+ 
|-+  ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ» Πολιτικά» Στρατιωτικα» ΑΑΑΑΑΑΚΥΡΟ!!!
Username:
Password:
Αποστολέας Θέμα: ΑΑΑΑΑΑΚΥΡΟ!!!  (Αναγνώστηκε 28685 φορές)
Sino
Επισκέπτης
« Απάντηση #30 στις: Ιανουάριος 22, 2007, 07:28:22 πμ »

ΣΚΑΤΑ ΣΤΟΥΣ ΓΕΝΙΚΕΥΤΕΣ/ΓΕΝΙΚΕΡΟΥΣ/ΓΕΝΙΚΙΣΤΕΣ.

Τι άκυρη γενίκευση ήταν αυτή που έκανες ρε Mr. Bin; Ναι, και λίγο πριν πεθάνεις θα σου πω "σκάσε μαλάκα, η προ-προ-γιαγιά μου πέθανε στα 107 της, τι να μας πεις κι εσύ πως έζησες;".

Αυτό που θέλω να πω είναι: πρώτα πάνε φαντάρος να δεις πως είναι το αγγούρι, και μετά φιλοσόφησε σχετικά με το τι λαδολεμονόξυδο παίρνουν οι σαλάτες. Ιδεατός στρατός... Κάτι σαν το τοστ με μανιτάρι και μπανάνα;

-Sino.
onealpha
Forum Normal
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #31 στις: Ιανουάριος 22, 2007, 09:56:17 πμ »

Παράθεση από: "panicline"
Στο στρατο λοιπον το βυσμα για μεταθεσεις και μονο(!!!) ειναι απολυτα δικαιολογημενο.  Ειναι το ειδιο με το να περνεις Ι5.

μηπως υπερβαλεις λιγο ρε συ panicline? :?

arguing in the internet is like special olympics,
even if you win you are still a retard
kmellos
Forum Addict

Φύλο: Άντρας

« Απάντηση #32 στις: Ιανουάριος 22, 2007, 03:16:24 μμ »

Παράθεση από: "Sino"
ΣΚΑΤΑ ΣΤΟΥΣ ΓΕΝΙΚΕΥΤΕΣ/ΓΕΝΙΚΕΡΟΥΣ/ΓΕΝΙΚΙΣΤΕΣ.

Τι άκυρη γενίκευση ήταν αυτή που έκανες ρε Mr. Bin; Ναι, και λίγο πριν πεθάνεις θα σου πω "σκάσε μαλάκα, η προ-προ-γιαγιά μου πέθανε στα 107 της, τι να μας πεις κι εσύ πως έζησες;".

Αυτό που θέλω να πω είναι: πρώτα πάνε φαντάρος να δεις πως είναι το αγγούρι, και μετά φιλοσόφησε σχετικά με το τι λαδολεμονόξυδο παίρνουν οι σαλάτες. Ιδεατός στρατός... Κάτι σαν το τοστ με μανιτάρι και μπανάνα;

-Sino.

Πλακα εκανα ρε ντενεκε. Υπερεβαλα επιτηδες. Καταλαβα τι ηθελες να πεις. Τεσπα το αφηνω. Απλα εχω γνωμη για καταστασεις. Δεν λεω οτι θα την κρταησω και αφου ζησω αυτη τη κατασταση.

ΚΑΙ ΣΚΑΤΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΚΑΛΟΥΠΙΑ
ακους εκει γενικευτες..
μανιταρα

Δεν εισαι χρονών, εισαι στιγμών..
Sino
Επισκέπτης
« Απάντηση #33 στις: Ιανουάριος 22, 2007, 08:58:01 μμ »

Ναι ρε μάστορα, σε πιάνω αλλά έχω ένα πρόβλημα με όσους μιλάνε για πράγματα που δεν έχουν ζήσει... Δηλαδή -- είναι σαν εγώ να έρχομαι και να σου λέω "κοίτα να δεις, η φοιτητική ζωή είναι ένα μάτσο χάλια" -- και που ξέρω εγώ αν είναι ή όχι;

Καλούπια; Όπως λέμε "Αλλυλεγγύη ή κρεμμύδια τηγανιτά"; Όπως λέμε ή ανήκεις σ' εμάς ή όχι;

Καλούπια υπάρχουν παντού. Και σ' εμένα. Και σ' εσένα. Εγώ μια γνώμη λέω.

-Sino.
kmellos
Forum Addict

« Απάντηση #34 στις: Ιανουάριος 22, 2007, 09:26:13 μμ »

Η αλλυλεγγυη ειναι παρεξηγημενη λεξη γιαυτο και την εβαλα σε  " " στο προηγουμενο ποστ.

Καλουπια οπως ολα τα -ισμος

δεν μιλησα για στρατο μιλησα για την λογικη της παρτης που την βιωνω καθε μερα

automaton3
Επισκέπτης
« Απάντηση #35 στις: Ιανουάριος 23, 2007, 12:16:03 μμ »

Ναι ρε μάστορα, σε πιάνω αλλά έχω ένα πρόβλημα με όσους μιλάνε για πράγματα που δεν έχουν ζήσει...

εμενα με καλυψε ο σινος - ειδικα που προσπαθω με νυχια & με δοντια να γλυτωσω τον στρατο... - οποτε τραβαω χειροφρενο εδω.
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #36 στις: Ιανουάριος 23, 2007, 03:41:23 μμ »

O Sino είπε μια άποψη που δεν είναι λάθος, λάθος θα είναι αν εννοούσε ότι ΠΡΕΠΕΙ να ζήσεις κάποια πράγματα. Οχι. Υπάρχουν πράγματα που δεν ΠΡΕΠΕΙ να ζήσεις και υπάρχουν και πράγματα που σαφώς μπορείς να ξέρεις και χωρίς να "ξέρεις" απλά γιατί είναι πράγματα που τα έχεις βιώσει από φίλους, γνωστούς, κείμενα, μπροσούρες, εκπομπές, από την ίδια την ψυχολογία σου. Σωστή η άποψη ότι μην κρίνεις αν δεν ξέρεις αλλά λάθος αν την εννοείς για όλο το φάσμα της (πχ. δεν χρειάζεται να γίνω φασίστας για να μάθω ότι είμαι ηλίθιος. Ειναι γεγονός ότι είμαι ηλίθιος αν ειμαι φασιστας)
Από την άλλη ο Kmellos πλήρωσε το ότι κάνει χιούμορ πάντα (άσε κμελλο, κι εγώ τα ίδια, παλιά κανείς δεν μου μίλαγε επειδή δεν σταμάταγα το χιούμορ, με είχαν καραγκιόζη και με κάναν στην μπάντα- για αυτό έγινα one man μπάντα!).
Τέλος ναι ο Panicline υπερβάλλει λίγο αλλά όπως και να χει σε όποια κατάσταση κι αν εισαι κοιτάς τι θα κάνεις για να περάσει, δεν σκέφτεσαι ότι αλλού δεν είναι έτσι αρα μην διαμαρτύρομαι, σκέφτεσαι την στιγμή και λογικό ειναι και καλά κάνει. Διαλεξε να παει, απο κει και πέρα τι σημαίνει; Οτι δεν πρέπει να είναι όσο πιο ανώδυνο γίνεται;
Αχ, ελπίζω μετά από αυτό το ψυχοσωματικό μου ποστ να με πάρουν στο mega στην ίδια ζώνη με την αγγελική Νικολούλη αλλά εγώ θα δίνω ρέστα από ψυχολογική άποψη. Θα ξεκινάει η εκπομπή με εναν πελώριο φακό που φωτάει ενα κουνέλι και θα λεει ΦΩΣ ΣΤΟ ΚΟΥΝΕΛ.
αυτά

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
Sino
Επισκέπτης
« Απάντηση #37 στις: Ιανουάριος 23, 2007, 04:51:48 μμ »

Σαφώς και δεν θα γίνω πρεζάκι για να μάθω αν η πρέζα είναι όμορφη ή όχι. Αλλά από την άλλη, δεν θα πάω να πω στο πρεζάκι "ε φιλάρα, ξέρεις τι; Χαζομάρα σου που τρυπιέσαι, εγώ έχω ακούσει πως η πρέζα σε κάνει εξαρτημένο και πιστεύω πως δεν είναι ωραίο να είσαι εξαρτημένος".

Νομίζω πως καταλαβαίνεις τι εννοώ Tug. Δε χρειάζεται να πάει κανένας φαντάρος -- ίσα-ίσα, προτείνω στους πάντες να ΜΗΝ πάνε φαντάροι, είναι κουραστικό και άσκοπο, συχνά καταθλιπτικό κι ακόμα συχνότερα ΜΙΑ ΜΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΙΣΗ ΠΟΥ ΤΗ ΖΕΙΣ ΕΙΚΟΣΙΤΕΣΣΕΡΙΣ ΩΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΡΙΑΚΟΣΙΕΣ ΕΞΗΝΤΑ ΠΕΝΤΕ ΜΕΡΕΣ [με μερικά μικρά διαλείμματα] ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ, ΑΥΤΟΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΓΙΑΤΙ ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΤΗ ΖΗΣΕΙΣ.

Λέω απλά πως: α) ωραία και ρομαντική η άποψη πως δεν θα χώσεις ποτέ σου στον στρατό για να τη βγάλεις εσύ καθαρή, αλλά σχεδόν πάντα καταλήγεις να χώνεις και να καταπίνεις τον σκασμό, β) αν δεν έχεις πάει φαντάρος, μην κάνεις μεγάλες δηλώσεις για το φανταριλίκι και γ) ο kmellos έχει βρωμερά πόδια.

-Sino.
kmellos
Forum Addict

« Απάντηση #38 στις: Ιανουάριος 23, 2007, 05:28:23 μμ »

Λοιπον μου την σπαει πολυ οταν τα θεματα καταληγουν σε αυτο το σημειο, στο προσωπικο επιπεδο, οποτε σταματαω.
Και ειμαι μια χαρα, δε νιωθω και πολλα
Παράθεση από: "tug"
Από την άλλη ο Kmellos πλήρωσε το ότι κάνει χιούμορ πάντα (άσε κμελλο, κι εγώ τα ίδια, παλιά κανείς δεν μου μίλαγε επειδή δεν σταμάταγα το χιούμορ, με είχαν καραγκιόζη και με κάναν στην μπάντα- για αυτό έγινα one man μπάντα!)

Ετσι ειναι tug αλλα ξες, δε νιωθουμε και πολλα ε..
Eιμαστε καραγκιοζηδες για την σοβαροτητα τους

panicline
Forum Normal

« Απάντηση #39 στις: Ιανουάριος 23, 2007, 06:43:51 μμ »

Παράθεση από: "onealpha"
Παράθεση από: "panicline"
Στο στρατο λοιπον το βυσμα για μεταθεσεις και μονο(!!!) ειναι απολυτα δικαιολογημενο.  Ειναι το ειδιο με το να περνεις Ι5.

μηπως υπερβαλεις λιγο ρε συ panicline? :?

Τα βυσματα κανουν ειτε λιγες η πολλες υπηρεσιες ,αυτοι που περνουν Ι5 δεν πατανε καθολου στο στρατο αρα δεν κανουν καμια υπηρεσια με αποτελεσμα λιγοτερα ατομα στο στρατοπεδο= χωσιμο γι`αυτους που ειναι στο στρατοπεδο.

Αρα το Ι5 πρακτικα κανει περισσοτερη ζημια απο το βυσμα που θα χρησιμοποοιησει ο αλλος. Εγω και τα δυο τα βρισκω μια χαρα. Το στρατο πρεπει να τον αποφυγεις με καθε μεσο.Αυτο που μου τι σπαει και τη σπαει σε ολους ειναι αυτοι που βαζουν βυσμα να παιρνει τηλεφωνο ολη την ωρα για να μην μπαινει σε υπηρεσιες και να εχει περισσοτερες εξοδους απο τους αλλους, τιμητικες και τετοια. Αυτοι ειναι τα πραγματικα βυσματα με την κακη εννοια.

-Nomos einai to dikio toy Giwta-
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #40 στις: Ιανουάριος 23, 2007, 08:22:37 μμ »

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ - η τάξη αποκαταστάθηκε - είμαστε και πάλι μια ωραία ατμόσφαιρα....
Sino
Επισκέπτης
« Απάντηση #41 στις: Ιανουάριος 23, 2007, 09:31:10 μμ »

Ναι, αλλά έχεις όντως βρωμερά πόδια!

-Sino.
makis
Newbie
*

« Απάντηση #42 στις: Ιανουάριος 23, 2007, 10:16:02 μμ »

ΤΕΛΙΚΑ ΘΕΛΕΙΣ Η ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΒΥΣΜΑ?    :?
Noisetronic
Επισκέπτης
« Απάντηση #43 στις: Ιανουάριος 24, 2007, 01:10:41 πμ »

Σκέψου πως είσαι σε μια αρένα, γυμνός, δεμένος χειροπόδαρα με ένα σωληνάριο λιπαντικό δίπλα σου. Παρέα έχεις άλλους δέκα σαν κι εσένα, παντελώς αγνώστους. Ίσως καλούς, ίσως κακούς. Ίσως απλά αδιάφορους. Οι πύλες ανοίγουν και μπαίνουν μέσα δέκα νέγροι -- επίσης γυμνοί αλλά με τα χέρια λυμένα.
-Sino.

τι δεν εχει strap on?

τα λιπαντικα ειναι μονο για τους αξυριστους σαν τον Sino
- δεν ειναι σεξιστικα που να χτυπιεστε -
panicline
Forum Normal

« Απάντηση #44 στις: Ιανουάριος 24, 2007, 06:00:11 μμ »

Παράθεση από: "makis"
ΤΕΛΙΚΑ ΘΕΛΕΙΣ Η ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΒΥΣΜΑ?    :?

οχι,βρεικα.Δεν διαβασες πιο πανω;

Για να καταλαβεται τι γινεται στο στατο ακουστε αυτο:

Σε μια αναφορα στην εκπαιδευση του οπλιτη ανθυπολοχαγος μας ειπε οτι `οσοι εχουν βυσμα θα γινουν διαβιβαστες,καποιοι απο τυος υπολλοιπους θα μετακινηθουν σε αλλο χειροτερο οπλο`!    

Αλλη ατακα: Στρατιωτης: Θελω να παρω τριημερη αδεια γιατι εχω οικονομικο προβλημα και θελω να δουλεψω δυο μερες να βγαλω καποια χρημματα.  Απαντηση:  Δεν παιζει αυτο.Εχεις βυσμα να παρει τηλεφωνο; Απαντηση: Οχι.
Εεε τοτε που πας ρε μεγαλε;

Δεν γινονται ολα με βυσμα βεβαια αλλα υπαρχουν δεκαδες αναλογες περιπτωσεις οπως οι παραπανω για να καταλαβετε το σαπιο της ολης υποθεσης.

-Nomos einai to dikio toy Giwta-
Σελίδες: 1 2 [3]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: