Αποστολέας Θέμα: Θέλω το Split Lp Αρνητική στάση/ Kismet HC + άλλα ελληνικα lp/ep  (Αναγνώστηκε 11230 φορές)
Maniac_Butcher
Junior forumist
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« στις: Μάρτιος 15, 2007, 11:06:59 μμ »

Έχει κανείς το Split Lp των Αρνητική στάση και Kismet HC
  που να θέλει να το ξεφορτωθεί;

Το βρίσκω λίγο αδύνατο...αλλά ποτέ δεν ξέρεις..

επίσης ενδιαφέρομαι για ελληνικά lp/ep που δεν κυκλοφορούν πλέον.
automaton3
Επισκέπτης
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 16, 2007, 12:18:21 πμ »

Ψαξε εξω απο την ελλαδα, υπηρχαν αντιτυπα μεχρι προσφατα (πριν λιγα χρονια). Κυριως σε πιο παραμεθοριες χωρες (ας πουμε πολωνια), σε καποια φαση θα επανεμφανιστει.

Υ.Γ.: Τωρα εκανα ενα google search για Kismet + "Negative Stance" & το βρηκα σε καποια ξενα distro!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 16, 2007, 12:20:30 πμ από automaton3 »
doesitmatter
Forum Normal

« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 16, 2007, 12:23:26 πμ »

Υπάρχουν στο εξωτερικό και μάλιστα σε πολύ χαμηλές τιμές. Κάνε αυτό που σου είπε ο Automatos.

ps. Η μαλακία είναι πως όσο τα αντίτυπα μαζεύονται στην ελλάδα, αργά ή γρήγορα θα γίνουν και συλλεκτικά.. Καλύτερα να μένουν στα χέρια των ξένων που τα θέλουν απλά για τη συλλογή τους!

Punk Rock: Quality Marketed Rebelion since 1977
Maniac_Butcher
Junior forumist

« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 16, 2007, 12:35:12 πμ »

και γω για συλλογή τα θέλω όχι για εμπόριο..
doesitmatter
Forum Normal

« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 16, 2007, 12:41:58 πμ »

Δεν εννοούσα εσένα!!

Αυτό που ήθελα να πω είναι πως όσο περισσότερα αντίτυπα έρθουν στην Ελλάδα (όχι μόνο από το συγκεκριμένο δίσκο, γενικότερα), τόσο περισσότερα θα πάνε σε χέρια που θα περιμένουν να γίνει σπάνιος ο δίσκος και να τον μοσχοπουλήσουν. Ξέρεις πως λειτουργούν αυτά φαντάζομαι...

Punk Rock: Quality Marketed Rebelion since 1977
Maniac_Butcher
Junior forumist

« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 16, 2007, 12:53:35 πμ »

Ναι ναι, έχω ακούσει..
Και κάτι τέτοιο είχα στο μυαλό μου όταν άνοιξα το θέμα
οτι θα βρεθεί κάποιος και θα θέλει παραπάνω απο τα διπλάσια απο την αρχική του αξία.
themis
Junior forumist

« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 16, 2007, 08:23:07 πμ »

geia!!!
www.7inch.gr
einai ena distro apo ton bolo mexri prosfata to eixe sto distro toy apo ekei to peira kai egw...tsekare to..milaw gia ti kismet/arnhtikh stash

*SOMETIMES WHEN I LOOKING TO YOUR EYES I SWEAR THAT I CAN SEE YOUR SOUL*
kostas
Newbie
*

« Απάντηση #7 στις: Μάρτιος 17, 2007, 12:31:04 πμ »

kalispera.tin exo ti diskara pou psaxneis.grapse mou ti allo psaxneis.gia xrimata den endiaferomai.gia traba tha ithela
yuriGagarin
Επισκέπτης
« Απάντηση #8 στις: Μάρτιος 17, 2007, 06:09:16 πμ »

απο μενα παιζει το LP Αθιγγανοι Του Συμπαντος/Knallkopf και WWΚ/Πανικος (προσφατα ειδα ενα τυπο απο εξωτερικο που το πουλαγε 110$ + ταχυδρομικα, χα! , βεβαια αμα εχεις κουραγιο να ψαξεις ισως το βρεις και με 10 ευρω) αλλα και τα 2 μονο με τραμπα. Επισης και το 7αρι "Ε" απο Αντιδραση.
Το σπλιτ των Αρνητικη Σταση το εχει ενας γνωστος μου απο ξενο distro 3 ευρω μεταχειρισμενο. googlαρε.
automaton3
Επισκέπτης
« Απάντηση #9 στις: Μάρτιος 17, 2007, 05:00:34 μμ »

Αν ειναι δυνατον ρε'σεις! Το σπλιτ WWK/Πανικος το ειχε προσφατα η Profane Existence στο distro (τελευταια αντιτυπα) με καπου $10! & το σπλιτ των Αθιγγανων το πηρα πριν ενα χρονο απο τη γερμανια με λιγοτερα απο 10E. Αν ψαξετε λιγο εκτος ελλαδας & εκτος συλλεκτικων κυκλων βγαζετε ακρη - δεν ειναι & τιποτα κοσμοιστορικες ηχογραφησεις για τον εκτος της ελλαδας κοσμο για να τις κυνηγαν σαν τρελλοι .

Απο εμενα παιζει το 7" των Αρνητικη Σταση στην Profane Existence, αλλα το εχω κρατημενο για τον yuri (το εχεις; επρεπε να στο εχω στειλει εδω & μηνες...).
Maniac_Butcher
Junior forumist

« Απάντηση #10 στις: Μάρτιος 17, 2007, 06:12:18 μμ »

το θέμα είναι οτι δεν παίζει για τράμπα γιατί δεν έχω τίποτα από παλιά ελληνικά lp
yuriGagarin
Επισκέπτης
« Απάντηση #11 στις: Μάρτιος 17, 2007, 09:14:46 μμ »

ενδεικτικες τιμες δισκων (κατω των 10 uro) που βρηκα το 2007..

Ναυτια/Graue Zellen -> 8 uro (Το εψαχνα βεβαια 2 χρονια χωρις το βρω πουθενα)
WWK/Πανικος -> 8 uro
Πανικος 7αρι - 3 uro
Νεκρικη Σιγη -> 5 uro (το μοβ 7αρι με κανονικό εξωφυλλο)
Αθιγγανοι/Knallkopf -> 6 uro

βεβαια αρκετα απ αυτα εξαφανιζονται κατα περιοδους, μερικα αν και υπηρχαν πριν ενα χρονο σε πολλα-σχετικα-αντιτυπα (πανικος, αθιγγανοι, το πρωτο 7αρι των Χειμερια Ναρκη, Ξεχασμενη Προφητεια) σιγα σιγα εξαφανιζονται. Μεσα στο χρονο δηλ, θα ναι πολυ δυσκολο να τα βρω ακομα κι εγω (χαχαχα).
Βασικα οταν παραγγελνω ρωταω αν υπαρχει και 2ο αντιτυπο μιας και μπορω να κανω τραμπες με βινυλια που που δεν εχω και τα κουβαλανε ορισμενα δισκαδικα σε συλλεκτικες τιμες. πχ ετσι αντι να πληρωσω 40 ευρω για το 7αρι των SHTF, απλα εδωσα ενα 7αρι που χα παρει με 5 ευρω.
Οπως καταλαβαινεις λοιπον προτιμω ν ανταλλαξω τα διπλα βινυλια που εχω με καποια που δεν εχω παρα να τα δωσω για οσο τ αγορασα.
automaton3
Επισκέπτης
« Απάντηση #12 στις: Μάρτιος 17, 2007, 09:25:29 μμ »

Δεν εχει & πλακα να πουλας βινυλια (απλα δεν εχει, οπως & να το κανεις), οι ανταλλαγες ειναι πολυ πιο ενδιαφερουσες. Παντως, εν τελει, τα παντα βρισκονται αν τα κυνηγας - ακομα & το 2ο αντιτυπο απο το 7" τον SHTF βρηκα προσφατα σε τιμη 3Ε. Αρκει να ψαχνεις εκτος ελλαδας κυριως.
Maniac_Butcher
Junior forumist

« Απάντηση #13 στις: Μάρτιος 18, 2007, 02:31:28 πμ »

yuri + automaton ψάχνεται κάπου συγκεκριμένα ή όπου σας βγάλει το google...;
yuriGagarin
Επισκέπτης
« Απάντηση #14 στις: Μάρτιος 18, 2007, 04:58:11 πμ »

οποιος ψαχνει ελληνικες κυκλοφοριες σε καλες τιμες ας τσεκαρει <a href="http://www1.gemm.com/c/search.pl?&filt_section_ignore=1&disp_ad_format_mode=0&seller=EFARMOGI&table=ads&category=PUNK">εδω</a>

Μ_Β απλα θα βαλεις στο google το ονομα της μπαντας, του δισκου ή οτιποτε, βρισκεις τα distro που κουβαλαν αντιτυπα, στελνεις μεηλ και αναμενεις..
Σελίδες: [1] 2   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: