+ 
|-+  θέματα του DIYMUSIC» Πληροφορίες ανανέωσης diymusic.org» Diymusic updated
Username:
Password:
Αποστολέας Θέμα: Diymusic updated  (Αναγνώστηκε 57074 φορές)
bhoy
Forum Normal
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας

« Απάντηση #15 στις: Φεβρουάριος 05, 2007, 11:17:26 μμ »

Με γεια!!!
Νομίζω θέλει χρόνο ώστε να το συνηθίσουμε!

Το φόρουμ ίσως να είναι δύσχρηστο στην αρχή,δε πολυκαταλαβαίνω πώς θα διαβάζονται τα νέα θέματα που θ'ανοίγουν ή θ'απαντιώνται στο φόρουμ.
αλλά η κεντρική σελίδα εξυπηρετεί πλήρως το σκοπό της!Αρκεί να μη χάνονται οι εκδηλώσεις με τις αφίσες όταν προστίθεται μια νέα.
Επίσης αν δεν άνοιγα το μέηλ μου, δε θ'ανακάπλυπτα πως το φόρουμ  βρίσκεται στην Επικοινωνία.
Τα π.μ. είναι πολύ λειτουργικά πάντως και δεν έχει χαθεί τίποτα!

Μπράβο και για τα ελληνικά, χαχαχα (παίζει να είναι από τα λίγα sites που τα greeklish είναι εντελώς περιθωριακά και γι'αυτό υπάρχει κι ευθύνη των συντελεστών του φόρουμ που έκαναν τις αλλαγές.

Υ.Γ. (1) ήρθε η ώρα στο site ν'αρχίσουν και τα blogs ή τουλάχιστον να δίνεται χώρος για blog και θα δείξει ποιος και πότε...

Υ.Γ. (2) αυτό το κάτω δεξιά νούμερο τί είναι; 
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 05, 2007, 11:23:19 μμ από bhoy »

Στην πόλη-φορμόλη, οι κάμερες θα παρακολουθούν, τα πανεπιστήμια δεν θα έχουν άσυλο, στις πλατείες θα φυτεύουμε τραπεζοκαρέκλες, οι παραλίες και οι δρόμοι θα έχουν διόδια, οι πεζόδρομοι πολυκαταστήματα για ηλίθιους καταναλωτές και οι πορείες τροχονόμο!
Maniac_Butcher
Junior forumist

« Απάντηση #16 στις: Φεβρουάριος 05, 2007, 11:42:24 μμ »

πολύ καλό. Συγχαρητήρια! 
crispy_ambulance
Forum Normal

« Απάντηση #17 στις: Φεβρουάριος 05, 2007, 11:59:49 μμ »

αψογα.Πολυ ευχρηστο δεν με παιδεψε καθολου.
Και ειμαι και γνωστοs τεμπεληs xaxaxaxaxa
Καλυτερα ετσι ειναι πολυ καλα οργανωμενο ωστε να βρισκειs αμεσωs αυτο που ψαχνειs απλα θελει λιγο καιρο για να το συνηθισειs.Και το σημαντικο μια που εγινε πριν καιρο και συζητηση σχετικα με το φορουμ δεν χανονται τα post δηλαδη ευκολα βλεπειs τι εχει μπει τελευταια.Ενα απο τα συν τα στατιστικα κατω κατω.Αψογα αψογα.
billias
Junior forumist

« Απάντηση #18 στις: Φεβρουάριος 06, 2007, 12:05:11 πμ »

Ψψψψψψψψψψψ καλή φάση.
Καλύτερη κι απ'το να βλέπεις 10 συνεχόμενα βίντεο κλιπ του θεου Κώστα Μπίγαλη!!!!

Καλό επίσης και το ότι υπάρχει ένδειξη δίπλα σε κάθε user για το αν είναι on-line,που νομίζω έλειπε πριν.

Απλά με τόσα ελληνικά θα μας πάρει καιρό να το συνηθίσουμε  

Μπράβο!

ΕΞΕΓΕΡΣΗ ΓΙΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ....
after the massacre
Forum Normal

« Απάντηση #19 στις: Φεβρουάριος 06, 2007, 01:36:27 πμ »

Δεν ξερω για τους αλλους,παντως ετσι το βρισκω
πολυ πιο ευχρηστο και ευαναγνωστο το φορουμ
μεγειες παιδια!!!!

'Live your life now seems to make sense.You've got someone to obey
The wrong ideals of your friends.But for me it seems you're....
IMPOSSIBLE,IMPOSSIBLE TO CURE....''
Maniac_Butcher
Junior forumist

« Απάντηση #20 στις: Φεβρουάριος 06, 2007, 02:45:45 πμ »

παρατήρησα ότι υπάρχει ένα προβληματάκι (αν και νομίζω ότι έχει προαναφερθεί):
σε αρκετές -αν όχι σε όλες- τις υπογραφές λείπει το πρώτο γράμμα.
Sino
Επισκέπτης
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουάριος 06, 2007, 07:20:14 πμ »

Απλά επιβεβαιώνω πως υπάρχει πρόβλημα με το login. Συν μερικά μικρά bugs που ήδη αναφέρθηκαν, αλλά το login είναι που εκνευρίζει...

-Sino.
kthulu
Administrator
Forum Addict

« Απάντηση #22 στις: Φεβρουάριος 06, 2007, 11:49:34 πμ »

Παιδιά Σας ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια όλα θα φτιαχτούνε. Συνεχίστε αν μπορείτε και ότι άλλο βρίσκετε γράφετε το εδώ μέσα, και να είστε σίγουροι ότι προσπαθούμε λίγο από δω λίγο από αλλου να κλείσουμε τις οποιες τρύπες. Τώρα όσον αφορά τα ips, είναι μεγάλοι ιστορία που αξίζει ειδικό thread το οποιο θα το κάνω σύντομα και αυτό γιατί από ότι έχω δει υπάρχει μια σύγχυση μετάξι των χρηστών και φίλων του site που είναι και λογικό.Το έχουμε αναφέρει και παλιότερα ότι το site κρατάει ips. Τα οποια όμως δεν τα χρησιμοποιούμε ποτε παρα μονο για να να κάνουμε ban τους κακόβουλους και επικίνδυνους χρηστες που δημιουργούν προβλήματα κατεπανάληψη όπως αποφασίστηκε πρόσφατα στην δικτυακή συνέλευση απο ολους μας και οχι μονο απ 1-2 διαχειριστές. Τέλος και γω σιχαίνομαι αυτήν τη μαλακια κάτω από κάθε post... "το κουμπί του ρουφιάνου" και να είστε σίγουροι ότι είναι το πρώτο πράγμα που θα ψάξω να διαγράψω το απογευματάκι. Τέλος τα περισσότερα από αυτά που είδα να ζητάτε γίνονται με απλές ρυθμίσεις μέσα από το administration. Τέλος για να μην πολυλογώ, θα απαντήσω σε όλα τα ερωτήματα, με quoting όταν θα έχω χρόνο. Την κάνω για δουλειά φιλαράκια, όπως είπα δείξτε λίγο κατανόηση, ευχαριστούμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 06, 2007, 11:56:39 πμ από kthulu »

love is the basis of our revolution
Thought_Criminal
Junior forumist

Anarchopunx και τα λοιπά

« Απάντηση #23 στις: Φεβρουάριος 06, 2007, 01:25:35 μμ »

Ουχουουουου.... πολύ διαστημικό το νέο σάιτ.Ειδικά αυτός ο λαγός-cyborg-γαλλικό κλειδί είείναι. (ελπίζω να είναι diy και να μην μάθουμε αργότερα ότι τον έχει κατασκευάσει γνωστή γιαπωνέζικη πολυεθνική.Αν είναι κορεάτικη συγχωρείται γιατί μετά τα βιντεάκια στο youtube πολύ τους πάω.)
Και για να μην ξεχνάμε πoια είναι η δουλειά μας (να βοηθάμε τους φτωχούς πλην τίμιους admins), στην κεντρική σελίδα του φόρουμ γράφει σε όλα τα θέματα ότι υπάρχουν νέα ποστς αλλά όταν πατάω πάνω στο εικονίδιο μου λέει ότι δεν υπάρχουνε νέα ποστς.Το περίφημο παράδοξο του diymusicforum.

* WAR IS PEACE
* FREEDOM IS SLAVERY
* IGNORANCE IS STRENGTH

Thoughtcrime does not entail death. Thoughtcrime IS death
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουάριος 06, 2007, 01:40:48 μμ »

To φόρουμ πρέπει να ξεθαφτεί και να έχει δικό του tab

εγώ έχω πρόβλημα χοντρό στη δουλειά με το smf, όπως έχω και σε ένα άλλο forum που έχει το ίδιο.... οπότε μην απορήσετε αν εξαφανιστώ....
Sino
Επισκέπτης
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουάριος 06, 2007, 02:49:37 μμ »

Αυτό θα σου έλεγα -- κάτι παίζει με εσένα και τα SMF! Το έχεις και από διαφορετικούς browsers (ΙΕ & Firefox);

-Sino.

Υ.Γ. Βίβα kthulu!
doesitmatter
Forum Normal

« Απάντηση #26 στις: Φεβρουάριος 06, 2007, 04:07:51 μμ »

Ουχουουουου.... πολύ διαστημικό το νέο σάιτ.Ειδικά αυτός ο λαγός-cyborg-γαλλικό κλειδί είείναι. (ελπίζω να είναι diy και να μην μάθουμε αργότερα ότι τον έχει κατασκευάσει γνωστή γιαπωνέζικη πολυεθνική.Αν είναι κορεάτικη συγχωρείται γιατί μετά τα βιντεάκια στο youtube πολύ τους πάω.)

Don't worry... follow the white rabbit

Punk Rock: Quality Marketed Rebelion since 1977
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουάριος 06, 2007, 07:01:21 μμ »

Ασε ρε γαμώτη, τώρα δε μπορώ  ούτε στο diymusic να μπω από τη δουλειά!!!! θα το κοιτάξω από δω αλλά προφανώς κάνει conflict το smf με κάτι εδώ στη δουλειά...

επίσης, ναι μου το κάνει και σε firfox & σε explorer
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #28 στις: Φεβρουάριος 07, 2007, 01:06:07 πμ »

Ρε kgb Κάντε και κανα update των windows ρεεεεεεεεεε..

Ολο και καποια μαλακία των windows ευθυνεται για αυτό και στανταρντ θα εχει διορθωθεί. Βαλτε τα μια ωρίτσα να κανουν και κανα update...

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
kthulu
Administrator
Forum Addict

« Απάντηση #29 στις: Φεβρουάριος 07, 2007, 04:29:24 πμ »

βεβαια μου σβηστηκαν καποια pm μου φαινεται...
το μονο που μου λυπη ειναι τα προσφατα μηνηματα
Χάθηκε και ένα ΠΜ που έστειλα το Σ/Κ και έπρεπε να το ξαναγράψω 

Μετά την μετατροπή του του forum σε smf, χάθηκαν κάποια private messages, σβήστηκε τελείως ο πινακας της βάσης που κράταγε τις πληροφορίες σχετικά με τα topic watch οι uporgafes... η μετατροπή έγινε με τον convertor που δίνει το site του smf. Δυστυχώς αυτά που χάθηκαν είναι σχεδόν αδύνατο να επανέρθουν. Συγγνώμη αλλα ήταν ότι καλύτερο μπορούσα να κάνω.

• Το κεντρικό menu είναι λίγο δυσανάγνωστο, πριν περάσεις με τον cursor πάνω από κάθε επιλογή. Τα μαύρα γράμματα σε σκούρο γκρι φόντο είναι κακός συνδυασμός για ανάγνωση.
  • Στις επιλογές Download και Distros, δεν εμφανίζεται στα δεξιά ο πίνακας με τις τελευταίες ανανεώσεις κτλ.
  • Στο forum κάποιες φορές όταν ανοίγω κάποιο θέμα, το κομάτι με τα στοιχεία της σύνδεσης μου καλύπτουν την αναζήτηση του site:
  • Αντί για επιλογή "Αρχική Σελίδα" στο menu, γιατί δεν βάζεις το logo ως button για αυτή τη δουλειά;
  • Και κάτι ακόμα που ήθελα να πω από την προηγούμενη μορφή του site. Γιατί να μην υπάρχει δυνατότητα log in στο site στην κεντρική σελίδα και να μπορεί να γίνεται μόνο από το forum;

• Το κεντρικό menu άλλαξε χρώμα και γραμματοσειράς για να είναι όπως λες και εσύ πιο εμφανές. Είχες απόλυτο δίκιο και αλλάχτηκε πρώτο απόλα!
  • Ο λόγος που δεν εμφανίζεται είναι επειδή υπάρχει κάποιο bug με το component που μεταχειρίζεται τις μεταφράσεις του site. Αλλα αισθησιακά μου αρέσει περισσότερο που το forum / mp3 / zines  / distros  είναι dedicated areas.
  • Δεν μπορώ να σκεφτώ αν υπάρχει κάποια αποτελεσματική λύση για αυτό το πρόβλημα παραμόνο απενεργοποίηση του search.
  • Ίσως και να μπει το ζήτησαν και άλλοι. Υπομονή και θα γίνει κάπως.

1) Όπως παρατήρησε κ ο DIM το κεντρικό menu είναι όντως λίγο δυσανάγνωστο πριν περάσει από πάνω ο κέρσορας. Θα πρότεινα να κρατήσετε τη γραμματοσειρά λευκή ή να μπει κάποιο άλλο πιο διακριτό χρώμα...
2) Index με τα πιο πρόσφατα ανανεωμένα posts δεν υπάρχει δυνατότητα να δημιουργηθεί (όπως στο παλιό φόρουμ στη δεξιά στήλη)??
3) Δεν μ΄αρέσει που η επιλογή "forum" στο main menu βρίσκεται σαν υπο-επιλογή της "Επικοινωνία" , το βλέπω λίγο άσχετο. Μήπως θα ΄ταν καλύτερο να έμπαινε το forum σαν ανεξάρτητη επιλογή στο μενού ? ( το αξίζει άλλωστε ! )
4)( όχι σημαντικό )Το logo είναι ωραίο σαν ιδέα αλλά δεν είναι κ πολύ "καθαρό" image ώστε να δίνει στίγμα , δηλ. , αν το έβλεπα κάπου στο άσχετο το μυαλό μου δεν θα με παρέπεμπε καθόλου σε diymusic (ίσως φταίει η θέση τοποθέτησης του diy-κούνελου)...
Bλέπω πολλά παράπονα για τα pm αλλά δε το έχω ψάξει ακόμα προσεκτικά το πράμα , αν δω κάτι ακόμα θα ενημερώσω...

1) Φτιάχτηκε όπως λέω και παραπάνω.
2) Υπάρχει αλλα πλέων είναι αχρείαστο με τόσες νέες δυνατότητες. Quick menu πάνω δεξιά...Latest 10 new posts κάτω κάτω. Δοκίμασε να κανεις και search το forum "με εισαγωγικά" - και χωρίς...
3) Έλεγα αρχικά να το κάνω αλληλεπίδραση αντί για επικοινωνία... Αλλα είδα ότι δεν κόλλαγε το guestbook. τελοσπάντων απ όσο βλέπω επειδή και άλλοι αγανακτισμένοι φορουμακιδες απαιτούν την απελευθέρωση του forum λέω να γίνει το χατήρι σας.
4) Στείλε μας και εσύ ένα logo μπορείς!

Αυτό που παρατήρησα ειναι στο guestbook οταν πάταγα για να γράψω δεν μου βγάζει τίποτα,παλι στο ίδιο με βγάζει.

Xaxaxa πάει το guestbook ξαναχάλασε. E ρε με αυτό το guestbook τι τραβάμε. Λοιπόν το guestbook παιδιά σας πληροφορώ είναι το πιο βομβαρδισμένο από spammers κομμάτι του site. Και δεν ξέρω αν είναι αυτός ο λόγος που χάλασε, πάλι η το ότι δεν δουλεύει με το joomfish component που χρησιμοποιούμε για τις μεταφράσεις του site. Πάντως αν δεν βρω τρόπο να το φτιάξω, λέω να φύγει το guestbook τελείως, η να προσθέσουμε ένα άλλο. θα δείξει.

Στο δικό μου ποστ, βλέπω την ΙΡ μου... 

Δεν το βλέπεις πια. Αφαιρέθηκαν όλα αυτά τα χαζά κάτω δεξιά. Το site και ο server μην ξεχνάμε κρατάνε ips.

Υ.Γ. (2) αυτό το κάτω δεξιά νούμερο τί είναι; 

Αυτό που ρωτάει ο προηγούμενος. Το smf έχει δημιουργηθεί με πολύ εμπειρία σε forums και ξακάθαρη λογική κατά κάποιο τρόπο. Σε ενημέρωνε ακόμα και για το ότι το ip σου φαίνεται στους admins. Για μένα ήτανε καλο που υπήρχε. Με χάλαγε όμως το άλλο κουμπάκι που είχα διπλα του που έλεγε ενημέρωση του διαχειριστή για αυτό το post. κάτω από κάθε post... κάπου φαινότανε άκυρο.

Εγώ θα πρότεινα να μπορούν στην αρχική σελίδα να φαίνονται παραπάνω από μία αφίσες έτσι ώστε να μην "εξαφανίζονται" αφίσες για εκδηλώσεις που δεν έχουν περάσει ακόμα.
στην κεντρικη για να φαινονται και κανα δυο ακομα ιβεντς
α, και καθε φορα που μπαινω στο φορουμ θελει λογκ ιν, δεν κραταει το λογκ ιν απο την προηγουμενη φορα. Απλα αυτο ειναι λιγο βαρετο..

Θα μπούνε όταν θα έρθει η ώρα. Δεν έχει ρυθμιστεί να είναι μια η αφίσα της κεντρικής. Ειναι σεταρισμένο για 5. Με την διαφορα ότι αυτή ήτανε η μονη active οι άλλες όλες έχουνε περάσει, εκτος και αν έχω χάσει τίποτα. Πάντως το θεωρώ πολύ καλο να μένουν μονο αυτές που δεν έχουν γινει και μέχρι μια μέρα μετά αφού γίνουν και μετά απενεργοποίηση από κεντρική. τι λέτε συμφωνείτε?

Το forum ρυθμίστηκε να κρατάει το login απτήν προηγουμενη φορα. Ελπίζω να δουλεύει και από μεριάς σου. Και φυσικά σε όλους.

Υ.Γ. (1) ήρθε η ώρα στο site ν'αρχίσουν και τα blogs ή τουλάχιστον να δίνεται χώρος για blog και θα δείξει ποιος και πότε...

1) Για δώσε μας τα φώτα σου. Καλο ακούγεται πες περισσότερα

Ενα απο τα συν τα στατιστικα κατω κατω.Αψογα αψογα.

Ναι ου σου λέω, πρώτη μούρη στο κάψιμο με βγάζει...

παρατήρησα ότι υπάρχει ένα προβληματάκι (αν και νομίζω ότι έχει προαναφερθεί):
σε αρκετές -αν όχι σε όλες- τις υπογραφές λείπει το πρώτο γράμμα.

Έχει αναφερθεί. Πρόβλημα που δημιούργησε η μετατροπή. Φτιάχνεται κάνοντας edit το prfile σου.

Απλά επιβεβαιώνω πως υπάρχει πρόβλημα με το login. Συν μερικά μικρά bugs που ήδη αναφέρθηκαν, αλλά το login είναι που εκνευρίζει...

Πρέπει να φτιάχτηκε. δοκίμασε και ξαναπές αν υπάρχει πρόβλημα

Αν είναι κορεάτικη συγχωρείται γιατί μετά τα βιντεάκια στο youtube πολύ τους πάω.)
Και για να μην ξεχνάμε πoια είναι η δουλειά μας (να βοηθάμε τους φτωχούς πλην τίμιους admins), στην κεντρική σελίδα του φόρουμ γράφει σε όλα τα θέματα ότι υπάρχουν νέα ποστς αλλά όταν πατάω πάνω στο εικονίδιο μου λέει ότι δεν υπάρχουνε νέα ποστς.Το περίφημο παράδοξο του diymusicforum.

Τι βιντεάκια για πες και σε μας:)

Το δεύτερο κομμάτι του post σου αναφέρεται σε πρόβλημα που αντιμετωπίσαμε όλοι αρχικά σίγουρα μετά την μετατροπή. Αν όμως μπεις σε όλα ένα ένα, η πατήσεις κάτω κάτω το κουμπί που λέει "Σήμανση ΟΛΩΝ των μηνυμάτων ως αναγνωσμένα", και αφού υποτίθεται πλέων ότι τα έχεις διαβάσει όλα, τότε πιστεύω ότι τα νέα μηνύματα θα σου εμφανίζονται κανονικά.          

To φόρουμ πρέπει να ξεθαφτεί και να έχει δικό του tab
εγώ έχω πρόβλημα χοντρό στη δουλειά με το smf, όπως έχω και σε ένα άλλο forum που έχει το ίδιο.... οπότε μην απορήσετε αν εξαφανιστώ....

Λευτεριά στο forum!!! σου έστειλα και ένα pm φίλε.
ουυυφ

love is the basis of our revolution
Σελίδες: 1 [2] 3 4 5   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: