+ 
|-+  θέματα του DIYMUSIC» Πληροφορίες ανανέωσης diymusic.org» Diymusic updated
Username:
Password:
Αποστολέας Θέμα: Diymusic updated  (Αναγνώστηκε 57031 φορές)
kmellos
Forum Addict
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας

« Απάντηση #45 στις: Φεβρουάριος 23, 2007, 04:54:24 πμ »

Πληροφοριακά αναφέρω το εξής:

όταν μπαίνω στο site και πάω να κάνω ένα post ή να απαντήσω σε ΠΜ, ενώ φαίνομαι log-αρισμένη κανονικά, μου βγαίνει ένα μήνυμα που λέει πως δεν μπορώ να ποστάρω επειδή έχω υπερβεί το μέγιστο χρόνο σύνδεσης (έχω επιλέξει "χωρίς όριο").

Αλλά και όταν πάω να κάνω log out για να ξαναμπώ, το μήνυμα που βγαίνει λέει πως η ενέργεια απέτυχε και πρέπει να ξαναπροσπαθήσω.

Ο μοναδικός τρόπος για να παρακάμψω αυτή τη μαλακία είναι να πάω να σβήσω χειροκίνητα το cookie και να συνδεθώ εκ νέου, πράγμα που κάνω κάθε φορά που επισκέπτομαι το site, και καταντάει εκνευριστικό.

Υ.Γ. το ίδιο πράγμα συμβαίνει και στον υπολογιστή του σπιτιού και της δουλειάς, οπότε δεν έχει να κάνει με browser settings και τα συναφή.

Κι εδω τα ιδια..

Νομιζω πως μια λυση ειναι να πηγαινεις στην αρχικη του site (οχι του φορουμ) και μετα να επιλεγεις φορουμ και τοτε κλικαρεις αποσυνδεση και αποσυνδεεται. Και ξανασυνδεεσαι..

Δεν εισαι χρονών, εισαι στιγμών..
Sid
Forum Normal

« Απάντηση #46 στις: Φεβρουάριος 24, 2007, 06:38:40 μμ »

τελικα για να σου ερθει mail ειδοποιησης για απαντηση σε καποιο θεμα που σε ενδιαφερει απλα πατηστε το <<ειδοποιηση>> κατο απο τα ποστ.δουλευει κανονικα.
Maniac_Butcher
Junior forumist

« Απάντηση #47 στις: Φεβρουάριος 24, 2007, 11:12:12 μμ »

οι σύνδεσμοι για το ντιστρό και για το κατέβασμα ζήνς δεν δουλεύουν

το οτι δεν δουλεύουν οι σύνδεσμοι που υπάρχουν σε κάποια ποστ και σε πάνε σε άλλο θέμα του φόρουμ οφείλεται στην μετάφραση της ιστοσελίδας ή σε διαγραφή/μεταφορά των θεμάτων?

θα προστεθούν και τα υπόλοιπα σμίλεης (ή όπως τα λένε)?
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 25, 2007, 05:40:21 πμ από Maniac_Butcher »
kthulu
Administrator
Forum Addict

« Απάντηση #48 στις: Φεβρουάριος 25, 2007, 10:09:36 μμ »

Το πρόβλημα με τα zines και τα distros διορθώθηκε και σε ευχαριστούμε για την επισήμανση. Το δεύτερο πρόβλημα που αναφέρεις δυστυχώς ο μονος τρόπος να φτιαχτεί είναι να κάνουμε edit ένα ένα τα post οι admins. Αυτό οφείλεται στην αλλαγή κώδικα του forum όπου άλλαξε και την δομή των url συνδέσμων του forum. Έτσι όλα τα ήδη υπάρχων links σε thread του forum πριν από το update (που έγινε πριν λίγο καιρό) δεν δουλεύουν πια. Ήτανε πρόβλημα που ξέραμε ότι θα παρουσιαστεί αλλα δυστυχώς δεν υπήρχε άλλη λύση. Τώρα αυτό με τα σμίλεης τι εννοείς? Να βάλουμε αυτά του παλιού forum?
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 25, 2007, 10:32:42 μμ από kthulu »

love is the basis of our revolution
Maniac_Butcher
Junior forumist

« Απάντηση #49 στις: Φεβρουάριος 27, 2007, 02:48:54 πμ »

oxi.. auta einai pio gamata  apla apo oti vlepw se kati paliotera post leipoun merika (den uparxoun kainourgia pou na tous antistoixoun)
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #50 στις: Φεβρουάριος 27, 2007, 07:44:17 πμ »

Kthulu δεν δουλεύουν τα comments. Δοκιμάστε πχ να αφήσετε comment στην κριτική cd μιας μπάντας και θα δείτε. ΔΟκιμάστε βασικά για να ξέρουμε αν φταίει ο browser μου, το pc μου ή κάτι γενικότερο.

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #51 στις: Μάρτιος 02, 2007, 01:31:58 πμ »

ρε παιδιά τι παίζει με το αρχείο των PM? Τα Απεσταλμένα δε τα βρίσκω και έχω το ίδιο πρόβλημα σε ένα άλλο φόρουμ που έχει το smf ..... 
kthulu
Administrator
Forum Addict

« Απάντηση #52 στις: Μάρτιος 02, 2007, 03:04:15 πμ »

Κάτω από κάθε κειμενογράφο για pms υπάρχει μια επιλογή: "Αποθήκευση αντιγράφου στα Απεσταλμένα". Πρέπει να την επιλέξεις.

kmellos
Forum Addict

« Απάντηση #53 στις: Μάρτιος 27, 2007, 02:10:29 μμ »

Ωρε παλικαροι;
Πως ανεβαζω κειμενο στα κειμενα ωρε;
θελει ασανσερ;

tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #54 στις: Μάρτιος 27, 2007, 06:17:35 μμ »

Βασικά εδώ και καιρό κι εγώ πλέον δεν εχω πρόσβαση στο να βάλω νέο κείμενο από πουθενά παρά μόνον από το administrator (παλιότερα όταν εκανες login σου εβγαζε εξτρα μενου για νεο υλικό αλλά τώρα μαλλον φταίει κάτι με το νέο σύστημα). Αφου λοιπόν ουτως ή αλλως θα επρεπε το κείμενο να γίνει και published από εμας στείλτο μια και καλή σε μας και θα το κάνουμε εμείς μέσω του admin panel.

kthulu
Administrator
Forum Addict

« Απάντηση #55 στις: Μάρτιος 28, 2007, 04:50:28 πμ »

Tug εσύ βασικά χρειάζεσαι log-off και μετά πάλι on, αν δεν κάνω λάθος. Κάτι παίζει με τον συγχρονισμό session lifetime μετάξι forum και site. Ενώ είναι ρυθμισμένα να είναι στο ίδιο χρονιό διάστημα κάτι δεν λειτουργεί σωστά.

Τώρα για νέα δημοσίευση, αφού πρώτα κανεις login και μετά, πάνω στο menu νέα δημοσίευση όταν θα βάλεις το κέρσορα πάνω του σου εμφανίζονται κάποιες υποκατηγορίες. Διαλέγεις κείμενα. Μετά φορτώνει ένας κειμενογράφος, συμπληρώνεις τίτλο θέματος βάζεις και κείμενο. Διαλέγεις και τα πεδίο κατηγορια ξανά... Και πατάς save. Τα υπόλοιπα τα κάνουμε εμείς.

kmellos
Forum Addict

« Απάντηση #56 στις: Μάρτιος 28, 2007, 10:13:40 πμ »

ευχαριστω ωρεεεεεε!!!

Βασικα τωρα που το ειδα θυμηθηκα οτι το ειχα ξαναδει αλλα οταν το εψαχνα χθες δεν το εβρισκα!
Μαλλον μας εμπαιζει και κρυφτο μας παιζει

tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #57 στις: Μάρτιος 28, 2007, 12:22:22 μμ »

Ελα ρε?! Εμένα δεν δουλεύει, το είχα δοκιμάσει και το log off και το να σβήσω το κουκι και ολα... 
Θα ξαναδοκιμάσω μπας και δουλέψει αλλα ουτως η αλλως και μέσω του administration ειναι πιο μουρη! 

KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #58 στις: Απρίλιος 06, 2007, 01:18:51 μμ »

καλημέρα... η στήλη στα δεξιά μου εμφανίζεται στο κάτω κάτω μέρος της σελίδας και όχι πάνω ως έπρεπε. Εμφανίζεται δλδ η στήλη μετά τις αφίσες και τις εκδηλώσεις, κάτω από αυτά - το δεξί μερος είναι σωστά....
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #59 στις: Απρίλιος 06, 2007, 04:47:49 μμ »

Εμένα μου εμφανίζεται κομπλέ αλλά έχω ανάλυση 1280χ1024 οπότε δεν ξέρω αν παίζει ρόλο. Πείτε και κανένας αλλος. Σας ειναι οκ? Στην κεντρική δηλαδή εχετε κουτιά αριστερά και δεξιά ή αριστερά και κάτω???

Σελίδες: 1 2 3 [4] 5   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: