Αποστολέας Θέμα: ACER ASPIRE 1510 (LAPTOP 2 ΧΡΟΝΩΝ ΜΟΝΤΕΛΟ) Τιμή 400 Ευρώ (από 1550)  (Αναγνώστηκε 3924 φορές)
tug
Administrator
Forum is my life
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« στις: Απρίλιος 01, 2007, 10:38:48 μμ »

Λοιπόν η φίλη μου πουλάει αυτό το laptop το οποιο ειναι σε άψογη κατάσταση και εχει εκπληκτικές επιδόσεις (τουλάχιστον από όσα laptop εχω δει πραγματικά γαμαει). Το πουλάει γιατι εχει το μειονέκτημα του βάρους του (3.7kg + εναν βαρύ μετασχηματιστή) και αυτή χρειάζεται επιτέλους ενα laptop ελαφρύ κι ας ειναι πιο μουφα γιατι μετακινείται διαρκώς. Οποιος γουστάρει να επικοινωνήσει μαζί μου να του πω. Τιμή 400 Ευρώ.

Processor AMD Athlon 64 3000+
RAM 512MB
Hard Drive 60GB
Display 15 inch TFT display
Resolution 1024 x 768
Video Chipset nVidia GeForce 5700
Optical Drive DVDRW/CDRW
OS Version MS WinXP Home
Weight Kg 3.70

The Acer Aspire 1510 series is a versatile, high-performance notebook designed for employees in small and medium sized businesses, and for self employed professionals who require a powerful 64-bit, hypertransport-driven workplace for unsurpassed performance and who also look for occasional, but fully fledged leisure and entertainment use at home.

Για πληροφορίες καλύτερα στείλτε email προς myrin.add (at) gmail (dot) com
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 01, 2007, 10:52:32 μμ από tug »

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
themis
Junior forumist

« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 01, 2007, 11:25:04 μμ »

ωπ καλη φαση!!!!! απλα θελω να ρωτησω κατι???

η μνημη(RAM) σηκωνει αναβαθμιση???
ακομα αν ξερεισ η καρτα γραφικων τι μνημη εχει?

*SOMETIMES WHEN I LOOKING TO YOUR EYES I SWEAR THAT I CAN SEE YOUR SOUL*
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 02, 2007, 01:31:53 πμ »

Ναι η μνήμη σαφώς και σηκώνει αναβάθμιση (αν δεν απατώμαι μέχρι 2gb) και όσο για την κάρτα γραφικών αν θυμάμαι ειναι 64άρα (γενικώς στα laptop δεν παίζουν "καλές" κάρτες) αλλά έτρεχε καλά μέχρι και το pro. Καλά για adventures και τέτοια τα τρέχει ανετα όλα.
Παντως σε επιπεδο γενικής χρήσης ειναι εκπληκτικό, εχει laptop και η μανα μου και ο father (εδώ δεν εχουμε να φάμε τα laptop τους μαράνανε) και παρόλο που ειναι πιο καινούρια ειναι σαφώς πιο αργά και τα δύο.
Εγώ εντελώς αντικειμενικά το συστηνω χαλαρά όποιος ψήνεται (και την φίλη την εχω πρήξει να μην το πουλήσει γιατί θα βρει ελαφρύτερο αλλά χωρίς "δυναμη" ενώ αυτό εχει πολύ multiprocessing δύναμη).
Ψήσου Θέμηηηηηηη

(πωπω , καλά τα παρουσιάζω ο πούστης! Παντως αλήθεια λέω.)

Absinthe
Junior forumist

« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 02, 2007, 01:18:04 μμ »

Πολύ καλό μηχάνημα, θυμάμαι πως το ζαχάρωνα όταν πήγα να αγοράσω το δικό μου πριν 2 χρόνια, αλλά με απέτρεψε κι εμένα το θέμα του βάρους γιατί ταξιδεύω συχνά και το χρειάζομαι παντού μαζί μου. Τελικά πήρα ένα ΗΡ στην ίδια τιμή με όχι τόσο καλά χαρακτηριστικά, που ζυγίζει όμως 2,9 και πάλι βαρύ μου φαίνεται.

Το παραπάνω συνιστάται ανεπιφύλακτα σε όποιον το θέλει για desktop replacement..

For me my glory is an
Humble ephemeral Absinthe
Drunk on the sly, with fear of treason
and if I drink it no longer,
it is for a good reason.
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 03, 2007, 02:12:46 πμ »

Το λαπτοπ δίνεται μαζι με τσάντα κανονικότατη μεταφοράς. Οπότε είναι κομπλέ σετ.

tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 21, 2007, 03:10:48 πμ »

Πουλήθηκε πλέον το λαπτοπ και αγοράστηκε καινουριο και πιο μουράτο. Case is closed.

Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: