντυπωσεις. τωρα για το που εχω παει και αν εχω δει δεν ειναι κατι που σηζητιεται μεσω νετ ελπιζω καπια στιγμη να τυχει να τα πουμε και απο κοντα φιλικα 
 παντως θα πρεπει να αναρωτηθουμε για το d.i.y σημερα ποιους εκφραζει και πως αν εχει ταξικη αντιληψη
 η αν ειναι ελευθεριακο εως φιλελεφθερο . γιατι κατα τη γνωμη μου δεν μπορουμε να εχουμε την απαιτησH απο τους μεταναστες η απο διωκομενους απο το κρατος ακτιβιστες να εχουν τη οικονομικη δυνατοτητα να ειναι ορθοδοξα αυτοωργανωμενοι.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 03, 2007, 10:00:31 μμ από bahalo-soldier »
crispy_ambulance
Forum Normal

« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 03, 2007, 10:11:45 μμ »

δεν υφισταται κανενα κολημα.Ειναι αποψη. Και η αποψη δεν ειναι κολημα αλλιωs ειναι προσβλητικο αυτο που λεs. Στο σχολιο ειμουνα σαφηs. Mε λιγα λογια και ο μπακουνιν να ειχε το red sea την ιδια αποψη θα ειχα.
Σωστο αυτο που λεs συμφωνω για το diy ειναι μεγαλη συζητηση και προφανωs δεν θα βγαλουμε ποτε ακρη. Παντωs με τη δικια μου οικονομικη δυνατοτητα οχι σε red sea δεν παω αλλά ειναι και προβληματικο να παω και σε oρθοδοξουs ή διαμαρτυρομενουs αυτοοργανωμενουs χωρουs xexexexexe
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #12 στις: Απρίλιος 04, 2007, 11:01:06 πμ »

TUG, δεν έχει καθόλου λάθος ο afto και αυτό που περιέγραψε είναι μια πασιφανής αδικία. Ο humanfly είχε δημοσιεύσει κανονικά εδώ στις εκδηλώσεις για το πάρτυ του και πέσαν και διάφοροι καυλωμένοι (υπέρμαχοι του DIY) να του την πουν. Η εκδήλωση δεν θα έπρεπε να είχε μπει στην κεντρική σύμφωνα με αυτά που είχαμε συζητήσει, άσχετα αν το ο bahalo-soldier μας προέτρεψε να τη βάλουμε στο κεντρικό ή αν το RED SEA συμβάλλει στη σύσφιξη των σχέσεων με τους μετανάστες (τους εγχρωμους εννούσε, εδώ, νομίζω, afto).... Τώρα κατά τα άλλα δε νομίζω ότι τίθεται θέμα παρεξήγησης - όσο για το 'κόλημα', το κόλλημα και το κώλυμα, ίσως θα πρέπει να λύσουμε τη σύγχυση με τις ομόηχες αυτές λέξεις πριν παρεξηγηθούμε.. Σαφώς και δεν ήταν DIY η εκδήλωση, ίσως είχε DIY στοιχεία, όπως διόρθωσε στη συνέχεια ο bahalo-soldier.... Καλά έκανες πάντως kthulu και το έκανες θέμα... μαθαίνουμε....
filosofos
Forum Addict

« Απάντηση #13 στις: Απρίλιος 04, 2007, 01:26:24 μμ »

καλα δεν εγινε και κανα εγκλημα...να ουμε.....το νοσοστρος  και η βιλλα μπορει να ειναι ανοιχτα....αμα ομως παιζουν αλλοι.....δηλαδη για να καταλαβω...αμα η βιλλα και το νοσοστρος κλεισουν ....εσεις δεν θα βγαινετε απο το σπιτι?
βαλτε ρε την αφισα στο κεντρικο.............αυτη η ατμοσφαιρα πως οτι γινεται στους αυτοδιαχειριζομενους χωρους λεει.....και οτιδηποτε αλλο ειναι ξεπουλημα........μου γυρναει τα μυαλα.......
ειπα να κανω τον δικηγορο του διαβολου

ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΟΝΑΔΙΚΑ ΖΩΑ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΠΟΥ ΞΥΡΙΖΟΥΝ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥΣ..
bhoy
Forum Normal

Φύλο: Άντρας

« Απάντηση #14 στις: Απρίλιος 04, 2007, 02:54:41 μμ »

καλα δεν εγινε και κανα εγκλημα...να ουμε.....το νοσοστρος  και η βιλλα μπορει να ειναι ανοιχτα....αμα ομως παιζουν αλλοι.....δηλαδη για να καταλαβω...αμα η βιλλα και το νοσοστρος κλεισουν ....εσεις δεν θα βγαινετε απο το σπιτι?
βαλτε ρε την αφισα στο κεντρικο.............αυτη η ατμοσφαιρα πως οτι γινεται στους αυτοδιαχειριζομενους χωρους λεει.....και οτιδηποτε αλλο ειναι ξεπουλημα........μου γυρναει τα μυαλα.......
ειπα να κανω τον δικηγορο του διαβολου

Πάντως δε νομίσω πως κανείς από τους γράφοντες, εννοούμε τέτοιο πράμα..ίσα ίσα.
Συμφωνώ πάντως, ότι πρέπει ν' αναθεωρηθεί κάπως η αντίληψη για το τί να μπαίνει στην 1η σελίδα.

Στην πόλη-φορμόλη, οι κάμερες θα παρακολουθούν, τα πανεπιστήμια δεν θα έχουν άσυλο, στις πλατείες θα φυτεύουμε τραπεζοκαρέκλες, οι παραλίες και οι δρόμοι θα έχουν διόδια, οι πεζόδρομοι πολυκαταστήματα για ηλίθιους καταναλωτές και οι πορείες τροχονόμο!
Σελίδες: [1] 2   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: