+ 
|-+  ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ» Πολιτικά» Στρατιωτικα» ΑΑΑΑΑΑΚΥΡΟ!!!
Username:
Password:
Αποστολέας Θέμα: ΑΑΑΑΑΑΚΥΡΟ!!!  (Αναγνώστηκε 27658 φορές)
panicline
Forum Normal
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 19, 2007, 05:32:23 μμ »

Autonation οπως ειπα ,ειμαι τελειως εναντιων στο να χρησιμοποιει καποιος βυσμα για να μπαινει σε χαλαρες υπηρεσιες ,να παιρνει αδειες και αλλα τετοια αφου ετσι χωνονται οι αλλοι φανταροι.  Αλλα το να βαλεις βυσμα για να μπεις στις Διαβιβασεις π.χ που ειμουν εγω ειναι πολυ σωστο γιατι ακου τι γινεται:

Στις Διαβιβασεις ηταν να μπουν κοντα στα 160 ατομα νομιμα.Αν μπαιναν μονο 80 ατομα θα τρελενονταν στις υπηρεσιες ομως  στο κεντρο! Μονιμοι σκοπανθρωοι θα γινονταν!  Μπεικαν ετσι αλλα 140 περιπου με βυσμα και ετσι μοιραστηκαν οι υπηρεσιες και μας πειγαινε και 3-1 2-1.Δεν εγινε γι`αυτο το λογο αλλα στην πραξη ηταν ευνοικο για ολους.

Τωρα για τις μεταθεσεις οσοι ηταν Ι4,Ι3 πειγαν γραφεις η χειριστες πινακα (τηλεφωνιτες) σε διαφορες  μοναδες κανονικα αρα δεν αδικηθηκαν.  Για τους υπολλοιπους που δεν ειχαν κανενα ελαφρηντικο για να πανε σε καλες μοναδες παλι δεν μπορει να πει κανεις οτι αδικηθηκαν αφου θα πειγαιναν στα τυφλα οπου νανε. Στις καλες μον αδες που πειγαν βυσματα δεν εχει κοσμο οποτε οσοι και να βαζαν βυσμα να πειγαιναν σε αυτες θα πειγαιναν!Οι μοναδες εχουν πλεον λιγο κοσμο και ..ολοι οι καλοι χωρανε.

Βεβαια σε καποιες αλλες μοναδες  οπως στη Βεροια που πειγε λιγος κοσμος εχει γινει εμπλοκη αλλα γι`αυτο φτενε οι στρατιωτικοι που πρεπει να μειωσουν τις υπηρεσιες.

Για παραδειγμα στις αεροπορια στρατου οι διαβιβαστες ειναι 8.Την αλλη βδομαδα που θα γινουν 6 (θα φυγουν δυο) ο θαλαμοφυλακας θα καταργηθει.Αρα ολα εξαρτονται απο τους στρατιωτικους στο να μειωσουν τις υπηρεσιες.

Οσο για το αν οι καλες θεσεις ειναι σε γαματα μερη αυτο δεν ισχυει αφου  για παραδειγμα ΤΟP  βυσματικη μοναδα θεωρειτε η Σαμοθρακη και η Αστυπαλαια που κοβεις φλεβες  αλλα μαζευεις πολλα μορια για να γυρισεις κοντα στο σπιτι σου.

Η αδικεια λοιπον ειαι σχετικη και στην τελικη οποιος δεν εχει `καβατζοθει` καταληλα για το στρατο υπαρχει και η λυση του Ι5 η της αρνησης στρατευσης.

-Nomos einai to dikio toy Giwta-
automaton3
Επισκέπτης
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 19, 2007, 05:36:41 μμ »

Σινο, σωστη απαντηση σε λαθος ερωτηση: η δικη μου ερωτηση ειναι πρακτικου περιεχομενου (ασχετα αν τυγχανει εξ ταπεινων προβληματισμων ηθικης φυσης ορμωμενη) & αναφερεται σ'αυτο που ειπα παραπανω ο panicline
Παράθεση από: "panicline"
πρεπει να χρησιμοποιησεις  ολα τα μεσα που μπορεις (χωρις να χωσεις αλλους φανταρους)  για να περασεις οσο καλυτερα μπορεις!

Δεν κρινω το κατα ποσο αυτο ειναι δικαιολογημενοι (ναι, & αλλο ηθικισμος :lol: ), αλλα το κατα ποσο ειναι εφικτο. (Μαχμερκλε; ) Panicline, σε εσενα θα επανελθω.
filosofos
Forum Addict

« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 19, 2007, 05:46:11 μμ »

πανε ρε σε μια χαλαρη μοναδα.........ρετσινουλα....κιθαριτσα......κουβεντουλα..... :lol: χυμαδιο....λειωσιμο :lol:

ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΟΝΑΔΙΚΑ ΖΩΑ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΠΟΥ ΞΥΡΙΖΟΥΝ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥΣ..
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #18 στις: Ιανουάριος 19, 2007, 08:18:54 μμ »

Πολύ μου άρεσε η τροπή της κουβέντας.... Χεχ!  

αφτόματε, ξέρεις τι είναι ρε να είσαι στους διαβιβαστές (μιλάμε για πολύυυυ ρεκλα, δεν κάνουνε τίποτα) και να στέλνουνε μετάθεση σε στρατόπεδο πεζοναυτών; ούτε εγώ ξέρω , αλλα χαίρομαι που δε θα μάθω ποτέ!

τώρα, κατά τα άλλα, η έκκληση για βύσμα μέσω του φόρουμ αυτού φαίνεται όντως λίγο αστεία, OK... , αλλά ο άνθρωπος είναι απελπισμένος, τι να κάνει;    :lol:

έτσι όπως τα λέει ο φιλόσοφος είναι: τα στρατά σηκώνουν πολύ ξύδι... αμα καβατζωθείς και σε κανένα φυλάκιο με αρχιφύλακα εμένα είναι ΟΚ (για στρατό) - panicline, άμα δεν γίνεις ξυδάκιας στο στρατό δε θα γίνεις ποτέ!
filosofos
Forum Addict

« Απάντηση #19 στις: Ιανουάριος 20, 2007, 02:28:48 πμ »

PANICLINE...........ΑΜΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙΣ ΡΟΥΦΙΑΝΟΣ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟ .....ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΠΟΤΕ.......... :lol:  :lol:

ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΟΝΑΔΙΚΑ ΖΩΑ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΠΟΥ ΞΥΡΙΖΟΥΝ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥΣ..
Apolitistos
Επισκέπτης
« Απάντηση #20 στις: Ιανουάριος 20, 2007, 05:46:31 μμ »

ah meh den pezoun greek opote ypostite me.

1.mporeis na plakoseis kamia kartela artane kai na tous trelaneis olous,me skopo na pas gia kamia anavoli h toulaxiston na mpeis stin diadikasia tis anavolis.

2.na arxiseis tpt katathliptika kai de sikonome,kai oreksi gia tpt kai genika apatheia kserwgw emfani.

3.na fereis kana siggeni protou bathmou (gonio kserogw) na dilosei oti ypofereis ke sxetika.(auto einai psilostandart ama i periptosi einai kali)

4.teleutaia lisi na kaneis kamia kafrila,na amolas voles kserogw h kati xontro kserogw,esi ta ksereis auta.

genika otidipote pou tha se kanei na fenese san tin miga mesto gala ekei mesa

ti allo,kouragio psile.

kalitera periodos mia fora ton mina ,para gia ena xrono stratos kai kati se -ina.
voithiste
after the massacre
Forum Normal

« Απάντηση #21 στις: Ιανουάριος 20, 2007, 09:33:19 μμ »

Φιλε μου απ'οτι ειπες πιο πανω δε θες να παρεις αναβολη,
πιστευω αμα πας στο γιατρο και ζητησεις αναβολη για το λογο
οτι ΠΑΡΑΕΙΝΑΙ αυτη η μοναδα για εσενα και τους αρχισεις οτι
σου δημιουργουνται ψυχολογικα κι αλλα παρομοια που σε τρεχουν
ολη την ωρα και γενικα η ολη κατασταση ειναι αφορητη για σενα
και θες μεταθεση η αλλιως αναβολη ισως πιασει.    

'Live your life now seems to make sense.You've got someone to obey
The wrong ideals of your friends.But for me it seems you're....
IMPOSSIBLE,IMPOSSIBLE TO CURE....''
luben
Forum Normal

« Απάντηση #22 στις: Ιανουάριος 20, 2007, 10:00:34 μμ »

...καραντινα?
...καραμπινα?
...καντινα?
...κουφοντινα?
allou
Junior forumist

« Απάντηση #23 στις: Ιανουάριος 21, 2007, 10:02:11 πμ »

Παράθεση από: "filosofos"

α και κατι που ξεχασα........να ξερεις οτι στο στρατο υπαρχουν πολλοι ρουφιανοι....μην ανοιγεσαι πολυ.....

Αν υπήρχαν "ρουφ" μόνο στο στρατό, θα ήταν καλά...
αλλά είναι <παντού> δυστυχώς....

Υ.γ. αν θυμάμαι καλά αυτό πρέπει να είναι το πρώτο μου ποστ...
Την καλημέρα μου σ' όλλους/ες

----------------------------------------------------

Δεν είμαστε εμείς εκείνοι που θα φέρουν το φως.
Είμαστε όμως εκείνοι που θα θυμίζουμε πάντα
πως το σκοτάδι δεν είναι μόνο και ανίκητο
panicline
Forum Normal

« Απάντηση #24 στις: Ιανουάριος 21, 2007, 02:55:26 μμ »

Τωρα που βλεπω το θεμα του thread οντος ειναι λιγο ...μαλακια.. αλλα εκεινη τη στιγμη που το εγραφα ειμουν ολιγο σοκαρισμενος. Δεν περιμενα να παω  απο διαβιβασεις σε στρατοπαιδο πεζοναυτων,αφου με τα αλλα παιδια μας ειχε πιασει νευρικο γελιο μολις ειδαμε τι `παθαμε`! Γραψτε λαθος λοιπον.

Ελπιζω σε λιγες μερες να φυγω απο εδω και να ηρεμησω..

Οσο για τους `ρουφιανους`...το να λες οτι μπαινουν πεζοναυτες στο diymusic.org και να βλεπουν τι λεμε, ειναι σαν να λες οτι ο porky εχει παρει μαστερ  στην πυρηνικη φυσικη στο χαρβαρτ.

panicline
Forum Normal

« Απάντηση #25 στις: Ιανουάριος 21, 2007, 02:58:01 μμ »

Παράθεση από: "Apolitistos"

3.na fereis kana siggeni protou bathmou (gonio kserogw) na dilosei oti ypofereis ke sxetika.(auto einai psilostandart ama i periptosi einai kali)

πολυ ενδιαφερουσα συμβουλη...thanx! Αν δεν πιασουν τα αλλα θα τη χρησιμοποιησω στανταρ!

Sino
Επισκέπτης
« Απάντηση #26 στις: Ιανουάριος 21, 2007, 02:58:43 μμ »

Αυτόματε, ναι -- από τη καθαρά πρακτική μεριά του θέματος, όποτε και να χρησιμοποιήσεις ένα βύσμα, χώνεις κάποιον. Αλλά -προσωπικά- δε μπορώ να δω τον στρατό καθαρά πρακτικά. Ούτε και ξέρω κανέναν που να πήγε φαντάρος και να μπορεί... :roll:

-Sino.
kmellos
Forum Addict

Φύλο: Άντρας

« Απάντηση #27 στις: Ιανουάριος 21, 2007, 03:02:34 μμ »

Παράθεση από: "Sino"
Σκέψου πως είσαι σε μια αρένα, γυμνός, δεμένος χειροπόδαρα με ένα σωληνάριο λιπαντικό δίπλα σου. Παρέα έχεις άλλους δέκα σαν κι εσένα, παντελώς αγνώστους. Ίσως καλούς, ίσως κακούς. Ίσως απλά αδιάφορους. Οι πύλες ανοίγουν και μπαίνουν μέσα δέκα νέγροι -- επίσης γυμνοί αλλά με τα χέρια λυμένα.

Ο Λγος (ΔΒ) Ιωάννης Καίσαρας ανακοινώνει πως θα δοθεί χάρη στον πρώτο που θα φωνάξει "οι υπόλοιποι είναι κορόιδα!".

Τί προτιμάς να κάνεις;

Ελάτε τώρα, ωραίοι οι ρομαντισμοί -- στη πράξη, όποιος έχει τα αυτιά (και το στόμα) στη θέση τους φωνάζει! :roll:

-Sino.

Υ.Γ. Όποιος έχει -κλασσικά- πρόβλημα με ρατσισμούς, σεξισμούς, παρομοιώσεις, κτλπ και τα βλέπει κι εδώ, ας μου παραπονεθεί. Ακούω.

"Αλληλεγυη" ρε.
Κανεις δεν θα πει τιποτα και ολοι μαζι θα ανιμετωπισουν τα 3α ποδια των 10.
Αλλα για να φτασουμε σε τετοιο επιπεδο συνειδησης, πρεπει πρωτα να πιστεψουμε οτι μπορουμε να φτασουμε. Δυσκολο με ολα αυτα γυρω μας που προωθουνε την παρτηακη λογικη.

Δεν εισαι χρονών, εισαι στιγμών..
Sino
Επισκέπτης
« Απάντηση #28 στις: Ιανουάριος 21, 2007, 10:09:05 μμ »

¶σε ρε Βρωμοπόδαρε Κάδε, φτάνεις πρώτα στην αρένα, βλέπεις τους μαύρους και μετά λες μεγάλες κουβέντες αν γουστάρεις... Ως τότε, εκμεταλλεύσου το τι ζεις τώρα.

Πλύνε και κανένα πόδι με την ευκαιρία, ελεύθερο χρόνο έχεις...  

-Sino.
kmellos
Forum Addict

Φύλο: Άντρας

« Απάντηση #29 στις: Ιανουάριος 21, 2007, 11:29:21 μμ »

Βρε ααααααειτ

Αν ειναι ετσι ρε Βρωμερε Μουσατε να μην μιλαω μεχρι λιγο πριν πεθανω οπου θα εχω ζησει να περισσοτερα δυνατα που θα ζησω σε ολη μου την ζωη, αρα θα εχω εμπειριες και θα ξερω πως ειναι να εισαι στην αρενα.
Ειπα ειναι ιδεατο το επιπεδο τετοιας συνειδησης.
Παντως ρε αλητη αν εισαι κι εσυ στην αρενα θα τρεξω και θα σου βουλωσω το στομα ρε. Και θυμησου τα χερια μας θα ειναι δεμενα χεχεχεεεεεε

Δεν εισαι χρονών, εισαι στιγμών..
Σελίδες: 1 [2] 3   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: