Αποστολέας Θέμα: Diymusic meeting(s) 2006-2007  (Αναγνώστηκε 43563 φορές)
KGB
Επισκέπτης
« στις: Δεκέμβριος 02, 2006, 01:09:48 μμ »

Για την επερχόμενες συναντήσεις μας άρχισε μια κουβέντα σε άλλο θέμα και τη μετέφερα εδώ....

TUG
Παράθεση
Σκέφτηκα λοιπόν ότι εδώ μιας που εμεις όλοι είμαστε ενα online στέκι κατα κάποιο τρόπο, ανετα θα μπορούσαμε να κάνουμε κάτι, χωρίς πίεση χρόνου. Κι ας μαζευτεί κανα καλό ποσό σε 1 χρόνο, who cares? Το θέμα είναι να γίνει κάτι κάποτε, επιτέλους...

NEGRO
Παράθεση
Θέλω όμως να σταθώ σε κάτι που ειπώθηκε κ μ' άρεσε πολύ :

Παράθεση
tug wrote:
Σκέφτηκα λοιπόν ότι εδώ μιας που εμεις όλοι είμαστε ενα online στέκι κατα κάποιο τρόπο, ανετα θα μπορούσαμε να κάνουμε κάτι, χωρίς πίεση χρόνου.

Aυτό το πράγμα ακριβώς , γιατί να μη το παλέψουμε να το πάμε παραπέρα
Εννοώ ότι με την επίγνωση ότι συμμετέχουμε όλοι κ ο καθένας στο δικό του βαθμό κ με τα δικά του ενδιαφέροντα σ' αυτή τη διαδικτυακή κοινότητα, πράγμα που δίνει έναυσμα για την επιτευξη περισσότερων πραγμάτων στην καθημερινότητά μας πέρα από την απλή επικοινωνία μεταξύ μας , δε θα μπορούσαμε να κάνουμε από κοινού κάποιες απόπειρες για συναντήσεις / συζητήσεις που θα μπορούσαν να βοηθήσουν πολύ στην ευρύτερη δικτύωση του diy , της έκφρασής μας κ της αλληλοβοήθειας μεταξύ μας Π.χ. , σκεφτείτε το καλοκαιρινό μάζεμα του diymusic στον Καϊάφα αλλά αυτη τη φορά όχι μόνο για την πλάκα κ την απλή γνωριμία αλλά κ για κάτι παραπάνω... Δεν ξέρω πώς σας φαίνεται η ιδέα αλλά πιστεύω ότι αν ξεκινούσαμε κάτι τέτοιο , θα μπορούσαμε να λύσουμε όχι μόνο τα θέματα της αυτο/αλληλο-χρηματοδότησης αλλά κ ακόμα περισσότερα ...
Παίρνω σαν αφορμή το θέμα που έθεσε ο Tug κ το πηγαίνω παραπέρα . Αν δεν σας κάνει κόπο , θα ήθελα να ακούσω κ κάποιες γνώμες επί αυτού...

Λοιπόν, συζητήσαμε με Kmello & Sivnik και για συνάντηση και πριν το καλοκαίρι. Ο oneaplha πρέπει να είναι κι αυτός μέσα καθώς και ο middlefinger νομίζω. Πείτε και όποιος άλλος ψήνεται.

Εμένα προσωπικώς δε μου χρειάζεται ένας άλλος προσανατολισμός της 'συνάντησης' αυτής, πέρα της προσωπικής επαφής, γνωριμίας, χαβαλέ κτλ κτλ. Το 'παραπέρα' μπορεί να προκύψει από μόνο του ή κι από εδώ μέσα. Ειμαστε πολύ διαφορετικοί και επιπλέον δε γνωριζόμαστε και τόσο μεταξύ μας όλοι , ωστε να μπορούμε να μιλήσουμε για αυτό ακόμα...

Μερικές πρώτες σκέψεις:
Σε χειμωνιάτικη φάση (αν δε μαζευτούμε ΠΑΡΑ πολλοί, που δε το νομίζω)μπορούμε να το κανονίσουμε σε κανα χωριό με τζάκι και λοιπά παρελκόμενα, αν υπάρχει κοινός τόπος και παίζει σπίτι. Γενικά κάτι υπαρχει.

Σε ανοιξιάτικη μπορούμε να διαλέξουμε μια 'καλή' ηλιόλουστη περίοδο και να κάνουμε ελεύθερο κάπου ή και πάλι σε κάποιο χωριό.

Το καλοκαίρι οι δυνατότητες είναι πολλές , καθώς μπορουμε να ακολουθήσουμε όπως πέρσυ το fanzinesnet ή και να την κάνουμε κάπου αλλού (νησί, καϊάφας, whenever)

¶λλη μια καλή πρόταση για άνοιξη (~Πάσχα) : Βερολίνο μια βδομάδα....
και άλλη μία για καλοκαίρι (Ιούνη~Ιούλη): Obscene extreme στην Τσεχία
luben
Forum Normal
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 02, 2006, 02:20:05 μμ »

καλη φαση αυτο το σκηνικο,αν και θαπρεπε να γινει σε χρονικη περιοδο που να μη συμπεφτει με εξεταστικη/εργαστηρια κοινως τιποτα χριστουγεννα πχ (ειμαστε και αρκετοι φοιτηταντερ που ψηνομαστε).

kmellos
Forum Addict

Φύλο: Άντρας

« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 02, 2006, 10:56:51 μμ »

Καλα εεεε.....
ΦΙιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιουουουοουου
Μας εμπαιζετε;;;;
Εχετε νιωσειειειειειειει;
Μονο 1 απαντηση;

Καλα ε, και αυτα τα meetings θααααααααααααααααααα 'ναι....
Ειδικα αμα γινουνε ολα θα ειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιναι...

Καλα δυσκολα να πετυχουμε ημερομηνιες που μας βολευουν ολους..
Τωρα με την εξεταστικη πχ πριν ιανουαριο δεν μπορει κανεις φοιτητης

θα ειναι και 3ημερο για να μπορεσουν αυτοι που δουλευουν..

ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΓΙΝΕΙ, ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑΣ ΠΑΝΙΚΟΣ ΤΡΕΛΟΣ!

(και οπως και να χει, θα αναψουμε φωτια)

KAΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΦΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΛΕ....
ΑΛΛΟ ΠΡΑΜΑ ΣΕ ΛΑΛΑΩ ΔΙΚΕ ΜΟΥ ΝΑ ΠΟΥΝΕ (αυτοι)

Δεν εισαι χρονών, εισαι στιγμών..
middlefinger
Junior forumist

« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 03, 2006, 04:10:15 μμ »

Παράθεση
Λοιπόν, συζητήσαμε με Kmello & Sivnik και για συνάντηση και πριν το καλοκαίρι. Ο oneaplha πρέπει να είναι κι αυτός μέσα καθώς και ο middlefinger νομίζω.

μεσα ειμαι......

nd with the guts of the last priest
let us stragle the last king so we can finaly be the land of the free...  (B.I.)
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 05, 2006, 11:24:31 πμ »

καλά είσαστε σοβαροί; διαβάζετε για την εξεταστική;
καλα αυτό ήηηηηηηηηηηταν  
onealpha
Forum Normal

« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 05, 2006, 12:29:34 μμ »

και εγώ μέσα ειμαι!!!!

arguing in the internet is like special olympics,
even if you win you are still a retard
Sino
Επισκέπτης
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 05, 2006, 02:29:26 μμ »

Θα σας έλεγα για ένα απομονωμένο σπιτάκι στα όρη τα άγρια βουνά, με το τζάκι του, και το δάσος του, και τη παλιά γκαζοκουζίνα του και τα όλα του -το κανονίζαμε και παλιότερα- αλλά δυστυχώς θα βρίσκομαι Κρήτη τον χειμώνα. Γι' αργότερα, αν τα καταφέρω, μέσα είμαι κι εγώ!

-Sino.
filosofos
Forum Addict

« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος 05, 2006, 09:46:35 μμ »

ποποοοοο........αποδραση στην φυση.......θα παιζετε με τις καμπιες, θα γαργαλατε τα παπαρια του δρυοκολαπτη.........θα αναβετε φωτιες και θα πηδατε απο πανω.......θα ουρλιαζετε το βραδυ...γιατι μια αραχνη θα εχει φωλιασει στο βρακι σας........πιστευω οτι και ο μαρξ κατι τετοιο ειχε στο μυαλο του οταν εγραφε το μανιφεστο του.........αντε και καλη επανασταση....... :lol:  :lol:  :lol:

ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΟΝΑΔΙΚΑ ΖΩΑ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΠΟΥ ΞΥΡΙΖΟΥΝ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥΣ..
Sino
Επισκέπτης
« Απάντηση #8 στις: Δεκέμβριος 05, 2006, 10:07:21 μμ »

Πάνε άκου ΜΠΑΝΚ να επαναστατήσεις ρε!

-Sino.
filosofos
Forum Addict

« Απάντηση #9 στις: Δεκέμβριος 05, 2006, 10:16:56 μμ »

:lol:  :lol:  :lol:  .τι εγινε εκνευριστικες μαλλιαρο αρκουδακι μου.......?
τα ζωα διψανε για επανασταση........αγαπητε........παλιμπαιδιστη....... :lol:  :lol:  :lol:

ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΟΝΑΔΙΚΑ ΖΩΑ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΠΟΥ ΞΥΡΙΖΟΥΝ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥΣ..
onealpha
Forum Normal

« Απάντηση #10 στις: Δεκέμβριος 06, 2006, 08:45:13 πμ »

μπορεις να ερθεις και εσύ.θα κάνεις πνευματικό διαλογισμό υπομένοντας τον KGB μεθυσμένο να σου μιλάει όλη νυχτα για μανιτάρια.

arguing in the internet is like special olympics,
even if you win you are still a retard
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #11 στις: Δεκέμβριος 06, 2006, 11:11:16 πμ »

Προτεινόμενο πρόγραμμα, έμπνευση από το φιλόσοφο

ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΟ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ (πρωινές ώρες)
1. Ανάγνωση αποσπασμάτων από το μανιφέστο του μαρξ (από τον panicline) & αντίστοιχα αποσπάσματα από Μπακούνιν (negro) , θα ακολουθήσει συζήτηση. Απολιτικοί και ανένταχτοι εκείνη την ώρα πάνε για μπανιο και μετά για μπύρες.

ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΜΟΥΣΙΚΟΥ ΟΛΟΚΑΥΤΩΜΑΤΟΣ (μετά τις μεσημεριανές μπύρες)
2. Σεμινάριο πανκ μουσικής: φολκ πανκ, ελέκτροπανκ, cyber punk. Θα ακολουθήσει συζήτηση με θέμα: "Γίνε και συ πανκ: μπορείς!" - Reggae set από onealpha, hiphop από kmello.

3. ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ (απογευματινό - οσοι βαριούνται πέρνουν έναν υπνάκο)
Σεμινάριο αρθροπόδων και λοιπών εντόμων από την επίδοξο γεωπόνο luben - μανιταρογνωσίας από μένα και ότι άλλο προκύψει. Καλά αυτό θααααααα 'ναι

4. ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΨΗΣΙΜΟ - ΦΩΤΙΑ
Τελετουργικό πέταγμα του φιλόσοφου στη φωτιά και εξίσου τελετουργικό ψήσιμο του & τσιμπούσι μετα κράσου. Καλή μας όρεξη!
stavrosav
Forum Normal

« Απάντηση #12 στις: Δεκέμβριος 13, 2006, 01:16:06 μμ »

Σε γενικα πλαισια ειμαι μεσα..Απλα:
 Για χειμωνιατικο μαζεμα το κοβω δυσκολο,μιας και απο οτι καταλαβα κανεις δεν εχει σπιτι σε κανα βουνο,ή δεν θελει μας βαλει μεσα.
 Για Βερολινα και Τσεχια δυσκολο λογω χρηματων..

Πιο εφικτο βλεπω ενα τριημερο την ανοιξη(οταν αν ανοιξει και λιγο ο καιρος) και οσον αφορα το καλοκαρι εννοειτε οτι θα γινει..

Για ανοιξιατικο μονο αν εχω αδεια μπορω..Καλοκαιρι ομως που θα εχω απολυθει ερχομαι οπου γουσταρετε...Με την προυποθεση ομως να ξεκινησω απο Θεσσαλονικη με τα 2 καμμενα παλλικαρια(Kmeno και Sivnik).. :lol:

Νo matter what i say,No matter what i do,i can't change what happened...
Thought_Criminal
Junior forumist

Anarchopunx και τα λοιπά

« Απάντηση #13 στις: Δεκέμβριος 13, 2006, 01:32:56 μμ »

Παράθεση από: "KGB"
Προτεινόμενο πρόγραμμα, έμπνευση από το φιλόσοφο

ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΟ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ (πρωινές ώρες)
1. Ανάγνωση αποσπασμάτων από το μανιφέστο του μαρξ (από τον panicline) & αντίστοιχα αποσπάσματα από Μπακούνιν (negro) , θα ακολουθήσει συζήτηση. Απολιτικοί και ανένταχτοι εκείνη την ώρα πάνε για μπανιο και μετά για μπύρες.

ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΜΟΥΣΙΚΟΥ ΟΛΟΚΑΥΤΩΜΑΤΟΣ (μετά τις μεσημεριανές μπύρες)
2. Σεμινάριο πανκ μουσικής: φολκ πανκ, ελέκτροπανκ, cyber punk. Θα ακολουθήσει συζήτηση με θέμα: "Γίνε και συ πανκ: μπορείς!" - Reggae set από onealpha, hiphop από kmello.

3. ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ (απογευματινό - οσοι βαριούνται πέρνουν έναν υπνάκο)
Σεμινάριο αρθροπόδων και λοιπών εντόμων από την επίδοξο γεωπόνο luben - μανιταρογνωσίας από μένα και ότι άλλο προκύψει. Καλά αυτό θααααααα 'ναι

4. ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΨΗΣΙΜΟ - ΦΩΤΙΑ
Τελετουργικό πέταγμα του φιλόσοφου στη φωτιά και εξίσου τελετουργικό ψήσιμο του & τσιμπούσι μετα κράσου. Καλή μας όρεξη!

Πςςςςςςςςςςςςςςςςςς
Με τέτοιο πρόγραμμα έρχομαι και στα diy goulag.

* WAR IS PEACE
* FREEDOM IS SLAVERY
* IGNORANCE IS STRENGTH

Thoughtcrime does not entail death. Thoughtcrime IS death
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #14 στις: Δεκέμβριος 13, 2006, 02:10:50 μμ »

Λοιπόν δυνατότητα για χειμωνιάτικο μάζεμα υπάρχει σε χωριό της Αχαϊας. Όποιος ψήνεται, ας το πει. μπορείτε να κατεβείτε πάτρα ένα παρασκευο-σαββατο-κυριακο-δευτερο; Με Onealpha που τα λέγαμε είναι μέσα...
Σελίδες: [1] 2 3 ... 7   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: