Αποστολέας Θέμα: Idiocracy (2007)  (Αναγνώστηκε 2559 φορές)
tug
Administrator
Forum is my life
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« στις: Μάρτιος 28, 2007, 12:42:45 μμ »

Το idiocracy ειναι μια κωμωδία που παρόλο που την βρήκα επιεικώς μέτρια αξίζει να την δουνε όλοι για κάποια στοιχεία της. Καταρχάς η υπόθεση ειναι ότι στρατιωτικοί παίρνουν δυο παντελώς average νοητικά ανθρώπους και τους βάζουν σε νάρκωση για ενα χρόνο υποτίθεται. Κάτι όμως γίνεται , η βάση καταστρεφετε, το πείραμα ξεχνιέτε και αυτοί τελικά ξυπνάνε το 2505!
Το τρελό τώρα και ενδιαφέρον ειναι ότι ξυπνάνε σε εναν κόσμο που το ανθρώπινο ειδος ειναι πλέον ηλίθιο με όλη την εννοια, βλέπουν σινεμά έργο που λέγεται ass και το μόνο που δείχνει ειναι ενας κώλος για 90 λεπτά που που και που κλάνει. Πανε σε νοσοκομεία που εξυπηρετήσε με καλώδια και γενικώς εχουν καταστράψει το περιβάλλον, ποτίζουν όλη την φύση με gatorade αντί για νερό γιατι ο μισός πληθυσμός πλέον δουλεύει στην πολυεθνική που βγάζει αυτά τα υγρά και εχει αγοράσει μέχρι και το νερό και πολλά άλλα που χώνουν στον ανθρωπο, στις πολυεθνικές, στο χρήμα, στην ηλιθιότητα του ανθρώπινου γένους.
Βλέπετε ευχάριστα γενικώς αλλά μην περιμένετε τίποτα παραπάνω.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 28, 2007, 12:45:30 μμ από tug »

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
kmellos
Forum Addict

Φύλο: Άντρας

« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 28, 2007, 12:53:54 μμ »

Ρε tug πως θα γινει να βρουμε την ταινια που βλεπανε στο σινεμα; την ass?

πιστευω θα ειναι οτι καλυτερο εχει γυριστει ποτε. Η απλοτητα σε ολο της το μεγαλειο και το μηνυμα που περναει υπερτατο:
ΚΛΑΣΕ       κ μη φοβασαι...

Δεν εισαι χρονών, εισαι στιγμών..
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 28, 2007, 02:17:19 μμ »

Κι όμως υπάρχουν τέτοιες ταινίες! όχι δεν τις έχω δει. Είναι οι ταινίες του Andy Warhol.
http://www.imdb.com/name/nm0912238/
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 29, 2007, 03:40:41 πμ »

Για αυτό λέγαν ότι ο Αντυ Γουορχολ ήταν μπροστά μισή χιλετηρίδα!

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: