Αποστολέας Θέμα: Kung fu hustle  (Αναγνώστηκε 4175 φορές)
tug
Administrator
Forum is my life
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« στις: Ιούλιος 20, 2005, 06:22:41 μμ »

πωπωπω....τι σκατά να πω για αυτό το εργο... Είναι από αυτον που είχε φτιάξει και το σιδερένια κλωτσιά (shaolin soccer). Eίναι τέλειο. Ειναι ένα γκανκγκστερικό κωμικό μέχρι να χεστήτε από τα γέλια υβρίδιο διαφόρων ειδών με τελικό αποτέλεσμα που πλησιάζει την τελειότητα. Με εφέ, με σκηνοθεσία που αξίζει προσοχής καθώς έιναι πολύ ιδιαίτερη και κορυφέα, με πραγματικό χιούμορ κι όχι βλακείες, με πολλές σκηνές που κατουριέστε από τα γελια, με πολλά κρυφά νοήματα και με πολλές ταχύτητες.
Στα ελληνικά δεν ξέρω πως λέγεται κι αν θα πεχτεί στα σινεμά, πάντως βρείτε το οπωσδήποτε από το ίντερνετ και σε όποιον δεν αρέσει του προτείνω να επισκεφτεί εναν ψυχιατρο. Το εντάσω με χαρακτηριστική ευκολια στα 10 καλύτερα έργα που έχω δει ποτέ.
Η υποθεση είναι με κάτι συμμορίες που δρουν σε πόλεις..με μία παραγκογειτονιά που στέκεται όρθια και επαναστατικά εναντίον τους και με δυο απατεωνίσκους μίζερους βλάκες που θα παίξουν καταλυτικό ρόλο. Enjoy...

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
ithakua
Επισκέπτης
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 31, 2005, 11:38:14 μμ »

lmao με αυτην την ταινια, :lol:
την σταματησα στην μεση για να παρω μιαν ανασα απο τα γελια και μετα εβαλα την συνεχεια
Πραγματικα πολυ καλη
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 06, 2005, 01:38:24 μμ »

Είμαι ο μόνος που πιστεύει ότι η ταινία αυτή δεν ήταν μόνο κωμωδία, αλλά είχε και αρκετές στιγμές άλλες πιο τρυφερές και άλλες πιο δραματικές; Εμένα πάντως δε μου έμεινε σαν κωμωδία. Μου έμεινε όμως το γεγονός ότι ο σκηνοθέτης είναι πάρα πολύ ταλαντούχος. Συνίσταται για όλους όσους κουράστηκαν από την αμερικανική συνταγή και θέλουνε κάτι φρέσκο!!!
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 06, 2005, 04:48:59 μμ »

Ναι ρε εννοείται ότι δεν ήταν μόνο κωμωδία και αυτό είναι το γαμάτο με τον stephen chaw ,ότι μπλέκει πολλά θέματα και στυλ και υπονοούμενα και έχει νόημα ακόμα και στην πιο χαζή του ταινία, έχει εκπληκτική φαντασία κατά την ταπεινή μου γνώμη (αυτό πιστεύω όλοι του το αναγνωρίζουν) και μόνο του ότι τα τρεχει όλα μόνος του τόσα χρόνια και προσπαθεί απείρως είναι γαμάτο..

KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 08, 2005, 11:55:30 πμ »

"Τα τρέχει όλα μόνος του; " ¶ραξε, παρτο αλλιώς, ταινίες κάνει, όχι ηλεκτρονική μουσική.
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 08, 2005, 05:17:29 μμ »

Εννοώ ότι έχει απίστευτη φιλμογραφία,έχει παίξει σε 50+ εργα, έχει σκηνοθετήσει γράψει και παίξει σε άλλα 6,έχει σκηνοθετήσει και παίξει απλά σε 1 και είναι στα 43 του...
Από όλα αυτά τα χρόνια και όλο αυτό το τεράστιο παρελθον του είχε απήχηση μόνο το shaolin soccer και τώρα το kung fu hustle το οποίο και πιστεύω ότι θα τον μάθει όλος ο κόσμος και του αξίζει...
Τα κάει όλα μόνος του εννοώ ότι τρέχει από 10 χρονών σκατό, ότι κάνει έργα και τα γράφει και τα παίζει, δεν αγοράζει ηθοποιους αλλά σε όλα τα έργα του παίζει η παρέα του και είναι ΠΑΝΤΑ οι ίδιοι 7 άνθρωποι και κάτι τετοια που εμένα με κάνουν να πω respect...

spook
Newbie
*

« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 07, 2007, 05:25:29 πμ »

κουνφουζιο ειναι στα ελληνικα και γαμη , και στεναχοριεμαι που κατι τετοιες τενειες περνουν τον τιτλο κινεζια..σαν ειρωνια.

σεβασμο στη διαφορετικότητα
Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: