+ 
|-+  ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ» Πολιτικά» Στρατιωτικα» ΑΑΑΑΑΑΚΥΡΟ!!!
Username:
Password:
Αποστολέας Θέμα: ΑΑΑΑΑΑΚΥΡΟ!!!  (Αναγνώστηκε 27660 φορές)
panicline
Forum Normal
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« στις: Ιανουάριος 17, 2007, 09:52:13 μμ »

Παιδες! SOS ο στρατος ειναι μια μαλακια ως γνωστον αλλα εγω εφαγα τρελο πακετο που δεν παλεβεται!

Πειρα μεταθεση απο το κεντρο εκπαιδευσης στη Καλαματα, στον Βολο και πιστευα ολα θα ηταν μια χαρα οπως ειναι και σε ΟΛΕΣ τις αλλες μοναδες διαβιβασεων!  Ελα μου ντε που στην περιπτωση μου δεν ηταν ετσι! Ειμαι στον 32 λοχο διαβιβασεων που ειναι μεσα στην ταξιαρχεια Πεζοναυτων στο Βολο! Και ενω ειμαστε διαβιβασεις και επρεπε να ειμασταν γενικα `στ`αρχιδια` μας ..που λενε  και στο στρατο ,ξαφνικα πεσαμε σε ενα στρατοπαιδο με στρατοκαυλους λοχιες,λοχαγους και ξυρισμενους παρανοικους πεζοναυτες φανταρους!  Μας ριχνουν για καμψεις συνεχεια χωρις να πευτουν οι ειδιοι, μας πανε και μας φερνουν τρεχοντας στο φαγητο και μας βαζουν να τραγουδαμε μακεδονια ελληνικη και ψηλα ,ψηλα ο πρασινος μπερες και τετοια! Επισης θα παμε για 40 μερες στον Ολυμπο και σε ενα αλλο φυλακειο στο συκουριο και θα κανουμε πορεια 50χιλλιομετρων  με ενα σακο 24ων κιλων στην πλατη!  Επισης λεμε την προσευχη 5 φορες την μερα! Και πολλα πολλα αλλα τρελα! Επισης δεν δινουν καμια αδεια και μετα θα παμε και παραμεθοριο!   Εννοειται οτι δεν προκειτε να κανω τιποτα απ`ολα αυτα (μεχρυ τωρα με δικαιολογουν ως νεο και επειδη εχω παρει και ελευθερο ασκησεων για 15 μερες ) αλλα απο αυριο που ερχετε ο λοχαγος αρχιζουν τα δυσκολα και επειδη θα τα κανω μπουρδελο και θα του πω να φυγω οποσδηποτε δεν ξερω πως θα το παρει. Αμα καποιος εχει κανενα στρατιωτικο και μπορει να κανει κατι ας  μου πει please! Και στο διαλολου τη μανα να παω χλιδα θα περασω ως διαβιβαστης μονο μακρυα απο εδω! Μακρυα απο τους νεοναζι πεζοναυτες!  Μονο να φυγω θελω και δεν με νοιαζει που θα παω!  [/i]

-Nomos einai to dikio toy Giwta-
CockSparrer
Επισκέπτης
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 18, 2007, 01:06:19 πμ »

ahahhaahahhahaha eleos re file. As mi empenes katholou twra pou mpikes na ta anexteis ola kai na min klegese.
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 18, 2007, 01:42:53 πμ »

Φίλε έμπλεξες! μπόρα είναι θα περάσει! στην χειρότερη παίχτο τρελός και ζήτα αναβολή αν δε σου αλλάξουν στρατόπεδο ξέρω γω....
afto
Junior forumist

« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 18, 2007, 12:58:01 μμ »

Παράθεση
ahahhaahahhahaha eleos re file. As mi empenes katholou twra pou mpikes na ta anexteis ola kai na min klegese.

Λογική στρατιωτική 1000%, ban εδώ και τώρα... ακούς εκεί, "να τα ανεχτείς όλα και να μην κλαίγεσαι".

Αν δεν έμπαινε καθόλου στρατό, μήπως θα ήταν κουμμουνιστής και αντιφασίστας;

Ολοκληρωτική, λοιπόν, η λογική σου.

Αυτά σου έχει διδάξει η κοινοβουλευτική δημοκρατία που πιστεύεις, ε;

Κάντε του ban ρεεεε!!!
luben
Forum Normal

« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 18, 2007, 01:08:18 μμ »

against sparrer punkio αφου δεν εχεις τιποτα καλυτερο να πεις, δε το βουλωνεις καλυτερα γιατι σε εχουμε βαρεθει ρε φ'λαρακι εδωμεσα να'ουμ ?
tug
Administrator
Forum is my life

« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 18, 2007, 01:55:35 μμ »

Φιλε πακέτο. Η μονη λυση ειναι να μιλησεις με τον λοχαγο η να τα κανεις πουτανα διαρκως, να δειξεις οτι δεν τραβαει, να σε στειλουν εστω αλλου...

Ένα μόνο ξέρω. Οτί ένα μόνο ξέρω.
billias
Junior forumist

« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 18, 2007, 07:27:31 μμ »

Τη χειρότερη εποχή βρήκες κι εσύ να θες βύσμα :lol:

ΕΞΕΓΕΡΣΗ ΓΙΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ....
panicline
Forum Normal

« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 18, 2007, 09:06:45 μμ »

Παράθεση από: "tug"
Φιλε πακέτο. Η μονη λυση ειναι να μιλησεις με τον λοχαγο η να τα κανεις πουτανα διαρκως, να δειξεις οτι δεν τραβαει, να σε στειλουν εστω αλλου...

Αυτοι ειναι η μονη λυση.Αυριο το πρωι που θα βγω στην αναφορα θα τους κουφανω και οτι βγει!  Εχει να πεσει γελιο! Αναβολη δεν περνω αφου μπεικα θα τον βγαλω το στρατο αλλα με τους δικους μου ορους οπως εκανα και μεχρυ τωρα!

Billia αν αυτο νομιζεις εισαι γελασμενος, τα βυσματα υπαρχουν παντου,δεν επηρεαστηκαν απο τα `σκανδαλα`.Χωρις αυτα δεν λειτουργει ο στρατος.

Sino
Επισκέπτης
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 18, 2007, 10:11:06 μμ »

Λοιπόν, αυτό που έπιανε πάντα σ' εμένα, στην αρχή κάθε μετάθεσης, είναι το εξής: στην αναφορά, όταν όλοι θα φωνάζουν "ΠΑΡΩΝ", φώναξε:

[στρατοκαυλέ φωνή, όπως στο "ΠΑΡΩΝ"]: ΑΥΓΟ!
κι αμέσως μετά:
[δρακουλέ, σιγανή φωνή και ύπουλη]: κααααααάτωωωωωω!

Όταν θα σε ρωτήσουν γιατί το λες αυτό, απάντησε πως έτσι διέταξε ο προφήτης και αρνήσου οποιαδήποτε άλλη διευκρίνιση. Αν επιμένουν, πάρε πληγωμένο/επιθετικό ύφος και άρχισε να μουρμουρίζεις "μαγιατιδενκαταλαβαινετεγαμωτοκερατοσαςμεσα έτσιμεδιαταξεοπροφητηςπαρατηστεμεπιαχεστεμεαμανπια"...

-Sino.
makis
Newbie
*

« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 18, 2007, 10:46:10 μμ »

ΜΑΓΚΑ ΜΟΥ ΓΑΜΩ ΤΙΣ ΦΑΣΕΙΣ, ΦΟΒΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ. ΠΑΝΤΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΣΕ ΖΗΛΕΥΩ. ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ . ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΗΜΟΥΝ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ,
ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΜΕ ΠΡΟΛΑΒΑΝΕ ΤΑ ΣΤΡΑΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΠΟΤΕ ,ΤΩΡΑ ΣΤΡΑΒΩΣΑ .  ΛΕΩ ΝΑ ΓΕΜΙΣΩ ΕΝΑ ΣΑΚΟ ΜΕ ΑΧΡΗΣΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΒΑΡΟΥΣ 35 ΚΙΛΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΤΟ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ ΔΙΑΜΕΣΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ΧΩΡΙΣ ΣΤΑΣΗ ΓΙΑ ΚΑΤΟΥΡΗΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΛΕΩ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣ ΚΑΘ΄ΟΛΟ ΤΟ 24 ΩΡΟ. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ
spyros76
Newbie
*

« Απάντηση #10 στις: Ιανουάριος 19, 2007, 12:12:12 πμ »

Καλά τώρα περιμένεις κάποιος να πάρει στα σοβαρά το post σου; ¶ντε να δούμε τι άλλο θα διαβάσω στο forum. Μήπως έχετε βύσμα για να μπω στο δημόσιο; Και θέλω για μόνιμος, με σύμβαση δεν με ενδιαφέρει.
panicline
Forum Normal

« Απάντηση #11 στις: Ιανουάριος 19, 2007, 04:13:41 μμ »

Παράθεση από: "Sino"
Λοιπόν, αυτό που έπιανε πάντα σ' εμένα, στην αρχή κάθε μετάθεσης, είναι το εξής: στην αναφορά, όταν όλοι θα φωνάζουν "ΠΑΡΩΝ", φώναξε:

[στρατοκαυλέ φωνή, όπως στο "ΠΑΡΩΝ"]: ΑΥΓΟ!
κι αμέσως μετά:
[δρακουλέ, σιγανή φωνή και ύπουλη]: κααααααάτωωωωωω!

Όταν θα σε ρωτήσουν γιατί το λες αυτό, απάντησε πως έτσι διέταξε ο προφήτης και αρνήσου οποιαδήποτε άλλη διευκρίνιση. Αν επιμένουν, πάρε πληγωμένο/επιθετικό ύφος και άρχισε να μουρμουρίζεις "μαγιατιδενκαταλαβαινετεγαμωτοκερατοσαςμεσα έτσιμεδιαταξεοπροφητηςπαρατηστεμεπιαχεστεμεαμανπια"...

-Sino.

axaxa καλο! βασικα με εχουν εκνευρισει .Τους γραφω συνεχεια και δεν με τιμωρει κανεις ρε γαμωτο! Επειδη θελω να φυγω μου φερονται με το γαντι! Πρεπει να βρω αλλη μεθοδο. Αααα τελικα βυσμα βρεικα...να δουμε τι θα κανει και αυτος..

Spyros η δεν εχεις παει στρατο η εισαι υπερ του στρατου.

Να σε πληροφορισω οτι απο τη στιγμη που μισεις το στρατο και θες να περασει οσο πιο γρηγορα (οπως εγω)  πρεπει να χρησιμοποιησεις  ολα τα μεσα που μπορεις (χωρις να χωσεις αλλους φανταρους)  για να περασεις οσο καλυτερα μπορεις!

Τι σχεση εχει το Δημοσιο; Το να εχει βυσμα ενας σαν εμενα στο στρατο ειναι  σαν να τους ρεζιλευει.   5 στρατιωτες που καναμε παρεα στην καλαματα ηταν αναρχικοι η αριστεροι και οι 4 ηρθαν με βυσμα στην Καλαματα και μονο ο ενας ηρθε νομιμα αφου  ειχε τελειωσει Πολυτεχνειο.

Στο στρατο λοιπον το βυσμα για μεταθεσεις και μονο(!!!) ειναι απολυτα δικαιολογημενο.  Ειναι το ειδιο με το να περνεις Ι5.

automaton3
Επισκέπτης
« Απάντηση #12 στις: Ιανουάριος 19, 2007, 04:54:56 μμ »

Πως ειναι δυνατον να χρησιμοποιεις βυσμα χωρις να χωνεις καποιον αλλο ομως :shock: ; Καποιες δουλειες πρεπει να γινουν & καποιοι πρεπει να παν στα συνορα/σε σκατομοναδα κτλ., οποτε το να βγαινει καποιος καθαρος με βυσμα δαν σημαινει οτι θα την πατησει καποιος μη-βυσματουχος-αλλος; Ρωταω για να καταλαβω - οχι για να την πω σε κανεναν - γιατι σκεφτομουν & εγω παλια το κατα ποσο ειναι ή δεν ειναι ΟΚ να βαλω βυσμα οταν ερθει η καταραμενη ωρα...
Sino
Επισκέπτης
« Απάντηση #13 στις: Ιανουάριος 19, 2007, 05:09:28 μμ »

Σκέψου πως είσαι σε μια αρένα, γυμνός, δεμένος χειροπόδαρα με ένα σωληνάριο λιπαντικό δίπλα σου. Παρέα έχεις άλλους δέκα σαν κι εσένα, παντελώς αγνώστους. Ίσως καλούς, ίσως κακούς. Ίσως απλά αδιάφορους. Οι πύλες ανοίγουν και μπαίνουν μέσα δέκα νέγροι -- επίσης γυμνοί αλλά με τα χέρια λυμένα.

Ο Λγος (ΔΒ) Ιωάννης Καίσαρας ανακοινώνει πως θα δοθεί χάρη στον πρώτο που θα φωνάξει "οι υπόλοιποι είναι κορόιδα!".

Τί προτιμάς να κάνεις;

Ελάτε τώρα, ωραίοι οι ρομαντισμοί -- στη πράξη, όποιος έχει τα αυτιά (και το στόμα) στη θέση τους φωνάζει! :roll:

-Sino.

Υ.Γ. Όποιος έχει -κλασσικά- πρόβλημα με ρατσισμούς, σεξισμούς, παρομοιώσεις, κτλπ και τα βλέπει κι εδώ, ας μου παραπονεθεί. Ακούω.
filosofos
Forum Addict

« Απάντηση #14 στις: Ιανουάριος 19, 2007, 05:18:54 μμ »

ολα σχετικα ειναι........
για παραδειγμα αν το χαρτι σου λεει......μεγαλο πευκο........σιγα μην πας να σπρωχνεις βραδυατικα τους τοιχους επειδη καποιος πιτσιρικας εκανε μια μαλακια.......ή να ακους την παπαρια του καθε τελειωμενου καραβανα...που την εχει δει ναπολεων.......
το καλυτερο ειναι να πας σε μια χαλαρη μοναδα.....οπου να μην σε σκοτιζουν τα αρχιδια.....και ας τρως και μια ψιλοεμπλοκουλα......μακρυα απο προβλεπε μοναδες........

α και κατι που ξεχασα........να ξερεις οτι στο στρατο υπαρχουν πολλοι ρουφιανοι....μην ανοιγεσαι πολυ.....

ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΟΝΑΔΙΚΑ ΖΩΑ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΠΟΥ ΞΥΡΙΖΟΥΝ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥΣ..
Σελίδες: [1] 2 3   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: