Αποστολέας Θέμα: Diymusic Χρηματοδότηση  (Αναγνώστηκε 39877 φορές)
doctorgrind
Newbie
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #90 στις: Μάρτιος 11, 2007, 06:20:59 μμ »

τι να πω ρε νεκή,δεν ήθελα να πειραχτείς...
μην τω πάμε σε προσωπικό επίπεδο,εγώ μπορεί να μην "προσφρεω" και τίποτα !!!!!!!!!!!
απλά τω είδα λίγο σαν πατρονάρισμα.εννοείται ότι δεν σου τη λέω η οτιδήποτε...δεν με ενδιαφέρει να τσακωθούμε.
πάντως παιδιά πιστεύω ότι αν είναι να ΑΡΧΊΣΕΙ οτιδήποτε καλλίτερα θα ήτανε να αρχίσει από λίγους και αν είναι δυνατό να έχουν και πραγματική(φυσική)όχι μονο ιντερνετική επαφή.
για ΑΡΧΉ,όχι δημιουργία κλειστού κυκλώματος...
αυτά για την ώρα...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 11, 2007, 09:47:45 μμ από tug »
Maniac_Butcher
Junior forumist

« Απάντηση #91 στις: Μάρτιος 11, 2007, 07:41:12 μμ »

Παράθεση
πάντως παιδιά πιστεύω οτι αν είναι να ΑΡΧΙΣΕΙ οτιδήποτε καλύτερα θα ητανε να αρχίσει απο λίγους και αν είναι δυνατό να έχουν  και πραγματική (φυσικη) οχι μόνο ιντερνετική επαφή.
Αυτό που λες νομίζω οτι είναι σχεδόν αδύνατο γιατί εκτός απ τ' οτι δεν είναι όλοι οι χρήστες που θέλουν να συνεισφέρουν απο το ίδιο μέρος δεν υπάρχει περίπτωση να μαζευτούν αρκετά χρήματα απο αυτα τα ατομα (τα λίγα που θα συναντηθούν)για να χρηματοδοτήσουν το οτιδήποτε.
nekys
Newbie
*

« Απάντηση #92 στις: Μάρτιος 12, 2007, 06:28:12 πμ »

δόκτωρα: δεν στην είπα με την απάντηση μου. σου εξήγησα τις προθέσεις μου. και απάντησα μόνο και μόνο γιατί σε κάτι τέτοιες φάσεις μπαίνω συνήθως μπήχτης γιατί απλά πριν καλά-καλά συζητηθεί οτιδήποτε εγώ λέω "προσφέρω αυτά και αυτά και μπορώ να κάνω και αυτά"
και δεν το κάνω για να βγώ από πάνω αλλά για να ξεκαθαρίζω την συμμετοχή μου και να μην πετάγομαι κάθε λίγο και λιγάκι να λέω τι μπορώ και τι όχι ανάλογα με το τι συζητιέται. Απλά μου την σπάνε τα φόρουμ που κάθε λίγο και λιγάκι πετιέται κάποιος και λέει μια πίπα (γενικά μιλάω) τώρα όσον αφορά την συνεισφορά σου δεν με απασχολεί τι θα κάνεις εσύ και το είπα μόνο και μόνο για να σε ταρακουνίσω λιγάκι (με την καλή την έννοια)
μόνο και μόνο που ποστάρεις τις απόψεις σου σχετικά με την φάση αρκεί- κουβέντα κάνουμε εδώ για να καταλήξουμε κάπου, αλλιώς δεν θα άνοιγε θέμα και θα γινόταν η φάση από έναν. (δεν πιστεύω πως θα δούλευε έτσι βέβαια)

τώρα όσον αφορά την άποψη σου να είναι κάπως "κλειστή" η φάση, διαφωνώ (αυτό βέβαια δεν καταστά άχρηστο τον κόπο σου για εμένα να πεις την άποψη σου)

Όσον αφορά το μπλόγκ θα το κάνει κανείς ή να το στήσω, να ανοίξω και ένα πριβέ φόρουμ και να δώσω τους κωδικούς σε όποιον ενδιαφερόμενο;
το φόρουμ θα χρησιμεύει σε ψηφοφορίες και προτάσεις σχετικά με την φάση φυσικά.
να περιμένω το ΟΚ;
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #93 στις: Μάρτιος 12, 2007, 06:48:20 μμ »

νεκυ άραξε, δε στην είπε κανείς. εγώ εννούσα ότι εδώ δε συζητάμε για τους τρόπους που μπορεί να κόψεiς κανείς CD  ή διάφορες τεχνικές, αλλά υποτίθεται τη σύσταση μιας συγκεκριμένης ομάδας που θα συν-χρηματοδοτήσει κάποια projects. Όντως μπήκαν στη συζήτηση διάφορα διαδικαστικά+τεχνικά και ήταν πολύ χρησιμο, αλλά ας συνεχίσουμε την κουβέντα από εκεί που την είχαμε αφήσει πριν αρχίσουμε να συζητάμε για εκτυπωτές CD. Έγώ αυτό τουλάχιστον εννοουούσα 'παρεμβολή', φιλικά 

Λοιπόν, για μένα τα διλλήματα είναι είναι τα εξής

1. συζητάμε για τα projects που θα χρηματοδητήσουμε, τι θα κάνουμε κτλ. Ποιοί θα το κάνουν αυτό;
α) πριβέ φόρουμ που θα συμμετάσχουν μόνο όσοι δεσμεύονται να συνεισφέρουν χρηματικά 50-100 ευρώ μέχρι το καλοκαίρι, ή κάτι τέτοιο, σε ξεχωριστό mono-blog / mono-forum (γλωσσοπλάστης!)
β) ημι-πριβέ φόρουμ. φτιάχνουμε ξεχωριστό blog που συμμετέχουν κυρίως όσοι συνεισφέρουν χρηματικά, αλλά συμμετέχουν με μικρότερο βαθμό επιρροής  και άλλοι χρήστες
γ) χύμα στο κύμα

εγώ είμαι υπέρ του πρώτου, ειδικά τώρα στην αρχή όπως έιπε και ο δόκτορας. Είναι κάτι πρακτικό για να get things going. Για αυτό προτείνω να μαζέψουμε μέχρι τον Ιούνιο (6 μήνες δεν είχαμε πει;) ένα ποσό ο καθένας  για να μπορούμε εντωμεταξύ να μιλάμε σε πραγματική βάση. και αρχίζουμε και από τώρα τις συζητήσεις. έχω ήδη προτείνει τη δημιουργία ενός εντύπου 'ποικίλης ύλης'  . ο negro είπε ότι είναι μέσα. δε θυμάμαι άλλες απαντήσεις.

α, ναι.... ας υπάρχει και paypal, αλλά το βασικό μάζεμα να γίνει 'τραπεζικώς' ή χέρι με χέρι.

και κάτι τελευταίο. ποιός θα φτιάξει το φόρουμ/blog? ποιός μπορεί;
nekys
Newbie
*

« Απάντηση #94 στις: Μάρτιος 12, 2007, 11:08:08 μμ »

Ρε συ σύμφωνει απλά αυτά που είπα ήταν πιο πολύ στην φάση του να μην αρχίσει κανένας και να λέει "ναι, μαζευτήκαν χρήματα. τώρα τι;" τουλαχιστον να δουν κάποιοι (γενικά μιλάω" πως κάτι τέεοιες φάσεις είναι πραγματοποιήσιμες (μην ξεχνάμε πως δεν είμαστε οι πρώτοι που μιλάμε για κάτι τέτοιο αλλά και το ποσοστό επιτυχίας κάτι τέτοιου) δεν θεώρησα πως μου την είπε κανείς- ξεκολλάτε!

Ίσως στην αρχή μέχρι να υπάρχει κάτι να δείξουμε στον ευρύ κόσμο θα έπρεπε να μείνει μεταξύ 10-15 ατόμων.
όσον αφορά τον φόρουμ μπλόγκ και το τι και πως μπορώ να βοηθίσω. μπορώ να το αναλάβω κάτι τέτοιο.
αυτά....
doctorgrind
Newbie
*

« Απάντηση #95 στις: Μάρτιος 13, 2007, 03:31:49 μμ »

re seis egw to "kleisth" fash to ennoousaws kati pou arxika tha bohthouse na xeperastoun oi prwtes dyskolies tou styl :pou tha boune ta lefta,mazepsame panw apo 50 eurw?
fysika kai eimai yper ths eureias exaplwshs autwn twn praktikwn...
KGB
Επισκέπτης
« Απάντηση #96 στις: Μάρτιος 28, 2007, 12:59:23 πμ »

Τελικά το έκανα εδώ το φόρουμ, το πιο εύκολο! εδώ μέσα. Είναι κάτω κάτω στην αρχική του φόρουμ, τελευταίο, ορατό σε όσους είπαν ότι γουστάρουν να συμμετέχουν. Όποιος δε το βλέπει και γουστάρει να συμμετέχει ας μου στείλει PM .

edit: το τελευταίο Post του TUG σβήστηκε, μιας έγινε κάποια παρανόηση.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 28, 2007, 02:11:33 μμ από KGB »
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: